Δέμα σε εταιρία courier

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
το θέμα μου είναι ότι μέσα στο δέμα έχει δύο ρούχα και το ένα το θέλω... αλλά το άλλο το αγόρασα από εδώ, δηλαδή το έχω ήδη... δεν ξέρω, μπορεί να το πάρω εν τέλει το δέμα
Να το παρεις Εριφυλη μου, αφου το παραγγηλες να το παρεις , ετσι ειναι το σωστο.
Εσαι επιστημων καλλιτεχνης, ανωτερη, η ψυχη σου ηρεμει στο δικαιο το ορθο και το απλο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Να το παρεις Εριφυλη μου, αφου το παραγγηλες να το παρεις , ετσι ειναι το σωστο.
Εσαι επιστημων καλλιτεχνης, ανωτερη, η ψυχη σου ηρεμει στο δικαιο το ορθο και το απλο.
το έχω πάρει Γιάννη μου:) και το χάρισα το παντελονι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
να ρωτήσω τώρα εγώ και κάτι άλλο τώρα... γίνεται να στείλω ρούχο με ΕΛΤΑ ταχυδρομείο? όχι με κούριερ
Ρώτησες το παράνομο αφεντικό @γιαννης_00 , αλλα θα σου απαντήσω και γω μιας και το ειδα. (Αυτο δεν χρειάζεται να το καταλάβεις είναι inside 😂)

Φυσικά και μπορείς να στείλεις ρουχο ως δεμα με ΕΛΤΑ
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Ρώτησες το παράνομο αφεντικό, αλλα θα σου απαντήσω και γω μιας και το ειδα. (Αυτο δεν χρειάζεται να το καταλάβεις είναι inside 😂)

Φυσικά και μπορείς να στείλεις ρουχο ως δεμα με ΕΛΤΑ
τέλεια και με αντικαταβολή πώς γίνεται? δεν χρειάζεται να βάλω κάποιον λογαριασμό ? απλά μου τα φέρνουν σπίτι ή πάω εγώ στο ταχυδρομείο?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Να το στείλεις δεν θες ; Θα πας στο ταχυδρομείο θα δώσεις τα στοιχεία θα πληρώσεις κ τέλος
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
τέλεια και με αντικαταβολή πώς γίνεται? δεν χρειάζεται να βάλω κάποιον λογαριασμό ? απλά μου τα φέρνουν σπίτι ή πάω εγώ στο ταχυδρομείο?
Αν κατάλαβα καλα θέλεις να στείλεις ενα δέμα.
Ωραια η διαδικασία ειναι απλη. Θα πας στα ελτα θα τους πεις οτι θέλεις να στείλεις το εν λογω δεμα και αναμεσα στις ερωτήσεις που θα σου κανουν θα ειναι το αν θα ειναι αντικαταβολή ή θα πληρώσεις εσυ

Ετσι ξερω και ετσι βασικά εχω στείλει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
να ρωτήσω τώρα εγώ και κάτι άλλο τώρα... γίνεται να στείλω ρούχο με ΕΛΤΑ ταχυδρομείο? όχι με κούριερ
Ναι μπορεις , ειναι ασφαλης αποστολη , κανει 4-5 μερες να πανε , ειναι φτηνα της ταξης των 3 €.
Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι πρεπει να παει να τα παρει.
Τα ελτα εχουν και υπηρεσια παρακολουθησης δεματος ( tracking service) οποτε αν δωσεις τον αριθμο στον παραληπτη με ενα sms μπορει να δει και να παει και να μην περιμενει τονταχυδρομο να του φερει χαρτι.
Εστειλα 2 βιβλια Ναξο με κοστος 3,5 € και παραλαβη σε 4 μερες.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλα θέλεις να στείλεις ενα δέμα.
Ωραια η διαδικασία ειναι απλη. Θα πας στα ελτα θα τους πεις οτι θέλεις να στείλεις το εν λογω δεμα και αναμεσα στις ερωτήσεις που θα σου κανουν θα ειναι το αν θα ειναι αντικαταβολή ή θα πληρώσεις εσυ

Ετσι ξερω και ετσι βασικά εχω στείλει

Ναι μπορεις , ειναι ασφαλης αποστολη , κανει 4-5 μερες να πανε , ειναι φτηνα της ταξης των 3 €.
Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι πρεπει να παει να τα παρει.
Τα ελτα εχουν και υπηρεσια παρακολουθησης δεματος ( tracking service) οποτε αν δωσεις τον αριθμο στον παραληπτη με ενα sms μπορει να δει και να παει και να μην περιμενει τονταχυδρομο να του φερει χαρτι.
Εστειλα 2 βιβλια Ναξο με κοστος 3,5 € και παραλαβη σε 4 μερες.
και αν τα πληρώσει ο αποστολέας εγώ τα χρήματα πάω και τα παίρνω από το ταχυδρομείο ή μου τα φέρνουν σπίτι?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
και αν τα πληρώσει ο αποστολέας εγώ τα χρήματα πάω και τα παίρνω από το ταχυδρομείο ή μου τα φέρνουν σπίτι?
Εδω με πιάνεις αδιάβαστη. Γιατι δεν εχω στειλει ποτε με σκοπό να πληρωθώ, απλα εχω στείλει και εχει πληρώσει αλλος τα μεταφορικά


@γιαννης_00 θα φας μια καταγγελία που δουλεύω μαυρα ,να μάθεις να μη με γράφεις
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
και αν τα πληρώσει ο αποστολέας εγώ τα χρήματα πάω και τα παίρνω από το ταχυδρομείο ή μου τα φέρνουν σπίτι?
εριφυλη , τα ελτα ειναι δημοσιο , δεν προκειτε να κανουν αντικαταβολη χωρις τιμολογιο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
εριφυλη , τα ελτα ειναι δημοσιο , δεν προκειτε να κανουν αντικαταβολη χωρις τιμολογιο.
δεν ισχύει αυτό Γιάννη μου, ρώτησα πέντε κοπέλες που ζωγραφίζουν πίνακες και γενικά που φτιάχνουν πράγματα ή που πουλούν τα ρούχα τους και δεν ζητάνε τιμολόγιο... απλά γράφεις τα στοιχεία σου για να σου στείλουν την αντικαταβολή όταν πληρωθεί ή για να πας εσύ να την πάρεις! :)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
δεν ισχύει αυτό Γιάννη μου, ρώτησα πέντε κοπέλες που ζωγραφίζουν πίνακες και γενικά που φτιάχνουν πράγματα ή που πουλούν τα ρούχα τους και δεν ζητάνε τιμολόγιο... απλά γράφεις τα στοιχεία σου για να σου στείλουν την αντικαταβολή όταν πληρωθεί ή για να πας εσύ να την πάρεις! :)
ε αφου το εκαναν οι αλλες ετσι θα ειναι. Εχω γινει μαστερ στην παραπληροφορηση.
Ρωτα και εσυ και προχωρα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
δεν ισχύει αυτό Γιάννη μου, ρώτησα πέντε κοπέλες που ζωγραφίζουν πίνακες και γενικά που φτιάχνουν πράγματα ή που πουλούν τα ρούχα τους και δεν ζητάνε τιμολόγιο... απλά γράφεις τα στοιχεία σου για να σου στείλουν την αντικαταβολή όταν πληρωθεί ή για να πας εσύ να την πάρεις! :)
Ααα ωραία εριφυλη,καλες δουλειές κιολας, δεν σου εχω ευχηθεί


Μετα εγω πετάω πατάτες @γιαννης_00,δεν το συνεχίζω μην ανησυχείς 😂
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
ε αφου το εκαναν οι αλλες ετσι θα ειναι. Εχω γινει μαστερ στην παραπληροφορηση.
Ρωτα και εσυ και προχωρα.
χαχαχ, ε μα έχω πήξει στα φούτερ τι να κάνω? και δεν είναι πια του γούστου μου ... πρέπει να φύγουν
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Top