Διάβασμα στην φοιτητική ζωή

SteliosFin

Νεοφερμένος

Ο SteliosFin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εσείς που είστε στο πανεπιστήμιο πόσες ώρες διαβάζετε καθημερινά(καθημερινό διάβασμα όχι διάβασμα πριν τις εξετάσεις)??
Πρώτο και κύριο τι ώρα σχολάτε από το uni? Και ακόμη κάτι από πότε αρχίζετε να διαβάζετε για τις εξεταστικές 'επίσημα' και πόσες ώρες την μέρα? Thanks a lot :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
καθημερινο διαβασμα ειναι μια αγνωστη εννοι :look:

τωρα το τι ωρα σχολαμε δεν ειναι σταθερο εξαρταται απο την μερα και το εξαμηνο!

η εξεταστικη μας αρχιζει περιπου αρχες του μηνα φλεβαρη.

εισαι 16 απ οτι λες μην τα σκεφτεσαι αυτα ακομα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εσείς που είστε στο πανεπιστήμιο πόσες ώρες διαβάζετε καθημερινά(καθημερινό διάβασμα όχι διάβασμα πριν τις εξετάσεις)??
Πρώτο και κύριο τι ώρα σχολάτε από το uni? Και ακόμη κάτι από πότε αρχίζετε να διαβάζετε για τις εξεταστικές 'επίσημα' και πόσες ώρες την μέρα? Thanks a lot :D

Καθημερινό διάβασμα?! Ειδικά στα πρώτα εξάμηνα?:worry:
Οι ώρες ποικίλλουν βασικά. Ετυχε σ' αυτό το εξάμηνο να έχω μόνο πρωινά αμφιθέατρα, και τα εργαστήριά μου να είναι επίσης πρωινά. Σε επόμενο εξάμηνο θα είναι διαφορετικά τα πράγματα, κάποιες μέρες θα έχω πολλές συνεχόμενες ώρες, ή απογευματικά εργαστήρια κ.ο.κ.
Για τις εξετάσεις επίσημα ξεκίνησα να διαβάζω από τέλη Νοέμβρη, αλλά όχι καθημερινά. Και ελεγα οτι θα στρωθώ τα Χριστούγεννα, αλλά μείναμε στο "θα":D:P Πάντως όσες φορές στρώθηκα, κάτω από 5 ώρες δεν διάβασα.
Εντάξει, για να λέμε και του στραβού το δίκαιο, όταν δίνεις ένα μάθημα τη βδομάδα και έχεις ολοκληρώσει τα αμφιθέατρα από το Δεκέμβρη, ε δυσκολεύεσαι λίγο να στρωθείς από νωρίς.
Εξεταστική εμείς ξεκινάμε 19/1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosFin

Νεοφερμένος

Ο SteliosFin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χαχαχα νταξει καταλαβαίνω ότι δεν θα διαβάζεις καθε μέα στο πρώτο εξάμηνο αλλά μετά δεν θα διαβάζεις? Τι θα κάνεις όλη μέρα? Ας πούμεπως σχολάς η ώρα 2 μια μέρα. Θα είσαι όλη μέρα βόλτα,καφέ και fb? Και όσο για την εξεταστική. Είναι τον Γενάρη και διαβάζεις από τέλη Νοέμβρη? Δεν ξέρω φυσικά πόσα μαθήματα έχετε αλλά θα προλάβεις? Υποθέτω τα 'πιάνεις' εύκολα από τα μαθήματα και έτσι δεν χρειάζεσαι πολύ διάβασμα.
Και παιδιά ακόμη μερικά πραγματάκια.
1) Είναι γενικά πιο ωραία από το σχολείο? Είσαι τόσο αγχωμένος όσο είσαι στο σχολείο, λιγότερο ή περισσότερο? Θέλω να πώ, είναι πιο πιεστικά από το σχολείο?
2) Αρχίζεις να διαβάζεις δηλαδή 2-3 μήνες πριν την εξεταστική?
3) Το καθημερινό διάβασμα αρχίζει από το 3ο εξάμηνο(μετά από τον πρώτο χρόνο δηλαδή)?

Αυτάααα! Και Αλεχάνδρο γιατί όχι? Είναι για το μέλλον μου xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
1) Είναι γενικά πιο ωραία από το σχολείο? Είσαι τόσο αγχωμένος όσο είσαι στο σχολείο, λιγότερο ή περισσότερο? Θέλω να πώ, είναι πιο πιεστικά από το σχολείο?

Μπορεί να γίνει χίλιες φορές πιο αγχωτικό και πιεστικό από το σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosFin

Νεοφερμένος

Ο SteliosFin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ελα γιατι? με αγχώωωωνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χαχαχα νταξει καταλαβαίνω ότι δεν θα διαβάζεις καθε μέα στο πρώτο εξάμηνο αλλά μετά δεν θα διαβάζεις? Τι θα κάνεις όλη μέρα? Ας πούμεπως σχολάς η ώρα 2 μια μέρα. Θα είσαι όλη μέρα βόλτα,καφέ και fb?

Όχι fb, ischool:P:P
Τέσπα, δε ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ έχω παράλληλα αγγλικά για proficiency και πιάνο για πτυχίο, οπότε η μέρα μου γεμίζει όπως και να 'χει.

Είναι τον Γενάρη και διαβάζεις από τέλη Νοέμβρη? Δεν ξέρω φυσικά πόσα μαθήματα έχετε αλλά θα προλάβεις? Υποθέτω τα 'πιάνεις' εύκολα από τα μαθήματα και έτσι δεν χρειάζεσαι πολύ διάβασμα.

Δεν είναι ότι τα πιάνω εύκολα, είναι ότι αν πω ότι θα διαβάσω, θα διαβάσω ΠΟΛΥ.
Και παιδιά ακόμη μερικά πραγματάκια.
1) Είναι γενικά πιο ωραία από το σχολείο? Είσαι τόσο αγχωμένος όσο είσαι στο σχολείο, λιγότερο ή περισσότερο? Θέλω να πώ, είναι πιο πιεστικά από το σχολείο?
Εξαρτάται. Από τα πρώτα εξάμηνα όχι τόσο.

2) Αρχίζεις να διαβάζεις δηλαδή 2-3 μήνες πριν την εξεταστική?

Το εξάμηνο ΕΙΝΑΙ 2-3 μήνες πριν την εξεταστική. Επειδή το βαφτίζουμε εξάμηνο δε σημαίνει ότι είναι 6 μήνες καθαροί ;)
3) Το καθημερινό διάβασμα αρχίζει από το 3ο εξάμηνο(μετά από τον πρώτο χρόνο δηλαδή)?
Εξαρτάται το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι για άγχος, είναι για να ξέρεις όλα τα ενδεχόμενα... :)
Μπορεί να έχεις μαθήματα πολύ δύσκολα, μπορεί να πρέπει να τα περάσεις όπως και δήποτε, μπορεί να θέλεις να πάρεις καλό βαθμό, μπορεί να μην μπορείς να δώσεις...πολλά μπορεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Χαχαχα νταξει καταλαβαίνω ότι δεν θα διαβάζεις καθε μέα στο πρώτο εξάμηνο αλλά μετά δεν θα διαβάζεις? Τι θα κάνεις όλη μέρα? Ας πούμεπως σχολάς η ώρα 2 μια μέρα. Θα είσαι όλη μέρα βόλτα,καφέ και fb? Και όσο για την εξεταστική. Είναι τον Γενάρη και διαβάζεις από τέλη Νοέμβρη? Δεν ξέρω φυσικά πόσα μαθήματα έχετε αλλά θα προλάβεις? Υποθέτω τα 'πιάνεις' εύκολα από τα μαθήματα και έτσι δεν χρειάζεσαι πολύ διάβασμα.
Και παιδιά ακόμη μερικά πραγματάκια.
1) Είναι γενικά πιο ωραία από το σχολείο? Είσαι τόσο αγχωμένος όσο είσαι στο σχολείο, λιγότερο ή περισσότερο? Θέλω να πώ, είναι πιο πιεστικά από το σχολείο?
2) Αρχίζεις να διαβάζεις δηλαδή 2-3 μήνες πριν την εξεταστική?
3) Το καθημερινό διάβασμα αρχίζει από το 3ο εξάμηνο(μετά από τον πρώτο χρόνο δηλαδή)?

Αυτάααα! Και Αλεχάνδρο γιατί όχι? Είναι για το μέλλον μου xD
1)ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ πιο ωραίο απ' το σχολείο.Εγώ προσωπικά δεν έχω αγχωθεί μέχρι τώρα καθόλου για το διάβασμα.Μόνο σε κάτι εργαστήρια που δε μου βγαιναν τα πειράματα:P. Έχεις κάποιες(ή και αρκετές) υποχρεώσεις αλλά αν έχεις πρόγραμμα και δεν τα αφήνεις όλα για τελευταία στιγμή δεν θα έχεις πρόβλημα.
Καμιά σχέση με τη ρουτίνα του σχολείου.
2)Εξαρτάται τη σχολή, τα μαθήματα που θες να δώσεις, την περίοδο(δε νομίζω κάποιος να διαβάζει 2-3 μήνες για την εξεταστική του σεπτεμβρίου)
3)Και εδώ εξαρτάται.Γενικά πάντως όσο ανεβαίνουν τα έτη αυξάνεται και το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosFin

Νεοφερμένος

Ο SteliosFin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
και κει που ηθελα να' ρθω πανεπιστημιο χαχαχαχα Αυτο το 'πολυ' με τρομαζει :O Για εξετάσεις σχολείου εγω διαβάζω κυριολεκτικα απο το πρωι/μεσημερι μεχρι το βραδυ απο η ωρα περιπου 12 μεχρι τις 10 τη νυχτα και 1 το πρωι αν δεν βαριεμαι χεχε Τόσο πολυ?

Mr.K εργασίες σας βαζουν ετσι? Δεν βάζουν μαθηματα όπως στο σχολείο, εννοω ασκησεις και homework.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι διαφορετικό είδος διαβάσματος από το σχολείο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ουσιαστικά homework είναι αφού το κάνεις σπίτι:P
κάποιες φορές μπορεί να είναι και ασκήσεις(πχ για μας συμπλήρωση αντιδράσεων).αλλά δε σου λέει πάρε στις ασκήεις 1-10 σελ15-18 ξέρω γω και κάντες μέχρι την πέμπτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosFin

Νεοφερμένος

Ο SteliosFin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
χμμ καλα.
Το λοιπον, αν πηγαινω παντα σε ολα τα αμφιθεατρα,εργαστηρια,διαλεξεις,σεμιναρια κτλ, διαβαζω 3-4 ωρες τη μερα(ειναι καλα η θελεις περισσοτερο?), αρχιζω διαβασμα για εξεταστικη 2 μηνες πριν και διαβαζω καθε μερα περιπου 8 ωρες και μερικες φορες γυρω στις 5-6 αν θα βγω μετα εξω, είναι καλα?
Δεν περιμενω να μου πειτε κιολας σιγουρα πραγματα γιατι και η σχολη παιζει ρολο(θα παω νοσηλευτικη αλλα σχολη δεν θα ξερετε γτ στην κυπρο ειναι) αλλα ενα περιπου ξερετε νμζ.Ειναι καλα η χρειαζετε κι' άλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
χμμ καλα.
Το λοιπον, αν πηγαινω παντα σε ολα τα αμφιθεατρα,εργαστηρια,διαλεξεις,σεμιναρια κτλ, διαβαζω 3-4 ωρες τη μερα(ειναι καλα η θελεις περισσοτερο?), αρχιζω διαβασμα για εξεταστικη 2 μηνες πριν και διαβαζω καθε μερα περιπου 8 ωρες και μερικες φορες γυρω στις 5-6 αν θα βγω μετα εξω, είναι καλα?
Δεν περιμενω να μου πειτε κιολας σιγουρα πραγματα γιατι και η σχολη παιζει ρολο(θα παω νοσηλευτικη αλλα σχολη δεν θα ξερετε γτ στην κυπρο ειναι) αλλα ενα περιπου ξερετε νμζ.Ειναι καλα η χρειαζετε κι' άλλο?

Noμίζω πως χρειάζεται λιγότερο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosFin

Νεοφερμένος

Ο SteliosFin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
λες? 2 ωρες καλες? τεσπα τελευταιο μου μηνυμα παω για υπνο..Καληνυχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
λες? 2 ωρες καλες? τεσπα τελευταιο μου μηνυμα παω για υπνο..Καληνυχτα!

Βρε αγόρι μου,το Πανεπιστήμιο δεν είναι...τετάρτη Λυκείου.Κανείς δεν διαβάζει καθημερινά,δεν χρειάζεται να διαβάζεις καθημερινά.Δεν είναι όλα τα μαθήματα εξ'ίσου σημαντικά,ούτε και ο μόνος τρόπος για να μάθεις είναι η στείρα απομνημόνευση.Πολλά θα τα μάθεις μέσα από εργαστήρια ή εργασίες,για τα οποία δεν χρειάζεται να διαβάζεις κάτι.Κάποια μαθήματα θα σου φανούν ανούσια,γι'αυτό και θα παρατήσεις τα αμφιθέατρά τους (είναι προαιρετικά).Στο Πανεπιστήμιο οι ρυθμοί είναι πιο χαλαροί,και αυτό σου δίνει τη δυνατότητα να ασχοληθείς και με άλλα πράγματα,πέραν του διαβάσματος.Κοίτα να το αξιοποιήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
χμμ καλα.
Το λοιπον, αν πηγαινω παντα σε ολα τα αμφιθεατρα,εργαστηρια,διαλεξεις,σεμιναρια κτλ, διαβαζω 3-4 ωρες τη μερα(ειναι καλα η θελεις περισσοτερο?), αρχιζω διαβασμα για εξεταστικη 2 μηνες πριν και διαβαζω καθε μερα περιπου 8 ωρες και μερικες φορες γυρω στις 5-6 αν θα βγω μετα εξω, είναι καλα?
Δεν περιμενω να μου πειτε κιολας σιγουρα πραγματα γιατι και η σχολη παιζει ρολο(θα παω νοσηλευτικη αλλα σχολη δεν θα ξερετε γτ στην κυπρο ειναι) αλλα ενα περιπου ξερετε νμζ.Ειναι καλα η χρειαζετε κι' άλλο?
ΔΕΝ χρειάζεται να πηγαίνεις σε όλα τα μαθήματα που δεν είναι υποχρεωτικά. Θα το δεις και μόνος σου αν το προσπαθήσεις, ότι θα αρχίσεις να τα φτύνεις μόλις περάσουν λίγοι μήνες. Το πιο σημαντικό πιστεύω είναι να παρακολουθείς τακτικά όλα τα μαθήματα ώστε να μη χάσεις επαφή και να έχεις πιο άνετο διάβασμα στην εξεταστική.
Το διάβασμα στο Πανεπιστήμιο δεν το προγραμματίζεις γιατί απλά δε σε υποχρεώνουν να διαβάσεις κάτι συγκεκριμένο. Συνήθως σε κάποια μαθήματα βάζουν εργασίες ή προόδους (τεστάκια δηλαδή) για να πάρει μια γεύση ο φοιτητής τι χρειάζεται να ξέρει από το μάθημα.
Ναι, παίζει ρόλο και η σχολή, αλλά αυτή τη στιγμή κουβαλάς νοοτροπία Λυκείου και αυτό φαίνεται μόνο από τις ώρες που διαβάζω στο ποστ σου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
χμμ καλα.
Το λοιπον, αν πηγαινω παντα σε ολα τα αμφιθεατρα,εργαστηρια,διαλεξεις,σεμιναρια κτλ, διαβαζω 3-4 ωρες τη μερα(ειναι καλα η θελεις περισσοτερο?), αρχιζω διαβασμα για εξεταστικη 2 μηνες πριν και διαβαζω καθε μερα περιπου 8 ωρες και μερικες φορες γυρω στις 5-6 αν θα βγω μετα εξω, είναι καλα?

Δεν παίζει. Με τίποτα. Και πότε θα προλάβεις να ζήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Το διάβασμα σου εξαρτάται από το τμήμα που θα φοιτείς. Δεν είναι όπως το σχολείο σε καμία περίπτωση. Όχι προετοιμασία για την επόμενη μέρα:book::spasiklas:! Αλλά φαντάσου το κάπως ...:yahoo::alljumpy:έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δεν παίζει. Με τίποτα. Και πότε θα προλάβεις να ζήσεις;





Στην Κύπρο και γενικά στο εξωτερικό μπορεί να είναι έτσι. Στην Ελλάδα δεν είναι συχνό φαινόμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top