[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Στα ιδιωτικα σχολεια τους δινουν οχι μονο τα θεματα αλλα κ λυμενες κ τις ασκησεις για τις ενδοσχολικες. Κ σε μας οι μαθηματικοι δεν αφαιρεσαν ουτε μια σελιδα υλης, ισχυσε οτι ισχυε κ για τις πανελληνιες. Ενω στα αρχαια,λογοτεχνια οι φιλολογοι αφαιρεσαν αρκετα.

έλα ρε με κοροιδεύεις τώρα; και όχι μόνο αυτό, αλλά έμαθα σήμερα πως στο ιδιωτικό της πόλης μου έδιναν μαθηματικά-βιολογία και τους έβαλαν μαζί αλφαβητικά παρά το ότι έδιναν διαφορετικά μαθήματα. Και τι έκαναν αυτά; αντάλλαξαν τις κόλλες και ο καθένας έλυνε το μάθημα που είχε δώσει πανελλήνιες και οι επιτηρητές δε κατάλαβαν τίποτα;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
έλα ρε με κοροιδεύεις τώρα; και όχι μόνο αυτό, αλλά έμαθα σήμερα πως στο ιδιωτικό της πόλης μου έδιναν μαθηματικά-βιολογία και τους έβαλαν μαζί αλφαβητικά παρά το ότι έδιναν διαφορετικά μαθήματα. Και τι έκαναν αυτά; αντάλλαξαν τις κόλλες και ο καθένας έλυνε το μάθημα που είχε δώσει πανελλήνιες και οι επιτηρητές δε κατάλαβαν τίποτα;!
Εκαναν οτι δεν καταλαβαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Σαφως κ επρεπε να διαβασουμε για τα διαγωνισματα τετραμηνου κ 20αρια δεν εβαζαν ,οσο για τα ενδοσχολικα απο τ ους περισσοτερους καθηγητες μηδενικη βοηθεια,ασε που μηδενισαν κ συμμαθητη γιατι σηκωθηκε να παει κ καλα τουαλεττα κ φανηκε η ακρη του σκονακιου στην τσεπη του(κ αυτο το σκονακι ηταν ασχετο με τα θεματα,ομως ουτε που το εξετασαν)

Καλά εμάς είναι τελειως χαλαροί στις εξετάσεις τώρα.
Όσο για το σκονάκι, στο σουτιεν ρε παιδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όσο για το σκονάκι, στο σουτιεν ρε παιδια :P

Δε ξέρω για σας, πάντως στο δικό μου σχολείο, τα αγόρια δε φοράνε σουτιέν.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Δε ξέρω για σας, πάντως στο δικό μου σχολείο, τα αγόρια δε φοράνε σουτιέν.:confused:

ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να κρύβουν αυτά μέσα από την μπλούζα τους :P
τα δικά μας τα αγόρια τα έχω πραγματικά ικανά να κρύψουν σκονάκι και με αυτό τον τρόπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Δε ξέρω για σας, πάντως στο δικό μου σχολείο, τα αγόρια δε φοράνε σουτιέν.:confused:
Εξακριβωμενο? Πλακα κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δε ξέρω για σας, πάντως στο δικό μου σχολείο, τα αγόρια δε φοράνε σουτιέν.:confused:

Ε δεν το λέω για τα αγόρια -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Απόψε πέρασα μια υπέροχη λογοτεχνική βραδιά. Μαζευτήκαμε σε ένα σπίτι 6 άτομα και αναλύαμε κείμενα. (Παραγγείλαμε και πίτσες έτσι ώστε η λογοτεχνική βραδιά έγινε πιο χορταστική). Ασχοληθήκαμε μόνο με το ΟΤΑΝ τον ΚΑΙΟΜΕΝΟ και το ΠΟΤΑΜΙ που μια καθηγήτρια είχε πει πιο ΣΟΣ. Αν πέσει κανένα άλλο όταν το δούμε ή θα καούμε ή θα πέσουμε στο ποτάμι κι εμείς.


Δε ξέρω για σας, πάντως στο δικό μου σχολείο, τα αγόρια δε φοράνε σουτιέν.:confused:
Ίσως μερικές φορές θα έπρεπε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΑΧχαΧΑχα Δία. :hehe: iOU.

Λοιπόν, έγραφα Θρησκευτικά σήμερα, το ΤΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΕΠΕΣΕ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ. Σε κάποια φάση όταν είχαμε μείνει γύρω στα 10 παιδιά, η επιτηρήτρια, η οποία κάνει μάθημα σε παιδιά που έχουν δυσλεξία, σε κάποια φάση μας ρωτάει "Θέλετε καμιά βοήθεια να σας βοηθήσω;" ΚΑΙ ΝΑΙ αρχίσαμε να τη ρωτάμε διάφορα και αυτή πήρε κάτι φωτοτυπίες με τα μαθήματα από την έδρα και άρχισε να μας τα διαβάζει. ΑΧαχΧΑΑΧ είχαμε λιώσει όλοι.
Ο άλλος επιτηρητής δεν συμφωνούσε με αυτό, οπότε έφυγε από τη τάξη και έκοβε βόλτες έξω.
Εντωμεταξύ σε κάποια φάση έρχεται ένας άλλος καθηγητής και της λέει "Τι κάνεις; ΠΑΛΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΣ;" ΑΧαχΧΑχαΧΑ
Μετά βέβαια το έκοψε, και αρχίσαμε και βοηθούσε ο ένας τον άλλον, εγώ είχα σηκώσει και το γραπτό πάνω για να αντιγράψει η μπροστινή μου, και όταν ο επιτηρητής μου είπε να το βάλω κάτω πετάγεται η μπροστινή και λέει "Μα όχι τώρα, τόση ώρα τον πρόλογο έγραφα, δεν έφτασα στο κύριο θέμα" και έσκασε και αυτός από τα γέλια:hehe:

Ρε τι ωραία που ήταν. Αυτές τις μέρες δε θα τις ξαναζήσουμε ποτέ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εσεις ειστε μια χαρα...σε μας μονο σ ενα μαθημα ετυχε να ειναι λιγο χαλαρα κι αυτο ηταν αγγλικα...ολες τις αλλες φορες μας ερχονται οι πιο κομπλεξικοι και μονο καμερες δεν βαζουν πανω απο καθε θρανιο για να τα ελεγχουν ολα! Αποτελεσμα???? Μεσα σε ενα 10λεπτο εχουμε μεινει 4-5 παιδια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Πιστευω οτι σε ολα τα σχολεια υπαρχουν κ καποιοι καθηγητεςπου κατανοουν την κουραση μας απο τις πανελληνιες,αλλα ειναι αν θα σου κατσει ναναι επιτηρητες στο τμημα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτό το πάθαμε χτες εμείς, στην Ιστορία. Μας ήρθε μια φιλόλογος που ήταν πολύ αυστηρή, και όταν ένα παιδί είπε κάτι για αντιγραφές που έκαναν σε άλλο τμήμα αυτή τα πήρε και μας ξέχεσε όλους. Πολύ βλακεία. Λες και δίναμε Πανελλήνιες -.-
Και στο διπλανό τμήμα την ίδια ώρα όλοι τα λέγανε μεταξύ τους, εμείς τα βλαμμένα τίποτα -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Αυτό το πάθαμε χτες εμείς, στην Ιστορία. Μας ήρθε μια φιλόλογος που ήταν πολύ αυστηρή, και όταν ένα παιδί είπε κάτι για αντιγραφές που έκαναν σε άλλο τμήμα αυτή τα πήρε και μας ξέχεσε όλους. Πολύ βλακεία. Λες και δίναμε Πανελλήνιες -.-
Και στο διπλανό τμήμα την ίδια ώρα όλοι τα λέγανε μεταξύ τους, εμείς τα βλαμμένα τίποτα -.-
Οπως προειπα παντου κ παντα υπαρχουν καθηγητες με κατανοηση κ αλλοι εντελως ακαρδοι. Και σε μας στο διπλανο τμημα τους διαβαζε η ιδια η καθηγητρια απο το βιβλιο τις απαντησεις ενω στο δικο μας τμημα κ οι 2 επιτηρητριες ηταν ...μας αλλαζαν διαρκως θεσεις,φωναζαν.απειλουσαν για 0 κ ολα αυτα για τα θρησκευτικα . Τι να πει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εμείς γράφαμε αγγλικά σήμερα..νταξει χαλαρά.
Ιστορία διχασμός, δεδηλωμένη και δε θυμάμαι τι άλλο, ούτε καν ανάγνωση, από κατεύθυνση.
Τα άλλα μια ανάγνωση και ό,τι ήξερα από πριν και τα άλλα με δικά μου λόγια.
Κάτι ΟΗΕ και εμφυλίους που ένας Θεός ξέρει πότε τα κάναμε σιγά μη τα κοιτάξω.
Δε μπορώ να διαβάζω άλλο, μου είναι αδύνατον. Προτιμώ να κάθομαι όλη μέρα σε μια καφετέρια, τι ωραίο που είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ΟΥΦ!!! Τελικά έπεσε το....

Ο στρατόκαυλος της τάξης είπε ότι έγραψε καλά να πάθει ο στρατιώτης γιατί εγκατέλειψε το όπλο του και μετά δείλιασε να πυροβολήσει. Επίσης έγραψε ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα αν έμπαινε στο νερό με το όπλο του σε αδιάβροχη θήκη.
Πάμε για θρησκευτικά τώρα. Μας έχει δώσει κάτι (χαζές) τεράστιες ερωτήσεις που αν διαβάσεις την τεράστια ερώτηση θα δεις ότι ουσιαστικά περιέχει και την απάντηση. (4 μαθήματα μείνανε!!!)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Σήμερα γράφαμε μαθηματικά. Καλά εντάξει, αποτυχία σκέτη. Η μπροστινή μου προσπάθησε να με βοηθήσει αλλά είχε πολύ μικρά γράμματα και δεν έβλεπα το γκαβό! ένα 7 και πολύ μου είναι.
Σε μια τάξη μας είχαν βάλει 2 σειρές από τα μαθηματικά και άλλες 2 σειρές από την βιολογία. Αυτό που με εκνεύρισε ήταν όταν ο βιολόγος ήρθε χαρούμενος και τους είπε τις περισσότερες απαντήσεις, ο δικός μας ήρθε με κάτι μούτρα μέχρι εκεί κάτω να μας επισημάνει να προσέξουμε στο 4ο θέμα και λέω από μέσα μου "σιγά μη φτάσω μέχρι το 4ο ρε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Σήμερα γράφαμε μαθηματικά. Καλά εντάξει, αποτυχία σκέτη. Η μπροστινή μου προσπάθησε να με βοηθήσει αλλά είχε πολύ μικρά γράμματα και δεν έβλεπα το γκαβό! ένα 7 και πολύ μου είναι.
Σε μια τάξη μας είχαν βάλει 2 σειρές από τα μαθηματικά και άλλες 2 σειρές από την βιολογία. Αυτό που με εκνεύρισε ήταν όταν ο βιολόγος ήρθε χαρούμενος και τους είπε τις περισσότερες απαντήσεις, ο δικός μας ήρθε με κάτι μούτρα μέχρι εκεί κάτω να μας επισημάνει να προσέξουμε στο 4ο θέμα και λέω από μέσα μου "σιγά μη φτάσω μέχρι το 4ο ρε".
εμας βιολογια και μα8ηματικα γεν μας τ εχουν βαλει χωριστα..εμεις (τεχνολογικοι) δινουμε με8αυριο βιολογια ενω οι 8εωριτικοι δινουν στις 8 του μηνος...λογικα για να μην λεμε οι τεχνολογικοι τις απαντησεις στους 8εωριτικους και το αντιστοιχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Σήμερα γράφαμε μαθηματικά. Καλά εντάξει, αποτυχία σκέτη. Η μπροστινή μου προσπάθησε να με βοηθήσει αλλά είχε πολύ μικρά γράμματα και δεν έβλεπα το γκαβό! ένα 7 και πολύ μου είναι.
Σε μια τάξη μας είχαν βάλει 2 σειρές από τα μαθηματικά και άλλες 2 σειρές από την βιολογία. Αυτό που με εκνεύρισε ήταν όταν ο βιολόγος ήρθε χαρούμενος και τους είπε τις περισσότερες απαντήσεις, ο δικός μας ήρθε με κάτι μούτρα μέχρι εκεί κάτω να μας επισημάνει να προσέξουμε στο 4ο θέμα και λέω από μέσα μου "σιγά μη φτάσω μέχρι το 4ο ρε".
Οι μαθηματικου τοχουν το προβληματακι τους. τοχω ξαναγραψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
εμας βιολογια και μα8ηματικα γεν μας τ εχουν βαλει χωριστα..εμεις (τεχνολογικοι) δινουμε με8αυριο βιολογια ενω οι 8εωριτικοι δινουν στις 8 του μηνος...λογικα για να μην λεμε οι τεχνολογικοι τις απαντησεις στους 8εωριτικους και το αντιστοιχο

είναι αυστηροί οι δικοί σας; εμάς μόνο ένας είναι αυστηρός και ευτυχώς είναι μόνο στα μαθηματικά.
αύριο γράφουμε ιστορία, έχω ήδη πετσοκόψει τις σελίδες με τις απαντήσεις :P οπότε "διάβασα" κιόλας! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Τα βιβλία λογοτεχνίας του σχολείου πάντα μου άρεσαν.Είχαν μια ποικιλία από πεζά και ποιήματα και ποτέ δεν τα βαριόμουν.Ποτέ δεν πρόσεχα στο μάθημα (δεν μ'ενδιέφερε "τι εννοεί ο ποιητής") και διάβαζα τα κείμενα μόνος μου.Μου την έδιναν και εκείνες οι εισαγωγές για τα ρεύματα.Γνώμη μου είναι ότι αυτές οι αναλύσεις επί αναλύσεων απλά καταστρέφουν το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top