Δε μπορώ να διαβάσω...

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καταρχας το προβλημα μου ειναι οτι παρολο που ξερω οτι σε 3 μηνες θα δωσω εξετασεις για την εισαγωγη μου σε πανεπιστημιο.. δεν μπορω να πεισω τον εαυτο μου να κατσω να διαβασω.. οχι οτι οι βαθμοι μου ειναι κακοι.. απλα δεν ειναι αρκετα καλοι για βαθμο εισαγωγης στο πανεπιστημιο.. δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω ισως εχασα την αποφασιστηκοτητα μου.. προσπαθω εδω και 2 μηνες απο μονη μου να τα καταφερω αλλα .. τιποτα.. θελω να παω πανεπιστημιο.. θελω να σπουδασω.. αλλα τι να κανω?? :( ευχαριστω..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δεν μπορείς να διαβάσεις επειδή βαριέσαι ή επειδή νομίζεις ότι κάνεις άδικο κόπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
και τα δυο! .........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
για το 1ο σου λέω ένα πράγμα.. ΥΠΟΜΟΝΗ.. όπως είπες είναι 3 ακόμα μήνες... και επειδή θες να σπουδάσεις νομίζω ότι αξίζει τον κόπο... για το 2ο.. απο ότι κατάλαβα δεν κάνεις φροντιστήριο.. οπότε θα προσπαθησεις να γράψεις και ότι κάνεις.. θα ξες ότι έχεις καταβάλλει προσπάθεια για αυτό που θες..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
οσο για τα φροντιστηρια φυσικα και κανω.. μαθηματικα ιστορια νεα ελληνικα.. πρεπει να αρχισω να διαβασω γιατι δεν θα τα φτασω με τιποτα.. άλλα αν δεν συγκεντρωνομαι τοτε καθομαι αδικα.. και δεν μπορω να συγκεντρωθω.. δεν μπορω να διαβασω.. ελπιζω να καταλαμβαινεις τι εννοω.. και ευχαριστω για οσα ειπες μεχρι τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κουραγιο κι εσυ.3 μηνες ειναι.σκεψου οτι αν στρωθεις,θα μπορεσεις να περασεις εκει που θες και θα κανεις ολα οσα ονειρευοσουν.γι αυτο προσπαθησε!!!

ασχετο:το φροντηστηριο στην ιστορια τι το θες?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στην περιπτωση που απλα βαριεσαι πιεσε τον εαυτο σου.Οπως σου ειπαν ολοι πιο πανω , τι αλλο να πουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
το φροντιστηριο στην ιστορια το θελω γιατι εδω στην κυπρο μας εχουνε αλλαξει το βιβλιο ιστορια και το κανανε εντελως χαλια.. και στο σχολειο την μονη ιστορια που μαθαινω απ την καθηγητρια μου ειναι πως τα παει η κορη της τα γατια της κι αν τα φυτα της μιλανε.. οποταν.. το χρειαζομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Και εγώ είμαι μια απ' τα ίδια..Ξέρω ότι σε 3 μήνες δίνω και δεν μπορώ να στρώσω τον κ*λο μου κάτω να διαβάσω..
Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό!:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisZzz

Νεοφερμένος

Ο GiannisZzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξεκινηστε απο μαθηματα που σας αρεσουν ή απο αυτα που σας φαινονται ευκολα ωστε να σας ερθει συγκεντρωση. Συνηθως οταν δεν μπορω να συγκεντρωθω ξεκιναω απο ΑΕΠΠ ή ΑΟΘ που οσο να εχει ειναι πιο ευκολα απο τα υπολειπα, μεχρι να μπω στην διαδικασια να διαβασω. Και καλο ειναι οσοι δεν μπορουν να διαβασουν να κλειδωσουν αυτο το ρημαδι το PC... 3 μηνες ειναι υπομονη.. Και το καλυτερο κλισε που υπαρχει για την τριτη λυκειου ειναι οτι τα φοιτιτικα χρονια που ακολουθουν ειναι τα καλυτερα της ζωης σου.:):)
Αντε ρε παιδια παμε δεν εμεινε τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfisti

Νεοφερμένος

Ο alfisti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Αυτο το PC μπορει να καταστρεψει κοσμο.Μια απ τα ιδια και εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλα τα είπες GianniZzz σε ευχαριστω πολυ.. ΑΕΠΠ Ή ΑΟΘ? Τι είναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stauroulitsa

Νεοφερμένος

Η ΣΤΑΥΡΟΥΛΙΤΣΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Βασικά όλοι το παθαίνουμε αυτό κάποια στιγμή... Όταν μου συμβαίνει αυτό κοιτάω να κάνω ενα χαλαρωτικό μπάνιο και μετά μπορώ να διαβάζω και όλη μέρα!!!
-----------------------------------------
Για το pc διαφωνω,,,,,φτανει να κρατας ενα μετρο......ασχολεισου και με τον υπολογιστη ...διαβασε κιολας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ισως αν εβρισκα μια λυση.. ετσι ωστε να μπορω να συγκεντρωνομαι.. αλλα λυση δεν πρεπει να υπαρχει πρεπει απλα να το βρω μονη μου.. ευχαριστω.. σταυρουλιτσα και γω το ιδιο πιστευω για το pc..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Και γω το ιδιο εχω παθει μετα τα χριστουγεννα...ενω μεχρι τα χριστουγεννα δουλευα πυρετωδως...
Τι εννοω...Μεχρι τα χριστουγεννα ημουνα πληρης αποφασισμενος να διαβασω και μπορουσα να συγκεντρωθω πολυ ευκολα..Μετα τα χριστουγεννα εχω σκορπισει..εχω χασει την αποφασιστηκοτητα μου στο διαβασμα και φυσικα δεν κανω συνηθως αυτο που πρεπει απο αποψη διαβασματων....αρκετη προχειρη δουλεια δηλαδη...:(:(
Παρολα αυτα ακομα θελω παρα πολυ να μπω σε 2-3 ΤΕΙ που εχω στο μυαλο μου..τα οποια ειχα ξεχωρισει απο την αρχη εφοσον γενικα δεν ειχα υψηλους στοχους απο την αρχη..απλα να διαβασω οσο μπορω και να μπω σε καποιο απο τα 2-3 ΤΕΙ χωρις να ξεσκιστω να γραψω πανω απο 15.000 μορια και λοιπα...
Οι βαθμοι μου γενικα ειναι αρκετα καλοι...αναμενουμε και βαθμους 4μηνου την Πέμπτη:D:D

Εχει βρει κανεις την θεραπεια ρε παιδια για να ξαναβρω την αποφασιστηκοτητα μου?:'(:'(

Η αποφασιστηκοτητα μου για να γινω φοιτητης ωστοσο παραμενει...Πιο πολυ για μενα και μετα για την φουκαριαρα την μανα μου:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stauroulitsa

Νεοφερμένος

Η ΣΤΑΥΡΟΥΛΙΤΣΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλά σε όλους συμβαίνει να μην έχουν την ίδια όρεξη.... Μην φοβάσαι σιγά σιγά που θα νιώθεις πως πλησιάζουν οι εξετάσεις θα δεις πως θα γίνεις όπως πριν!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΡΕΞΗ....ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Π ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΩΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!!!!!


Μακαρι..Προς το παρον το μονο που νιωθω ειναι κουραση και τυψεις για το ανεπαρκης διαβασμα που κανω...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimika

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Και γω το ιδιο εχω παθει μετα τα χριστουγεννα...ενω μεχρι τα χριστουγεννα δουλευα πυρετωδως...
Τι εννοω...Μεχρι τα χριστουγεννα ημουνα πληρης αποφασισμενος να διαβασω και μπορουσα να συγκεντρωθω πολυ ευκολα..Μετα τα χριστουγεννα εχω σκορπισει..εχω χασει την αποφασιστηκοτητα μου στο διαβασμα και φυσικα δεν κανω συνηθως αυτο που πρεπει απο αποψη διαβασματων....αρκετη προχειρη δουλεια δηλαδη...:(:(
Παρολα αυτα ακομα θελω παρα πολυ να μπω σε 2-3 ΤΕΙ που εχω στο μυαλο μου..τα οποια ειχα ξεχωρισει απο την αρχη εφοσον γενικα δεν ειχα υψηλους στοχους απο την αρχη..απλα να διαβασω οσο μπορω και να μπω σε καποιο απο τα 2-3 ΤΕΙ χωρις να ξεσκιστω να γραψω πανω απο 15.000 μορια και λοιπα...
Οι βαθμοι μου γενικα ειναι αρκετα καλοι...αναμενουμε και βαθμους 4μηνου την Πέμπτη:D:D

Εχει βρει κανεις την θεραπεια ρε παιδια για να ξαναβρω την αποφασιστηκοτητα μου?:'(:'(

Η αποφασιστηκοτητα μου για να γινω φοιτητης ωστοσο παραμενει...Πιο πολυ για μενα και μετα για την φουκαριαρα την μανα μου:D:lol:

αυτο ακριβως επαθα και εγω....μετα τα χριστουγεννα δεν μπορω να συγκεντροθω καθολου...μα καθολου..:'(πραγματικα δεν ξερω πως θα παρασει αυτη η χρονια...:( εχω κουραστει..μα θα πει καποιος ε, 4 μηνες εχουν μεινει....να αλλα πως θα περασουν??? ειναι η πιο καθοριστικοι μηνες της ζωης μου ομως ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αυτο ακριβως επαθα και εγω....μετα τα χριστουγεννα δεν μπορω να συγκεντροθω καθολου...μα καθολου..:'(πραγματικα δεν ξερω πως θα παρασει αυτη η χρονια...:( εχω κουραστει..μα θα πει καποιος ε, 4 μηνες εχουν μεινει....να αλλα πως θα περασουν??? ειναι η πιο καθοριστικοι μηνες της ζωης μου ομως ...:(


διαφωνώ σε αυτό... δεν καθορίζεται η ζωή μας απο τις πανελλήνιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηΚρ

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Guess what!Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα! Τώρα όμως έχω αρχίσει να συνέρχομαι. Εχω κανα δυο συμβουλές για σας ταλαίπωρα! Μπορείτε να αρχίσετε να διαβάζετε από βοηθήματα ή σημειώσεις που σας κάνουν κλικ (ωραία δομημένες, κατανοητές, κτλ). Μην πάτε μια μέρα σχολείο, βάλτε ξυπνητήρι κατα τις 8-9 (το πρωί συνήθως εχουμε περισσότερη όρεξη να διαβάσουμε), βάλτε εξευτελιστικά μικρούς στόχους (σήμερα θα κάνω μια άσκηση, θα διβάσω μια ενότητα) με σκοπό να τους αυξήσετε αργότερα. Μπορεί να δουλέψουν όλα, μπορεί να μη γίνει τίποτα. Δοκιμάστε όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top