Δε με ενδιαφέρει αυτό που σπουδάζω

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Ούτε εγώ είχα ανύπαντρη πεθερά να με συμβολέψει για το τι να δηλώσω στο μηχανογραφικό. Δεν ντρολλάρω. Απλά ισχύει αυτό που είπε η κ.Ρεβέκκα πιο ευγενικά από μένα. Στο 1ο εξάμηνο δεν βλέπεις τίποτα γιατί διδάσκεσαι την βάση. Η βάση είναι όπως το καθίζημα του καφέ, καφέ και άραχνη. Γι' αυτό υπομονή φίλε μου. ;) Μου φαίνεται κάπως να μιλάνε άτομα για αλλαγή σχολών ωσάν να είναι γκόμενες, όταν δεν έχουν δώσει στην ζωή τους ένα μάθημα Πανεπιστημίου και τα θέματα να είναι ευθύγραμμα αγγούρια στο 2,5ωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι κλασικό φαινόμενο η απογοήτευση στο πρώτο έτος πάντως. Γι΄αυτό πρέπει να κοιτάτε τους οδηγούς σπουδών και να βλέπετε τα μαθήματα αναλυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδιά, έτσι είναι, στο 1ο εξάμηνο είναι ελάχιστοι αυτοί που δεν απογοητεύονται. Κι εγώ το είχα πάθει στη δική μου σχολή και όλοι με όσους έχω μιλήσει. Είναι μέχρι να βρεις το αντικείμενο μέσα στη σχολή σου που θα σου κάνει το "κλικ".

Τώρα, για το web developing που λες, υπάρχουν διάφορα How to sites στο ιντερνετ αν το ψάξεις λίγο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να γίνει έτσι δουλειά. Νομίζω πως θα ήταν φρονιμότερο να πας σε κάποιο φροντιστήριο υπολογιστών και να ζητήσεις αυτό που ψάχνεις (μιας κ δεν μου φαίνεται να ψάχνεις κάτι πιο περίεργο όπως ΗΜΜΥ ή hackeries)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
shark.0wNz,

Καταρχάς συγχαρητήρια για τον άθλο σου να καλύψεις τα κενά σου και να περάσες σε μία πολύ καλή σχολή.

Η κατήφεια από μέρους σου είναι δικαιολογημένη. Άγνωστο αντικείμενο, μη προσαρμογή στα πανεπιστημιακά δεδομένα, ενδεχομένως μη μεταδοτικοί καθηγητές, κάτι διαφορετικό από ότι ήξερες τόσα χρόνια στο σχολείο κτλ.
Όπως περιγράφεις τη χρήση του υπολογιστή σου, δεν διαφέρει από αυτή του μέσου τύπου και κατά τη γνώμη μου δε δικαιολογεί αλλαγή επαγγελματικού προσανατολισμού. Εξάλλου η Πληροφορική είναι επιστήμη που έχει σαν βάση τα μαθηματικά και σε μεγάλο βαθμό μαθαίνεται με προσωπική προσπάθεια και κάψιμο.
Δεδομένης της δυσκολίας της σχολής σου, ενδεχομένως θα δυσκολευτείς σε κάποια φάση των σπουδών σου. Απ' ότι καταλαβαίνω είσαι φοιτητής στον τόπο σου. Εκμεταλλεύσου αυτή την ευκαιρία και παρακολούθησε συστηματικά τη σχολή σου. Διάβαζε καθημερινά, ώστε να πάρεις το πτυχίο σου στην ώρα σου. Υπ' όψιν παρά την επιτυχία σου, κάποια κενά σίγουρα θα υπάρχουν, άρα θα πρέπει να προσπαθείς σκληρά.
Λύσεις τύπου ΙΕΚ άστες για αργότερα που θα έχεις περισσότερο χρόνο και το πιο βασικό θα έχεις πλέον μία σφαιρική ιδέα από την τριτοβάθμια εκπαίδευση και συνεπώς θα είσαι πιο κατασταλλαγμένος στα θέλω σου για το μέλλον.
Υγ. Μην εντυπωσιάζεσαι από περιπτώσεις τύπου Ζούκερμπεργκ. Το κοινωνικό και νομικό μας σύστημα δεν ευνοεί τέτοιες πρωτοβουλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδια σας ευχαριστώ πολύ όλους[ναι και σενα αγαπητε npb]! θα προσπαθήσω να συγκεντρωθώ στο πρόγραμμα της σχολής και να βρω μερικά παραθυράκια πιο κοντά στους υπολογιστές..ίσως μέσω μερικών σαιτ να βρω μερικές πληροφορίες σχεετικά με το παραπάνω αντικείμενο..

ελπίζω μέσα αυτού του τόπικ να βοηθηθούν στο μέλλον κι άλλα άτομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Αν συνεχισει και δεν σου αρεσει η σχολη μπορεις να δωσεις κατατακτιριες και να πας σε καποια αλλη σχολη σχετικη βεβαια με το αντικειμενο. Μονο που αυτο προυποθετει να περασεις ολα σχεδον τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για να δώσει κατατακτήριες πρέπει να τελειώσει η σχολή πρώτα.Και να περάσει όμως όλα τα μαθήματα θα αργήσει γιατί δε θα του αρέσουν:P.Δε πρέπει να βασιζόμαστε στις κατακτήριες κατ εμέ.Όπως έχουν πει κατά καιρούς διάφορα παιδιά εδώ, ένα πτυχίο είναι μια ζωή όπως και να το κάνουμε.::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Όπως επίσης, πώς ξέρουμε ότι θα τελειώσει πολύ γρήγορα την σχολή του; Εδώ για ένα κομμένο μάθημα, μπορεί να βρεθείς 8 μήνες σε αναμονή για πτυχίοοοοοοο.....Τα κομμένα μαθήματα είναι μια πραγματικότητα. Το Πανεπιστήμιο δεν μοιράζει μόνο χαμόγελα, αλλά και πολλές πίκρες αποτυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά δεν με ενδιαφέρουν οι κατατακτήριες ! και δεν θέλω να πάω σε άλλη σχολη ! απλα ψάχνω τρόπο να κάνω κάτι πιο σχετικό με ιντερνετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Jimako, σε ποστ σου που είχα διαβάσει στο παρελθόν έλεγες πως σε ενδιαφέρει τρελά η Μηχανολογία και μάλιστα έσκαγες μέσα στις πανελλήνιες γιατί φοβόσουν ότι δεν θα την πιάσεις. :P Τι έγινε τώρα, τι άλλαξε; Υποθέτω βλέπεις κάτι διαφορετικό από αυτό που περίμενες και απογοητεύτηκες. Λογικό είναι. Λες τώρα ότι πάντα σου άρεσε το Internet. Και βιάζεσαι να βρεις λύση να ασχοληθείς (και) με αυτό. Για μπάστα λίγο!!! Πριν λίγο καιρό έλεγες το ίδιο και για τη Μηχανολογία. Σκέφτηκες ότι μπορεί τελικά να μην σε ενδιαφέρουν τόσο τα του Ιντερνετ..κλπ -με την έννοια ότι μπορεί να είναι ένα πρόσκαιρο κόλλημα; Στα 18 μας δεν είναι πολύ εύκολο να έχουμε βρει stadard αυτό που μας αρέσει. 'Η ακόμα, μπορεί να μη μας αρέσει και τίποτα και να αγαπήσουμε κάτι στην πορεία μέσα από την ενασχόλησή μας με αυτό.

Δεδομένων των παραπάνω, αυτό που θα σου έλεγα εγώ είναι να μην είσαι τόσο βιαστικός (γιατί είσαι και το έχουμε δει και στο παρελθόν :P). Μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα ότι δεν σου αρέσει η σχολή -που παρεπιπτόντως είναι μία πολύ καλή σχολή- μέσα σε 2 μόλις μήνες!!! Εχεις ένα σωρό πράγματα να δεις ακόμα για να καταλάβεις αν σου αρέσει. Θυμάμαι, έλεγες ότι ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με μηχανές εσωτερικής καύσης. Δεν θέλεις πια ή επειδή δεν ασχοληθήκατε μέχρι τώρα σπάστηκες; Αν είναι το 2ο, σύνελθε λίγο, 2 μήνες είσαι στη σχολή! Παράλληλα, αν εξακολουθείς να πιστεύεις ότι σου αρέσει πολύ το Ιντερνετ και τα σχετικά, ρώτησε τους καθηγητές σου πώς μπορείς να ασχοληθείς με αυτά από τη σχολή σου και με ποιον τρόπο αλλά ψάξε κιόλας μόνος σου στο Ιντερνετ και σε βιβλία (οι βιβλιοθήκες που είναι από τα πιο γαμάτα μέρη μέσα στο πανεπιστήμιο είναι τιγκαρισμένες βιβλία πολλών ειδών - κάτι θα βρεις). Στην τελική, ό,τι μαθαίνεις καλό είναι, δεν ξέρεις ποτέ πού και πώς μπορεί να σου χρειαστεί! ;)

Ξεκόλλα και δες τα πράγματα αισιόδοξα!
Καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
παιδιά δεν με ενδιαφέρουν οι κατατακτήριες ! και δεν θέλω να πάω σε άλλη σχολη ! απλα ψάχνω τρόπο να κάνω κάτι πιο σχετικό με ιντερνετ!



Μπορείς να στέλνεις αλυσιδωτά μέηλ σε όλο τον κόσμο, πως τάχαμου έχεις κληρονομήσει ένα εκατομμύριο ευρώ,
και ζητάς στοιχεία και αριθμό πιστωτικής του λήπτη, για να τα μεταφέρεις έξω απο την χώρα... :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Μόνο ο υιός καντάφι πήρε 2ο πτυχίο με κούριερ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μόνο ο υιός καντάφι πήρε 2ο πτυχίο με κούριερ...


δεν το νομίζω. πολλοί μεγαλοσχήμονες τζούνιορ παραγγέλνουν τα πτυχία τους
*σαν τις πίτσες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μπορείς να στέλνεις αλυσιδωτά μέηλ σε όλο τον κόσμο, πως τάχαμου έχεις κληρονομήσει ένα εκατομμύριο ευρώ,
και ζητάς στοιχεία και αριθμό πιστωτικής του λήπτη, για να τα μεταφέρεις έξω απο την χώρα... :look:

εγραψες πάλι!:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Jimako, σε ποστ σου που είχα διαβάσει στο παρελθόν έλεγες πως σε ενδιαφέρει τρελά η Μηχανολογία και μάλιστα έσκαγες μέσα στις πανελλήνιες γιατί φοβόσουν ότι δεν θα την πιάσεις. :P Τι έγινε τώρα, τι άλλαξε; Υποθέτω βλέπεις κάτι διαφορετικό από αυτό που περίμενες και απογοητεύτηκες. Λογικό είναι. Λες τώρα ότι πάντα σου άρεσε το Internet. Και βιάζεσαι να βρεις λύση να ασχοληθείς (και) με αυτό. Για μπάστα λίγο!!! Πριν λίγο καιρό έλεγες το ίδιο και για τη Μηχανολογία. Σκέφτηκες ότι μπορεί τελικά να μην σε ενδιαφέρουν τόσο τα του Ιντερνετ..κλπ -με την έννοια ότι μπορεί να είναι ένα πρόσκαιρο κόλλημα; Στα 18 μας δεν είναι πολύ εύκολο να έχουμε βρει stadard αυτό που μας αρέσει. 'Η ακόμα, μπορεί να μη μας αρέσει και τίποτα και να αγαπήσουμε κάτι στην πορεία μέσα από την ενασχόλησή μας με αυτό.

Δεδομένων των παραπάνω, αυτό που θα σου έλεγα εγώ είναι να μην είσαι τόσο βιαστικός (γιατί είσαι και το έχουμε δει και στο παρελθόν :P). Μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα ότι δεν σου αρέσει η σχολή -που παρεπιπτόντως είναι μία πολύ καλή σχολή- μέσα σε 2 μόλις μήνες!!! Εχεις ένα σωρό πράγματα να δεις ακόμα για να καταλάβεις αν σου αρέσει. Θυμάμαι, έλεγες ότι ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με μηχανές εσωτερικής καύσης. Δεν θέλεις πια ή επειδή δεν ασχοληθήκατε μέχρι τώρα σπάστηκες; Αν είναι το 2ο, σύνελθε λίγο, 2 μήνες είσαι στη σχολή! Παράλληλα, αν εξακολουθείς να πιστεύεις ότι σου αρέσει πολύ το Ιντερνετ και τα σχετικά, ρώτησε τους καθηγητές σου πώς μπορείς να ασχοληθείς με αυτά από τη σχολή σου και με ποιον τρόπο αλλά ψάξε κιόλας μόνος σου στο Ιντερνετ και σε βιβλία (οι βιβλιοθήκες που είναι από τα πιο γαμάτα μέρη μέσα στο πανεπιστήμιο είναι τιγκαρισμένες βιβλία πολλών ειδών - κάτι θα βρεις). Στην τελική, ό,τι μαθαίνεις καλό είναι, δεν ξέρεις ποτέ πού και πώς μπορεί να σου χρειαστεί! ;)

Ξεκόλλα και δες τα πράγματα αισιόδοξα!
Καλή συνέχεια!

ποπ κορν γεια σου! σε θυμάμαι είχαμε μιλήσει παλιότερα..αν διάβαζες λίγο παραπάνω αυτά που γράφω θα έβλεπες ότι αυτά που πόσταρες είναι τελείως περιτά! αναφέρω πως μου αρέσει η μηχανολογία και μάτωσα για να τη πιάσω και γι αυτό δεν έχω σκοπό να την αφήσω! απλά επειδή τα είδα τα πράγματα λίγο διαφορετικά από ότι περίμενα μέσα στο πανεπιστήμιο, θα προτιμούσα πλέον να προσαρμόσω τις σπουδές μου κοντά στους υπολογιστές..ευχαριστώ που πόσταρες[ελπίζω καλοπροαίρετα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
... πόσταρες[ελπίζω καλοπροαίρετα]
Πάντα.

Λοιπόν, για να βοηθήσω λίγο και στο θέμα σου, ένας τρόπος να συνδυάσεις τις σπουδές σου στην Μηχανολογία με Πληροφορική είναι μέσω της Μηχατρονικής δηλαδή κάτι κοντά σε συστήματα ελέγχου, ρομποτική, τεχνητή νοημοσύνη. Δες αν θα σε ενδιέφερε κάτι τέτοιο, στον σύνδεσμο που έδωσα υπάρχουν πολλά σχετικά λινκς και απλά έχε το στο νου σου. Στη σχολή σου έχετε μαθήματα σχετικά με υπολογιστές (προγραμματισμός, CAD/CAM κλπ) και υπάρχει η δυνατότητα με κάποιο ανάλογο μεταπτυχιακό να έρθεις πιο κοντά σε λημέρια της πληροφορικής. Για Internet συγκεκριμένα δεν ξέρω να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ενα μηνυμα που εχει γραφτει πριν στο ιδιο topic με το ονομα μου δεν το εγραψα εγω αλλα ενας ενοχλητικος φιλος. Στο θεμα μας τωρα . Shark αποτελεις χαρακτηριστικο παραδειγμα 18χρονου που δεν ξερει τι θελει επαγγελματικα. Δουλεια του μηχανολογου δεν ειναι να σχεδιαζει υπολογιστες αλλα να τους χρησιμοποιει. Αν θες να γινεις προγραμματιστης ή μηχανικος υπολογιστων τραβα σε καμια Πληροφορικη ή κανενα κλασικοτατο ΗΜΜΥ αντιστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενα μηνυμα που εχει γραφτει πριν στο ιδιο topic με το ονομα μου δεν το εγραψα εγω αλλα ενας ενοχλητικος φιλος. Στο θεμα μας τωρα . Shark αποτελεις χαρακτηριστικο παραδειγμα 18χρονου που δεν ξερει τι θελει επαγγελματικα. Δουλεια του μηχανολογου δεν ειναι να σχεδιαζει υπολογιστες αλλα να τους χρησιμοποιει. Αν θες να γινεις προγραμματιστης ή μηχανικος υπολογιστων τραβα σε καμια Πληροφορικη ή κανενα κλασικοτατο ΗΜΜΥ αντιστοιχα.
Πως το εκανε ; :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Δυτ. Μακεδονίας :
Συνεργασία με U.P.C. - Universitat Politecnica de Catalunya

Παράλληλα από το ακαδημαϊκό έτος 2005 -2006 τα Τμήματα Μηχανολογίας και Ηλεκτρολογίας και σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο U.P.C. της Καταλονίας ( Universitat Politecnica de Catalunya - Techical University of Catalonia) που εδρεύει στη Βαρκελώνη, υλοποιεί πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών στον τομέα της Μηχατρονικής.
-Μηχατρονική
Το Μεταπτυχιακό διεξάγεται στο Ιδρυμα, στην Κοζάνη. Τα μαθήματα γίνονται απο Έλληνες και Ισπανούς καθηγητές.
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
hmm ενδιαφέρον φένεται η μηχατρονική. θα ρωτήσω τους καθηγητές.ειδικά του προγραμματισμού κάτι θα ξέρει παραπάνω λογικά..ευχαριστώ παιδιά και πάλι και πάλι και πάλι και πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top