Γυμναστική

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
μα στους κοιλιακους δεν φανταζομαι να θελει κανεις να δωσει ογκο ...υπο αυτην την εννοια νομιζω ξεκουραζεις μια μυικη ομαδα για να μην καει και να μπορει να παρει οκγο!!! Για τον ογκο ξερω οτι ισχυει να σηκωνεις πολλα κιλα με λιγες επαναληψεις.Και μαλιστα οταν εισαι σε καλο επιπεδο προτεινουν για ογκο και τοσα κιλα ωστε μολις να τα σηκωνεις!! για την γραμμωση συμφωνω με την Ναγια Τ.
Δες εδω για τη γραμμωση:https://totalfitness-christos.blogspot.gr/2010/05/blog-post.html Βεβαια,αν το ψαξεις,η ιδια αποψη διατυπωνεται παντου.
Και οι κοιλιακοι θελουν ξεκουραση για να αναπτυχθουν.Ακομη κι αν καποιος εχει χαμηλα ποσοστα λιπους στην κοιλια,αμα δεν γυμνασει τους κοιλιακους του,πώς θα δειξουν;Και για να δυναμωσουν θελουν ξεκουραση,αλλιως θα καουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Δες εδω για τη γραμμωση:https://totalfitness-christos.blogspot.gr/2010/05/blog-post.html Βεβαια,αν το ψαξεις,η ιδια αποψη διατυπωνεται παντου.
Και οι κοιλιακοι θελουν ξεκουραση για να αναπτυχθουν.Ακομη κι αν καποιος εχει χαμηλα ποσοστα λιπους στην κοιλια,αμα δεν γυμνασει τους κοιλιακους του,πώς θα δειξουν;Και για να δυναμωσουν θελουν ξεκουραση,αλλιως θα καουν.
https://www.menshealth.gr/fitness/για-αρχάριους/γυμνάσου-πιο-γρήγορα-από-τη-σκιά-σου κατα την γνωμη μου θελεις πολλα κιλα και λιγες επαναληψεις οχι μονο επειδη το λεει αυτο το site αλλα και επειδη μου φαινεται λογικοτερο (περισσοτερες μυικες ινες χρησιμοποιουνται για περισσοτερα κιλα αρα περισσοτερες θα αναπτυχθουν!) και επειδη αυτο εχω ακουσει περισσοτερο , τελοσπαντων ο καθενας κανει το δικο του προγραμμα και του καθενος το σωμα αντιδρα διαφρετικα. Κατι αλλο ομως που αφορα καθε εναν και ξεχασα να το αναφερω πριν οποιος θελει ογκο και οχι απλως να καψει το λιπος και να κανει γραμμωση ειναι η διατροφη . Οτι προπονηση και να γινεται χωρις την καταλληλη διατροφη επιφερει αποτελεσματα μεχρι ενος βαθμου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Σωστος.''Οι μυες χτιζονται στην κουζινα και κατατην ξεκουραση'' διαβασα καπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samaritan

Νεοφερμένος

Ο Samaritan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ύπνος, ύπνος, ύπνος. Μην το ξεχνάτε! Αλλιώς όλος ο κόπος τζάμπα θα πάει. Να κοιμάστε πάνω από 8 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ύπνος, ύπνος, ύπνος. Μην το ξεχνάτε! Αλλιώς όλος ο κόπος τζάμπα θα πάει. Να κοιμάστε πάνω από 8 ώρες.
Αυτο ισχυει πραγματι.:whistle: Νταξει πολυ ειναι 8 ωρες αλλα γενικα ενα 6ωρο το χρειαζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanagiotisTh

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Και εγω μπορω να πω οτι το θεμα υπνος το εχω γ***σει. Κοιμαμαι 4 ωρες και αυτο ας πουμε 6-10 το πρωι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγω εχω την εξης απορια: Μετα το καλοκαιρι ολα τα περιοδικα βγαζουνε θεματα για το πως θα χασουμε τα κιλα των διακοπων
Και ερωτω : πως γινεται στις διακοπες να βαλεις κιλα;
Να μου πειτε ναι , αν τρως τον αμπακα λογικο ειναι να βαλεις.
Απο την αλλη ομως κινησαι ολη μερα: κολυμπι , περπατημα ρακετες στην παραλια.Επιπλεον το καλοκαιρι θες δε θες δε μπορεις να φας πολυ.Η ζεστη σε αποθει απο το φαγητο...
Και για να ειμαι εντος θεματος : τον Απριλη ξεκινησα γυμναστηριο , οχι για να χασω κιλα αλλα για να κινουμαι απλα.Δεν ειμαι φαν των αθληματων γι'αυτο ηταν η καλυτερη λυση για εμενα , ενα διαλειμμα. Παραλληλα γνωρισα νεους φιλους και ενιωσα καλυτερα με τον εαυτο μου.Τωρα το καλοκαιρι το σταματησα λογω διακοπως αλλα απο Σεπτεμβρη θα το ξαναρχισω.Προς το παρρον ειμαι διακοπες και ελαχιστες ειναι οι φορες που καθομαι...
:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
To περιεργο ειναι που μετα το Πασχα αρχιζουν:"Πως να αποκτησετε τελειο κορμι για το καλοκαιρι!"
Κ μετα:"Xαστε τα παραπανησια κιλα των διακοπων"....
WTF???
Παντως το γυμναστηριο να το συνεχισεις κ το Σεπτεμβρη! Οχι οπως ολοι που ερχονται ενα δυο μηνες για τις διακοπες κ μετα δεν τους ξαναβλεπεις!
Ειναι καλο απο ολες τις αποψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanagiotisTh

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εε δεν ειναι το ιδιο ολοι οι ανθρωποι. Αυτα απευθυνονται σε κυριες 30-50 χρονων που καθονται στην παραλια, λιαζονται και τρωνε ολη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ φέτος λέω να ξεκινήσω γυμναστήριο, πιστεύετε αξίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Nαι...Γιατι οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ε ξέρω γω δεν έχω πάει ποτέ σε γυμναστήριο. Από τιμές ξέρετε τι παίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ε ξέρω γω δεν έχω πάει ποτέ σε γυμναστήριο. Από τιμές ξέρετε τι παίζει?
Υπαρχουν πολλων ειδων..Υπαρχουν αυτα που πληρωνεις με το μηνα(οι τιμες διαφερουν αναλογα με την περιοχη και τις παροχες που προσφερουν) κ αλλα οπως το joe weider(μη θεωρηθει διαφημιση:P)που εχει σχεδον σε καθε περιοχη κ θεωρειται απο τα οικονομικα!
Παντως ο,τι κ να επιλεξεις οταν θα πρωτοπας, θα υπαρχει γυμναστης που θα συζητησεις μαζι του και θα σου φτιαξει ενα προγραμμα γυμναστικης,θα σου δειξει τις ασκησεις και γενικα θα σε βοηθησει μεχρι να μπεις στο κλιμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στην πόλη που μένω υπάρχουν, θα πάω να δω τι παίζει αν περάσω εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Στην πόλη που μένω υπάρχουν, θα πάω να δω τι παίζει αν περάσω εδώ :P
Ναι κανε μια ερευνα αγορας πρωτα και αποφασισε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ φέτος λέω να ξεκινήσω γυμναστήριο, πιστεύετε αξίζει?

Αξίζει πάρα πολύ. Μην το καθυστερείς καθόλου. Η γυμναστική σε κάνει και νιώθεις υγιής και ζωντανός. Πρέπει όμως να το πάρεις ζεστά, γιατί πολλοί το παρατάνε μετά από 1-2 μήνες. Αν το κάνεις για 6 μήνες μετά δεν θα θες να σταματήσεις. Γίνεται τρόπος ζωής πλέον. Άκου τον παλιό που μπαινοβγαίνει 6 χρόνια στα γυμναστήρια.

Φιλική Συμβουλή: Μακριά από συμπληρώματα και περίεργα προϊόντα ακόμα και αν έχουν έγκριση από τον ΕΟΦ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αξίζει πάρα πολύ. Μην το καθυστερείς καθόλου. Η γυμναστική σε κάνει και νιώθεις υγιής και ζωντανός. Πρέπει όμως να το πάρεις ζεστά, γιατί πολλοί το παρατάνε μετά από 1-2 μήνες. Αν το κάνεις για 6 μήνες μετά δεν θα θες να σταματήσεις. Γίνεται τρόπος ζωής πλέον. Άκου τον παλιό που μπαινοβγαίνει 6 χρόνια στα γυμναστήρια.

Φιλική Συμβουλή: Μακριά από συμπληρώματα και περίεργα προϊόντα ακόμα και αν έχουν έγκριση από τον ΕΟΦ.
Ναι,ερχονται στο γυμναστηριο κατι αγορια σαν τσιχλες κ μετα απο δυο μηνες ειναι σαν μποντιμπιλντεραδες...:/:
Δεν εχει κανενα νοημα αυτο το "φουσκωμα"....Και να ξερεις οτι εσυ ειδικα που εισαι αγορι θα υπαρξουν πολλοι "καλοθελητες" που θα σε προσεγγισουν κ θα σου πουν οτι ταχα η γυμναστικη απο μονη της δεν φθανει..Για να δεις αποτελεσμα πρεπει να παρεις συμπληρωματα κ αλλα τετοια....Και δως του οι πρωτεινες,κρεατινες κτλ....Μην ψαρωσεις!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Οι οποίες πρωτεϊνες,...κλπ έχουν επιπτώσεις αλλού στα αγόρια, αλλά μπρος στην ψεύτικη εικόνα που αρέσει στις κοπέλες ας πάει και το παλιάμπελο. Δεν αντέχω άλλη υποκρισία. Γυμναζόμαστε για την υγεία μας ή για να μας δώσουν likes στο fb;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα αυτο το πραγμα,που ειναι σαν φουσκωμενα κοτοπουλα,με απωθει τελειως....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί ένας που θέλει να γυμναστεί για να χάσει κιλά ή να γίνει τούμπανο ή και τα δυο πρέπει αναγκαστικά να πάει να πληρώσει το γυμναστήριο. Προσωπικά, το όλο θέμα το βλέπω, ως μεγάλη παραληροφόρηση για το εάν κάποιος θέλει να γυμναστεί,ααα, πάμε γυμναστήριο. Μέγα Λάθος. Το μεγαλύτερο γυμναστήριο είναι αυτό της φύσης... Και το λέω ο ίδιος που λιώνω στη γυμναστική, χωρίς να πηγαίνω γυμναστήριο καθημερινώς (έχω αναφερθεί σε ποστ στο Δέρμα και Γυμναστική, να μην τα ξαναλέω) για να μπω ειδικές δυνάμεις. Δεν το καταλαβαίνω, γιατί κάποιος ντε και καλά κατευθείαν γυμναστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top