Γυμναστική

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγω επειδη εχω μονο 4κιλα βαρακια,και βαριεμαι να κανω επαναληψεις μεχρι να κουραστω κανω πους-απς.

Με τα βαρακια μπορεις να κανεις πολλες διαφορετικες ασκησεις ωστε να μην βαριεσαι (ψαξε στο ιντερνετ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τελείωσαν οι πανελλήνιες και λέω να ξεκινήσω πρόγραμμα.

Έχει κανένας κανένα έτοιμο για να κάψω λίγο body fat και να φτιάξω μύες να γίνω σβαρτζενεκερ? :P

Πηγενε γραψου και λογικα θα σου δωσουν απο εκει προγραμμα, αν οχι ειναι πανευκολο να βρεις καποιο!

Αρχικα ομως για 2 βδομαδες μην κανεις κανονικο προγραμμα, κανε ασκησεις για ολο το σωμα, με καθολου η πολυ λιγα βαρη για να "ξυπνισουν" οι μυες σου. Δυο σετακια με 10 επαναληψης φτανουν νομιζω. Μετα τις δυο βδομαδες αρχισε ενα προγραμμα χωρισμενο σε μυικες ομαδες.
Ενα που εκανα εγω για αρχη που μ'αρεσε ειχε ως εξης
Πρωτη μερα στηθος-δικεφαλα:
Παγκο 3Χ10
Επικλινη 3Χ10
pec-dec 3Χ10
pull over (σε μηχανιμα) 3X10
push down 3Χ10
skull crusher 3Χ10

Δευτερη μερα πλατη-ωμοι
Εμπροσθολαιμιες 3Χ10
Οπισθολαιμιες 3Χ10
Κωπιλατικη 3Χ10
lateral raise 3Χ10
ραχιαιοι 3Χ8
κοιλιακοι 3Χ10

Τριτη μερα ποδια-δικεφαλα
Leg extension 3X10
Legcurls 3X10
Γαμπες 3Χ10
squot σε μηχανιμα 45μοιρων 3Χ10

Δικεφαλα:
Μπαρα 5Χ10
αυτοσυγκεντωσης 5Χ10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
αχ εγω κανω παρα πολυ ποδηλατο και ειναι παρα πολυ καλο.
Επισης κολυμπι
και θα ξεκινησω και τρεξιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Το ποδηλατο ειναι πολύ καλο, δεν το βαριεσαι ευκολα και γυμναζει πολυ τα ποδια αλλά καταπονει τα γονατα δυστυχως:(
Το κολυμπι ειναι πιο ασφαλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Το ποδηλατο ειναι πολύ καλο, δεν το βαριεσαι ευκολα και γυμναζει πολυ τα ποδια αλλά καταπονει τα γονατα δυστυχως:(
Το κολυμπι ειναι πιο ασφαλες
εγω δεν ειχα ποτε προβλημα εως τωρα..δεν ξερω
παντως και τα δυο δεν τα βαριεσαι ποτε!
εγω τα λατρευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
εγω δεν ειχα ποτε προβλημα εως τωρα..δεν ξερω
παντως και τα δυο δεν τα βαριεσαι ποτε!
εγω τα λατρευω!
Για μενα που εχω προβλημα με τα γονατα ειναι λιγο ριψοκινδυνο. Το καλο με το ποδηλατο ειναι οτι ενδεικνυται για βολταρισματα, αν δεν εχεις μηχανακι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Για μενα που εχω προβλημα με τα γονατα ειναι λιγο ριψοκινδυνο. Το καλο με το ποδηλατο ειναι οτι ενδεικνυται για βολταρισματα, αν δεν εχεις μηχανακι:P
ναι!και ειδικα αμα μενεις σε μικρη πολη ειναι οτι καλυτερο!εγω δεν παιρνω μηχανακι,πηγαινω παντου με αυτο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Τωρα που τελειωσαν και οι Πανελληνιες και εχω περισσοτερο ελευθερο χρονο,λεω να ξεκινησω γυμναστικη.
Στην περιοχη που μενω,εχουμε ενα σταδιο και λεω να πηγαινω καθημερινα και να κανω τρεξιμο.
Επισης,καθημερινα θα κανω και ποδηλατο. Το λατρευω! It's my baby! :inlove: Πηγαινεις οπου θες και συγχρονως γυμναζεσαι!
Ακομη,κανοντας συνεχεια ποδηλατο θα προπονηθω και για τις ποδηλατοδρομιες του δημου μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
πους απς κουράζομαι από τα 5 λολ.
Κι εγω στην αρχη μετα βιας εφθανα τα 7,μετα σταδιακα αυξανα,μην ανησυχεις.
Με τα βαρακια μπορεις να κανεις πολλες διαφορετικες ασκησεις ωστε να μην βαριεσαι (ψαξε στο ιντερνετ)
Ξερω τι ασκησεις υπαρχουν,απλα επειδη εχω μικρα βαρακιαβαρεθηκα τις πολλες επαναληψεις μετα απο καιρο,για αυτο κανω καμψεις που γυμναζουν πολλες μυικες ομαδες ταυτοχρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο;

https://www.skimble.com/workouts

Κατεβάστε την εφαρμογή για το κινητό σας και λιώστε! ;)

Αυτό είναι ένα πρόγραμμα, για android ή Iphone, το οποιο σου εχει συγκεκριμενα προγραμματα γυμναστηριου με καθοδηγηση και χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Προχθές με την κολλητή μου ξεκινήσαμε τρέξιμο και γρήγορο περπάτημα,σύνολο 1μιση ώρα.. Έχουμε βάλει σκοπό να το κάνουμε κάθε μέρα,εκτός αν τυχαίνει κάτι σε μια από τις 2 μας και το ακυρώσουμε.. Πιστεύετε ότι θα μας βοηθήσει στο να κάνουμε ένα ωραίο σώμα για την παραλία??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εγώ κάνω 10 χιλιόμετρα ποδήλατο καθημερινά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Προχθές με την κολλητή μου ξεκινήσαμε τρέξιμο και γρήγορο περπάτημα,σύνολο 1μιση ώρα.. Έχουμε βάλει σκοπό να το κάνουμε κάθε μέρα,εκτός αν τυχαίνει κάτι σε μια από τις 2 μας και το ακυρώσουμε.. Πιστεύετε ότι θα μας βοηθήσει στο να κάνουμε ένα ωραίο σώμα για την παραλία??

Όχι, οι αλλαγές δεν γίνονται κατευθείαν, αν συνεχίσεις μπορείς να ελπίζεις να χεις ωραίο σώμα τον Αύγουστο.
Έπρεπε ν αρχίσεις νωρίτερα, από Μάιο ή ακόμα και Απρίλιο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κι εγώ για εκείνο το μήνα αναφέρομαι..μου αρκεί που μπήκα σε πρόγραμμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Οι αλλαγες δεν θα ερθουν κατευθειαν στο σωμα,αλλα περα απο την ασκηση ,ειναι σημαντικο να μην κανετε πολλες καταχρησεις στη διατροφη σας και με λιγη υπομονη,θατερθει το αποτελεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κάνουμε και διατροφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Η ηλιοθεραπεία πιάνεται ως άσκηση; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χαχαχ...δε νομίζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Βασικά πρέπει να κάνεις διατροφή και άσκηση...πολύ σημαντικό είναι να πίνεις πολύ νερό και πολλά υγρά(χυμούς κλπ).Μακριά από κάτι powerade και παρόμοια γιατί βλάπτουν τον οργανισμό...μπορείτε να δοκιμάσετε παράλληλα να κάνετε και μερικούς κοιλιακούς...βοηθάει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Με το νερό ευτυχώς έχω πολύ καλές σχέσεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top