Διάβασμα και κούραση

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλα τα άτομα του forum! Όπως καταλαβαίνετε απο τον τίτλο το θέμα το οποίο θα αναφέρω έχει σχέση με το σχολείο και την κούραση! Πριν από όλα όμως να σας συστήθω. Αρχικά με λένε Κωνσταντίνα πάω Πρώτη Λυκείου φέτος και είμαι μια κοπέλα η οποία έχει δραστηριότητες αλλά παράλληλα και διάβασμα καθώς σιγά σιγά μπαίνω στο <κλίμα> των Πανελληνίων. Το θέμα μου όμως είναι ότι κουράζομαι εύκολα με το διάβασμα θα σας εξηγήσω τι εννοώ. Όλα τα χρόνια οι καθηγητές στο σχολείο λένε καλά λόγια καθώς διαβάζω τώρα στο 1ο τετράμηνο έβγαλα μέσο όρο 17.5 (δεν είμαι άριστη) αλλά με θεωρώ καλή μαθήτρια. Παρόλα αυτά, τώρα με τα 2 χρόνια που έχουμε κορωνοιο βγήκα από τους ρυθμούς μου με αποτέλεσμα να μην διαβάζω όμως δεν άφησα κενά στα μαθήματα που θα ακολουθήσω δηλαδή τα θεωρητικά. Για να μην τα πολυλογω και να μπω κατευθείαν στο ψητό, φέτος ενώ ξεκίνησα δυναμικά μέχρι τον Δεκέμβριο και διάβαζα κανονικά δηλαδή 2-3 ώρες την ημέρα (που για Πρώτη Λυκείου το θεωρώ νορμάλ) από τον Γενάρη και μετά δεν μπορώ να ανοίξω βιβλίο. Όπως θυμάμαι τον εαυτό μου το πάθαινα όλα τα χρόνια όμως δεν μπορώ να το δικαιολογήσω καθώς η ίδια δεν νιώθω κουρασμένη ψυχολογικά κάτι που με αγχωνει καθώς σκέφτομαι ότι από του χρόνου δεν θα μπορώ να λέω ότι δεν έχω όρεξη να διαβάσω γιατί θέλω να δώσω Πανελλήνιες και έχω υψηλούς στόχους πχ Νομική. Το καθημερινό μου πρόγραμμα είναι Δευτέρα: Γυμναστική, Τρίτη:Αγγλικά, Τετάρτη:Μαθηματικά(ιδιαίτερο), Πέμπτη:,φιλολογικά(που μου κάνει η θεία μου η οποία θα με αναλάβει για προετοιμασία από του χρόνου) και Σάββατο Γεωμετρία το πρωί. Όπως και να έχει αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ακόμη είμαι Πρώτη Λυκείου και έχει γίνει αυτό....... Τι θα μου προτείνατε? Ποια είναι η γνώμη σας ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Πρώτη λυκείου διάβαζα ελάχιστα 😅 δεν σου λέω να κάνεις αυτό που έκανα εγώ, απλώς να αποβάλλεις το αγχος σου γιατί είναι πολυ νωρίς ακόμη και μονο κακό θα προκαλέσει. Να διαβάζεις ώστε να μην έχεις κενά, αλλά να μη τρελαθείς κιόλας γιατί μετά θα έχεις περιορισμένες αντοχές στις μεγαλύτερες τάξεις. Επίσης, ρώτησε τους καθηγητές σου σε ποια μαθήματα/κεφάλαια να εστιάσεις τα οποία θα σου χρειαστούν στη γ λυκειου, και στα υπόλοιπα παρτο χαλαρά. Όπως και να έχει , μη τρελαίνεσαι, σου εγγυώμαι ότι όλοι στην ηλικία σου σε αυτή τη φάση βρίσκονται.
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα μου όμως είναι ότι πχ έχω κουραστεί ενώ διαβάζω μόνο 2-3 ώρες καθημερινά και κυρίως εστιαζω στα μαθήματα που θα ακολουθήσω για αυτό δεν το δικαιολογώ και σκέφτομαι ότι αν έχω κουραστεί από φέτος πχ του χρόνου και στην Τρίτη Λυκείου τι θα κάνω ?
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα μου όμως είναι ότι πχ έχω κουραστεί ενώ διαβάζω μόνο 2-3 ώρες καθημερινά και κυρίως εστιαζω στα μαθήματα που θα ακολουθήσω για αυτό δεν το δικαιολογώ και σκέφτομαι ότι αν έχω κουραστεί από φέτος πχ του χρόνου και στην Τρίτη Λυκείου τι θα κάνω ?
Ίσως περνάς μια φάση στην οποία βαριέσαι να διαβάζεις. Εάν έδινες πανελληνιες φέτος θα έλεγα ναι, αυτό είναι θέμα. Ωστόσο είσαι πολύ μικρή ακόμη. Έχεις περιθώρια και να χαλαρώσεις και να το "παραμελήσεις" λίγο. Δεν χρειάζεται εξάντληση από τωρα, απέφυγε το. Κάνε πράγματα μεσα στην ημερα που σε ευχαριστουν (βόλτα με φιλους κλπ) και μέσα στην ημερα χώσε και λίγο διάβασμα (μεθοδικά). Μπορείς να κανεις διαλειμματα ενδιάμεσα ή να ακους μουσική ενω διαβαζεις για να μην είναι τόσο βαρετό. Θα δεις οτι απο του χρονου θα μπεις σε ενα πρόγραμμα και αν πραγματικά θέλεις να πετύχεις τον στόχο σου δεν θα βαριέσαι να διαβάζεις.
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ναι ίσως ευχαριστώ πολύ πάντως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα συνεχίσω σε αυτό το θέμα αλλάζοντας όμως το θέμα για το οποίο θα μιλήσω. Όπως καταλαβαίνετε στην εφηβεία υπάρχουν και οι λεγόμενοι <έρωτες> οι οποίοι είναι συνήθως ανεκπλήρωτοι. Έτσι λοιπόν και με εμένα συγκεκριμένα ερωτεύτηκα κεραυνοβόλα στα 13 μου στη Πρώτη Γυμνασίου ένα αγόρι 2 χρόνια μεγαλύτερό μου τότε ξανθό ψηλό γαλανοματη και συνονόματο και καλό παιδί. Παρόλα αυτά, το έμαθε κατά κάποιον τρόπο αλλά δεν έγινε κάτι γιατί και εγώ ήμουν αρκετά μικρή τότε σε σχέση με τώρα. Όπως και να χει μετά 2 χρόνια χαθήκαμε τελείως αυτός πήγε Λύκειο και με τον κορωνοιο και όλα μαζί δεν υπήρχε επαφή. Δυστυχώς, έμαθα από κοινούς γνωστούς πριν από 1 χρόνο ότι έχει σχέση με μια συνομήλικη του την οποία τυχαίνει να γνωρίζω γιατί ήμασταν στο μπαλέτο παλιά μαζί και με ζηλεύε υπερβολικά πολύ γιατί αντικειμενικά είμαι όμορφη αλλά το παράδειγμα αυτού που λένε ότι πρέπει έχει κάποιος και όμορφο εσωτερικό κόσμο πέρα από περιτύλιγμα. Όπως και να έχει δεν μπορώ να ξεκολλήσω, και όποτε τον πετυχαίνω παρατηρώ ότι με κοιτάει με ένα βλέμμα όχι ιδιαίτερα φιλικό και εγώ αντίστοιχα ανταποδίδω τον ακολουθώ επίσης και στα social αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω δεν νομίζω ότι γίνεται κάτι αλλά εγώ τον θέλω πολύ και όσο και να προσπαθώ να βρω άλλους δεν γίνεται😔 σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Τελευταία επεξεργασία:

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλα τα άτομα του forum! Όπως καταλαβαίνετε απο τον τίτλο το θέμα το οποίο θα αναφέρω έχει σχέση με το σχολείο και την κούραση! Πριν από όλα όμως να σας συστήθω. Αρχικά με λένε Κωνσταντίνα πάω Πρώτη Λυκείου φέτος και είμαι μια κοπέλα η οποία έχει δραστηριότητες αλλά παράλληλα και διάβασμα καθώς σιγά σιγά μπαίνω στο <κλίμα> των Πανελληνίων. Το θέμα μου όμως είναι ότι κουράζομαι εύκολα με το διάβασμα θα σας εξηγήσω τι εννοώ. Όλα τα χρόνια οι καθηγητές στο σχολείο λένε καλά λόγια καθώς διαβάζω τώρα στο 1ο τετράμηνο έβγαλα μέσο όρο 17.5 (δεν είμαι άριστη) αλλά με θεωρώ καλή μαθήτρια. Παρόλα αυτά, τώρα με τα 2 χρόνια που έχουμε κορωνοιο βγήκα από τους ρυθμούς μου με αποτέλεσμα να μην διαβάζω όμως δεν άφησα κενά στα μαθήματα που θα ακολουθήσω δηλαδή τα θεωρητικά. Για να μην τα πολυλογω και να μπω κατευθείαν στο ψητό, φέτος ενώ ξεκίνησα δυναμικά μέχρι τον Δεκέμβριο και διάβαζα κανονικά δηλαδή 2-3 ώρες την ημέρα (που για Πρώτη Λυκείου το θεωρώ νορμάλ) από τον Γενάρη και μετά δεν μπορώ να ανοίξω βιβλίο. Όπως θυμάμαι τον εαυτό μου το πάθαινα όλα τα χρόνια όμως δεν μπορώ να το δικαιολογήσω καθώς η ίδια δεν νιώθω κουρασμένη ψυχολογικά κάτι που με αγχωνει καθώς σκέφτομαι ότι από του χρόνου δεν θα μπορώ να λέω ότι δεν έχω όρεξη να διαβάσω γιατί θέλω να δώσω Πανελλήνιες και έχω υψηλούς στόχους πχ Νομική. Το καθημερινό μου πρόγραμμα είναι Δευτέρα: Γυμναστική, Τρίτη:Αγγλικά, Τετάρτη:Μαθηματικά(ιδιαίτερο), Πέμπτη:,φιλολογικά(που μου κάνει η θεία μου η οποία θα με αναλάβει για προετοιμασία από του χρόνου) και Σάββατο Γεωμετρία το πρωί. Όπως και να έχει αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ακόμη είμαι Πρώτη Λυκείου και έχει γίνει αυτό....... Τι θα μου προτείνατε? Ποια είναι η γνώμη σας ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γεια σου Κωνσταντίνα!
λοιπον, μηπως το προβλημα σου ειναι οτι το αντιμετωπιζεις ως προβλημα; Περασαμε όλοι ενα πολυ μεγαλο διαστημα που δυσκολευομασταν να κανουμε πραγματα γιατι ημασταν καραντινα και εκτελουσαμε περιορισμένα έργα.
Όπως και να έχει δεν ξερω αν εισαι επηρεασμένη απο καποια καραντίνα ή τον ιό, παντως φρόντισε τώρα με το σχολείο να κοιμάσαι καλά, έχει και άλλες ιώσεις που κυκλοφορούν

Τώρα επι του θέματος. Το ότι δυσκολεύεσαι τώρα με το διάβασμα, δεν σημαίνει πως αυτό θα έχει διάρκεια για πάντα. Ούτε σημαινει ότι θα σου χαλάσει την χρονιά. Ουτε σημαινει ότι θα σου χαλάσει την συγκέντρωση στις πανελλήνιες. Μην τα συνδέεις, γιατί ΑΝ ΔΕΝ τα διαχωρίζεις μονη σου δημιουργεις θεμα στον εαυτό σου!

Καποιες φορές θα σου είναι πιο εύκολο να διαβάσεις, κάποιες πιο δύσκολο. Αυτο να ξερεις ΔΕΝ θα σταματησει να σου συμβαίνει, απλά θα βρεις μηχανισμούς να αντιστέκεσαι. Συμβαίνει σε ολους μας, Π.χ αν δεν μπορεις να συγκεντρωθεις για να διαβασεις ιστορία, κάτσε μάθε 2 ρήματα αρχικους χρόνους. Μην περιμενεις να σου έρθει η όρεξη και η διαύγεια, ξεκίνα και η όρεξη θα έρθει, θα πιέσεις τον εαυτό σου λίγο παραπάνω από όσο τον πίεζες μέχρι να σου βγει και τελος. Αυτό ήταν. όσο δυσκολη και να ειναι η φαση σου τώρα, δεν θα κρατήσει για πάντα
Εγώ αυτό σκέφτομαι όταν κατι δεν μου βγαινει όπως θελω, πως ο,τι και να ειναι αυτο με μαθηματική ακριβεια δεν μπορεί να διαρκέσει για πάντα, θα πιεστω, θα ζοριστώ αλλα θα βγει, δε θα βγει τοσο καλά όσο πριν 4 μήνες, δεν πειράζει, τους επόμενους 4 θα αναδομηθώ. Οπότε βρες τρόπο να αποδώσεις, όχι τρόπο να μην αισθάνεσαι έτσι, αποδέξου το απλά!


Συνοψίζοντας, είναι μια φάση που θα την περάσεις πάρα πολλές φορές ακόμη, κακό θα σου κάνει ΑΝ ΑΦΕΘΕΙΣ και παγιωθεί.
Δεν νομίζω πως θα το κάνεις, φαίνεσαι συγκροτημένη και εντός της ρουτίνας του σχολείου και του διαβάσματος , οπότε απλά ΜΗΝ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΝΕΣΑΙ και πιεσου να αποδώσεις μακροπρόθεσμα ώστε να ενθουσιαστείς! Μην μπαινεις σε κουτάκια, μου συμβαινει τώρα, τι θα γίνει μετά. Ό,τι ερθει θα το αντιμετωπίσεις, δε θέλει σκέψη, θέλει δράση.

Θα τους ξανα βρεις τους ρυθμους σου ειμαι σιγουρη, αλλά τα άλλα προβλήματα πάντα θα υπάρχουν.

τιπ: Μην σκέφτεσαι πολύ, ειναι παγίδα, χεχε
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ επίσης πάρα πολύ για την απάντηση. Επειδή έκατσα και τα σκέφτηκα μάλλον έχεις δίκιο και θα αρχίσω να το κάνω από εδώ και πέρα
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ επίσης πάρα πολύ για την απάντηση. Επειδή έκατσα και τα σκέφτηκα μάλλον έχεις δίκιο και θα αρχίσω να το κάνω από εδώ και πέρα
Παρακαλώ. Απλά συνεχισε την καθημερινότητα σου, γιατι αν την ''χασεις'' θα νιωθεις πιο ασχημα μετα. Συνεχισε και η ορεξη θα ξανα ερθει <3
Γκουντ λακ
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
♥️ αν γίνεται μπορείς να διαβάσεις και αυτό το θέμα που έγραψα επίσης σε αυτή την σελίδα για ένα αγόρι ευχαριστώ και πάλι
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
♥️ αν γίνεται μπορείς να διαβάσεις και αυτό το θέμα που έγραψα επίσης σε αυτή την σελίδα για ένα αγόρι ευχαριστώ και πάλι
το διάβασα και αυτό :clapping:
χαχα, τίποτα πιο φυσιολογικό για την ηλικία σου να πετάει το μυαλουδάκι σου εδώ και εκεί. Αλλά και αυτά είναι πράγματα που πάντα θα υπάρχουν. Μην το χασεις με το σχολείο για τον λεγάμενο :bye2:
Μάλλον προκειται για μια κατάσταση μονοπλευρή όπως λες, καθώς το παιδί μάλλον δεν ανταποκρίνεται σε όσα νιώθεις εσύ.Γενικά να ξέρεις θα συναντήσεις πολλές φορές την απόρριψη, οπότε να δέχεσαι και το όχι. Φυσικά μέσα σου έχεις το δικαίωμα να αισθάνεσαι όπως θέλεις, αλλα μην τρελαίνεσαι, θα σου ξανά γίνει κλικ, όταν δε θα το περιμένεις. Μην πιέζεσαι
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κοίτα συμφωνώ σε όσα λες αλλά έχω μάθει να διαχωρίζω τις καταστάσεις όπως άλλο σχολείο άλλο έρωτας-σχεση. Το θέμα είναι ότι παρόλο που είμαι 15 έχω φάει κόλλημα και θέλω οπωσδήποτε να γίνει κάτι αλλά υπάρχουν πολλά εμπόδια και δεν κατηγορώ άμεσα αυτόν όσο περίεργο και αν ακούγεται. Ανέφερα στο πρώτο μήνυμα όσον αφορά αυτό το θέμα τα <εμπόδια>. Δυστυχώς, όπως είπες είναι μονόπλευρο όλο αυτό που νιώθω και από ότι φαίνεται δεν υπάρχει λύση😔.....
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Κοίτα συμφωνώ σε όσα λες αλλά έχω μάθει να διαχωρίζω τις καταστάσεις όπως άλλο σχολείο άλλο έρωτας-σχεση. Το θέμα είναι ότι παρόλο που είμαι 15 έχω φάει κόλλημα και θέλω οπωσδήποτε να γίνει κάτι αλλά υπάρχουν πολλά εμπόδια και δεν κατηγορώ άμεσα αυτόν όσο περίεργο και αν ακούγεται. Ανέφερα στο πρώτο μήνυμα όσον αφορά αυτό το θέμα τα <εμπόδια>. Δυστυχώς, όπως είπες είναι μονόπλευρο όλο αυτό που νιώθω και από ότι φαίνεται δεν υπάρχει λύση😔.....
Ναι όσο και να θες δεν μπορεις να τον υποχρεώσεις :(
Αλλα μην νιωθεις μειονεκτικά που σου συμβαίνει αυτό, ειναι όμορφο να ενθουσιάζεσαι έτσι με κάποιον.
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Προσωπικά δεν είναι ότι νιώθω άσχημα αλλά το ότι εξακολουθεί να μου αρέσει κάποιος τόσο έντονα ενώ υπάρχουν αυτά τα εμπόδια δεν το θεωρώ και καλό..... Όπως και να χει πιστεύεις πως υπάρχει κάποια ελπίδα η θα μπορούσα να κάνω και κάτι άλλο ? Γιατί όπως είπα και δεν τον γνωρίζω προσωπικά και δεν έκατσαν οι συγκυρίες
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Προσωπικά δεν είναι ότι νιώθω άσχημα αλλά το ότι εξακολουθεί να μου αρέσει κάποιος τόσο έντονα ενώ υπάρχουν αυτά τα εμπόδια δεν το θεωρώ και καλό..... Όπως και να χει πιστεύεις πως υπάρχει κάποια ελπίδα η θα μπορούσα να κάνω και κάτι άλλο ? Γιατί όπως είπα και δεν τον γνωρίζω προσωπικά και δεν έκατσαν οι συγκυρίες
Κοίτα αν ειναι ανθρωπος που δεν γνωρίζεις, μπορεις να επιδιώξεις συζήτηση, τουλαχιστον να ξερεις οτι έδωσες σημαδια και προσπάθειες
απο εκει και περα αν το ξερει και σου εχει δωσει ξεκαθαρη απαντηση, το να επιμεινεις ειναι λαθος σου
Απο όσο λες στο θεμα το εμαθε αλλα δεν έκανε κάτι, ισως να υπάρχουν λόγοι, αλλα δεν πειράζει
Τελος, το οτι συνεχιζει και σου αρέσει ενταξει ειναι λιγο βαναυσο, αλλα δεν ειναι κακό, προς θεού, εγώ ηθελα έναν 4 χρονια:Ρ αχχχαχαχα
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ναι έχεις απόλυτο δίκιο. Το θέμα είναι ότι έχει κοπέλα εδώ και 2 χρόνια όπως είπα στο πρώτο μήνυμα και την βρήκε μόλις πήγε Λύκειο και ουσιαστικά χάθηκε τελείως η επαφή παρόλο που μένει στο δίπλα στενό από το δικό μου 🤣🤣 μαζί με κορωνοιους-καραντινες κλπ κλπ. Όμως οπότε τον βλέπω κάνει τα κλασσικά κοίταγματα(staring που λέμε) με ένα σοβαρό-σεξυ βλέμμα κάθε φορά όμως. Επίσης δυστυχώς είμαι πολύ ντροπαλή και δεν μπορώ να κάνω το πρώτο βήμα σε γνωριμίες είτε ερωτικές είτε φιλικές
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ναι έχεις απόλυτο δίκιο. Το θέμα είναι ότι έχει κοπέλα εδώ και 2 χρόνια όπως είπα στο πρώτο μήνυμα και την βρήκε μόλις πήγε Λύκειο και ουσιαστικά χάθηκε τελείως η επαφή παρόλο που μένει στο δίπλα στενό από το δικό μου 🤣🤣 μαζί με κορωνοιους-καραντινες κλπ κλπ. Όμως οπότε τον βλέπω κάνει τα κλασσικά κοίταγματα(staring που λέμε) με ένα σοβαρό-σεξυ βλέμμα κάθε φορά όμως. Επίσης δυστυχώς είμαι πολύ ντροπαλή και δεν μπορώ να κάνω το πρώτο βήμα σε γνωριμίες είτε ερωτικές είτε φιλικές



Ουφ, κατάλαβα Κωνσταντίνα μου, είναι πιασμένο το παιδι, χαχαχ
Ξέχασε τον, όντως δεν λύνεται, 😭😭
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ΠΦΦΦΦ οπότε δεν πιστεύεις ότι υπάρχει καμία ελπίδα σωστά ? Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου😔♥️
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλησπέρα σας χρήστες του forum και συγνώμη για την ακατάλληλη ωρα! Με έχετε γνωρίσει έστω και λίγο είμαι η Κωνσταντίνα η κοπέλα η οποία έγραψε το μήνυμα για το διάβασμα. Έχω να σας αναφέρω και άλλο ένα θέμα όσον αφορά το σχολείο. Όπως είχα πει στο πρώτο-πρωτο μήνυμα μέχρι το Δεκέμβρη πήγαινα με όρεξη στο σχολείο όλα καλά(δεν πιστεύω ότι σε κάποιον αρέσει κατά βάθος η ρουτίνα) αλλά με λίγα λόγια δεν το είχα ως <αγγαρεία> ούτε το ένιωθα τόσο έντονα. Όμως από τον Γενάρη και μετά μόλις μπήκε το νέο έτος(παρόλο που χάσαμε και 2 εβδομάδες λόγω χιονιού και μια λόγω κατάληψης) πραγματικά έχει χαθεί όλο μου το ενδιαφέρον και ειλικρινά δεν βρίσκω το κουράγιο να σηκωθώ το πρωί άλλες φορές νυστάζω αλλά τις περισσότερες απλά είναι κούραση(ψυχική) και βαρεμάρα. Να συμπληρώσω ότι αν κάποιος από εσάς κοιτάξει το πρώτο μήνυμα δεν είναι ότι είχα πιεστεί ιδιαίτερα στο διάβασμα πχ παρόλο που πάω Πρώτη Λυκείου διαβάζω σχετικά νορμάλ μέχρι Δεκέμβριο δηλαδή 2-3 ώρες την ημέρα που το βρίσκω μια χαρά και έχω γράψει και το πρόγραμμα που έχω δηλαδή εξωσχολικές δραστηριότητες και για αυτό δεν μπορώ να το δικαιολογήσω και σκεφτείτε ότι παρακαλάω να περάσουν γρήγορα αυτοί οι 2 μήνες και να έρθει καλοκαίρι. Ποια είναι η γνώμη σας πάνω σε αυτό έχετε να μου προτείνετε κάτι? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Είναι κατανοητό ότι έχεις κουραστεί και θέλεις να έρθει το καλοκαίρι αλλά μη ξεχνάς ότι σε αυτή την τάξη διαμορφώνεις τις βάσεις σου για την τρίτη λυκείου...Μην αφήνεις κενά ...Αν νιώθεις τόσο πολύ ότι δεν μπορείς να συγκεντρωθείς ,άκουσε λίγη μουσική...Το βράδυ μόλις τελειώσεις το διάβασμα ,δες τηλεόραση ..Βγες κανένα σκ έξω...Αυτή την χρονιά και την επόμενη θα πρέπει να ξεκουραστείς όσο μπορείς αλλά και να διαβάζεις χωρίς να αφήνεις κενά! Η τρίτη λυκείου είναι μια ιδιαίτερη τάξη από μόνη της!!
 

Konstantina19

Νεοφερμένος

Η Konstantina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου το ξέρω ότι διαμορφώνω τις βάσεις και για αυτόν ακριβώς τον λόγο ανησυχω.... Βγαίνω τα Σκ όσο μπορώ και ακούω μουσική αλλά το θέμα είναι ότι πλέον δεν έχω καθόλου όρεξη😳 σκέφτηκα μήπως μου έχουν πέσει όλα βαριά επειδή 2 χρόνια είχα ξεσυνηθισει μακάρι να είναι αυτό
 
Top