Δε θέλω να γίνω απουσιολόγος!

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Και εγώ πέρισι έβγαλα γενικό 19 και 9/10 και τα εχω παιξει είναι μεγαλύτερος και στην κατεύθυνση και στις γενικής μάλλον και ΔΕΝ το θέλω το απουσιολόγιο έλεος ΔΕΝ το θέλω ευτυχώς δεν έχει γίνει καν λόγος για απουσιολόγια ακόμα αλλά δεν μπορώ και μόνο να το σκέφτομαι ότι πρέπει να μπαίνω πάλι σε αυτήν τη διαδικασία και στο λύκειο δεν είναι τόσο απλά όπως στο γυμνάσιο γκρρρρ σπαστικές καταστάσεις πιο πολύ δε θέλω να πιστεψει κανείς πως το κάνω αυτό για να προβληθώ/φανώ μετριόφρων/τραβήξω την προσοχή δεν θέλω να γίνει θέμα γιατί δεν υπάρχει λόγος ένα κ****χαρτο είναι στην τελική....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τα πήρα και δύο (γενική και κατεύθυνση). Δεν με στεναχωρεί. Έχει και τη φάση του και σου δίνει και κάποια πλεονεκτήματα. Άν βαρεθώ θα δώσω της γενικής ίσως. Το καλό στο σχολείο μου είναι ότι όλοι οι καθηγητές πάντα μετράνε κεφάλια (τους έχει τρίξει τα δόντια ο διευθυντής) και έτσι δεν έχω πιέσεις ποτέ από κανέναν συμμαθητή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τα πήρα και δύο (γενική και κατεύθυνση). Δεν με στεναχωρεί. Έχει και τη φάση του και σου δίνει και κάποια πλεονεκτήματα. Άν βαρεθώ θα δώσω της γενικής ίσως. Το καλό στο σχολείο μου είναι ότι όλοι οι καθηγητές πάντα μετράνε κεφάλια (τους έχει τρίξει τα δόντια ο διευθυντής) και έτσι δεν έχω πιέσεις ποτέ από κανέναν συμμαθητή μου.

κι εγω μια απο τα ιδια, θα δωσω το ενα της κατευθυνσης, που με ενδιαφερουν τα μαθηματα.Aλλα θα κρατησω της γενικης παιδειας για να κανω πως συμπληρωνω στα αρχαια και στην ιστορια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Και εγώ έχω και τα δύο:(. Το έχω συνηθίσει πλέον, αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που με κατσαδιάζουν οι καθηγητές όταν ξεχνάω να βάλω καμιά απουσία:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παντως για σας που δεν θελετε απουσιολογια υπαρχει μια απλη λυση...


Να διαβαζετε λιγοτερο!!! Εγω αυτο εκανα και επιασε... Διαβασα μονο για την Γ' Λυκειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γινεται ακομα και εαν εχεις βγαλει το μεγαλυτερο βαθμο στην ταξη να απαλαχτεις απο το απουσιολογιο?Αν ναι πως?Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Φυσικά,αν σε πιέσουν πήγαινε μια βόλτα από τη δευτεροβάθμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Οκ ρωταω γιατι το σκεφτομαι τωρα τελευτεα!

μαλακιες δεν λεω και ομιλειτε κοσμιως.
μια φορα αυτοι που περνανε την ταξη με τον ζορι με μια απουσια κατω απο το οριο και μετεξετασταιοι σε 4 μαθηματα αμορφωτοι ειναι φυσικα και ακομα πιο πολυ αυτοι που εμειναν... που ακριβως εχουν μορφωθει αυτοι?
μαλακιες ειναι αυτες που λες εσυ με τον γκομενο... δουλεια δεν ειχαμε δουλεια βρηκαμε!

και ας ληξει το οφφτοπικ
Καταρχην μην σχολιαζεις.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.Εαν ο αλλος δεν διαβαζει ειναι επιλογη του.Κια ξερεις κατι?Δεν ξερεις τι εχει περασει ο καθενας και φερεται ετσι.Μπορει ο αλλος να κανει το μαγκα και να τον βλεπεις ευτυχισμενο και σαν να μην το νιαζει τιποτα αλλα αυτη η συμπεριφορα κρυβει πολλα.

Και δεν το λεω γιατι ειμαι και εγω σε παρομια θεση 17 και κατι βγαζω αλλα επειδη εσυ κρινεις συμπεριφορες χωρις να σκεφτεις οτι μπορει να εχουν περασει διαφορα.Δεν λεω και εμενα μου την ειχαν δωσει μερικοι τετιοι αλλα δεν καθομουν και τους εβριζα παντου.

Παντως για σας που δεν θελετε απουσιολογια υπαρχει μια απλη λυση...


Να διαβαζετε λιγοτερο!!! Εγω αυτο εκανα και επιασε... Διαβασα μονο για την Γ' Λυκειου...
Ναι αλλα αμα ο αλλος διαβαζει για το καλυτερο του δεν μπορει να μην διαβαζει επειδη το απουσιολογιο ειναι λιγο μπελας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ρε μαγκες τι ειναι αυτα που γραφετε.Συζητησεις με τον καθηγητη,κληρωσεις και κουραφεξαλα

Πολυ απλα ψαχνεσε και μαθαινεις,αμα υπαρχει νομος,χαρτι που να γραφει οτι πρεπει να το παρεις εσυ οπωσδηποτε τοτε το βουλωνεις και το παιρνεις (αλλη μια αγγαρεια αλλα τι μπορεις να κανεις?)

Αν ομως δεν υπαρχει κατι τοτε δεν θα κατσεις να το συζητησεις καθολου και με κανεναν.Θα πεις οτι δεν το θελω και ας κοψουν το λαιμο τους.Ειναι ευθυνη μεγαλη και κουραση.Δηλαδη γιατι να κουραστεις τζαμπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Καταρχην μην σχολιαζεις.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.Εαν ο αλλος δεν διαβαζει ειναι επιλογη του.
100% επιλογη του. Οπως και δικη μου επιλογη το να διαβαζω! Οταν καποιος κανει ομως μια επιλογη θα πρεπει να μαθει να υφισταται και τις συνεπειες και να μην παρακαλαει μετα τον απουσιολογο να του σβησει απουσιες κτλ. Σε αυτους αναφερθηκα αν ειχες διαβασει τα προηγουμενα μηνυματα.
Μπορει ο αλλος να κανει το μαγκα και να τον βλεπεις ευτυχισμενο και σαν να μην το νιαζει τιποτα αλλα αυτη η συμπεριφορα κρυβει πολλα.
Σε αυτο συμφωνω απολυτα σαν αποψη. Μονο που δεν κολλαει σε αυτην την περιπτωση γιατι πολυ απλα δεν τους θεωρησα ποτε ευτυχισμενους. Ισα ισα αυτοι που κανουν τους μαγκες προσπαθουν μειωνοντας τους αλλους να κανουν τον εαυτο τους να νιωσει καλυτερα.
εσυ κρινεις συμπεριφορες χωρις να σκεφτεις οτι μπορει να εχουν περασει διαφορα.
Εννοειται πως θα κατακρινω εκεινους που κανουν πραγματα εις βαρος μου! ειναι εντελως λαθος αυτο που κανουν, δηλαδη που τα κανουν πρωτα οπως τα κανουν και μετα παρακαλανε. Ψευτομαγκες ειναι, αλλιως θα ειχαν τα κοτσια να υποστουν τις συνεπειες...
Οτι και αν εχει περασει καποιος δεν εχει το δικαιωμα να βγαζει το αχτι του στους αλλους κανοντας "μαγκιες"..
Και ξερεις κατι? τους εχω παρατηρησει πολυ καλα αυτους τους "μαγκες"! γιατι το μονο που θελουν ειναι να σε κανουν να νιωσεις ασχημα, και σταματανε μονο οταν αυτο δεν πετυχενει!
Και επειδη το χω ζησει παρα πολυ καλα αυτο που λες οτι βγαζουν ετσι αυθαιρετα συμπερασματα για την ζωη τουαλλου, σου λεω οτι δεν το εκανα ποτε για κανεναν.
Και εχει διαφορα το να ξεπερνας δυσκολιες και να εισαι ευτυχισμενος, απο το να κανεις μαγκιες για να βλαλεις τα απωθημενα σο,να κανεις πραγματα απερισκεπτα και μετα να παρακαλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
100% επιλογη του. Οπως και δικη μου επιλογη το να διαβαζω! Οταν καποιος κανει ομως μια επιλογη θα πρεπει να μαθει να υφισταται και τις συνεπειες και να μην παρακαλαει μετα τον απουσιολογο να του σβησει απουσιες κτλ. Σε αυτους αναφερθηκα αν ειχες διαβασει τα προηγουμενα μηνυματα.

Σε αυτο συμφωνω απολυτα σαν αποψη. Μονο που δεν κολλαει σε αυτην την περιπτωση γιατι πολυ απλα δεν τους θεωρησα ποτε ευτυχισμενους. Ισα ισα αυτοι που κανουν τους μαγκες προσπαθουν μειωνοντας τους αλλους να κανουν τον εαυτο τους να νιωσει καλυτερα.

Εννοειται πως θα κατακρινω εκεινους που κανουν πραγματα εις βαρος μου! ειναι εντελως λαθος αυτο που κανουν, δηλαδη που τα κανουν πρωτα οπως τα κανουν και μετα παρακαλανε. Ψευτομαγκες ειναι, αλλιως θα ειχαν τα κοτσια να υποστουν τις συνεπειες...
Οτι και αν εχει περασει καποιος δεν εχει το δικαιωμα να βγαζει το αχτι του στους αλλους κανοντας "μαγκιες"..
Και ξερεις κατι? τους εχω παρατηρησει πολυ καλα αυτους τους "μαγκες"! γιατι το μονο που θελουν ειναι να σε κανουν να νιωσεις ασχημα, και σταματανε μονο οταν αυτο δεν πετυχενει!
Και επειδη το χω ζησει παρα πολυ καλα αυτο που λες οτι βγαζουν ετσι αυθαιρετα συμπερασματα για την ζωη τουαλλου, σου λεω οτι δεν το εκανα ποτε για κανεναν.
Και εχει διαφορα το να ξεπερνας δυσκολιες και να εισαι ευτυχισμενος, απο το να κανεις μαγκιες για να βλαλεις τα απωθημενα σο,να κανεις πραγματα απερισκεπτα και μετα να παρακαλας!
Δεν ειπα ποτε οτι εχουν δικιο σε αυτο που κανουν και φυσικα πρεπει να δεχονται και τις συνεποιες των πραξεων τους.Δεν εχει κανεις δικαιωμα να βγαζει το αχτι του οπως επες πανω στους αλλους.Φυσικα και ειναι ψευτομαγκες.Τα εχω διαβασει ολα αυτα που εχεις γραψει.Απλα ακουστηκαν λιγο σκληροι οι χατρακτηρησμοι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top