Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Εμενα με φοβιζει λιγο ολο αυτο το ''πρεπει να κανετε θυσιες''. Νομιζω οτι εχω κανει αρκετες θυσιες απο την πρωτη δημοτικου για να φτασω εδω που ειμαι τωρα και δε μ αρεσει να μου λενε οτι ειμαι υποχρεωμενη να προσπαθησω περισσοτερο και περισσοτερο γιατι η τριτη λυκειου ειναι πολυ δυσκολη..
Δεν ξερω, ισως ψιλοαγχωνομαι και αντιδραω υπερβολικα, αλλα οταν ακουω καθε ειδους συμβουλες για το πως πρεπει να οργανωσω τη ζωη μου για να περασω στις εξετασεις, τρεχω μακρια.. :P Ευτυχως, οι γονεις μου μου λενε συνεχεια οτι οπως και να ρθουν τα πραγματα, αυτο που εχει σημασια ειναι να περναω καλα και να μπορω να συνεχιζω..
Παντως μου αρεσε πολυ το αρχικο μηνυμα του Γιωργου, μακαρι ολοι να τα βλεπανε ετσι τα πραγματα.. :xixi:

Μα δε σου λεει κανεις οτι εισαι υποχρεωμενη να προσπαθησεις περισσοτερο,οσο διαβασμα και αν κανεις θα το κανεις επειδη κρινεις εσυ οτι τοσο ειναι αρκετο για σενα και για να ακολουθησεις αυτο που γεμιζει εσενα στη ζωη σου.

Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος για τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μα δε σου λεει κανεις οτι εισαι υποχρεωμενη να προσπαθησεις περισσοτερο,οσο διαβασμα και αν κανεις θα το κανεις επειδη κρινεις εσυ οτι τοσο ειναι αρκετο για σενα και για να ακολουθησεις αυτο που γεμιζει εσενα στη ζωη σου.

Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος για τιποτα.

Το ξερα οτι καποιος θα εμενε στη συγκεκριμενη λεξη.. :P Μηπως προτιμας το ''πρεπει'';
Φυσικα και ειμαι η μονη που μπορει να κρινει ποσο διαβασμα χρειαζομαι και πως πρεπει να διαβαζω για να αποδιδω καλυτερα, και γι αυτο ακριβως δεν ακουω συμβουλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να αγχωθούν τα παιδιά με το ζόρι;Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.Σταματήστε να τρομάζετε τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καποια ειναι λογικο να αγχωθεις.εκτος αν εισαι pokemon.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν είπα να μην υπάρχει άγχος σε λογικά πλαίσια,αλλά όχι αυτός ο εκφοβισμός ''αν βγεις από το σπίτι σου θα πατώσεις'',''δε θα σηκώσεις κεφάλι''και άλλα τέτοια.Δε βοηθά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Δεν είπα να μην υπάρχει άγχος σε λογικά πλαίσια,αλλά όχι αυτός ο εκφοβισμός ''αν βγεις από το σπίτι σου θα πατώσεις'',''δε θα σηκώσεις κεφάλι''και άλλα τέτοια.Δε βοηθά.

παν μετρον αριστον.διαχρονικη παροιμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εμενα με φοβιζει λιγο ολο αυτο το ''πρεπει να κανετε θυσιες''. Νομιζω οτι εχω κανει αρκετες θυσιες απο την πρωτη δημοτικου για να φτασω εδω που ειμαι τωρα και δε μ αρεσει να μου λενε οτι ειμαι υποχρεωμενη να προσπαθησω περισσοτερο και περισσοτερο γιατι η τριτη λυκειου ειναι πολυ δυσκολη..
Δεν ξερω, ισως ψιλοαγχωνομαι και αντιδραω υπερβολικα, αλλα οταν ακουω καθε ειδους συμβουλες για το πως πρεπει να οργανωσω τη ζωη μου για να περασω στις εξετασεις, τρεχω μακρια.. :P Ευτυχως, οι γονεις μου μου λενε συνεχεια οτι οπως και να ρθουν τα πραγματα, αυτο που εχει σημασια ειναι να περναω καλα και να μπορω να συνεχιζω..
Παντως μου αρεσε πολυ το αρχικο μηνυμα του Γιωργου, μακαρι ολοι να τα βλεπανε ετσι τα πραγματα.. :xixi:


Έχεις απόλυτο δίκιο...Η τρίτη Λυκείου είναι μια χρονιά απλά πιο απαιτητική από τις άλλες.Χρειάζεται συστηματικό και οργανωμένο διάβασμα,αλλά δεν πρέπει να γίνει αυτοσκοπός η είσοδος στο Πανεπιστήμιο.Ναι,είναι απόλυτα σεβαστό και αξιοθαύμαστο να παλεύει κανείς για την κατάκτηση και υλοποίηση των στόχων του,αλλά δεν πρέπει να παραμελεί τα μικρά πράγματα που τον χαροποιούν,γενικά να μην αποκόβεται από τη ζωή...Κατά τη γνώμη μου η ουσία είναι να βρεις τη χρυσή τομή.Και επιτέλους,καλό θα ήταν να απομυθοποιηθούν οι Πανελλήνιες.Είναι οπωσδήποτε μια επίπονη διαδικασία,αλλά δε συνεπάγεται και το τέλος της ζωής,ιδιαίτερα όταν πρόκειται για τη ζωή ενός 17χρονου.Και σε καμιά περίπτωση υστερίες και κρίσεις πανικού δε βοηθούν.Μόνο το στοιχειώδες-δημιουργικό-άγχος,είναι κατάλληλος σύμβουλος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αρκεί όλα αυτά που λέτε να μην αποβαίνουν εις βάρος των μαθημάτων, διότι πολλούς ξέρω που μόνο τέτοιες φανφάρες λένε περί αυτοσκοπού και άγχους και θυσιών με ουσιαστικό... σκοπό να γλυτώσουν μερικές ώρες διάβασμα και εν τέλει να απορούνε γιατί απέτυχαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εμένα οι πανελλήνιες με διαλύσανε κύριως απο άποψη ψυχολογίας . Sorry candidates.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Και μένα το ίδιο....Μια ήμουν τέλεια και την μια χάλια...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ναι αυτό είναι αλήθεια. Όταν τα πήγαινα καλά στα μαθήματα ήμουν μες στην καλή χαρα. οταν αποτύγχανα... άσε καλύτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Αρκεί όλα αυτά που λέτε να μην αποβαίνουν εις βάρος των μαθημάτων, διότι πολλούς ξέρω που μόνο τέτοιες φανφάρες λένε περί αυτοσκοπού και άγχους και θυσιών με ουσιαστικό... σκοπό να γλυτώσουν μερικές ώρες διάβασμα και εν τέλει να απορούνε γιατί απέτυχαν...



Εν μέρει έχεις δίκιο,αλλά διευκρίνισα ότι απαιτούνται σε λογικά πλαίσια "θυσίες" και οργανωμένο διάβασμα.Απλά να μην εξωθούμαστε στα άκρα και τις υπερβολές...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ πλέον που έχω μπει σχεδόν στο κλίμα μπορώ να πω οτι αν έχεις μάθει να κάθεσαι να διαβάζεις με σύστημα τότε όλα μπορείς να τα πετύχεις...

Τουλάχιστον στο ΑΟΔΕ, βιολογία και υπολογιστές μπορείς να γράψεις πολύ καλά τι στο καλό 47 σελίδες αποστήθιση δεν μπορείς να κάνεις σε 7μήνες? Το ίδιο και στη βιολογία. Εαν είσαι συγκεντρωμένος στον στόχο σου μπορείς να πηγαίνεις και τον καφέ σου και όλα να τα έχεις. Δεν ξέρω αν τα πράγματα αλλάξουν το χειμώνα πάντως μέχρι τώρα καλά πάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
καλοκαίρι είναι ακόμα κοπελιά....τα καλά δν έχουν έρθει ακόμα! μετά τα Χριστούγεννα ειδικά να δεις χαρές....όταν θα νιώθεις ότι έχεις κουραστεί υπερβολικά κι ότι όλο αυτό δν τελειώνει! για μένα αυτό που θυμάμαι με απέχθεια από τις πανελλήνιες είναι ο τελευταίος μήνας στο σχολείο: οι αίθουσες μισοάδειες, να κυκλοφορούν οι εναπομείναντες που δν έχουν περιθώριο απουσιών σαν τα ζόμπι και να συζητάμε με τους καθηγητές γιατί φτάσαμε σ' αυτήν την εξαθλίωση και να παζαρεύουμε τις απουσίες μας....θυμάμαι χαρακτηριστικά ''αν κάποιος φέρει χαρτί ότι είναι βαριά άρρωστος, δν μπορεί να βγαίνει από το σπίτι , διαφορετικά έτσι και τν δούμε έξω από κανένα φροντιστήριο, συγκαλείται συμβούλιο και ο μαθητής κινδυνεύει να χάσει τη χρονιά''
....στιγμές απείρου κάλλους....σιχαίνομαι την ελληνική εκπαίδευση...είμ αστε για τα μπάζα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
καλοκαίρι είναι ακόμα κοπελιά....τα καλά δν έχουν έρθει ακόμα! μετά τα Χριστούγεννα ειδικά να δεις χαρές....όταν θα νιώθεις ότι έχεις κουραστεί υπερβολικά κι ότι όλο αυτό δν τελειώνει! για μένα αυτό που θυμάμαι με απέχθεια από τις πανελλήνιες είναι ο τελευταίος μήνας στο σχολείο: οι αίθουσες μισοάδειες, να κυκλοφορούν οι εναπομείναντες που δν έχουν περιθώριο απουσιών σαν τα ζόμπι και να συζητάμε με τους καθηγητές γιατί φτάσαμε σ' αυτήν την εξαθλίωση και να παζαρεύουμε τις απουσίες μας....θυμάμαι χαρακτηριστικά ''αν κάποιος φέρει χαρτί ότι είναι βαριά άρρωστος, δν μπορεί να βγαίνει από το σπίτι , διαφορετικά έτσι και τν δούμε έξω από κανένα φροντιστήριο, συγκαλείται συμβούλιο και ο μαθητής κινδυνεύει να χάσει τη χρονιά''
....στιγμές απείρου κάλλους....σιχαίνομαι την ελληνική εκπαίδευση...είμ αστε για τα μπάζα!!!!!
:thanks::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greggr

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Περίπου έτσι όπως τα λέει ο προηγούμενος....

Ωστόσο δεν υπάρχει θέμα τυποποίησης της συμπεριφοράς. Κάθε άτομο αντιμετωπίζει τις Πανελλήνιες διαφορετικά. Εγώ για παρτάδειγμα εκτόςαπό κάποιες στιγμές απελπισίας και βαρεμάρας (βλέπε προηγούμενο ποστ) τις αντιμετώπισα σαν πρόκληση.


Πολλοί καθηγητές μάλιστα το λένε από την αρχή ότι αυτή η χρονιά δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη απλά είναι πολύ δύσκολη από πλευράς ψυχολογίας. Ειδικά αν σε πιέζει το περιβάλλον σου (μπορεί να να είναι από σχολείο μεχρι κάποια σχέση ή κάποιος συγγενής ή ίσως ακόμα και ο εαυτός σου)


Ρίξε μια ματιά σε μερικές συμβουλές που ίσως βοηθήσουνε https://gregsopinion.wordpress.com/2008/09/15/συμβουλές-για-τελειόφοιτους-λυκείου/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
καλοκαίρι είναι ακόμα κοπελιά....τα καλά δν έχουν έρθει ακόμα! μετά τα Χριστούγεννα ειδικά να δεις χαρές....όταν θα νιώθεις ότι έχεις κουραστεί υπερβολικά κι ότι όλο αυτό δν τελειώνει! για μένα αυτό που θυμάμαι με απέχθεια από τις πανελλήνιες είναι ο τελευταίος μήνας στο σχολείο: οι αίθουσες μισοάδειες, να κυκλοφορούν οι εναπομείναντες που δν έχουν περιθώριο απουσιών σαν τα ζόμπι και να συζητάμε με τους καθηγητές γιατί φτάσαμε σ' αυτήν την εξαθλίωση και να παζαρεύουμε τις απουσίες μας....θυμάμαι χαρακτηριστικά ''αν κάποιος φέρει χαρτί ότι είναι βαριά άρρωστος, δν μπορεί να βγαίνει από το σπίτι , διαφορετικά έτσι και τν δούμε έξω από κανένα φροντιστήριο, συγκαλείται συμβούλιο και ο μαθητής κινδυνεύει να χάσει τη χρονιά''
....στιγμές απείρου κάλλους....σιχαίνομαι την ελληνική εκπαίδευση...είμ αστε για τα μπάζα!!!!!

ποσο δικιο εχει....:iagree:τα ιδια και σε εμας,εγω ευτυχως επειδη ημουν η δευτερη καλυτερη μαθητρια στο σχολειο ηταν πολυ ελαστικοι μαζι μου και με τις απουσιες και ολα
οσο για την κουραση και την ψυχολογια θα σας πω 2 χαρακτηριστικα γεγονοτα....
γυρω στο φεβρουαριο με μαρτιο οπου ενιωθα πια οτι δεν την παλευω αλλο ξυπναω ενα πρωι και με βλεπω στον καθρευτη...τρομαξα μολις με αντικρυσα διοτι συνειδητοποιησα πως μεσα στον ανησυχο υπνο μου ειχα κανει μια τεραστια γρατσουνια στο αριστερο μαγουλο μου(πρεπει να ηταν το βραδυ που ειδα πως γραφω εκθεση,και μου ειχε μεινει μιση ωρα για να γραψω εκθεση)
και επισης...μια μερα παω στο σχολειο,με βλεπει ο μαθηματικος μου και το πρωτο που κανει ειναι να με ρωτησει αν ειμαι καλα...λεγοντας μου οτι δεν με εχει ξαναδει τοσο κουρασμενη.

ευτυχως που ειχα τη μητερα μου να με ηρεμει οταν δεν εγραφα καλα σε καποιο σημαντικο διαγωνισμα ή οταν γενικα απογοητευομουν απο τον ευατο μου και αντεχε τα υστερικα μου κλαματα,αλλα και να χαιρεται μαζι μου καθε φορα που γυρνουσα σπιτι με ενα χαμογελο ως τα αυτια εχοντας μερικα χαρτια που να λενε 100%...τι να πω....ενας αριθμος ηταν τελικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Τπτ δεν ειναι,προσηλωση στο στοχο σου,καλη διαθεση,και με ενα χαμογελο στα χειλη,δεν πανε να λενε οτι θελουν,9 μηνες ειναι θα περασουν.Τελευταια χρονια σαν μαθητης ειναι και παρολη την πιεση και τις δυσκολιες δεν πτωουμαστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τπτ δεν ειναι,προσηλωση στο στοχο σου,καλη διαθεση,και με ενα χαμογελο στα χειλη,δεν πανε να λενε οτι θελουν,9 μηνες ειναι θα περασουν.Τελευταια χρονια σαν μαθητης ειναι και παρολη την πιεση και τις δυσκολιες δεν πτωουμαστε:P
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται απλά να κοιτάζεις μακροπρόθεσμα γιατί τότε είναι που απογοητεύεσαι...να προσπαθείς χωρίς να κοιτάς οτι σου έχουν μείνει ας πούμε 3 μήνες και είσαι ήδη πολύ κουρασμένος...αυτό ρίχνει την ψυχολογία πάρα πολύ...
Και εγώ προς το παρόν σαν πρόκληση το βλέπω...προσπαθώ πολύ να μην αφήνω κανένα κενό και είμαι τόσο προσηλωμένη που είναι σαν ένας αγώνας...ειδικά αν μου φέρει και αποτελέσματα τότε δεν με νοιάζει όσο κόπο και να δώσω....αρκεί το αποτέλεσμα να με ανταμείβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top