Δεν υπάρχουν συνομωσίες!

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
εσυ δεν ανηκεις σε ενα μεγαλο lobby. αυτο των χριστιανων;

Επειδή τσαντίζομαι με κάτι συνομωσιολόγους που βλέπω, δεν άντεξα κι ήθελα να ξεσπάσω.
Δεν υπάρχουν συνομωσίες! Πότε θα το καταλάβει αυτό ο κόσμος επιτέλους;
Ούτε η Αμερική ελέγχει κανέναν, ούτε οι πλούσιοι άνθρωποι κινούν τα νήματα. Οι πολιτικοί μας κυβερνάνε, ναι! Ο Καραμανλής κάνει κουμάντο στην χώρα μας, κανένας άλλος.
Δείτε τα παρακάτω vids που βρήκα από κάτι μουρλαμένους που πιστεύουν σε συνομωσίες...

https://www.youtube.com/watch?v=kkRrOnav_UU
Μα είναι προφανώς στημένο. Duh!

https://www.youtube.com/watch?v=P_PAqT2JZOw
Το ότι λατρεύουν σατανικές θεότητες δεν σημαίνει πως δεν είναι και Χριστιανοί...

https://www.youtube.com/watch?v=KZI9Ko6w4Go
Μέχρι κι οι ίδιοι παραδέχονται πως δεν ανήκουν σε συνομωσίες.

https://www.youtube.com/watch?v=vPvtYoxhais
Ε, άμα θες βρίσκεις παντού τέτοια!

Τώρα εάν είστε αρκετά βλάκες θα κάτσετε να δείτε και το παρακάτω vid το οποίο και καλά αποδεικνύει πως "μας κυβερνά μία elite".
https://video.google.com/videoplay?docid=-387184764550286718


Οι συνομωσίες είναι ένα ψέμα! Όλα είναι μια χαρά! Το AIDS έγινε κατά λάθος, τα παιδιά στις τριτοκοσμικές χώρες πεινάνε επειδή τεμπελιάζουν, δεν υπάρχουν ζάπλουτοι που κυβερνούν κι οι Αμερικάνοι ήθελαν αν ελευθερώσουν το Ιράκ από τους κακούς τρομοκράτες!

Ξυπνήστε πια και βρείτε καμιά γκόμενα!
Πραγματικα πιστευεις αυτα που λες ή αστειευεσαι,γιατι αν αστειευεσαι ειναι πολυ κρυο το αστειο σου...Μου ειναι δυσκολο να πιστεψω πως ενα παιδι μπορει να πιστευει αυτα "Όλα είναι μια χαρά! Το AIDS έγινε κατά λάθος, τα παιδιά στις τριτοκοσμικές χώρες πεινάνε επειδή τεμπελιάζουν, δεν υπάρχουν ζάπλουτοι που κυβερνούν κι οι Αμερικάνοι ήθελαν αν ελευθερώσουν το Ιράκ από τους κακούς τρομοκράτες!"
Ειναι εντελως παραλογο..και αυτα δεν ειναι συνομωσιες ειναι μια πραγματικοτητα η οποια συγκαλυπτεται απο πολλους,ολα αυτα αποδεικνυονται απλα εσυ δεν τα χεις ψαξει.Ειναι ακυρα εντελως για αυτο και πιστευω οτι τα λες ειρωνικα αλλα αν τα πιστευεις ειλικρινα λυπαμαι,λυπαμαι γιατι σαν Ελληνικη κοινωνια εχουμε αποτυχη παταγωδως και εσυ θα εισαι ενα παραδειγμα,μπραβο στην εκπαιδευση μας που φτιαχνει τετοιες συνειδησεις,να μας χαιρομαστε,Ειναι προσβλητικο να λες ολα τα παραπανω δεν το καταλαβαινεις?Ειδικα εσυ που διατυμπανιζεις παντου οτι εισαι Χριστιανος,μπραβο...αυτα λεει η θρησκεια μας?Η θρησκεια που μιλησε κατακορον για ΑΓΑΠΗ,ΓΙΑ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑ,ΓΙΑ ΤΑΠΕΙΝΩΤΗΤΑ ΓΙΑ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ.Για ελευθερια.Αληθεια τι απ ολα οσα λεει η Ορθοδοξια εφαρμοζεις?(αν παντα τα πιστευεις αυτα που γραφεις παραπανω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Προφανώς η ειρωνεία του είναι άστοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πραγματικά λυπάμαι που κυκλοφορούν τέτοιου είδους απόψεις και κάποια άτομα φανατίζονται. Εντάξει, ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ότι θέλει, αρκεί αυτά που πιστεύει να είναι σωστά θεμελιωμένα :(

"Δεν υπάρχουν συνομωσίες. Δε χρειάζεται να ανησυχούμε για τίποτα. Ας επαναπαυτούμε λοιπόν."
(Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν το είπε κανείς αυτό στο θέμα. Απλώς είναι ένα από τα μηνύματα που περνάνε)

Ναι καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ειρωνεύεται το παιδί ρε παληκάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν βοηθας την συζητηση , ουτε εισαι αστειος

Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι πέρασα το μήνυμά μου. Αν εσύ δεν κατάλαβες το νόημα αυτού που είπα λυπάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Δεν ξέρω για όλες τις υπόλοιπες λιακοπουλομαλακίες αλλά το ότι μας κυβερνάνε οι εταιρίες είναι σίγουρο, καταρχάς το ότι οι μισοί + βουλευτές είναι άτομα που έχουν μετοχές σε πολυεθνικές πρέπει να λέει κάτι. Το γεγονός ότι έχουμε Ευρωπαϊκή ένωση για εύκολη ανταλλαγή αγαθών πρέπει επίσης να λέει κάτι. Να μην μιλήσω για την επιρροή που μπορεί να έχει μια εταιρεία στον κόσμο. Αυτά είναι σίγουρα για τα άλλα δεν ξέρω, αν δεν είχα δει τόσες ταινίες ίσως και να ήμουν πιο ευκολόπιστος να τα πιστέψω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Δεν ξέρω για όλες τις υπόλοιπες λιακοπουλομαλακίες αλλά το ότι μας κυβερνάνε οι εταιρίες είναι σίγουρο, καταρχάς το ότι οι μισοί + βουλευτές είναι άτομα που έχουν μετοχές σε πολυεθνικές πρέπει να λέει κάτι. Το γεγονός ότι έχουμε Ευρωπαϊκή ένωση για εύκολη ανταλλαγή αγαθών πρέπει επίσης να λέει κάτι. Αυτά είναι σίγουρα για τα άλλα δεν ξέρω, αν δεν είχα δει τόσες ταινίες ίσως και να ήμουν πιο ευκολόπιστος να τα πιστέψω...

Συμφωνώ για τις Λιακοπουλομαλακίες αλλά το ότι μας κυβερνάνε οι εταιρίες δεν είναι σίγουρο πια γιατί αυτές υπέστησαν και τις μεγαλύτερες ζημίες - όσο πιο μεγάλες εταιρείες υπήρχαν, τόσο περισσότερο χαντακώθηκαν ή έκλεισαν. Αυτό πολύ το χάρηκα. Βέβαια οι εργαζόμενοι που χάσαν τη δουλειά τους δε φταίγανε. Και κάποια χρυσά παιδια την έκαναν με καταθέσεις σε ασφαλείς ιδιωτικές τράπεζες στη Γενέβη.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καλά μην πέρνεις όρκο ότι η οικονομική κρίση επηρεάζει τόσο την επιρροή των εταιρειών, εμάς επηρεάζει κυρίως, αυτοί μια χαρά βολεύονται άντε να κλεισαν 3-4 κωλοσσοί υπάρχουν καμιά 50αριά. Μην σου πω ότι όσο λιγότεροι μένουν τόσο περισσότερο τους συμφέρει γιατί αυξάνεται η επιρροή τους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Σιγουρα οι μεγαλοι οικονομικοι παραγοντες κινουν τα νηματα και οι κυβερνησεις δεν εχουν τοση δυναμη οση πιστευουμε και και και..
αλλα μην θεοποιεις τα βιντεακια που βρισκεις στο youtube. :)
καποια ειναι λιγο εως πολυ τραβηγμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Σε λίγο θα μου πεις πως οι Δίδυμοι Πύργοι (9/11) ήταν στημένο από τους Αμερικανούς για να βρούνε αφορμή να επιτεθούν. Έλεος
Στο λέω εγώ.΄Δές το δεύτερο μέρος του zeitgeist, αρκετά διαφωτιστικό
-----------------------------------------
τα παιδιά στις τριτοκοσμικές χώρες πεινάνε επειδή τεμπελιάζουν
Άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε και σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flocki-@#!@$*

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Οτι καποιος ανθρωπος ειναι τοσο χαζος οστε να ειναι φιλοαμερικανος και να πυστευει οτι οι αμερικανοι πολεμανε για να εξαλιψουν τους τρομοκρατες μπορω να το ανεχτω αλλα δεν γινετε να υπαρχει ανθρωπος που να ειναι τοσο εγωιστης,ηλιθειος και βλακας που να πυστευει και να το λεει πως τα παιδια στην αφρικη πεινανε γιατι τεμπελιαζουν δεν χωραει στο μυαλο μου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Οτι καποιος ανθρωπος ειναι τοσο χαζος οστε να ειναι φιλοαμερικανος και να πυστευει οτι οι αμερικανοι πολεμανε για να εξαλιψουν τους τρομοκρατες μπορω να το ανεχτω αλλα δεν γινετε να υπαρχει ανθρωπος που να ειναι τοσο εγωιστης,ηλιθειος και βλακας που να πυστευει και να το λεει πως τα παιδια στην αφρικη πεινανε γιατι τεμπελιαζουν δεν χωραει στο μυαλο μου!!!!
(εσένα σου είπα τι να κάνεις....:P)

Παιδιά,απόψεις είναι αυτές....Και λάθος να είναι οι απόψεις του είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Βρε παιδιά, δεν είναι απόψεις του, άποψή του είναι ότι όλα αυτά είναι εντελώς βλακείες, ακόμα να το καταλάβετε; Ειρωνεύεται, δε το καταλαβαίνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σωστό...
-----------------------------------------
Βασικά,που είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι πέρασα το μήνυμά μου. Αν εσύ δεν κατάλαβες το νόημα αυτού που είπα λυπάμαι.
Ο λογος που απαντησα ητανε επειδη το συνελαβα και δεν ειχε υποσταση , ειναι εκνευριστικο να καταγραφεις γεγονοτα και ο αλλος να λεει οτι του 'ρθει χωρις να τα κοιταει επειδη ειναι ακαμάτης

------------------------------------------------------------------------
Ο φουσεκης που κρυφτηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.

δεν χρησιμοποιειται σωστα η ειρωνεια στην συγκεκριμενη περιπτωση. Μπορει οντως να θελει να ειρωνευτει αλλα ειναι ειρωνικα ασυντακτο το κειμενο του. Δεν φαινεται πουθενα η ειρωνεια, αντιθετα φαινεται να τα εννοει. Αλλα και να μην τα εννοει και να ειρωνευεται, δεν το κανει σωστα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Απολογία
Αφού δεν σας κάνει η εριωνία, δείτε τον σαρκασμό.
Πραγματικά, λυπάμαι αν έκανα πολλούς από εσάς να τρελαθείτε, συγγνώμη. :(
Φυσικά και πιστεύω πως ο κόσμος είναι γεμάτος από μυστικές υπηρεσίες. Δείτε την οργάνωση Skull & Bones, παράδειγμα. Είναι γεμάτη από πασίγνωστους μεγαλοκαρχαρίες που τους είχανε σημαδέψει από μικρούς ακόμα. Καλά, ας μην πιάσω Bilderberg και Bohemian Grove!

Ανακοίνωση
Λέγεται πως η φετινή συνεδρίαση της Bilderberg θα λάβει χώρα στο ξενοδοχείο Αστέρα στην Βουλιαγμένης, από τις 14 εώς τις 15 Μαΐου. Είστε όλοι καλεσμένοι στο party και τις 3 μέρες, τρελό ξεφάντωμα.
;)

Οι πολιτικοί επηρεάζονται συχνά από οικονομικούς παράγοντες (εταιρείες κ.λπ. ΟΧΙ από μυστικές οργανώσεις και άλλες τέτοιες ας μη το πω καλύτερα).
Μυστική οργάνωση είναι και το lobby της Bohemian Grove, αφού μόλις πεις κάτι γι' αυτό τα κλάνουν. Ο Alex Jones -νομίζω- είχε μπει και στην στενή κάποια στιγμή. Προφανώς, τον άφησαν γιατί στο δικαστήριο θα τους έκανε ρεζίλι.

Όσον αφορά τους Τέκτονες και τους Πεφωτισμένους και τους Ναΐτες και ξέρω γω ποιες άλλες οργανώσεις, είναι μόνο για να γράφουν ορισμένοι Dan Brown ενδιαφέροντες ιστορίες (που είναι ωραίες να τις διαβάζεις :D, αλλά όχι και να πιστεύεις όλα όσα γράφει μέσα).
Όχι. Οι Illuminati είναι απλώς αυτοί που τα άρχισαν κι έχει μείνει ως θεσμός, δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη lobby Illuminati ή τίποτα. Μασονικά lobby παντού μπορείς να βρεις. Ακόμα και διαβάζοντας λίγο από τα βιβλία τους αθ δεις τι μυστικότητα υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ό,τι επιρροή έχουν οι Μασόνοι, δέκα φορές περισσότερη έχει η επίσημη Εκκλησία.

Πάμε κι εμείς να κάνουμε τη δική μας μυστική οργάνωση:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ό,τι επιρροή έχουν οι Μασόνοι, δέκα φορές περισσότερη έχει η επίσημη Εκκλησία.

Πάμε κι εμείς να κάνουμε τη δική μας μυστική οργάνωση:D.
Εχει επιρροη η εκκλησια?Πριν κανα αιωνα ισως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top