Δεν με κάνει πρώτη follow στο instagram, παρότι ρωτάει

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Μιλάω με μια συμφοιτητρια τον τελευταίο καιρό. Είμαστε 3ο έτος φέτος αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε σχετικά λίγη επικοινωνία. Φέτος μιλάμε αρκετά όταν είμαστε στο μάθημα αλλά και στα διαλείμματα. Εγώ δεν την έχω στις επαφές μου στα σοσιαλ και μάλιστα στο ινσταγκραμ έχουμε 140 κοινές επαφές. Τέλος πάντων, την τελευταία βδομάδα δύο φορές πως πήγε η συζήτηση με ρωταει την πρωτη φορα γιατι δεν με ακολουθεις στο ινσταγκραμ ενω τη δευτερη φορα παλι με λεει οτι δεν την εχω στο ινσταγκραμ εγώ το έπαιξα ανηξερος και τις δύο φορές και δεν είπα κάτι. Γιατί όμως εφόσον το χει ψάξει τόσο καλά δεν πάει να με κάνει εκείνη φολλοου πρώτη? Γιατί συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Μιλάω με μια συμφοιτητρια τον τελευταίο καιρό. Είμαστε 3ο έτος φέτος αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε σχετικά λίγη επικοινωνία. Φέτος μιλάμε αρκετά όταν είμαστε στο μάθημα αλλά και στα διαλείμματα. Εγώ δεν την έχω στις επαφές μου στα σοσιαλ και μάλιστα στο ινσταγκραμ έχουμε 140 κοινές επαφές. Τέλος πάντων, την τελευταία βδομάδα δύο φορές πως πήγε η συζήτηση με ρωταει την πρωτη φορα γιατι δεν με ακολουθεις στο ινσταγκραμ ενω τη δευτερη φορα παλι με λεει οτι δεν την εχω στο ινσταγκραμ εγώ το έπαιξα ανηξερος και τις δύο φορές και δεν είπα κάτι. Γιατί όμως εφόσον το χει ψάξει τόσο καλά δεν πάει να με κάνει εκείνη φολλοου πρώτη? Γιατί συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω
Δεν ξερω αλλα τα θεωρώ φουλ ανώριμα αυτα τα με έκανες φολοου δεν με εκανες κτλ. Αν σε ενδιαφερει η κοπελα πες της να βγειτε για ενα καφε και αφηστε το ινσταγραμ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τέλος πάντων, την τελευταία βδομάδα δύο φορές πως πήγε η συζήτηση με ρωταει την πρωτη φορα γιατι δεν με ακολουθεις στο ινσταγκραμ ενω τη δευτερη φορα παλι με λεει οτι δεν την εχω στο ινσταγκραμ εγώ το έπαιξα ανηξερος και τις δύο φορές και δεν είπα κάτι.
λογικά θελει φολοουερς :lol:
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μιλάω με μια συμφοιτητρια τον τελευταίο καιρό. Είμαστε 3ο έτος φέτος αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε σχετικά λίγη επικοινωνία. Φέτος μιλάμε αρκετά όταν είμαστε στο μάθημα αλλά και στα διαλείμματα. Εγώ δεν την έχω στις επαφές μου στα σοσιαλ και μάλιστα στο ινσταγκραμ έχουμε 140 κοινές επαφές. Τέλος πάντων, την τελευταία βδομάδα δύο φορές πως πήγε η συζήτηση με ρωταει την πρωτη φορα γιατι δεν με ακολουθεις στο ινσταγκραμ ενω τη δευτερη φορα παλι με λεει οτι δεν την εχω στο ινσταγκραμ εγώ το έπαιξα ανηξερος και τις δύο φορές και δεν είπα κάτι. Γιατί όμως εφόσον το χει ψάξει τόσο καλά δεν πάει να με κάνει εκείνη φολλοου πρώτη? Γιατί συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω
Ε ωραία καντην φολλο να πάει στα κομμάτια. Τι έχεις να χάσεις δλδ; Μπορεί και να ναι ψιλομύτα ή να θέλει να δει κίνηση από μέρους σου.. μην το αναλύεις και πολύ αν θες καντην, δεν είναι και τόσο τρομερό
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Κάποια άτομα απλά έχουν κόμπλεξ και δεν θέλουν να κάνουν πρώτοι αίτημα. Εσύ γιατί δεν της κάνεις; Σιγά το πράγμα. Ζήτα της όμως πρώτα να βγείτε αν ενδιαφέρεσαι
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,290 μηνύματα.
Μιλάω με μια συμφοιτητρια τον τελευταίο καιρό. Είμαστε 3ο έτος φέτος αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε σχετικά λίγη επικοινωνία. Φέτος μιλάμε αρκετά όταν είμαστε στο μάθημα αλλά και στα διαλείμματα. Εγώ δεν την έχω στις επαφές μου στα σοσιαλ και μάλιστα στο ινσταγκραμ έχουμε 140 κοινές επαφές. Τέλος πάντων, την τελευταία βδομάδα δύο φορές πως πήγε η συζήτηση με ρωταει την πρωτη φορα γιατι δεν με ακολουθεις στο ινσταγκραμ ενω τη δευτερη φορα παλι με λεει οτι δεν την εχω στο ινσταγκραμ εγώ το έπαιξα ανηξερος και τις δύο φορές και δεν είπα κάτι. Γιατί όμως εφόσον το χει ψάξει τόσο καλά δεν πάει να με κάνει εκείνη φολλοου πρώτη? Γιατί συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω
Τον προβληματισμό που εκφράζεις εδώ έπρεπε να την τον θέσεις σε εκείνη, λανθασμένα έκανες τον ανήξερο.
Εαν το έθετε διαφορετικά θα έλεγα οτι σου έκανε ωραία πάσα για να σου πει εμμέσως πλην σαφώς να κάνετε follow ο ένας τον άλλο. Ωστόσο επειδή τέθηκε με τον τρόπο που είπες, θα σου πρότεινα να την γράψεις στα παλιά σου τα παπούτσια γιατί δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον για εσένα πλην του να αποκτήσει απλά έναν ακόμα ακόλουθο. Μην της κάνεις την χάρη, είναι πιθανό να μην σε κάνει καν follow back, και μετά εαν την ρωτήσεις να σου πει κανένα "Ααχ δεν το πρόσεξα"...doesn't worth it. Βρες κάποια άλλη πιο νορμάλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Κάποια άτομα απλά έχουν κόμπλεξ και δεν θέλουν να κάνουν πρώτοι αίτημα. Εσύ γιατί δεν της κάνεις; Σιγά το πράγμα. Ζήτα της όμως πρώτα να βγείτε αν ενδιαφέρεσαι
Μα γιατί να έχει κάποιος κόμπλεξ να κάνει πρώτος το φολο? Η συγκεκριμένη μου το έλεγε σα να εξέφραζε και παράπονο και από πάνω. Μα εφόσον δε με έχεις και δε σαρεσει αυτό κάνε με εσύ. Δεν καταλαβαίνω γιατί να το περιπλεέκει τόσο.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Μα γιατί να έχει κάποιος κόμπλεξ να κάνει πρώτος το φολο? Η συγκεκριμένη μου το έλεγε σα να εξέφραζε και παράπονο και από πάνω. Μα εφόσον δε με έχεις και δε σαρεσει αυτό κάνε με εσύ. Δεν καταλαβαίνω γιατί να το περιπλεέκει τόσο.
Ούτε εγώ μπορώ να μπω στην ψυχολογία αυτών των ατόμων. Ψώνια; Δεν ξέρω. Είναι χαζό.
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μα γιατί να έχει κάποιος κόμπλεξ να κάνει πρώτος το φολο? Η συγκεκριμένη μου το έλεγε σα να εξέφραζε και παράπονο και από πάνω. Μα εφόσον δε με έχεις και δε σαρεσει αυτό κάνε με εσύ. Δεν καταλαβαίνω γιατί να το περιπλεέκει τόσο.
Είχες ξαναγράψει την ίδια ερώτηση πέρυσι; Είναι λες και βλέπω Deja Vu, ακριβώς η ίδια ερώτηση και επιμονή. Τέλος πάντων, αυτά με τα σόσιαλ είναι ανοησίες, απλά πες της να βγείτε, αλλιώς να'χαμε να λέγαμε.
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Μιλάω με μια συμφοιτητρια τον τελευταίο καιρό. Είμαστε 3ο έτος φέτος αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε σχετικά λίγη επικοινωνία. Φέτος μιλάμε αρκετά όταν είμαστε στο μάθημα αλλά και στα διαλείμματα. Εγώ δεν την έχω στις επαφές μου στα σοσιαλ και μάλιστα στο ινσταγκραμ έχουμε 140 κοινές επαφές. Τέλος πάντων, την τελευταία βδομάδα δύο φορές πως πήγε η συζήτηση με ρωταει την πρωτη φορα γιατι δεν με ακολουθεις στο ινσταγκραμ ενω τη δευτερη φορα παλι με λεει οτι δεν την εχω στο ινσταγκραμ εγώ το έπαιξα ανηξερος και τις δύο φορές και δεν είπα κάτι. Γιατί όμως εφόσον το χει ψάξει τόσο καλά δεν πάει να με κάνει εκείνη φολλοου πρώτη? Γιατί συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω
Δυστυχώς ακόμα και το 2024 τα περισσότερα κορίτσια περιμένουν από τον άντρα να κάνει (σχεδον) παντα την 1η κίνηση (και στα σοσιαλ). Ξέρω ειναι τελείως παράλογο αλλά τα στερεότυπα καλά κρατούν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,856 μηνύματα.
Bruh στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει να της γλύψεις και άγαλμα που απάντησε και δεν σε έκανε ghosting σκέτο.

Άσε τα ποιος έκανε follow πρώτος και παίξε επιθετικά, πως έπαιξε η ΠΑΟΚΑΡΑ χθες με την Ντιναμό; Ε καμμία σχέση, 0-0-11 σε λέω.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Μήπως θέλει φιλούμπερς αντί για φόλοουερς; :P
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,290 μηνύματα.
Δυστυχώς ακόμα και το 2024 τα περισσότερα κορίτσια περιμένουν από τον άντρα να κάνει (σχεδον) παντα την 1η κίνηση (και στα σοσιαλ). Ξέρω ειναι τελείως παράλογο αλλά τα στερεότυπα καλά κρατούν.
Όλοι προσπαθούν να αποφύγουν το ρίσκο της απόρριψης. Και εκείνες που δεν κάνουν το πρώτο βήμα ποτέ, αλλά και οι άντρες που προτιμούν να το κάνουν online αντί για irl.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Δηλαδή σήμερα όποιος δεν έχει instagram δεν βρίσκει κοπέλα; :read:
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Όλοι προσπαθούν να αποφύγουν το ρίσκο της απόρριψης. Και εκείνες που δεν κάνουν το πρώτο βήμα ποτέ, αλλά και οι άντρες που προτιμούν να το κάνουν online αντί για irl.
Με τη διαφορά όμως ότι οι άντρες στη συντριπτική πλειοψηφια έστω και online το παίρνουν το ρίσκο της απόρριψης. Διαφορετικά είναι σχεδον βέβαιο ότι θα μείνουν μόνοι για παντα.
 

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Εγώ άλλο απορώ έπειτα. Πως είναι δυνατόν να λέει κάποια ότι ερωτεύεται όταν απλά κάνει σχέση με όποιον την παρακαλάει και έτυχε απλά να περάσει από το δρόμο της? Δεν έχει κάποια κριτήρια πχ εμφάνισης, προσωπικότητας κλπ για το αντίθετο φύλο?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,290 μηνύματα.
Με τη διαφορά όμως ότι οι άντρες στη συντριπτική πλειοψηφια έστω και online το παίρνουν το ρίσκο της απόρριψης. Διαφορετικά είναι σχεδον βέβαιο ότι θα μείνουν μόνοι για παντα.
Ναι αλλά πολλοί εξ'αυτων δεν στέλνουν σε μια αλλά σε 10 την ημέρα. Άρα στην ουσία είναι περισσότερο ρίχνω βελάκια και οποίο πετύχει τον στόχο, πάρα παίρνω ρίσκο να πλησιάσω κάποια που όντως ξεχώρισα. Αυτό το γνωρίζουν και οι γυναίκες και για αυτό εκτιμούν περισσότερο να μην τις πλησιάζουν διαδικτυακά.
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ άλλο απορώ έπειτα. Πως είναι δυνατόν να λέει κάποια ότι ερωτεύεται όταν απλά κάνει σχέση με όποιον την παρακαλάει και έτυχε απλά να περάσει από το δρόμο της? Δεν έχει κάποια κριτήρια πχ εμφάνισης, προσωπικότητας κλπ για το αντίθετο φύλο?
Απλά επιλέγουν ανάμεσα σε αυτούς που αποφασιζουν να κάνουν κινηση. Στην ουσία συμβιβαζονται, μπορεί να τους αρέσει κάποιος άλλος στην πραγματικότητα αλλά λίγο τα στερεότυπα του παρελθόντος (που δυστυχώς παραμένουν και σημερα), λίγο ο φόβος της απόρριψης (πολλοί αντρες τον έχουν επισης), λιγο ο εγωισμός τις ωθούν να μην παίρνουν οι ίδιες την πρωτοβουλία στη πλειονότητα των περιπτώσεων. Τραγικό αλλά έτσι είναι...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Μιλάω με μια συμφοιτητρια τον τελευταίο καιρό. Είμαστε 3ο έτος φέτος αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε σχετικά λίγη επικοινωνία. Φέτος μιλάμε αρκετά όταν είμαστε στο μάθημα αλλά και στα διαλείμματα. Εγώ δεν την έχω στις επαφές μου στα σοσιαλ και μάλιστα στο ινσταγκραμ έχουμε 140 κοινές επαφές. Τέλος πάντων, την τελευταία βδομάδα δύο φορές πως πήγε η συζήτηση με ρωταει την πρωτη φορα γιατι δεν με ακολουθεις στο ινσταγκραμ ενω τη δευτερη φορα παλι με λεει οτι δεν την εχω στο ινσταγκραμ εγώ το έπαιξα ανηξερος και τις δύο φορές και δεν είπα κάτι. Γιατί όμως εφόσον το χει ψάξει τόσο καλά δεν πάει να με κάνει εκείνη φολλοου πρώτη? Γιατί συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω
Γιατί είναι της φιλοσοφίας «I don’t chase, I attract». Αυτά λέω και γω, αλλά μόλις μου δώσει σημασία ένας που μου αρέσει ξενερώνω 🤡
 

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Γιατί είναι της φιλοσοφίας «I don’t chase, I attract». Αυτά λέω και γω, αλλά μόλις μου δώσει σημασία ένας που μου αρέσει ξενερώνω 🤡
Γιατί να ξενερώνεις άμα σου δώσει ο άλλος σημασία?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,290 μηνύματα.
Γιατί να ξενερώνεις άμα σου δώσει ο άλλος σημασία?
Διότι η ίδια η διαδικασία του κυνηγιού παρέχει περισσότερη συγκίνηση και απο τον ίδιο τον "στόχο" για μερικούς ανθρώπους και τους κάνει να νιώθουν ωραία. Όταν όμως πετύχει, βαριέσαι και θες να το ζήσεις πάλι απο την αρχή. Κάποια στιγμή που το άτομο χορτάσει αυτό το παιχνίδι, τότε πάει παρακάτω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top