Δίπλωμα οδήγησης

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Καλησπέρα, επικοινώνησα σήμερα με σχολή οδηγών και μου είπανε ότι για την έκδοση διπλώματος πρέπει να έχω κλείσει τα 18. Αυτό σημαινει να έχω γίνει 18 ή να έχω συμπληρώσει τα 18 έτη και να έχω γίνει 19? Είμαι κανονικά 18 ( γενν Ιούλιο του 2004). ευχαριστώ
Να έχεις γίνει 18. Αφού είσαι 18 μπορείς να βγάλεις δίπλωμα.
 

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Γεια σας!

Είμαι σε αναζήτηση σχολής οδηγών στην Αθήνα και γενικά σε περιοχές γύρω από το κέντρο που να έχει αυτόματο αυτοκίνητο.

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποια σχολή να μου στείλει!

Ευχαριστώ!
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είμαι σε αναζήτηση σχολής οδηγών στην Αθήνα και γενικά σε περιοχές γύρω από το κέντρο που να έχει αυτόματο αυτοκίνητο.
Βάλε στο Γκούγκλη "Σχολές Οδηγών". Θα βρεις πολλές. Πάρε τηλέφωνο και ρώτα: "Έχετε αυτόματο αυτοκίνητο;".

Όμως, κατά τη γνώμη μου, καλύτερα να μάθεις σε απλό. Αν ξέρεις το χειροκίνητο εύκολα θα πας στο αυτόματο. Το αντίθετο πιο δύσκολο.


1700755171958.png
 

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς έχω κάνει και έχω ήδη κάνει μαθήματα σε μία πολύ γνωστή στην Καλλιθέα από την οποία όμως δεν έμεινα ευχαριστημένη. Και επειδή δουλεύω και πολύ μακριά από το σπίτι μου και είναι γενικά περιορισμένος ο χρόνος θέλω να πάω κάπου συστημένα. Δεν μπορώ να τρέχω δεξιά και αριστερά να δοκιμάζω. Έχουμε ήδη αγοράσει αυτόματο με τον σύζυγό μου. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ταλαιπωρηθώ με χειροκίνητο. Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

georaf

Νεοφερμένος

Ο georaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τα υποχρεωτικά πρακτικά μαθήματα είναι 25 των 45 λεπτών; γιατί όταν ρώτησα μου τα μασούσε..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Τα υποχρεωτικά πρακτικά μαθήματα είναι 25 των 45 λεπτών; γιατί όταν ρώτησα μου τα μασούσε..
Αστον να τα μασαει..το ποσα θα σου κανει και τι θα γραψει ειναι δικο του θεμα..μπορει να εισαι ετοιμος και στα 15 ..μπορει και να θες 35.
Αν κανεις τα 35 θα δωσεις κατι παραπανω .
Οταν βλεπει οτι το εχεις δεν θα σου ζητησει κι αλλα να κανεις
Λαβε υπ οψιν οτι στα 700€ που ζητανε πανε για ενα ισχνο μεροκαματο.
 

georaf

Νεοφερμένος

Ο georaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γιατί ισχνό μεροκάματο; εγώ μπορώ να απαιτησω 25 μαθήματα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Γιατί ισχνό μεροκάματο; εγώ μπορώ να απαιτησω 25 μαθήματα;
Ε αφαιρεση ξερεις... βγαλε απο τα 700€ τα κοστος παραβολων ,ιατρων κλπ καπου 150 €...διαιρεσε το με το 25 και μετα βγαλε 10€ ανα μαθημα για βενζινα και κατι για συντηρηση ...φρενα και συμπλέκτη ..ουτε 10€ δεν του μενουν ανα μαθημα ....και εχει να σου κανει και θεωρια.
Ναι βεβαια μπορεις να ζητησεις τα 25 που θελει το υπουργειο.
Εγω ειχα κανει 10 διωρα ... και ξεκινησα απο μηδεν ..βεβαια εγω πηγαινα και με τον πατερα μου στο παρκινκ ΟΑΚΑ και στο Λιμανι ( πυλη 1) με το αυτοκινητο μου για περσοναλ κατασταση.
 

georaf

Νεοφερμένος

Ο georaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ε αφαιρεση ξερεις... βγαλε απο τα 700€ τα κοστος παραβολων ,ιατρων κλπ καπου 150 €...διαιρεσε το με το 25 και μετα βγαλε 10€ ανα μαθημα για βενζινα και κατι για συντηρηση ...φρενα και συμπλέκτη ..ουτε 10€ δεν του μενουν ανα μαθημα ....και εχει να σου κανει και θεωρια.
Ναι βεβαια μπορεις να ζητησεις τα 25 που θελει το υπουργειο.
Εγω ειχα κανει 10 διωρα ... και ξεκινησα απο μηδεν ..βεβαια εγω πηγαινα και με τον πατερα μου στο παρκινκ ΟΑΚΑ και στο Λιμανι ( πυλη 1) με το αυτοκινητο μου για περσοναλ κατασταση.
Όταν λες ιατρών; οφθαλμιατρο εγώ πλήρωσα π.χ. 10 ευρώ για 45 λεπτά ήπιας οδήγησης δεν νομίζω..θεωρία δεν πήγα ποτέ γτ δεν με βόλευε
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Όταν λες ιατρών; οφθαλμιατρο εγώ πλήρωσα π.χ. 10 ευρώ για 45 λεπτά ήπιας οδήγησης δεν νομίζω..θεωρία δεν πήγα ποτέ γτ δεν με βόλευε
Η αμοιβη των 2 γιατρων ειναι μεσα στα 700 €... ( δηλ οκ καπου 10€ καθε ενας).
Καλα το κοστος οδηγησης θα το καταλαβεις οταν θα οδηγας το αυτοκινητο σου και θα περνας απο τα βενζιναδικα.
Οκ δεν πηγες στα θεωρητικα .. παει καλα ...ειναι και αυτα 20Ω υποχρεωτικες. Εγω πηγαινα ανελλιπως .... ειχα καλη δασκαλα.
 

georaf

Νεοφερμένος

Ο georaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Η αμοιβη των 2 γιατρων ειναι μεσα στα 700 €... ( δηλ οκ καπου 10€ καθε ενας).
Καλα το κοστος οδηγησης θα το καταλαβεις οταν θα οδηγας το αυτοκινητο σου και θα περνας απο τα βενζιναδικα.
Οκ δεν πηγες στα θεωρητικα .. παει καλα ...ειναι και αυτα 20Ω υποχρεωτικες. Εγω πηγαινα ανελλιπως .... ειχα καλη δασκαλα.
20 ευρώ οφθαλμίατρο γεγώ τα πλήρωσα. Μάθημα θεωρία ποτέ δεν έκανα, 10 ευρώ το μάθημα δεν καίμε με την καμία. Άρα 700 ευρώ που θα πάρει δεν είναι καθόλου ισχνό πόσο..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
20 ευρώ οφθαλμίατρο γεγώ τα πλήρωσα. Μάθημα θεωρία ποτέ δεν έκανα, 10 ευρώ το μάθημα δεν καίμε με την καμία. Άρα 700 ευρώ που θα πάρει δεν είναι καθόλου ισχνό πόσο..
ΟΚ δεν θα γινω λογιστης των δασκαλων.
Κοιτα πηγαινε στα θεωρητικα ...κατι θα ακουσεις..εγω εκει την πατουσα.
 

georaf

Νεοφερμένος

Ο georaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Στις ερωτήσεις που κάνει ο εξεταστής εννοείς την πατούσες ; τα σήματα τα πέρασα γτ
Εμενα ο εξεταστης δεν ρωτησε τιποτα.... βιαζοταν.
Για τα σηματα μιλαω ..την 3η τα περασα..αλλα οκ αφου τα περασες καλος εισαι
Αλλα οι δασκαλοι στα θεωρητικα ξερουν να σε υποψιασουν σε ερωτησεις παγιδες.
Παρε μια ερωτηση ασχετη με οδηγηση και αυτοκινητα
Ποιος μηνας του ετους εχει 29 ημερες?
 

georaf

Νεοφερμένος

Ο georaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εμενα ο εξεταστης δεν ρωτησε τιποτα.... βιαζοταν.
Για τα σηματα μιλαω ..την 3η τα περασα..αλλα οκ αφου τα περασες καλος εισαι
Αλλα οι δασκαλοι στα θεωρητικα ξερουν να σε υποψιασουν σε ερωτησεις παγιδες.
Παρε μια ερωτηση ασχετη με οδηγηση και αυτοκινητα
Ποιος μηνας του ετους εχει 29 ημερες?
Έλα ρ γνωστό είναι αυτό.. όλοι έχουν 29. Όλοι εκτός από τον Φλεβάρη βασικα.Κατάλαβα πως το εννοείς. Εμένα με βοήθησαν οι εφαρμογές στο κινητό για να μάθω τα σηματα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Έλα ρ γνωστό είναι αυτό.. όλοι έχουν 29. Όλοι εκτός από τον Φλεβάρη βασικα.Κατάλαβα πως το εννοείς. Εμένα με βοήθησαν οι εφαρμογές στο κινητό για να μάθω τα σηματα
Σωστος ο παιχτης.. δεν ξερω για τις εφαρμογες στο κινητο αλλα ναι τα τεστ στο λαπτοπ που σταυρωνεις απαντησεις ειναι η εξασκηση στην επιτυχια .... και βεβαια να μην τις απαντας με κρητικη σκεψη αλλα με μιμητισμο..εντελως αλλος κοσμος με την πραματικοτητα.
Καλη επιτυχια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top