Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Τα ενεργειακά ποτά τύπου Red Bull είναι μια καλή λύση για όσους έχουν πρόβλημα συγκέντρωσης.Πάντως μέχρι στιγμής τα μαθήματα που θα δώσουμε πανελλαδικά δεν μου φαίνονται και πολύ διαφορετικά από τα μαθήματα της πρώτης ή της δευτέρας λυκείου οποτε δεν σκοπεύω να αλλάξω κάτι στον τρόπο διαβάσματος μου.Φέτος βεβαια θα κάνω και μια πρώτη προσπάθεια να ασχοληθώ με "θεωρητικό" μάθημα (Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πω καλά άμα κρίνω από τη στάση μου δεν κάνω δουλειά:P
Δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενα μερικών το 3ωρο καθημερινό διαβασμα μου δεν κάνει τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Για να μη παρεξηγούμαστε, δε λέμε ότι όποιος διαβάζει λιγότερο από 4-5 ώρες δε κάνει τίποτα. Οπως και να το κάνουμε ο καθένας έχει το δικό του ρυθμό και ο χρόνος που απαιτείται για να καταλάβει αυτά που διαβάζει διαφέρει από άτομο σε άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μερικοι διαβαζουν 2 ωρες και αποδιδουν εξισου καλα με αλλους που διαβαζουν 3 η και με αλλους που διαβαζουν 7.Ειναι τελειως υποκειμενικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
ναι ομως υπαρχει το στανταρ οριο στο ελαχιστο απο κει και περα ο καθενας προσθετει οσες ωρες θελει αλλα δεν μπορει να πεσει κατω απο το κατωτατο δηλαδη εστω οτι το κατωτατο ειναι 3 ωρες δεν μπορει να λεει καποιος εγω διαβαζω 2 αποκλειεται αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω θελω να μου πει καποιος που διαβαζει 2 ωρες την ημερα, τι προλαβαινει να κανει σ'αυτες τις 2 ωρες. οι απαντησεις "ο καθενας εχει το δικο του χρονο" δε μου λενε κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
2 ώρες παίρνει να κάνεις τις ασκ στα μαθηματικά κάτ. 3 ώρες είναι το min για να γίνει σοβαρή δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ελάτε ρε παιδιά εδώ μέσα έχουμε ανερχόμενες ιδιοφυίες της θετικής και όχι μόνο κατευθύνσεως. Μέσα σε μισή ώρα τελειώνουν το κάθε μάθημα, μάξιμουμ δύο ώρες την ημέρα και την υπόλοιπη μέρα ασχολούνται με το πυρηνικό πρόγραμμα του Κοζλοντούι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγώ πάντως τις καθημερινές με το ζόρι διαβάζω ένα τρίωρο γιατί πολύ απλά δε μου μένει άλλος χρόνος.Είμαι υπέρ της άποψης ότι αν παρακολουθείς στο σχολειό και στο φροντιστήριο/ιδιαίτερο δεν υπάρχει λόγος να διαβάζεις πολλές ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ πάντως τις καθημερινές με το ζόρι διαβάζω ένα τρίωρο γιατί πολύ απλά δε μου μένει άλλος χρόνος.Είμαι υπέρ της άποψης ότι αν παρακολουθείς στο σχολειό και στο φροντιστήριο/ιδιαίτερο δεν υπάρχει λόγος να διαβάζεις πολλές ώρες.


3 ώρες μόνο? Καλά μας δουλεύετε ομαδικώς?
Πότε προλαβαίνετε? Εγώ κάθε μερα κλείνω 6ωρο... Δεν προλαβαίνω. Και στο σχολείο, παρακολουθώ, είμαι η μόνη θα έλεγα, αλλά και τι μ'αυτό... Στο σχολείο δε μας φορτώνουν ιδιαίτερα, στο φροντιστήριο πάλι, εκεί πέφτουν δέκα δέκα οι ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Όχι, δεν σε δουλεύω.Τόσο διαβάζω τόσα χρονια και δεν σκοπεύω να το αλλάξω φέτος.Αλλωστε από την ώρα που σχολάω μέχρι την ώρα που φεύγω για το φροντιστήριο έχω ακριβώς 3 ώρες.Μετά το φροντιστήριο δεν διαβάζω ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
3 ώρες μόνο? Καλά μας δουλεύετε ομαδικώς?
Πότε προλαβαίνετε? Εγώ κάθε μερα κλείνω 6ωρο... Δεν προλαβαίνω. Και στο σχολείο, παρακολουθώ, είμαι η μόνη θα έλεγα, αλλά και τι μ'αυτό... Στο σχολείο δε μας φορτώνουν ιδιαίτερα, στο φροντιστήριο πάλι, εκεί πέφτουν δέκα δέκα οι ασκήσεις.

:!:
Που το βρίσκεις το 6ωρο ρε συ???
Εγώ γυρίζω σπίτι κατα τις δύο και 2:30 αρχίζω διάβασμα και μετά φεύγω κατα τις 5 για το μάθημα και γυρίζω σπίτι 11 το βράδυ.:(Ε και μετά αν έχω δύναμη διαβάζω ενα 2 ωρακι αλλιώς ξυπνάω το πρωί κατα τις 3-4.:(:(Και πάλι δεν προλαβαίνω.
Τα υπουργεία τους μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ διάβαζα και 12ωρα....εσεις πως προλαβενατε με 2 και 3 ώρες δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Θέλω να βγει ενας που διαβάζει 2 ώρες τη μέρα, να μου πει τί κάνει αυτές τις 2 ώρες. Πχ τί έκανε το 2ώρο της παρασκευής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
αυτο με τις δυο ωρες ουτε εγω το καταλαβαινω.
εγω ειμαι β λυκειου και διαβαζω 2 ωρες(οκ οχι παντα)
ποσο πανεξυπνος πρεπει να σαι για να τα μαθαινεις ολα τοσο γρηγορα? -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
κι εγω εχει τύχει να διαβασω 2 ώρες, αλλα ξέρω ότι είναι ελλιπές το διάβασμα μου. Αλλά 2ωρο σοβαρό διάβασμα δεν μπορεί να γίνει :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Καλα παντως αμα νομιζετε οτι οποιος διαβαζει πιο πολυ θα γραψει και ποιο καλα(ειδικα σε Τεχνολογικη-θετικη) κανετε μεγαλο λαθος.Ειναι αναλογα και ποσο γρηγορα τα πιανει ο καθενας.

Εγω προσωπικα ποτε δεν λεω σημερα θα διαβασω χ ωρες ξερω γω.Καθομαι οσο χρειαζεται για να τα κατανοησω ολα.Και απο ασκησεις κανω μονο του φροντ και αμα προλαβω και του σχολειου.Απο βοηθηματα δεν εχω αγγιξει τιποτα ακομα και δεν ξερω αν θα βρω και την ορεξη να αγγιξω ποτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Καλα παντως αμα νομιζετε οτι οποιος διαβαζει πιο πολυ θα γραψει και ποιο καλα(ειδικα σε Τεχνολογικη-θετικη) κανετε μεγαλο λαθος.Ειναι αναλογα και ποσο γρηγορα τα πιανει ο καθενας.

Εγω προσωπικα ποτε δεν λεω σημερα θα διαβασω χ ωρες ξερω γω.Καθομαι οσο χρειαζεται για να τα κατανοησω ολα.Και απο ασκησεις κανω μονο του φροντ και αμα προλαβω και του σχολειου.Απο βοηθηματα δεν εχω αγγιξει τιποτα ακομα και δεν ξερω αν θα βρω και την ορεξη να αγγιξω ποτε.:P
Φιλική συμβουλή: Στίς ασκήσεις του σχολείου να δίνεται ιδιαίτερη προσοχή γιατί αυτά που πέφτουν στο τέλος έχουν σαν βάση αυτές, απλά είναι λίγο πιο δύσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω παντως πανω απο 3-4 ωρες δεν διαβασα ποτε (μονο στις ενδοσχολικες ειχα χτυπησει 12ωρο στην Ιστορια γιατι ηθελα να γραψω 20 :P). Φυσικα αναφερομαι στη 2η χρονια, την πρωτη ας μην πω ποσο λιγο διαβαζα [σχεδον καθολου] :P. Αλλα ειχα την πολυτελεια να αφιερωνω μια μερα σε ενα η δυο το πολυ μαθηματα. Πχ γυρω στις 3,5-4 ωρες μου επαιρνε η λυση ενος "πακετου" επαναληπτικων ασκησεων η φυσικης η χημειας η μαθηματικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Πανω απο 2 ωρες τη μερα θεωρω το σοβαρο διαβασμα για μενα.
Πρωτα κανω τις ασκησεις για το φροντ, μετα για το σχολειο(ξεκινωντας απο τα κατευθυνσης και μετα γενικης), μετα ααααν εχω ορεξη πιανω κανα θεμα ζορικο απο Μπαρλικο(:p) ή καποιο επαναληπτικο.
Οταν εχω ΑΟΔΕ στο διαβασμα προστιθενται 2 ωρες περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top