[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

λακούβα93

Νεοφερμένος

Η λακούβα93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
άσχετο, αλλά μήπως έχει κάποιος το βιβλίο της Βιολογίας γενικής στον υπολογιστή του...το θέλω και δεν μπορώ να το κατεβάσω απο εδώ https://www.pi-schools.gr/lessons/biology/did_yliko/lykeio/sxol_egx/biol_c_gen_lyk.pdf ,δεν ξέρω γιατί (γράφει κάτι τέτοιες μπούρδες..a...sr...s...e)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Σήμερα γράφαμε μαθηματικά. Καλά εντάξει, αποτυχία σκέτη. Η μπροστινή μου προσπάθησε να με βοηθήσει αλλά είχε πολύ μικρά γράμματα και δεν έβλεπα το γκαβό! ένα 7 και πολύ μου είναι.
Σε μια τάξη μας είχαν βάλει 2 σειρές από τα μαθηματικά και άλλες 2 σειρές από την βιολογία. Αυτό που με εκνεύρισε ήταν όταν ο βιολόγος ήρθε χαρούμενος και τους είπε τις περισσότερες απαντήσεις, ο δικός μας ήρθε με κάτι μούτρα μέχρι εκεί κάτω να μας επισημάνει να προσέξουμε στο 4ο θέμα και λέω από μέσα μου "σιγά μη φτάσω μέχρι το 4ο ρε".

Ahahaha, και σε εμάς είχε έρθει για απορίες, σε ένα τμήμα όλο θεωρητικούς. Και να λέει εδώ θα εφαρμόσετε τον τύπο, προσέξτε το τρίτο θέμα με τη μονοτονία (τι είναι αυτό?). Μάλλον δεν είχε καταλάβει που είχε μπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ahahaha, και σε εμάς είχε έρθει για απορίες, σε ένα τμήμα όλο θεωρητικούς. Και να λέει εδώ θα εφαρμόσετε τον τύπο, προσέξτε το τρίτο θέμα με τη μονοτονία (τι είναι αυτό?). Μάλλον δεν είχε καταλάβει που είχε μπει...
Ασε που οι μαθηματικοι τα θεωρουν ολα πανευκολα. Ασε που νομιζω οτι μας εβαλαν κ εκτος υλης,αλλα δεν ειπα τιποτα ,γιατι δεν ημουν σιγουρη για την υλη, κ το τμημα ηταν ολο θεωρητικους εκτος απο τον μπροστινο μου (τεχνολογικος) που ειχε το θρασος!να με ρωταει κ τι να του πω? Μονο για το Σ-Λ ημουν σιγουρη,οποτε τα καταπιαμε τα θεματα κ περαστικα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ με την άποψη που θέλει τους μαθηματικούς περίεργους, εγώ πάντα λίγο τα γλυκά μάτια τους έκανα ή στη γεωμετρία έβαζα χρώματα και σκιάσεις στα σχήματα, και τσέπωνα ένα 12αράκι. :D Συμπαθέστατοι άνθρωποι και μ' ένα κάπως ιδιόρρυθμο χιούμορ. Άσε που και στις πανελλήνιες πιστεύω πως διορθώνουν με περισσότερο μεράκι. Θα δούν πως έχει προσπαθήσει το παιδί, θα βάλουν καμιά μονάδα. Ενώ οι φιλόλογοι; Οι περισσότεροι γεμάτοι κόμπλεξ του τύπου "Α! Το 40 στην έκθεση είναι το Θεού, το 39 δικό τους και ο μαθητής από 38 και κάτω, πολλά θέλει". Αντικειμενικά, δεν γίνεται η Λογοτεχνία να είναι πιο δύσκολη από τα Μαθηματικά Κατ. αλλά οι καθυστερημένοι που διορθώνουν, την κάνουν να φαίνεται πιο δύσκολη.


Anw, on topic, έχει γαμηθεί το χέρι μου από το γράψιμο όλης της χρονιάς και στις ενδοσχολικές πονάω απίστευτα. =@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

namaste

Νεοφερμένος

Η namaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
άσχετο, αλλά μήπως έχει κάποιος το βιβλίο της Βιολογίας γενικής στον υπολογιστή του...το θέλω και δεν μπορώ να το κατεβάσω απο εδώ https://www.pi-schools.gr/lessons/biology/did_yliko/lykeio/sxol_egx/biol_c_gen_lyk.pdf ,δεν ξέρω γιατί (γράφει κάτι τέτοιες μπούρδες..a...sr...s...e)


εγω το εχω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • KEFALAIO-1.pdf
    3.6 MB · Εμφανίσεις: 208
  • KEFALAIO-2.pdf
    4 MB · Εμφανίσεις: 250
  • KEFALAIO-3.pdf
    2.6 MB · Εμφανίσεις: 297

λακούβα93

Νεοφερμένος

Η λακούβα93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ με την άποψη που θέλει τους μαθηματικούς περίεργους, εγώ πάντα λίγο τα γλυκά μάτια τους έκανα ή στη γεωμετρία έβαζα χρώματα και σκιάσεις στα σχήματα, και τσέπωνα ένα 12αράκι. :D Συμπαθέστατοι άνθρωποι και μ' ένα κάπως ιδιόρρυθμο χιούμορ. Άσε που και στις πανελλήνιες πιστεύω πως διορθώνουν με περισσότερο μεράκι. Θα δούν πως έχει προσπαθήσει το παιδί, θα βάλουν καμιά μονάδα. Ενώ οι φιλόλογοι; Οι περισσότεροι γεμάτοι κόμπλεξ του τύπου "Α! Το 40 στην έκθεση είναι το Θεού, το 39 δικό τους και ο μαθητής από 38 και κάτω, πολλά θέλει". Αντικειμενικά, δεν γίνεται η Λογοτεχνία να είναι πιο δύσκολη από τα Μαθηματικά Κατ. αλλά οι καθυστερημένοι που διορθώνουν, την κάνουν να φαίνεται πιο δύσκολη.


Anw, on topic, έχει γαμηθεί το χέρι μου από το γράψιμο όλης της χρονιάς και στις ενδοσχολικές πονάω απίστευτα. =@

Και εγώ τα γλυκά μάτια τους έκανα τόσα χρόνια και έπαιρνα παραπάνω από 12. Καλό κορίτσι, δεν έκανα φασαρίες στο μάθημα τους, πρόσεχα (οχι αλήθεια πρόσεχα μπας και καταλάβω τίποτα) εεε και ανέβαινε ο βαθμός. Όμως με αυτόν που έμπλεξα φέτος δε γινόταν τίποτα..Μια φορά είχα αργήσει στο μάθημα, επειδή έχασα το λεωφορείο και μόνο που δε κάλεσε τα κανάλια και τους δικηγόρους. Είχε αφιερώσει όλο την ώρα να μου κάνει κήρυγμα και να μου λέει συνέχεια ότι ήμουν αγενεστατη που διέκοψα το μάθημα και απαίτησα να μπω.. (άργησα 2 λεπτά, χτύπησα την πόρτα, είχα άδεια εισόδου και τον ρώτησα αν γίνεται να μπω)!!!! :rant::rant::rant:
Και από πάνω με έβαλε να πάω ΕΓΩ να βγάλω φωτοτυπίες!!! ακόμα μου έχει μείνει! καλά στο δικό μας σχολείο όλοι τους είναι ένας και ένας πλην μερικών εξαιρέσεων :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Και εγώ τα γλυκά μάτια τους έκανα τόσα χρόνια και έπαιρνα παραπάνω από 12. Καλό κορίτσι, δεν έκανα φασαρίες στο μάθημα τους, πρόσεχα (οχι αλήθεια πρόσεχα μπας και καταλάβω τίποτα) εεε και ανέβαινε ο βαθμός. Όμως με αυτόν που έμπλεξα φέτος δε γινόταν τίποτα..Μια φορά είχα αργήσει στο μάθημα, επειδή έχασα το λεωφορείο και μόνο που δε κάλεσε τα κανάλια και τους δικηγόρους. Είχε αφιερώσει όλο την ώρα να μου κάνει κήρυγμα και να μου λέει συνέχεια ότι ήμουν αγενεστατη που διέκοψα το μάθημα και απαίτησα να μπω.. (άργησα 2 λεπτά, χτύπησα την πόρτα, είχα άδεια εισόδου και τον ρώτησα αν γίνεται να μπω)!!!! :rant::rant::rant:
Και από πάνω με έβαλε να πάω ΕΓΩ να βγάλω φωτοτυπίες!!! ακόμα μου έχει μείνει! καλά στο δικό μας σχολείο όλοι τους είναι ένας και ένας πλην μερικών εξαιρέσεων :whistle:
Η αδελφη μου ηταν ολα τα χρονια το αγαπημενο παιδι των μαθηματικων (ντουβαρι βεβαια). Ολοι της εβαζαν 19 στο α τετραμηνο κ 20 στο β,γιατι ηταν μια αγια την ωρα του μαθηματος,παρακολουθουσε (αν κ δεν καταλαβαινε τιποτε),σηκωνοταν στον πινακα (μαλλον για να τον σβησει),γενικα ηταν παιδι μαλαμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Και εγώ τα γλυκά μάτια τους έκανα τόσα χρόνια και έπαιρνα παραπάνω από 12. Καλό κορίτσι, δεν έκανα φασαρίες στο μάθημα τους, πρόσεχα (οχι αλήθεια πρόσεχα μπας και καταλάβω τίποτα) εεε και ανέβαινε ο βαθμός. Όμως με αυτόν που έμπλεξα φέτος δε γινόταν τίποτα..Μια φορά είχα αργήσει στο μάθημα, επειδή έχασα το λεωφορείο και μόνο που δε κάλεσε τα κανάλια και τους δικηγόρους. Είχε αφιερώσει όλο την ώρα να μου κάνει κήρυγμα και να μου λέει συνέχεια ότι ήμουν αγενεστατη που διέκοψα το μάθημα και απαίτησα να μπω.. (άργησα 2 λεπτά, χτύπησα την πόρτα, είχα άδεια εισόδου και τον ρώτησα αν γίνεται να μπω)!!!! :rant::rant::rant:
Και από πάνω με έβαλε να πάω ΕΓΩ να βγάλω φωτοτυπίες!!! ακόμα μου έχει μείνει! καλά στο δικό μας σχολείο όλοι τους είναι ένας και ένας πλην μερικών εξαιρέσεων :whistle:

Η αδελφη μου ηταν ολα τα χρονια το αγαπημενο παιδι των μαθηματικων (ντουβαρι βεβαια). Ολοι της εβαζαν 19 στο α τετραμηνο κ 20 στο β,γιατι ηταν μια αγια την ωρα του μαθηματος,παρακολουθουσε (αν κ δεν καταλαβαινε τιποτε),σηκωνοταν στον πινακα (μαλλον για να τον σβησει),γενικα ηταν παιδι μαλαμα!

κι εγω μια απο τα ιδια. Βαθμο κατω απο 14 δεν εχω παρει ποτε, ακομα και να μην εκανα καμια προσπαθεια στο μαθημα, μονο και μονο επειδη ημουν ησυχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Βαριεμαι αφανταστα να διαβασω κοινωνιολογια για αυριο. Απο το πρωι εψαχνα την υλη,την βρηκα τελικα το απογευμα κ ακομα να την τελειωσω. Ποβλεπω ενα μινι ξενυχτι για αποψε. Αυριο ομως θα παω για ψωνια:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
εγω αυριο γραφω αρχαια και ακομα δεν εχω τελειωσει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ο άνθρωπος ως μέλος της Εκκλησίας ζει [FONT=GDACNC+TimesNewRoman,Times New Roman][FONT=GDACNC+TimesNewRoman,Times New Roman]μ[/FONT][/FONT]ε την ελπίδα ότι η πορεία του θα ολοκληρωθεί α) στα Έσχατα, β) με το θάνατο του, γ) μέχρι το θανατο του.
Όταν διαβάζω αυτές τις πιπεριές μετανοιώνω που όταν από την Α λυκείου οι γονείς μου πρότειναν να πάρω απαλλαγή στα θρησκευτικά, αρνήθηκα για να μην ξεχωρίσω από τους φίλους μου.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.

Όταν διαβάζω αυτές τις πιπεριές μετανοιώνω που όταν από την Α λυκείου οι γονείς μου πρότειναν να πάρω απαλλαγή στα θρησκευτικά, αρνήθηκα για να μην ξεχωρίσω από τους φίλους μου.



εγω εχω παρει απο την α' γυμνασιου. Ενα μαθημα λιγοτερο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
εγω αυριο γραφω αρχαια και ακομα δεν εχω τελειωσει:(
Τελικα ολοι στο ιδιο καζανι ειμαστε!!!!!!!!!! οτι μαθημα κ να δινουμε βαριομαστε αφανταστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τελικα ολοι στο ιδιο καζανι ειμαστε!!!!!!!!!! οτι μαθημα κ να δινουμε βαριομαστε αφανταστα

όντως..βασικά εμένα ποτέ δε μου άρεσε κάποιο μάθημα. Τα έβρισκα όλα απίστευτα βαρετά.
Σήμερα στα αγγλικά μας είχε έκθεση για το πως να βελτιώσουμε το σχολείο (άσχετο που τελειώσαμε). Έγραψα ό,τι βλακεία μου κατέβηκε, μέχρι και για τον Δαλάι Λάμα και εκπαιδευτικές εκδρομές στην Ινδία..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μέχρι σήμερα 7++ το απόγευμα, νόμιζα ότι αύριο γράφω Μαθηματικά, αν δε ρώταγα δε θα μάθαινα ότι γράφω Αγγλικά και θα σας είχα πρήξει να μου πείτε κάνα σος.
Καλά πάμε. :look:

Εντωμεταξύ, τελειώνουμε 8/6 εμείς. Τι διάολο θα γράφουμε τόσες μέρες; Ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Κι εμείς 8.6 τελειωνουμε και γραφουμε κάθε μέρα εκτός από αύριο λόγω τοπικής αργίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ τι θα γράψω αρχαία;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Eγώ τι θα γράψω αρχαία;:P

Ρε εμάς η Φιλόλογος μας έχει βάλει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΛΙΓΑ πράγματα. Στην ύλη υπάρχουν μόνο 2 πρωτότυπα κείμενα και 2 μεταφρασμένα κείμενα. (όχι ότι είχαμε κάνει και πολλά, αλλά γουατέβερ)
Μερικοί καθηγητές τελικά όντως μας λυπούνται.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εντωμεταξύ, τελειώνουμε 8/6 εμείς. Τι διάολο θα γράφουμε τόσες μέρες; Ο.ο
Τελειώνω Τρίτη 7/6. :P
Eγώ τι θα γράψω αρχαία;
Φιλοκαλούμεν τε γάρ μετ' ευτελείας καί φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κίας (Θουκ.,Περικλέους Επιτάφιος, 40)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top