Δεν μπορώ καθόλου να σταθώ σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου

mariakanelop

Νεοφερμένος

Η mariakanelop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι 20 ετών και νιώθω πραγματικά απελπισμένη και απογοητευμένη με τον εαυτό μου. Δεν μπορώ καθόλου να σταθώ σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου θίγοντας κοινωνικά, πολιτικά, οικονομικά θέματα. Νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω ιδέα για την οικονομία, την πολιτική και την ιστορία. Έχω κάνει προσπάθεια να διαβάσω εφημερίδες, άρθρα και οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου αλλά είτε τα ξεχνάω είτε μου παρουσιάζονται κάθε φορά άγνωστες ορολογίες, τις οποίες αν τις ψάξω θα προκύψουν νέα κεφάλαια και στο τέλος δεν συμμαζεύεται. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο βιβλίο, ντοκιμαντέρ, βίντεο ή άρθρα που εξηγούν με σαφήνεια πολιτικούς όρους, ιστορία κλπ; Σας παρακαλώ! Νιώθω παντελώς άχρηστη...
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι 20 ετών και νιώθω πραγματικά απελπισμένη και απογοητευμένη με τον εαυτό μου. Δεν μπορώ καθόλου να σταθώ σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου θίγοντας κοινωνικά, πολιτικά, οικονομικά θέματα. Νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω ιδέα για την οικονομία, την πολιτική και την ιστορία. Έχω κάνει προσπάθεια να διαβάσω εφημερίδες, άρθρα και οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου αλλά είτε τα ξεχνάω είτε μου παρουσιάζονται κάθε φορά άγνωστες ορολογίες, τις οποίες αν τις ψάξω θα προκύψουν νέα κεφάλαια και στο τέλος δεν συμμαζεύεται. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο βιβλίο, ντοκιμαντέρ, βίντεο ή άρθρα που εξηγούν με σαφήνεια πολιτικούς όρους, ιστορία κλπ; Σας παρακαλώ! Νιώθω παντελώς άχρηστη...
Δεν χρειάζεται πανικός, έτσι είναι τά περισσότερα εικοσάχρονα
Ξεκίνησε να ενημερώνεσαι καθημερινά από τίς ειδήσεις, έντυπα, ηλεκτρονικά, τηλεόραση, ραδιόφωνο, ότι σου αρέσει
Ότι σού προξενεί απορία,βρες το κ διάβασε το
Ξεκίνησε να διαβάζεις λογοτεχνία, υπάρχει άφθονη με ιστορικά, πολιτικά γεγονότα
Ασχολησου με την ιστορία της Ελλάδας, μπορείς να ανατρέξεις και στα σχολικά βιβλία
Δεν υπάρχει μαγικός Κ γρήγορος τρόπος
Σκέψου θετικά, ανακάλυψες τά κενά στην παιδεία σου πολύ γρήγορα, άλλοι δεν το ανακαλύπτουν ποτέ
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μπορεις να αρχίσεις να βλέπεις ειδήσεις όπως και ντοκιμαντέρ για μεγάλα πρόσωπα που έμειναν στην ιστορία πχ Χίτλερ, Σταλιν κλπ.
Καλό θα ηταν να αρχίσεις να διαβάζεις και λιγο για την ιστορία της Ελλαδας, μπορεις να παρεις καποιο σχολικο βιβλίο ιστοριας Γ Λυκειου για να παρεις και μια ιδεα για την πολιτική.
Επισης, τα λογοτεχνικά (οποιοδήποτε λογοτεχνικό) βιβλία θα σε βοηθήσουν πολυ!
Αλλα μην αγχώνεσαι και τοσο γι'αυτό το θεμα, ειδαμε πως ειναι και τα παιδια που πολιτικοποιουνται😝
Επιπλέον, μπορεις να παρακολουθείς τα θρεντς στο φορουμ για την πολιτικη κ την οικονομια.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Καλά οι λέξεις όπως " άχρηστη " είναι τέρμα περιττή. Η πλειοψηφία των νεολαίων δεν ασχολείται με αυτά. Με την πολιτική λόγω του ότι απλά υπάρχει η φράση " όλοι ίδιοι είναι τι να ασχολούμαι τώρα " και με την ιστορία γιατί δεν ξέρω, λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος; Ένα βίντεο του Vibrator Productions και του Konilo να δεις και θα αναθεωρήσεις πολλά.

Επιπλέον, μπορεις να παρακολουθείς τα θρεντς στο φορουμ για την πολιτικη κ την οικονομια.
Definitely NOT and the best choice.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται πανικός, έτσι είναι τά περισσότερα εικοσάχρονα

Λες και είναι κοτόπουλα...κρίμα, το συμπαθέστατο πτηνό να έχει μόνιμα νοημοσύνη 3χρονου ανθρώπου. :ermm: :P Οι νέοι γενικά έπαψαν να ασχολούνται με κοινωνικά θέματα όταν οι γενιές άρχισαν να τους βουτυρεύουν και να τους τα παρέχουν όλα στο πιάτο. Παλαιότερες γενιές νέων ίσως χρειαζόταν να ωριμάσουν νωρίτερα σε κοινωνικά ζητήματα επειδή η επιβίωσή τους εξαρτιόταν από αυτό.

Σήμερα όταν η πρώτη σημασία είναι το instagram και το tiktok γιατί ο άλλος να ψάξει κάτι πιο ουσιαστικό, όταν ξέρει ότι το μεσημέρι θα βρει έτοιμο μεσημεριανό μαγειρεμένο; :bye2:
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Φαντάσου να ξοδεύεις πολύτιμο χρόνο στα 20s σου "καλλιεργώντας" τον εαυτό ενώ θα μπορούσες να ψάχνεις για βύσμα και να γυμνάζεσαι. No bueno, άλλαξε τακτική γιατί δεν σε βλέπω καλά.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι 20 ετών και νιώθω πραγματικά απελπισμένη και απογοητευμένη με τον εαυτό μου. Δεν μπορώ καθόλου να σταθώ σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου θίγοντας κοινωνικά, πολιτικά, οικονομικά θέματα. Νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω ιδέα για την οικονομία, την πολιτική και την ιστορία. Έχω κάνει προσπάθεια να διαβάσω εφημερίδες, άρθρα και οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου αλλά είτε τα ξεχνάω είτε μου παρουσιάζονται κάθε φορά άγνωστες ορολογίες, τις οποίες αν τις ψάξω θα προκύψουν νέα κεφάλαια και στο τέλος δεν συμμαζεύεται. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο βιβλίο, ντοκιμαντέρ, βίντεο ή άρθρα που εξηγούν με σαφήνεια πολιτικούς όρους, ιστορία κλπ; Σας παρακαλώ! Νιώθω παντελώς άχρηστη...
Tell your inner critic to shut up.
Νομίζω ότι η τελευταία φράση τα λέει όλα. Και θα υποψιαζομουν ότι η πολιτική και τα οικονομικά δεν είναι το πραγματικό πρόβλημα αλλά μάλλον η χαμηλή αυτοπεποίθηση. Η οποία μπορεί να γίνει ανυπόφορη για αυτόν που την βιώνει.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι 20 ετών και νιώθω πραγματικά απελπισμένη και απογοητευμένη με τον εαυτό μου. Δεν μπορώ καθόλου να σταθώ σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου θίγοντας κοινωνικά, πολιτικά, οικονομικά θέματα. Νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω ιδέα για την οικονομία, την πολιτική και την ιστορία. Έχω κάνει προσπάθεια να διαβάσω εφημερίδες, άρθρα και οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου αλλά είτε τα ξεχνάω είτε μου παρουσιάζονται κάθε φορά άγνωστες ορολογίες, τις οποίες αν τις ψάξω θα προκύψουν νέα κεφάλαια και στο τέλος δεν συμμαζεύεται. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο βιβλίο, ντοκιμαντέρ, βίντεο ή άρθρα που εξηγούν με σαφήνεια πολιτικούς όρους, ιστορία κλπ; Σας παρακαλώ! Νιώθω παντελώς άχρηστη...

Ποιος κάθεται ειλικρινά στα 20 του να μιλάει για πολιτικο-οικονομικά θέματα με την παρέα του ;
Εαν θες να έχεις φίλους και sanity, είναι ακριβώς τα θέματα που αποφεύγεις για συζητήσεις γιατί ξέρουμε πως καταλήγουν. Είκοσι είσαι μια φορά στην ζωή, πήγαινε απόλαυσε την λοιπόν, σπούδασε, βρες καμιά δουλειά, διασκέδασε με τους φίλους σου και μην αγχώνεσαι για χαζομάρες, και στα 40-50 ασχολήσου σοβαρά.

Απο εκεί και πέρα,εαν θες να μάθεις πράγματα απο προσωπικό ενδιαφέρον, μην προσπαθείς να μάθεις τα πάντα σε μια ημέρα κλικάροντας απο τον έναν όρο στον άλλο. Ποτέ δεν λειτουργεί έτσι. Μάθαινε λίγο λίγο κάθε μέρα. Επίσης όπως σωστά σου είπαν, ξεκίνα με ντοκιμαντέρ για διάσημα πρόσωπα του πολιτικού χώρου του παρελθόντος και αξιόλογα βιβλία ιστορίας. Αλλά πάνω απο όλα μην στρεσάρεσαι,δεν υπάρχουν συζητήσεις υψηλού επιπέδου και αυθεντίες σε αυτά. Just people saying their opinion.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Διάβαζε συνεχώς βιβλία (50 σελίδες την ημέρα τουλάχιστον), βλέπε συνεχώς ειδήσεις στο διαδίκτυο (όχι στη τηλεόραση διότι συνεχώς επαναλαμβάνονται), ψάξε τα πάντα (Wikipedia etc) και δες βίντεο στο YouTube για ιστορία

Αν ακολουθήσεις όλα τα παραπάνω πιστεύω ότι σε λίγους μήνες θα μπορέσεις να καταλαβαίνεις και να συνομιλείς για κοινωνικά, ιστορικά, οικονομικά και πολιτικα θέματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Διάβαζε συνεχώς βιβλία (50 σελίδες την ημέρα τουλάχιστον), βλέπε συνεχώς ειδήσεις στο διαδίκτυο (όχι στη τηλεόραση διότι συνεχώς επαναλαμβάνονται), ψάξε τα πάντα (Wikipedia etc) και δες βίντεο στο YouTube για ιστορία

Αν ακολουθήσεις όλα τα παραπάνω πιστεύω ότι σε λίγους μήνες θα μπορέσεις να καταλαβαίνεις και να συνομιλείς για κοινωνικά, ιστορικά, οικονομικά και πολιτικα θέματα

Mόνο το φόρουμ και τις απόψεις του @giannhs2001 να διαβάσει, φτάνει.. :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Διάβαζε συνεχώς βιβλία (50 σελίδες την ημέρα τουλάχιστον), βλέπε συνεχώς ειδήσεις στο διαδίκτυο (όχι στη τηλεόραση διότι συνεχώς επαναλαμβάνονται), ψάξε τα πάντα (Wikipedia etc) και δες βίντεο στο YouTube για ιστορία

Αν ακολουθήσεις όλα τα παραπάνω πιστεύω ότι σε λίγους μήνες θα μπορέσεις να καταλαβαίνεις και να συνομιλείς για κοινωνικά, ιστορικά, οικονομικά και πολιτικα θέματα
Ωραία, αυτό όπως το διάβασες, γλυκιά μου θεματοθετρια, πάρε το και πέτα το.
Μην βάζεις τον εαυτό σου σε καλούπια. Αν θες να διαβάσεις 50 σελίδες, κάνε το, αν θες 1, επίσης.
Θα πρότεινα να κάτσεις να αναρωτηθείς γιατί θέλεις τόσο να συμμετέχεις σε συζητήσεις "υψηλού επιπέδου". Τι θέλεις να κερδίσεις μέσα από αυτό;
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Ωραία, αυτό όπως το διάβασες, γλυκιά μου θεματοθετρια, πάρε το και πέτα το.
Μην βάζεις τον εαυτό σου σε καλούπια. Αν θες να διαβάσεις 50 σελίδες, κάνε το, αν θες 1, επίσης.
Θα πρότεινα να κάτσεις να αναρωτηθείς γιατί θέλεις τόσο να συμμετέχεις σε συζητήσεις "υψηλού επιπέδου". Τι θέλεις να κερδίσεις μέσα από αυτό;
Φίλτατη η κοπέλα επιθυμεί να μάθει. Εγώ της ανέφερα αυτο που κάνω χρόνια από το γυμνάσια διότι ζήτησε την συμβουλή μας. Αντι να δεις το θέμα ψυχολογικά καλύτερα είναι να την ενθαρρύνεις να μπει στο κόσμο της μάθησης και της γνώσης μήπως και εχουμε ως χώρα ένα λαμπρό μέλλον. Στο τέλος σίγουρα θα ανταμειφθεί.

Σχετικά με το σχολιασμό να πετάξει το σχόλιο μου αυτο το αφήνω στη κρίση της θεματοθετριας. Το να επεμβαίνεις και να ακυρώνεις σχόλια άλλων χωρίς να είσαι η θεματοθετρια το βλέπω και με συγχωρείς μη πρέπων για συζητήσεις πνευματικής ανάπτυξης.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Φίλτατη η κοπέλα επιθυμεί να μάθει. Εγώ της ανέφερα αυτο που κάνω χρόνια από το γυμνάσια διότι ζήτησε την συμβουλή μας. Αντι να δεις το θέμα ψυχολογικά καλύτερα είναι να την ενθαρρύνεις να μπει στο κόσμο της μάθησης και της γνώσης μήπως και εχουμε ως χώρα ένα λαμπρό μέλλον. Στο τέλος σίγουρα θα ανταμειφθεί.

Σχετικά με το σχολιασμό να πετάξει το σχόλιο μου αυτο το αφήνω στη κρίση της θεματοθετριας. Το να επεμβαίνεις και να ακυρώνεις σχόλια άλλων χωρίς να είσαι η θεματοθετρια το βλέπω και με συγχωρείς μη πρέπων για συζητήσεις πνευματικής ανάπτυξης.
Αν ήμουν η θεματοθετρια, θα είχα δικαίωμα να ακυρώσω το σχόλιό σου;
Η κοπέλα να κάτσει να διαβάσει και να μάθει ο, τι θέλει. Απλά προστακτικες και συμβουλές που δεν ξέρεις αν ταιριάζουν στον κάθε έναν μας (πχ 50 σελίδες την μέρα λες και όλοι έχουμε το ίδιο attention span), θα της κάνουν χειρότερο κακό από ο, τι καλό. Αυτό αντιλαμβάνομαι εγώ μέσα από το μήνυμα της, μέσα από το οποίο φάνηκε να είναι ένα παιδί με χαμηλή αυτοεκτίμηση. Μακάρι να κάνω λάθος και μακάρι να βοηθηθεί από την συμβουλή σου.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Αν ήμουν η θεματοθετρια, θα είχα δικαίωμα να ακυρώσω το σχόλιό σου;
Φυσικά, αγνοώντας το.
Η κοπέλα να κάτσει να διαβάσει και να μάθει ο, τι θέλει. Απλά προστακτικες και συμβουλές που δεν ξέρεις αν ταιριάζουν στον κάθε έναν μας (πχ 50 σελίδες την μέρα λες και όλοι έχουμε το ίδιο attention span), θα της κάνουν χειρότερο κακό από ο, τι καλό.
Δεν την προστάζω να κάνει κάτι αλλά οι σελίδες είναι ακόλουθο του παραδείγματος μου για διάβασμα βιβλίων και φυσικά ένας υποδειγματικός αριθμός, αν θέλει λιγότερες οι περισσότερες κανενα πρόβλημα.
Αυτό αντιλαμβάνομαι εγώ μέσα από το μήνυμα της, μέσα από το οποίο φάνηκε να είναι ένα παιδί με χαμηλή αυτοεκτίμηση. Μακάρι να κάνω λάθος και μακάρι να βοηθηθεί από την συμβουλή σου.
Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση, το να αναφέρουμε ψυχολογικά προβλήματα που δεν υπάρχουν ή χειρότερα υπάρχουν μπορεί να την προκαλέσει περισσότερο κακό παρα καλό. Αυτο πρέπει να συμβεί μόνο όταν η ίδια ζητήσει βοήθεια διότι θα είναι έτοιμη όμως δεν το έχει κανει.
Μακάρι να κάνω λάθος και μακάρι να βοηθηθεί από την συμβουλή σου.
Δεν έχει σημασία αν κανεις λάθος ή σωστο διότι στο τέλος επάγεται στη κρίση της θεματοθετριας.

Τελος θα ήθελα να αναφέρω ότι πρέπει να κρατήσουμε την συζήτηση αυστηρά για την θεματοθετρια και για το θέμα της. Ας περιμένουμε τα επόμενα μηνύματα της και από αυτά θα εξάγουμε συμπεράσματα και για το πως θα πρέπει να προχωρήσουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mariakanelop

Νεοφερμένος

Η mariakanelop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ωραία, αυτό όπως το διάβασες, γλυκιά μου θεματοθετρια, πάρε το και πέτα το.
Μην βάζεις τον εαυτό σου σε καλούπια. Αν θες να διαβάσεις 50 σελίδες, κάνε το, αν θες 1, επίσης.
Θα πρότεινα να κάτσεις να αναρωτηθείς γιατί θέλεις τόσο να συμμετέχεις σε συζητήσεις "υψηλού επιπέδου". Τι θέλεις να κερδίσεις μέσα από αυτ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά καλησπέρα! Ευχαριστώ όλους..δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης, ο καθένας θέτει αυτό π πιστεύει ότι θα ήταν το ιδανικό κ το καλύτερο..
Για να απαντήσω σε ένα ερώτημα σχετικά με το τι θα κερδίσω απ' αυτό..έχει συμβεί να βρεθώ σε παρέα κ να μην μπορώ να εκφράσω άποψη πάνω σε ένα θέμα γιατί δεν υπάρχουν οι βάσεις κ οι δέουσες γνώσεις. Και νιώθω ανασφάλεια κ αμηχανία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά καλησπέρα! Ευχαριστώ όλους..δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης, ο καθένας θέτει αυτό π πιστεύει ότι θα ήταν το ιδανικό κ το καλύτερο..
Για να απαντήσω σε ένα ερώτημα σχετικά με το τι θα κερδίσω απ' αυτό..έχει συμβεί να βρεθώ σε παρέα κ να μην μπορώ να εκφράσω άποψη πάνω σε ένα θέμα γιατί δεν υπάρχουν οι βάσεις κ οι δέουσες γνώσεις. Και νιώθω ανασφάλεια κ αμηχανία.
μια καλη λυση καλη μου φιλη να περασεις κατοπιν πανελλαδικων σε καποια καλη θεωρητικη σχολη που σου δινει υποβαθρο πανω σε αυτα.ενα ιστορικο αρχαιολογικο,μια φιλολογια,πολιτικες επιστημες ειναι καλες σχολες να σε βοηθησουν να σταθεις
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
μια καλη λυση καλη μου φιλη να περασεις κατοπιν πανελλαδικων σε καποια καλη θεωρητικη σχολη που σου δινει υποβαθρο πανω σε αυτα.ενα ιστορικο αρχαιολογικο,μια φιλολογια,πολιτικες επιστημες ειναι καλες σχολες να σε βοηθησουν να σταθεις
Καλά ρε φίλε, γιατί την καταριέσαι έτσι την κοπέλα; Τι σου έκανε;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top