Δεν μπορώ καθόλου να σταθώ σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Να διαβάζεις άρθρα για τα πάντα... Και εφημερίδες (εγώ διάβαζα από πολύ μικρή εφημερίδες)... Αλλά ειδικά τα άρθρα και τα βιβλία (όσον αφορά την ιστορία και ελληνική και παγκόσμια) με βοήθησαν να μπορώ να ενσωματωθώ σε κάθε θέμα συζήτησης

δεν πρέπει πρώτα να έχεις ενα κάποιο ενδιαφέρον για να ξεκινήσεις να διαβάζεις κάτι?

αν υποθετικά... σου πρότεινα να διαβάσεις μηχανολογία οχημάτων (ιστορία και εξέλιξη) γιατί
έτσι θα μπορούσες να σταθείς σε συζήτηση με την υποθετική αγοροπαρέα σου που είναι πιο
πολλοί απο τις φιλενάδες σου θα το έκανες? :) και πρόσεξε μιλάμε για μηχανολογία!! διόλου
ευκαταφρόνητο θέμα για συζήτηση επιπέδου!!

αν κάποιος δεν μπορεί απο μόνος του να βρεί ενδιαφέρον, τότε ίσως θέλει ερέθισμα που να
ξυπνήσει ενδεχόμενο έμφυτο ενδιαφέρον.

πιο πάνω σε προιγούμενο ποστ προσπάθησα να δώσω μια καλή απάντηση που θα βοηθούσε,
μάλλον δεν τα κατάφερα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν μπορώ καθόλου να σταθώ σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου ...
Μη στεναχωριέσαι. Υπάρχουν κάποιοι που νομίζουν ότι είναι σοφοί και συμμετέχουν σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου λέγοντας ανοησίες.

1631302516751.png
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αν υποθετικά... σου πρότεινα να διαβάσεις μηχανολογία οχημάτων (ιστορία και εξέλιξη) γιατί
έτσι θα μπορούσες να σταθείς σε συζήτηση με την υποθετική αγοροπαρέα σου που είναι πιο
πολλοί απο τις φιλενάδες σου θα το έκανες?
Ναι θα το έκανα! 😂 Θέλω να έχω γνώση και άποψη για τα πάντα:)
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Ναι θα το έκανα! 😂 Θέλω να έχω γνώση και άποψη για τα πάντα:)

έχεις έμφυτο ενδιαφέρον για πολλά πράγματα τότε...τυχερή με την προσωπικότητα
που κουβαλάς? δεν ξέρω..


και εγω εχω ενδιαφέρον απο ηλεκτρονική, μηχανολογία, αστροφυσική ως και βιοχημεια και
βιοτεχνολογία! εξαιρουμενου τι εχω σπουδάσει...

τα παραδείγματα που έφερα σε προιγούμενο ποστ είναι καλή ένδειξη για τα ενδιαφέροντα μου.


<παρά ταύτα πως σκατά κατάφερα φέτος να κοπώ στο μάθημα των νέων Ελληνικών πολύ θα ήθελα να ξέρω>.

Μη στεναχωριέσαι. Υπάρχουν κάποιοι που νομίζουν ότι είναι σοφοί και συμμετέχουν σε συζητήσεις υψηλού επιπέδου λέγοντας ανοησίες.


που το έχεις ζήσει εσύ αυτό εντός ή εκτός φόρουμ?? αν εκτός φόρουμ δέχονται σε μια συζήτηση υψηλού
επιπέδου να λεει κάποιος ανοησίες τότε μήπως αυτό σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά και με τους υπόλοιπους συμμετέχοντες??

η φώτο που έβαλες μπορεί να αντιπροσωπεύει το σύνολο.. :cool2:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top