Δεν έχω φίλους...

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
:):P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Οταν λεω κολλητα, εννοω κολλητα. Οχι σε βλεπω 7 ωρες στο σχολειο και αλλες δυο το απογευμα, αλλα ζουμε μερες μαζι στο ιδιο σπιτι.
Αυτό δεν είναι κολλητή φιλία... Αυτό είναι συγκατοίκηση...
Στα μαθητικά χρόνια η συγκατοίκηση είναι συνήθως με τους γονείς και τα αδέλφια μας, με τους οποίους όμως έχουμε συνήθως αναπτύξει άλλου είδους δεσμούς, πολύ ισχυρούς...
Μόνο στα φοιτητικά χρόνια υπάρχει η πιθανότητα συγκατοίκησης με φίλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
παιδια ουτε εγω εχω πολλουσ φιλους.εχω δυο φιλες που βγαινουμε κ μαζι,εχω ενα αγορι φιλο που κανουμε αρκετη παρεα αλλα γενικα δεν μπορω να πω οτι εχω φιλους.κανω παρεα με καποια ατομα στο σχολειο αλλα γενικα ειμαι κλειστο ατομο κ δν ανοιγομαι ευκολα στους αλλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilma Flintstone

Νεοφερμένος

Η Βίλμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
αποφευγω να αποκαλω καποια ατομα "φιλους" γιατι πολυ απλα δεν με καταλαβαινουν και εχω τυπικη σχεση μαζι τους . ισως καποια μερα να βρεθει καποιος που θα ειναι πραγματικος φιλος ...
:no1: :no1: :no1: :no1: :no1:
συμφωνω 100% :no1:

πιστευω οτι οι πραγματικοι φιλοι ειναι κατι δυσευρετο,δεν αποκαλω σχεδον κανεναν φιλο προτιμω να τους αποκαλω παρεα γιατι στο κατω κατω της γραφης αυτη ειναι η σχεση μας.αν επιζησει απο δυσκολους καιρους ασχημους καβγαδες,διαφωνιες και δουμε τελικα οτι υπαρχει καποια συμφωνια χαρακτηρων που θα μας επιτρεψει να προχωρησουμε την σχεση μας σε ενα επιπεδο τυφλης εμπιστοσυνης θα χρησιμοποιησω τη λεξη φιλος με μεγαλη μου χαρα
:no1: :no1: :no1:

Αμ, η απάντηση θα βρεθεί με την πείρα, αλλά όχι μόνο στα κλαμπ και στις καφετέριες. Εκεί μπορεί να γίνει ένα πρώτο βήμα για μια φιλία, αλλά αυτή χτίζεται έξω από αυτό, κατά τη γνώμη μου. Η φιλία χτίζεται κυρίως με τη συμπαράσταση στις δύσκολες στιγμές, και με το να εκτιμάς τον άλλο για αυτό που είναι. Αυτό συμβουλεύω εγώ, ψάξε κάποιον που σε κάνει να είσαι ο εαυτός σου και που νιώθεις άνετα μαζί του.
πιστεβω οτι αυτο ειναι το κλειδι αν κ εγω κα8ε φορα που ερχομαι σε επαφη με καποιον εκτως της οικογενειας μου λεω (απο μεσα μου) : λοιπον, τωρα 8α ειμαι ο ευτος μου κ 8α νιω8ω οπως αισ8ανομαι οταν μιλαω με την αδελφη μου πχ χωρις να φοβαμαι δλδ μηπως πω καμια κοτσανα κ γινω ρεζιλι :P αλλα ποτε δεν πετυχενει :P κ ισως αυτοσ να ειναι κ ο λογος που δεν εχω φιλους.. γτ φοβαμαι να εκφραστω :/

Εγώ δεν έχω φίλους και μαρέσει :cool:
κ εγω.. αλλα παραλληλα νιω8ω κ κατι να μ λειπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
πιστεβω οτι αυτο ειναι το κλειδι αν κ εγω κα8ε φορα που ερχομαι σε επαφη με καποιον εκτως της οικογενειας μου λεω (απο μεσα μου) : λοιπον, τωρα 8α ειμαι ο ευτος μου κ 8α νιω8ω οπως αισ8ανομαι οταν μιλαω με την αδελφη μου πχ χωρις να φοβαμαι δλδ μηπως πω καμια κοτσανα κ γινω ρεζιλι :P αλλα ποτε δεν πετυχενει :P κ ισως αυτοσ να ειναι κ ο λογος που δεν εχω φιλους.. γτ φοβαμαι να εκφραστω :/

Δεν υπάρχει κάποιος που σε κάνει να νιώθεις αυτοπεποίθηση κοντά του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Εδώ θα διαφωνήσω. Δεν ετεροκαθοριζόμαστε.
Δεν χρειαζόμαστε κάποιον άλλον για να μας κάνει να νιώσουμε πως αποκτάμε αξία.
Αυτοπροσδιοριζόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Χρειαζόμαστε και εξωτερική επιβεβαίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Δεν το καταλαβαίνω αυτό.
Τόσο δύσκολο είναι να βρείτε ένα άτομο να μοιραστείτε κάτι, μια παρέα με κοινά ενδιαφέροντα που θα περάσετε καλά ένα Σαββατοκύριακο, δυο τρεις συμμαθητές που θα ξέρεις ότι αν τους ζητήσεις βοήθεια σε καμιά εργασία ή τίποτα τέτοιο θα 'ναι δίπλα σου;
Κοινωνικοποιηθείτε λίγο.
Μην φοβάστε να εκφράστε τις ιδέες σας, να χαμογελάτε, να εκθέτε τις απόψεις σας, ακόμη και να τσακώνεστε. :P
Όλα μέσα στο παιχνίδι είναι κι απο τη στιγμή που αρέσεις στον εαυτό σου, αρέσεις και στους άλλους με αποτέλεσμα να ελκύεις κόσμο με την προσωπικότητα που διαθέτεις.
Στο κάτω κάτω, ο καθένας είναι μοναδικός και αρεστός όχι σε όλους. Αν με την αυθεντικότητα του χαρακτήρα σου καταφέρνεις και τραβάς κόσμο, μαγκιά σου.
Αν δεν τραβάς και πραγματικά έχεις την ανάγκη γι' αυτό, (γιατί υπάρχουν και οι χαρακτήρες που είναι καλά με τον εαυτό τους και δεν χρειάζονται περαιτέρω άτομα, μοναχικοί) προσπάθησε να δεις βαθύτερα γιατί προφανώς εσύ θα βγάζεις στοιχεία τα οποία σε απομακρύνουν απ' τους άλλους, όπως ηλιθιότητα, στριμμάδα, υπεροπτικότητα, εγωκεντρικότητα.
Κάνε προσπάθειες να τα μειώσεις, γίνε φιλικός, ανοίξου, χαμογέλα.
Το να ενταχθείς σε μια παρέα και να αναπτύξεις σχέσεις οι οποίες ευνοούν την ποιότητα της ζωής σου κατα πολύ, δεν είναι ακατόρθωτο.
Απο προσωπικές εμπειρίες πάντως, έχω αλλάξει 4 σχολεία ως τώρα και ποτέ δεν αντιμετώπισα δυσκολία στις σχέσεις μου με τους άλλους, στις παρέες που είχα, στους καλούς φίλους, ακόμη και στους "κολλητούς".
Συνήθως ανοίγομαι στους άλλους και αν τύχει και γίνω το επίκεντρο κάποια στιγμή, δεν φοβάμαι, ούτε κομπλάρω, ίσα ίσα, το απολαμβάνω. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι πάντα εύκολο για όλους τους ανθρώπους.Κάποιοι μπορεί να είναι πιο άνετοι,να ανοίγονται εύκολα,να συμβιβάζονται με την οποιαδήποτε παρέα.Κάποιοι άλλοι είναι πιο συνεσταλμένη και ψάχνουν άτομα συγκεκριμένα και δεν συμβιβάζονται με κάτι άλλο.Είναι στον άνθρωπο.Όλοι όμως μπορούν να κάνουν μία προσπάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilma Flintstone

Νεοφερμένος

Η Βίλμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποιος που σε κάνει να νιώθεις αυτοπεποίθηση κοντά του;

περα απο τα ατομα της οικογενειας μου οχι.. κανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
@ fabulous το να εισαι γιος στρατιωτικου, ειδικα αμα ειναι στο πεζικο ειναι χαλια.
Εχω αλλαψει 7 σχολεια, και του χρονου παλλι θα παω αλλου. Εχω βαρεθει να ενωνομαι με στενους δεσμους και σταματησα να εχω φιλους, μονο παρεα. Το να χανεις εναν φιλο πονα για μηνες, μια παρεα ποναει για ωρες αντε μερες το πολυ.
Την προηγουμενη φορα π αλλαξα σχολειο μονο 1 μερα στεναχοριωμουνα, μετα ημουν καλα.
Αλλα για οσους μενουν σε ενα σχολειο για 2 η παραπανο χρονια, ειναι κριμα να μην κανεις φιλους. Μπορεις να μιλησεις ελευθερα για οτι θελεις, καθως η παρεα θα σε δουλευει και δεν μπορεις να την εμπιστευτεις. Μια φορα εμεινα για 3 χρονια σε ενα σχολειο, και πραγματικα ειχα ενωθει με τους 2 μου φιλους. Να φανταστεις οτι ολοι την τελευταια ημερα την περασαμε μαζι, ακομα κ μεσημεριανο μαζι φαγαμε :)
Ηταν η μονη φορα π δεν βαριωμουνα να ειμαι εξω ολη την ημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
τους βαριεμαι ......
αλλα αμα ειναι καλη παρεα θα περασουμε μαματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
πραγματι δυσκολο να βρεις πραγματικους φιλους:'(.....ρωτα κ εμενα που οι φιλοι μ οι οποιοι δν εχουμε καμια συγγενεια ειν μονο το 10% των φιλων μ. τυχαιο?! δν το νομιζω...μαλλον σε ατομα που δν ειστε τοσο κοντα οσο με συγγενεις δν μπορεις ποτε να ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Στα μπαμ βρίσκεις φίλους άμα θες, αλλιώς έχεις κοινωνικό πρόβλημα άμα δεν μπορείς.
Τώρα φίλους που θα κόψουν τα χεράκια τους για σένα δεν θα τους κάνεις γρήγορα, μόνο με τον χρόνο βγαίνει τέτοια αγάπη.

Α και άμα θέλετε να βρείτε φίλους μην ακολουθήσετε την συμβουλή της Μαμάς σας "να είσαι πάντα ο εαυτός σου", δεν δουλεύει σε αυτό τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Και όταν τα φιλαράκια σου καταλάβουν οτι το παίζεις κάποιος, θα έχουν άδικο πίσω από την πλάτη σου να σε θάβουν και να σε ξεκαντηλιάζουν;
Αργά η γρήγορα θα φανεί αυτό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στα μπαμ βρίσκεις φίλους άμα θες, αλλιώς έχεις κοινωνικό πρόβλημα άμα δεν μπορείς.
Τώρα φίλους που θα κόψουν τα χεράκια τους για σένα δεν θα τους κάνεις γρήγορα, μόνο με τον χρόνο βγαίνει τέτοια αγάπη.

Α και άμα θέλετε να βρείτε φίλους μην ακολουθήσετε την συμβουλή της Μαμάς σας "να είσαι πάντα ο εαυτός σου", δεν δουλεύει σε αυτό τον κόσμο.
Η γιαγια μου μου το 'χε πει αυτο.
Η γιαγιακα μου δεν λεει ποτε ψεματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Α και άμα θέλετε να βρείτε φίλους μην ακολουθήσετε την συμβουλή της Μαμάς σας "να είσαι πάντα ο εαυτός σου", δεν δουλεύει σε αυτό τον κόσμο.

σε μένα γιατί δούλεψε; :hmm:

@ beautiful loser: καμία γιαγιάκα δεν λέει ψέματα...:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
σε μένα γιατί δούλεψε; :hmm:

@ beautiful loser: καμία γιαγιάκα δεν λέει ψέματα...:D :D
Μιλάω για ακραίες τάσεις που μπορείς να έχεις εσύ μέσα σου, αυτές δεν είναι ότι καλύτερο να παρουσιάσεις σε κάθε γνωριμία που κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Μιλάω για ακραίες τάσεις που μπορείς να έχεις εσύ μέσα σου, αυτές δεν είναι ότι καλύτερο να παρουσιάσεις σε κάθε γνωριμία που κάνεις.

σε αυτό συμφωνώ...:) :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top