Δεν έχω φίλους...

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Άλλο η παρέα και άλλο φίλοι... Πραγματικοί φίλοι, όπως ειπώθηκε και πριν είναι ελάχιστοι.. Οι άλλοι είναι απλά μερικά άτομα με τα οποία περνάς καλά και αρέσκεσαι στο να βγαίνεις μαζί τους και να σκοτώνεις ευχάριστα τον χρόνο σου... Προσωπικά πιστεύω ότι οι καλύτεροι φίλοι γίνονται σε μικρή ηλικία και πως τότε μπορεί να πραγματοποιηθεί πραγματικό δέσιμο μεταξύ των ατόμων καθώς δεν υπάρχουν τα κόμπλεξ και τα συμφέροντα σε τόσο μεγάλο βαθμό..
ναι αλλα και η παρεα ειναι μια αρχη!αμα δεν μπει στην διαδικασια να γνωρισει κοσμο πως 9α κανει φιλους?ναι οκ συμφωνω οτι οι καλοι οι φιλοι ειναι απο μικρη ηλικια αλλα ποτε δεν ειναι αργα...και στο κατω κατω δεν εχει τιποτα να χασει αμα προπθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ρε φίλε μην μας λες ότι έκανες το θέμα για ένα άλλο πρόσωπο ενώ στην ουσία εσύ είσαι αυτό το πρόσωπο..

Δεν φημίζομαι για τον καλό μου τρόπο.:P Anyway δεν ήθελα να του επιτεθώ αλλά απλά δεν μ'αρέσει αυτό που κάνει. :)
Τι σας κόφτει μωρε? Έλεος. Άμα δε γουσταρει δεν θα παρει και αδεια.

Μιλα/μιλήσει ρε συ σε άλλους και να διευρυνεις το κυκλο σου. Κανεις δεν ειπε ότι με μια καλημερα εισαι κολλητοι αλλα όλα βοηθανε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Κανεις δεν ειπε ότι με μια καλημερα εισαι κολλητοι αλλα όλα βοηθανε:D

Φιλοσοφία ζωής αυτό. Keep it in mind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ειναι πολλες οι περιπτωσεις νεων κυριως (εφηβων) οι οποιοι αντιμετωπιζουν προβληματα και δεν εχουν φιλους! Το θεμα ειναι οτι καποιοι δεν εχουν ουτε κολλητους , ουτε πραγματικους, ή υπαρχουν περιπτωσεις που εχουν μονο εναν ....(Δυστυχως)
Συγκεκριμενα εχω ενα γνωστο μου που αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα. θα ηθελα να μου προτεινετε τροπους αντιμετωπισης του προβληματος και δικες σας εμπειριες..
(καταθεστε την γνωμη σας και ατοα που εχετε παρομοιο προμπλεμ):'(
*ο γνωστος μου ειναι ηπιων τονων χαρακτηρας , ντροπαλος, δισταζει γενικα και δεν εχει αυτοπεποιθηση.......


χμμ κατι μου θυμιζει ολο αυτο :hmm:
μια λυση ειναι αυτο που ειπαν καποια παιδια...γιατι δε γινεσαι φιλος εσυ μαζι με το γνωστο σου?
βεβαια θα πρεπει να εχεις υπομονη γιατι η φιλια ειναι σαν τα ψηφιδωτα...χρειαζονται μια μια οι ψηφιδες και με απολυτη προσοχη, ετσι ωστε να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα!

επειδη διαβασα οτι καποια παιδια ειπαν οτι ισως να εισαι εσυ αυτο το προσωπο, οτι δεν υπαρχει αυτος ο ''γνωστος'' δηλαδη, αν πραγματι ισχυει, στειλε μου πμ (αν το θες κι εσυ φυσικα!) και θα σου πω καποια πραγματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
ελεος.Τραβα βγες εξω,κλαμπαρε πιες καφε μην περιμενεις απο ενα φορουμ την απαντηση.

Αμ, η απάντηση θα βρεθεί με την πείρα, αλλά όχι μόνο στα κλαμπ και στις καφετέριες. Εκεί μπορεί να γίνει ένα πρώτο βήμα για μια φιλία, αλλά αυτή χτίζεται έξω από αυτό, κατά τη γνώμη μου. Η φιλία χτίζεται κυρίως με τη συμπαράσταση στις δύσκολες στιγμές, και με το να εκτιμάς τον άλλο για αυτό που είναι. Αυτό συμβουλεύω εγώ, ψάξε κάποιον που σε κάνει να είσαι ο εαυτός σου και που νιώθεις άνετα μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Αμ, η απάντηση θα βρεθεί με την πείρα, αλλά όχι μόνο στα κλαμπ και στις καφετέριες. Εκεί μπορεί να γίνει ένα πρώτο βήμα για μια φιλία, αλλά αυτή χτίζεται έξω από αυτό, κατά τη γνώμη μου. Η φιλία χτίζεται κυρίως με τη συμπαράσταση στις δύσκολες στιγμές, και με το να εκτιμάς τον άλλο για αυτό που είναι. Αυτό συμβουλεύω εγώ, ψάξε κάποιον που σε κάνει να είσαι ο εαυτός σου και που νιώθεις άνετα μαζί του.
:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_92

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
"Το να έχει κάποιος αληθινούς φίλους, είναι μεγάλη υπόθεση. Πότε όμως είναι μια φιλία αληθινή, προορισμένη να αντέξει στις τρικυμίες του χρόνου, και πότε είναι απλά και μόνο μια “παρέα”, που σήμερα είναι και αύριο δε θα είναι;

Το βασικό που πρέπει κάποιος να κοιτάξει για να διαχωρίσει αυτές τις δύο καταστάσεις, είναι τα κίνητρα πίσω από το συναπάντημα. Σε μια αληθινή φιλία, βρίσκομαι μαζί με τον άλλο άνθρωπο για να μοιραστούμε την ίδια τη ζωή, τις χαρές και τις λύπες της. Ο αληθινός φίλος είναι συνοδοιπόρος μου, όχι μόνο στις εύκολες και ευχάριστες στιγμές, αλλά επίσης στις αναπόφευκτες περιόδους θλίψης και δυσκολίας. Σε μια γνήσια φιλία υπάρχει ο αμοιβαίος σεβασμός, ώστε να υπάρχει ώρα και χώρος για να εκφραστούν όλοι. Ο καλύτερος φίλος είναι αυτός που δε φοβάται να μας πει την αλήθεια, αν πιστεύει ότι σε κάτι έχουμε παρεκτραπεί. Είναι όμως παράλληλα έτοιμος να σεβαστεί τις επιλογές μας, έστω και αν διαφωνεί, χωρίς να φύγει από το πλευρό μας.

Σε αντίθεση, όταν μιλάμε για “σκέτη παρέα” τα κίνητρα είναι διαφορετικά: Εδώ δε συναντιόμαστε για να μοιραστούμε τη ζωή στην ολότητά της, αλλά μόνο για να ευχαριστηθούμε κάποια συγκεκριμένα πράγματα, πρόσκαιρα πράγματα, που τυγχάνει να μας αρέσουν και των δύο. Σε τέτοιες σχέσεις γνωρίζουμε – κατά βάθος – ότι υπάρχουν όρια στο τι μπορούμε να μοιραστούμε με τον άλλο. Όταν πια ο ένας από τους δύο βαρεθεί τη συγκεκριμένη απόλαυση που τους ένωνε, ή αν προκύψει εν τω μεταξύ κάποια διαφωνία, η “φιλία” αυτή εξανεμίζεται."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ειτε το θεμα αφορα εσενα ειτε καποιο φιλο σου δε με αφορα.Εγω απλα θα σου πω την γνωμη μου.:)
Να βρεις αληθινους φιλουε ειναι παρα πολυ δυσκολο.Να βρεις φιλους ομως καθολου.Πιανεις κουβεντα και σιγα σιγα μερα με τι μερα,γνωριζεις καποιο ατομο και αρχιζεται και κανετε πιο πολυ παρεα.Αυτο παει με τα σταδια.Στο λεω εκ πειρας.Δεν προκειται κατευθειαν δηλαδη να σαι φιλος ή κολλητος με καποιον.Θελει υπομονη και επιμονη.Βεβαια,υπαρχουν και εξαιρεσεις.Αν καποιος ειναι πολυ ντροπαλος τοτε θα πρεπει για λιγο να βαλει στην ακρη το ''φοβο '' του ας πουμε , να παρει θαρρος και να να κουβεντιασει με καποιον/καποιουσ.
Δε πρεπει ομως με τιποτα να γινεσαι καποιος αλλος μονο και μονο για να χεις παρεα.Χανεις τον χαρακτηρα σου,ξεχνας ποιος εισαι,φθειρεται(σωστα το πα?) η προσωπικοτητα σου κατα καποιο τροπο.

Αρα το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βοηθησεις το φιλο σου (που μπορει να ναι καποιος φιλος σου η και ο εαυτος σου) να γαπησει πρωτα τον εαυτο του,να ναι κολλητος του εαυτου του και να τον αποδεχτει πληρως και κατοπιν,να βαλει τα δυνατα του και να βρει φιλους παραμενοντας παντα ο εαυτος του.

Καλη τυχη!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Καταρχήν αφού νοιάζεσαι για αυτόν και φτάνεις στο σημείο να φτιάξεις θέμα στο forum γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια να ενταχθεί στην δικιά σου παρέα; Εγώ έτσι θα έκανα.
Και στην τελική αφου δεν είσαι κολλητός του, πως το ξέρεις οτι δεν έχει φίλους ή γνωστούς;
Μήπως είσαι εσύ αυτός; Να σε πληροφορήσω πάντως οτι η λέξη φίλος χρησιμοποιείται πιο ευκολα απο οσο πρέπει. Ξέρεις πόσους "φίλους" είχα εγώ στο σχολείο; Ε στο τέλος τσακωθήκαμε με όλους και τώρα δεν μιλάμε. Εγω προτιμώ να χρησιμοποιούμε τη λέξη γνωστός.Είναι πιο ασφαλής. Προσωπικά έναν καλό φίλο έχω και μου φτάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω φίλους και μαρέσει :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να έχεις κάποιον φίλο,κι όταν λέμε φίλο εννούμε φίλο όχι ''Γεια σου φίλε μου τι κάνεις,να τα πούμε ε,μη χαθούμε'' πρέπει να είσαι έτοιμος να μοιραστείς κάποια πράγματα με αυτόν.Κάποιες ανησυχίες κτλ.Βέβαια πρέπει να τον εμπιστευτείς πρώτα όχι έτσι στα κουτουρού.Οπότε πρέπει να πάρεις και πρωτοβουλία.Δηλαδή αν έχεις κάποιον γνωστό που συμπαθιέστε,σήκωσε το ακουστικό και πάρε ένα τηλέφωνο να πάτε για καφέ.Δεν είναι σίγουρο ότι θα ταιριάξετε αμέσως αλλά μπορεί να βρείτε κοινά ενδιαφέροντα και να κανονίσετε μια επόμενη συνάντηση.Συνάντηση στην συνάντηση θα τα λέτε,θα ανοιχτείτε πιο πολύ ε και σιγά σιγά αν το θέλετε και οι δυο θα την βρέιτε την άκρη.
Δεν είναι εύκολο βέβαια αλλά δεν είναι και ωραίο να μην έχεις κάποιον φίλο.
Κι εγώ κάτα καιρούς είχα κάτι φίλους-φούσκες :p που τελικά τα χαλάσαμε.Δεν μπορώ να πω ότι ήμουν άνετη,στεναχωρήθηκα πολύ και δεν ήμουν και το πλέον ευτυχισμένο άτομο όταν δεν είχα κάποιον φίλο.Κάτι μου έλειπε.Μέχρι που βρήκα κάποιο άτομο και δέσαμε απίστευτα πολύ.Τώρα νιώθω πολύ καλύτερα.Είναι ωραίο να μοιράζεσαι πράγματα με κάποιον άλλον γι'αυτό αξίζει να προσπαθείς για τις φιλίες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
είχα κάτι φίλους-φούσκες :p

σαν τις φούσκες-μετοχές του Ελληνικού Χρηματιστηρίου; :D :lol:

πολύ ωραία τα λες SoZi...:no1: :)

θα συμπληρώσω το κείμενο της Sozi, με μια φράση που είπε ο αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος Αριστοτέλης σε ελεύθερη απόδοση ότι ο άνθρωπος δεν μπορεί να ζήσει μόνος του εκτός αν είναι Θεός ή κάποιο τέρας ώστε να ζει σε σπηλιές μακρυά από τις κοινωνίες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Να θέλει να μοιραστεί κάποια πράγματα μαζί σου.. Σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
μηπως λεω μηπως εισαι διχασμενη προσωπικοτητα; αν οχι αυτο που σου προτεινω να πεις στον "φιλο" σου ειναι να σουλουπωθει γιατι χωρις πονο και πολυ "δηθεν" δεν αποκτας πραγματικους φιλους. Ξερω τι λεω περναγα τα ιδια μεχρι περσι ωσπου βρηκα μια κολλητη και σωθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω φίλους και μαρέσει :cool:

Εγώ έχω 2-3 φίλους αλλά μέχρι εκεί....
In topic τώρα: Νομίζω φίλε ereves ότι εσύ είσαι αυτός που δεν έχει φίλους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εγώ έχω 2-3 φίλους αλλά μέχρι εκεί....
In topic τώρα: Νομίζω φίλε ereves ότι εσύ είσαι αυτός που δεν έχει φίλους....
ωραια και ας ειναι ο ερεβες ποιο το προβλημα σου? και το σωστο ειναι ον τοπικ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*keit-chan*

Νεοφερμένος

Η Keit-chan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ειναι πολλες οι περιπτωσεις νεων κυριως (εφηβων) οι οποιοι αντιμετωπιζουν προβληματα και δεν εχουν φιλους! Το θεμα ειναι οτι καποιοι δεν εχουν ουτε κολλητους , ουτε πραγματικους, ή υπαρχουν περιπτωσεις που εχουν μονο εναν ....(Δυστυχως)
Συγκεκριμενα εχω ενα γνωστο μου που αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα. θα ηθελα να μου προτεινετε τροπους αντιμετωπισης του προβληματος και δικες σας εμπειριες..
(καταθεστε την γνωμη σας και ατοα που εχετε παρομοιο προμπλεμ):'(
*ο γνωστος μου ειναι ηπιων τονων χαρακτηρας , ντροπαλος, δισταζει γενικα και δεν εχει αυτοπεποιθηση.......
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι αν δεν προσπαθήσει εκείνος να κάνει φίλους, δεν θα αλλάξουν και πολλά.'Ισως όμως, να υπάρχουν κάποιοι που να ενδιαφέρονται για εκείνον, να θέλουν να είναι φίλοι και εκείνος απλά να μην τους "βλέπει". Πρέπει λοιπόν να ψάξει λίγο...
Αν πραγματικά δεν έχει φίλους, σύμφωνα με τον χαρακτήρα του, δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να βρει. Εκτός, βέβαια, αν καταφέρει να βρει παιδιά που αισθάνονται όπως εκείνος...κυρίως μέσω του ίντερνετ...Εξαρτάται όμως από το τι σημαίνει φίλος για εκείνον. Είναι αυτός που θα ακούει τα προβλήματα του, που θα μοιράζονται τις ίδιες ανησυχίες και που θα του προσφέρει ψυχολογική υποστήριξη? Ή μήπως είναι κάποιος με τον οποίο θα πηγαίνουν για καφέ κλπ κάθε μέρα?
Αν έχω καταλάβει σωστά, συμβαίνει το πρώτο...Ο φίλος σου, απογουτευμένος από την απάθεια και την αδιαφορία των ανθρώπων για εκείνον, για τα αισθήματά του, έχει κλειστεί στον εαυτό του, πιστεύοντας ότι ποτέ κανείς δεν θα τον καταλάβει. Ακριβώς επειδή είναι διαφορετικός από τους άλλους, ίσως να αισθάνεται "ευάλωτος" και αυτό να έχει ως αποτέλεσμα την έλλειψη αυτοπεποίθησης.
Η μουσική, η ποίηση και γενικά η τέχνη βοηθά πολύ. Ακούγοντας και διαβάζοντας καταστάσεις παρόμοιες με τη δική του, ανθρώπων χωρίς φίλους, γνωρίζοντας ότι δεν είναι μόνος, ότι ο πόνος του δεν είναι μοναδικός, σίγουρα θα τον βοηθήσει να καλυτερεύσει τη σχέση που έχει με τον εαυτό του. Γιατί, πιστεύω ότι αν δεν τα βρει πρώτα με τον εαυτό, δεν θα τα πάει καλά με κανέναν άλλο.
Αυτά έχω να προτείνω λοιπόν, μουσική, γνωριμίες με παιδιά με το ίδιο πρόβλημα και, βέβαια, αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για εκείνον, να γίνεις εσύ φίλος του. Απλά προσπάθησε να τον καταλάβεις και, αν δεν μπορείς, απλά άκουσέ τον. Βοηθάει πολύ το να βγάζεις ό,τι έχεις κλειδωμένο στην ψυχή σου πού και πού,...
~Συγγνώμη για την τεράστια απάντηση. Υπάρχουν πάρα πολές πιθανότες να κάνω λάθος, επειδή όλα αυτά που έγραψα είναι όπως τα βλέπω εγώ...Ελπίζω να βοήθησα...Απλά ας μη σταματήσει να πιστεύει στον εαυτό του, να ελπίζει για ένα καλύτερο αύριο. Και, ακόμα κι όταν του φαίνεται ανώφελο να ονειρευτεί, γιατί είναι σίγουρος πως ποτέ δεν θα είναι ευτυχισμένος, να μην ξεχνά ότι η ζωή έχει γυρίσματα -και με την καλή και με την κακή έννοια-. Από τη στιγμή που δεν ξέρει τι θα γίνει αύριο, είναι "αμαρτία" να πάψει να ονειρεύεται. Κάποια στιγμή, θα βρει ένα φίλο. Παρ' όλο που αυτή η στιγμή δεν έχει έρθει για εμένα ακόμα, είμαι σίγουρη πως κάποτε θα έρθει. Και τότε όλα θα γίνουν τέλεια.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=vrdeEOpyKOY[/ame]
https://community.livejournal.com/gazette_lyrics/19086.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
βασικα για να μην εχει φιλους πρεπει να μην ειναι και προσιτος.και εγω οταν ειχα ερθει στο αγρινιο δεν ειχα φιλους,ουτε εκανα ιδιαιτερες κινησεις αλλα ηταν 1-2 ατομα που ηρθαν και με πλησιασαν.και γενικα οι ανθρωποι σε βλεπουν και σε πλησιαζουν.οποτε η ειναι κανα freak με κομμενες βλεβες που σταζουν η δεν αφηνει τους αλλους να τον πλησιασουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Έχω ανάλογο πρόβλημα και χρειάζομαι και εγώ συμβουλές..Πρόσφατα μάλωσα με την παρέα μου και τελειώσε το όλο θέμα και είμαι ξεκρέμαστη..μόνο εγώ έκανα υποχωρήσεις,η παρέα αποτελούνταν από 3 άτομα εκτός εμού , το ένα ασκούσε αφάνταση επιρροή στα άλλα δύο , και παντα έβγαινα η λάθος της παρέας..το κακό είναι ότι έχω κάποιους γνωστούς αλλά όχι φίλους και κανείς δεν με δέχεται στην παρέα για καφέ..ευτυχως βρήκα 2 άτομα να κάθομαι στο σχολείο αλλά μόνο αυτό..τι να κάνω; και είμαι και γ λυκείου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top