Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Εγω παλι σκεφτομαι να αλλαξω κομμωση και κατα προτιμηση να τα κοψω γουλι γιατι που καιρος για μπανιο με την υλη να τρεχει...σοβαρευτειτε βρεεεεεεεεεε Ηρθε το τελος...:P

Εγώ πάλι από τέλη Αυγούστου που είχε αρχίσει το φροντιστήριο αποφάσισα να μην κουρευτώ μέχρι να τελειώσουν οι πανελλήνιες. Σε καλό μου βγήκε:P (και δεν τα έχω κουρέψει ακόμα:up:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JesusAteYourCake

Νεοφερμένος

Ο νΤΕΠΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έρχονται οι Αρειανοί να σας πάρουν. :P


Συγχαρητήρια, φτάσατε πλέον στην Γ' Λυκείου, στα πρόθυρα των Πανελληνίων. Άλλοι τις βλέπουν σαν ένα party, άλλοι τις αντιμετωπίζουν πιο ψύχραιμα κι άλλοι σκέφτονται "your worst nightmare is here".

Όπως και να 'χει, είναι μία χρονιά... ιδιαίτερη. Δεν είναι κι η δυσκολότερη περίοδος της ζωής σας... απλά μία ιδιαίτερη περίοδος. Και γιατί ιδιαίτερη; Γιατί το διάβασμα είναι πολύ πιο απαιτητικό από αυτό των προηγούμενων ετών (σώωωωωπα ρε μεγάλε :P).


Να απομυθοποιήσουμε κάποια πραγματάκια έτσι;
Κατ' αρχάς δεν είναι το τέλος του κόσμου, ούτε το τέλος της ξένοιαστης σας ούτε διάφορα τέτοια αγχωτικά που ακούγονται. Η διαφορά των Πανελληνίων από τις εξετάσεις που έχουμε συνηθίσει είναι ότι τα άτομα από τα οποία θα περάσει το γραπτό μας (επιτηρητές / βαθμολογητές) είναι παντελώς άγνωστα σε μας κι εμείς σ' αυτούς, δεν θα τους δούμε ποτέ πιθανώς στη ζωή μας, αλλά κι αν τους δούμε δεν θα ξέρουμε ότι μας συνδέει ένα γραπτό Πανελληνίων.


Το κλειδί σ' αυτή τη χρονιά είναι υπευθυνότητα. Δηλαδή και θα κάνεις τις εξόδους σου κανονικά αλλά και όταν πρέπει να ρίξεις το απαιτούμενο διάβασμα, θα το ρίξεις.
Πλέον είμαστε σε μία ηλικία που μπορούμε πια να κανονίζουμε εμείς το πρόγραμμά μας. ;)


Δηλαδή... αρχές Σεπτέμβρη, τα πράγματα είναι πιο χαλαρά. Θα κάνουμε τις κλασικές εξόδους μας τα Σαββατοκύριακα, φυσικά. Με τη διαφορά ότι θα αρχίσουμε να βάζουμε μόνοι μας ένα μέτρο. Δηλαδή για παράδειγμα... θα φροντίζουμε να γυρίζουμε 11 κι όχι 3 το πρωί. Υπομονή, μία χρονιά είναι. Μία ιδιαίτερη χρονιά, αλλά δεν θα ξεχάσουμε να είμαστε άνθρωποι σ' αυτή τη χρονιά.

Έτσι και τις εξόδους μας θα κάνουμε, αλλά και τα πρωινά του Σαββατοκύριακου θα ρίχνουμε το απαραίτητο διαβασματάκι. ;)
Το πώς πρέπει να καθορίζουμε το πρόγραμμά μας θα το δει ο καθένας μόνος του, όπως τον βολεύει. Όσο πλησιάζει η ώρα των Πανελληνίων θα δείτε ότι από μόνοι σας θα ρίχνετε περισσότερο βάρος στο διάβασμα.


Έχοντας μία μέθοδο - όποια μας βολεύει - μπορούμε άνετα να συνδιάζουμε αυτά που ξέραμε ως τώρα (σε μικρότερο βαθμό) με το διάβασμα. Αρκεί να το θέλουμε εμείς βέβαια; Αν δεν το προσπαθήσουμε δεν θα το πετύχουμε.



Άρα λοιπόν δεν θέλει άγχος αυτή η χρονιά, αλλά καλό πρόγραμμα. Το οποίο θα περιλαμβάνει και την πενθήμερη. :thanks:





Η μοναδική δύσκολη στιγμή κατά τη γνώμη μου είναι μόλις βγείτε από το προτελευταίο μάθημα. Εκεί μετράς αντίστροφα τις ώρες για ν' αρχίσει η φοιτητική σου ζωή. :D


Από Γιώργος

Αχ τι ωραια που τα λες:jumpy::jumpy::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Παιδιά πρέπει να το πάρουμε ψύχραιμα. Ένα σας λέω. Έχω δυο γειτόνισσες φοιτήτριες και μου λένε οι Πανελλήνιες μπροστά σε αυτά που κάνουν στη σχολή τους είναι παιχνιδάκι. Το ίδιο μου 'χουν πει και άλλοι τρεις φοιτητές. Αν οι Πανελλήνιες με βαθμό δυσκολίας έχουν 10 , στη σχολή θα 'ναι 1000. Δεν το λέω για να τρομάξουμε αλλά γνα καταλάβουμε πως αν κάνουμε συστηματικό και υπεύθυνο διάβασμα όλα θα γίνουν. ΤΟ πιο αστείο απο όλα είναι πως αν περάσουμε, νομίζουμε πως μετά θα καθόμαστε και πως τα βάσανα τελειώσανε. Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω απ'ότι μου λένε οι πανελλήνιες είναι παιχνιδάκι μπορστά σε κάποιοεσ σχολές. Τουλάχιστον μπροστά σε πολυτεχνεία, θετικές επιστήμες και άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά πρέπει να το πάρουμε ψύχραιμα. Ένα σας λέω. Έχω δυο γειτόνισσες φοιτήτριες και μου λένε οι Πανελλήνιες μπροστά σε αυτά που κάνουν στη σχολή τους είναι παιχνιδάκι. Το ίδιο μου 'χουν πει και άλλοι τρεις φοιτητές. Αν οι Πανελλήνιες με βαθμό δυσκολίας έχουν 10 , στη σχολή θα 'ναι 1000. Δεν το λέω για να τρομάξουμε αλλά γνα καταλάβουμε πως αν κάνουμε συστηματικό και υπεύθυνο διάβασμα όλα θα γίνουν. ΤΟ πιο αστείο απο όλα είναι πως αν περάσουμε, νομίζουμε πως μετά θα καθόμαστε και πως τα βάσανα τελειώσανε. Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω απ'ότι μου λένε οι πανελλήνιες είναι παιχνιδάκι μπορστά σε κάποιοεσ σχολές. Τουλάχιστον μπροστά σε πολυτεχνεία, θετικές επιστήμες και άλλα...

ε αλλο το πανεπιστημιο αλλο το σχολειο
και σιγουρα δεν καθεσαι μετα....μπορει να μην εχεις αυτο το πρωινο ξυπνημα καθε πρωι και το 7ωρο
αλλα και η σχολη θελει διαβασμα για να την τελειωσεις
αν εχεις σκοπο να την τελειωσεις δηλαδη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ενα βασικο στην Γ' Λυκείου ειναι να γίνεται σταθερο διάβασμα, με αυτο εννοω πως πρέπει να διαβάζετε εξίσου το ίδιο κάθε μέρα ,οχι να σκοτώνεστε την μια μερα στο διάβασμα και την επόμενη να τεμπελιάζετε..Φυσικα και δεν ήρθε το τελος..και δεν κρίνεστε σαν ανθρωποι μονο απο τις εξετασεις:iagree:..ναι οκ φυσικα και ειναι σημαντικες αλλα δεν θα πεθάνουμε κιολας!Α! και κατι πολυ σημαντικο και βασικο ειναι να ξαναλύνετε τις ασκήσεις μόνοι σας!!!Βοηθάει πολύ!Και φυσικα να κοιμάστε καλα για να μπορείτε να αποδόσετε..Αυτες οι συμβουλές απο μένα..Καλή επιτυχεία σε όλους σας!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδιά πρέπει να το πάρουμε ψύχραιμα. Ένα σας λέω. Έχω δυο γειτόνισσες φοιτήτριες και μου λένε οι Πανελλήνιες μπροστά σε αυτά που κάνουν στη σχολή τους είναι παιχνιδάκι. Το ίδιο μου 'χουν πει και άλλοι τρεις φοιτητές. Αν οι Πανελλήνιες με βαθμό δυσκολίας έχουν 10 , στη σχολή θα 'ναι 1000. Δεν το λέω για να τρομάξουμε αλλά γνα καταλάβουμε πως αν κάνουμε συστηματικό και υπεύθυνο διάβασμα όλα θα γίνουν. ΤΟ πιο αστείο απο όλα είναι πως αν περάσουμε, νομίζουμε πως μετά θα καθόμαστε και πως τα βάσανα τελειώσανε. Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω απ'ότι μου λένε οι πανελλήνιες είναι παιχνιδάκι μπορστά σε κάποιοεσ σχολές. Τουλάχιστον μπροστά σε πολυτεχνεία, θετικές επιστήμες και άλλα...
Πραγματικά. Η Γ' Λυκείου μου φαίνεται 10 φορές πιο χαλαρή από τους ρυθμούς της σχολής! :P


Βασικό πράγμα παίδες που αλλάζει στην Γ' Λυκείου και θα πρέπει να το πάρετε χαμπάρι είναι ότι σιγά-σιγά πρέπει να μάθετε να διαβάζετε μόνοι σας.
Από τη στιγμή που θα μπείτε στο Πανεπιστήμιο τελειώνουν τα "έχω το φροντηστήριο που με παίρνει απ' το χεράκι και μου δείχνει πέντε πράγματα".


Στη Γ' Λυκείου αρχίζεις και ψάχνεσαι και μόνος σου, με Google και τα ρέστα. Κάτι που μπορεί κιόλας να σε γλυτώσει από το να σκάσεις μια περιουσία σε φροντηστήρια.

Ειδικά για όσους έχουν Ανάπτυξη Εφαρμογών Τεχνολογικής το παραπάνω είναι MUST, καθώς πολλοί καθηγητές τη διδάσκουν λάθος - συγκριτικά με πώς τα λέει το σχολικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
radio-αρβύλες είναι. Καμία σχολή δε θέλει περισσότερο διάβασμα απ' τις πανελλαδικές αν θες να την περάσεις (με 5ρια δλδ). Αν θες να πάρεις καλούς βαθμούς, νταξ, πάω πάσσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
radio-αρβύλες είναι. Καμία σχολή δε θέλει περισσότερο διάβασμα απ' τις πανελλαδικές αν θες να την περάσεις (με 5ρια δλδ). Αν θες να πάρεις καλούς βαθμούς, νταξ, πάω πάσσο :P
Μόλις κάνεις Ηλεκτρομαγνητικά Πεδία στο ΤΗΜΜΥ θα αναθεωρήσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
καλα ενταξει ηρεμιστε τελειωστε πρωτα το σχολειο και μετα συζητατε και για σχολες.παντως αν θελετε την γνωμη μου το καλυτερο ειναι να εχετε εμπιστοσυνη στον εαυτο σας και να μην αγχωνεστε ακομα και αν καπου μενετε πισω.εχετε χρονο(μιλαω για τα μαθηματα εκτος των μαθηματικων και φυσικης),μην ακουτε τους αλλους και απογοητευεστε απλα να ειστε υπευθινοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αντε να δουμε...εγω παντος φετος σταματησα την μπαλα γιατι πιστευω σε βγαζει απο το προγραμμα...γυρνας κουρασμενος σπιτι και δεν μπορεις να διαβασεις..και καθε σαββατοκυργιακο εχεις αγωνα..μεχρι να πας στο γηπεδο,να παιξεις,να κανεις μπανιο και να πας σπιτι παει η μιση μερα..δυσκολο πολυ για καποιον που ασχολειτε αλλα πρεπει να κανουμε και καποιες θυσιες..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι δεν αλλάζει τίποτα. Όπως ήταν τα προηγούμενα σχολικά χρόνια έτσι είναι και τώρα με την διαφορά ότι δεν θα ξέρετε και μάλλον δεν θα γνωρίσετε ποτέ τους τελικούς βαθμολογητές σας (και αυτούς που βάζουν τα θέματα).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimara05

Νεοφερμένος

Ο jimara05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν πειράζει ρε φίλε έτσι χαλαρά:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimara05

Νεοφερμένος

Ο jimara05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αντε να δουμε...εγω παντος φετος σταματησα την μπαλα γιατι πιστευω σε βγαζει απο το προγραμμα...γυρνας κουρασμενος σπιτι και δεν μπορεις να διαβασεις..και καθε σαββατοκυργιακο εχεις αγωνα..μεχρι να πας στο γηπεδο,να παιξεις,να κανεις μπανιο και να πας σπιτι παει η μιση μερα..δυσκολο πολυ για καποιον που ασχολειτε αλλα πρεπει να κανουμε και καποιες θυσιες..:'(

Σωστά λες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
αντε να δουμε...εγω παντος φετος σταματησα την μπαλα γιατι πιστευω σε βγαζει απο το προγραμμα...γυρνας κουρασμενος σπιτι και δεν μπορεις να διαβασεις..και καθε σαββατοκυργιακο εχεις αγωνα..μεχρι να πας στο γηπεδο,να παιξεις,να κανεις μπανιο και να πας σπιτι παει η μιση μερα..δυσκολο πολυ για καποιον που ασχολειτε αλλα πρεπει να κανουμε και καποιες θυσιες..:'(

ενταξει δεν το συζηταμε καλα εκανες και σταματησες την μπαλα.Γ λυκειου και μπαλα δεν μπορουν να συνυπαρξουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savior

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πολυ χρησιμο θεμα αν και πιστευω με τις ωρες που διαβαζω τωρα την μερα(3-4 περιπου max) θα ειμαι μια χαρα μεχρι χριστουγεννα : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimika

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αντε να δουμε...εγω παντος φετος σταματησα την μπαλα γιατι πιστευω σε βγαζει απο το προγραμμα...γυρνας κουρασμενος σπιτι και δεν μπορεις να διαβασεις..και καθε σαββατοκυργιακο εχεις αγωνα..μεχρι να πας στο γηπεδο,να παιξεις,να κανεις μπανιο και να πας σπιτι παει η μιση μερα..δυσκολο πολυ για καποιον που ασχολειτε αλλα πρεπει να κανουμε και καποιες θυσιες..:'(
Διαφωνώ!!!!Το να ασχολήσε με κάποιο άθλημα δεν σε αποσυντονίζει ,αντίθετα σε βοηθά να αποδόσεις καλύτερα στα μαθήματα καθώς αποφορτώνεσαι και ξεφεύγεις απο την πιεση των μαθημάτων!!!!:P:P:P:P:P:P:P:PΆλλωστε νους υγιής εν σώματι υγιεί που λεγανε και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!!!Το λέω εκ πείρας διότι ασχολούμε με το βολει πολλά χρόνια και αν δεν το συνέχιζα και τώρα δεν θα είχα αποθέματα ενέργειας για τη φετινή χρονιά!!!!!;);););););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οταν δινεις πανελληνιες,ετσι οπως ειναι το συστημα,δεν εχεις περιθωριο να ασχολεισαι με αλλα πραγματα.Αντε να κανεις μια προπονηση τη βδομαδα.Κι εγω εκ πειρας το λεω.Περσι σταματησα προπονησεις μεσα Οκτωβρη λογω πανελληνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
εγω παντως την ιστιοπλοια μου, δεν την αφηνω που να βαρατε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Σαν εμένα κι εσυ, μόνο που εγω δεν αγχωνομαι, το εχω δεχτει οτι δε προκειται να περασω φετος :P (δε τα φορτωνω στον κοκκορα παρ'ολα αυτα, απλως με το διαβασμα που μπορω να κανω φετος δεν εχω προοπτικες :P)
Απο την εμπειρια μου (ειμαι 23) το μαιο πηρα το πτυχιο μου και μολις επιασα την πρωτη μου δουλεια.κοιταξε μεχρι την πρωτη λυκειου ημουν του 18 στη δευτερα για λογους που τοτε τους θεωρουσα σοβαρους παρατησα το διαβασμα και πηγαινοεφερνα τα βιβλια με αποτελεσμα στην Γ' Λυκειου να περασω σε σχολη που ναι μεν ηταν σχετικα καλη αλλα τει και οχι αυτο που αξιζα και περιμεναν ολοι απο καποιον που ηταν στο παρελθον αππυσιολογος και κατεληξε στο 15.
τι θελω να σου πω.... να ψαξεις τον εαυτο σου τωρα πυ ειναι νωρις ακομα και να σκεφτεις μονο εσυ τι θελεις πραγματικα να κανεις στη ζωη σου!να κοιταζεις τον στοχο σου και να πιστεψεις οτι θα τα καταφερεις..αν δεις οτι λογω ελλειψης χρονου και απο κουραση δεν τα καταφερνεις ολα με το διαβασμα μεσα στη βδομαδα κανε ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ κανενας δεν πηγε χαμενος απο αυτο σημειωσε και ρωτα τους καθηγητες σου γι αυτο υπαρχουν...
ειναι κριμα να αφησεις τον χρονο να παει ανεκμεταλλευτος γιατι δεν γυριζει πισω...
ολοι μπορουν πιστεψε το και προσπαθησε...
εχω δει φιλους που ειχαν πραγματικα μεγαλη αλλαγη στα αποτελεσματα επειδη το πιστεψαν!
απο μενα καλη επιτυχια...και υπομονη τακαλυτερα ειναι μπροστα τα επμενα χρονια θα ναι τα καλυτερα...αν και με το καταλληλο προγραμμα ολα γινονται οταν διαβαζεις θα εχεις το μυαλο σου εκει...οταν εισαι εξω εισαι απλα εξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τελικα ομως η Krou περασε και μαλιστα σε πολυ καλη σχολη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top