Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παρεα δεν ειναι δυσκολο να βρεις στο πανεπιστημιο,γινεται ασυνειδητα.Ειτε απαρτιζεται απο 2 ατομα ειτε απο 10.Καλους φιλους ειναι δυσκολο να βρεις.Και τα προσωπεια πεφτουν μετα απο λιγο καιρο και βλεπεις ποιος υποκρινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
το αιωνιο μου προβλημα:(:worry: μπαινω στο τριτο εξαμηνο και ξερω μια ή δυο κοριτσια τα οποια δεν ειναι και τοσο θερμα στο να βγουμε εξω το καταλαβαινω απο τη σταση τους και επειδη δεν μου εχουν πει ποτε να βγουμε και δνε μιλανε για τιποτα αλλο εκτος απο μαθηματα και τις βαριεμαι:worry: τι θα κανω??:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
το αιωνιο μου προβλημα:(:worry: μπαινω στο τριτο εξαμηνο και ξερω μια ή δυο κοριτσια τα οποια δεν ειναι και τοσο θερμα στο να βγουμε εξω το καταλαβαινω απο τη σταση τους και επειδη δεν μου εχουν πει ποτε να βγουμε και δνε μιλανε για τιποτα αλλο εκτος απο μαθηματα και τις βαριεμαι:worry: τι θα κανω??:eek:
Να ψαξεις για αλλη παρεα αμεσα!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Να ψαξεις για αλλη παρεα αμεσα!!!!!!!!!!!
μηπως να βαλει και αγγελια?
Προσπαθησε να ερθεις πιο κοντα με ατομα που συναναστρεφεσαι και συμπαθεις, προτεινε τους να βγαινετε συχνα .Μπορεις να γραφτεις σε διαφορες δραστηριοτητες που γνωριζεις κοσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αυτό με τις κομματικές παρατάξεις από 3η γυμνασίου τ'ακούω..είναι όντως επικίνδυνο να μπλέξεις μαζί τους? υπάρχει περίπτωση να δεθείς με άτομα που δε θα ανήκουν σε παράταξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
αυτό με τις κομματικές παρατάξεις από 3η γυμνασίου τ'ακούω..είναι όντως επικίνδυνο να μπλέξεις μαζί τους? υπάρχει περίπτωση να δεθείς με άτομα που δε θα ανήκουν σε παράταξη?
Δεν είναι θρησκευτική αίρεση ρε παιδιά,χαλαρώστε λίγο :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
αυτό με τις κομματικές παρατάξεις από 3η γυμνασίου τ'ακούω..είναι όντως επικίνδυνο να μπλέξεις μαζί τους? υπάρχει περίπτωση να δεθείς με άτομα που δε θα ανήκουν σε παράταξη?
Επικινδυνο δεν θα το λεγα:PΑλλα ειναι γεγονος οτι μπορει να σε παρασυρουν και να σε απομακρυνουν απο τη σχολη σου.Βεβαια απο την αλλη το ιδιο μπορει να συμβει αν κανεις παρεα με ατομα που απλα δεν ασχολουνται με τα μαθηματα και δεν ειναι γραμμενα σε παραταξη.Πρεπει να αποφυγεις τα κομματοσκυλα που θα γνωρισεις στην εγγραφη διοτι αυτοι σε βλεπουν μονο σαν ψηφο.Απο εκει και περα, αν γνωρισεις καποιον συμφοιτητη σου κατα τη διαρκεια του εξαμηνου και δεις οτι εχετε πολλα κοινα αλλα τυχαινει να ειναι γραμμενος σε παραταξη, μην τον απορριψεις λογω αυτου και μονο.Αν αρχισει να σου μιλαει για την παραταξη του ομως καλυτερα να την κανεις με ελαφρα σιγα σιγα:whistle:

Και ναι, το πιθανοτερο ειναι να δεθεις με ατομα που δεν ανηκουν σε παραταξη, τουλαχιστον οι μισοι απο τους πρωτοετεις δεν θα ειναι γραμμενοι καπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μηπως να βαλει και αγγελια?
Προσπαθησε να ερθεις πιο κοντα με ατομα που συναναστρεφεσαι και συμπαθεις, προτεινε τους να βγαινετε συχνα .Μπορεις να γραφτεις σε διαφορες δραστηριοτητες που γνωριζεις κοσμο

θα το προσπαθησω!παντως μεχρι στιγμης εχω πολλες παρεες εκτος σχολης:P μηπως φταιει η σχολη???:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis13

Νεοφερμένος

Ο telis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μακάρι να πέρναγα εκεί που ήθελα και ας μην έκανα κανέναν φίλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
μακάρι να πέρναγα εκεί που ήθελα και ας μην έκανα κανέναν φίλο

:confused: το πιστεύεις αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
θα το προσπαθησω!παντως μεχρι στιγμης εχω πολλες παρεες εκτος σχολης:P μηπως φταιει η σχολη???:hmm::hmm:

E αφου δεν τιθεται θεμα παρεας και εχεις πολλες,τι πειραζει που ειναι εκτος σχολης?Εκτος αν το προβλημα σου ειναι οτι δεν εχεις παρεα στην σχολη για να πας αμεσως μετα για καφεδακι κλπ η να συζητησετε στην σχολη.Τοτε κανε αυτο που σου λεω.Αλλα προσεχε μη κανεις αυτο που κανουν μερικοι,να κανουν παρεα με ατομα μονο στην σχολη και εκτος αυτης να μην υπαρχει ενδιαφερον.Εκτος αν και τα αλλα ατομα λειτουργουν ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
petran_r21 γενικά στο θέμα της φιλίας..είναι λίγο ψιλοσκατά σε πολλούς ανθρώπους!
νομίζω ότι φταίει ο τρόπος προσέγγισης ή οι επιδιώξεις και των 2 πλευρών...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
petran_r21 γενικά στο θέμα της φιλίας..είναι λίγο ψιλοσκατά σε πολλούς ανθρώπους!
νομίζω ότι φταίει ο τρόπος προσέγγισης ή οι επιδιώξεις και των 2 πλευρών...:hmm:
Ναι ειναι,πολλοι λογοι μπορει να φταινε.Αλλα πριν μιλαγαμε για..... απλη παρεα,που μπορει βεβαια να εξελιχθει σε φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
E αφου δεν τιθεται θεμα παρεας και εχεις πολλες,τι πειραζει που ειναι εκτος σχολης?Εκτος αν το προβλημα σου ειναι οτι δεν εχεις παρεα στην σχολη για να πας αμεσως μετα για καφεδακι κλπ η να συζητησετε στην σχολη.Τοτε κανε αυτο που σου λεω.Αλλα προσεχε μη κανεις αυτο που κανουν μερικοι,να κανουν παρεα με ατομα μονο στην σχολη και εκτος αυτης να μην υπαρχει ενδιαφερον.Εκτος αν και τα αλλα ατομα λειτουργουν ετσι

αυτο που ειπες ειναι το προβλημα μου και επισης με καποιον συμφοιτητη σου θα χεις και καποια βοηθεια στα θεματα της σχολης,παρεα κατα την διαρκεια της παραδοσης και καποιον να εισαι μαζι στην εξεταστικη αλλα και να χεις καποοιον να πηγαινεις σε ταξιδια που διοργανωνει η σχολη αρχαιολογικοιστορικου περιεχομενου :worry::worry: εκτος σχολης δεν εχω παραπονο κανενα ξερω πολλα παιδια και βγαινω με πολλα αλλα το θεμα ειναι να χω και καποιον ''δικο μου ανθρωπο'':whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
αυτο που ειπες ειναι το προβλημα μου και επισης με καποιον συμφοιτητη σου θα χεις και καποια βοηθεια στα θεματα της σχολης,παρεα κατα την διαρκεια της παραδοσης και καποιον να εισαι μαζι στην εξεταστικη αλλα και να χεις καποοιον να πηγαινεις σε ταξιδια που διοργανωνει η σχολη αρχαιολογικοιστορικου περιεχομενου :worry::worry: εκτος σχολης δεν εχω παραπονο κανενα ξερω πολλα παιδια και βγαινω με πολλα αλλα το θεμα ειναι να χω και καποιον ''δικο μου ανθρωπο'':whistle:

Ναι ετσι οπως το θετεις υπαρχει ενα θεμα...Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να βρεις παρεα.Μια φορα να ζητησεις απο καποιον σημειωσεις η να ρωτησεις κατι αλλο.Ακομα και για καφε να προτεινεις,και με οποιον αλλο τροπο που μπορει να γνωρισεις ατομα.Επισης στα παρτι που διοργανονωνται μπορεις να πηγαινεις.Οι παρεες εχουν διαμορφωθει αλλα παντοτε αλλαζουν.Και απο οσο ξερω οσο προχωρανε τα ετη θα αλλαζουν και οι φοιτητες,αλλος δεν θα περναει μαθηματα η θα εχετε διαφορετικα μαθηματα επιλογης.Μην αγχωνεσαι λιγο θαρρος θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Για παρέες εδώ...

Μέσα σε μια εβδομάδα γνώρισα 60 άτομα βγήκα σχεδόν με όλους, ξεχώρισα 2 άτομα όπου πιστεύω μου ταιριάζουν ,σήμερα εγκατέλιψα μια παρεα στη ψυχρα επειδή τους βαρέθηκα,δεν ενιωθα καλα μαζι τους.Και τώρα θα αρχίσω ξανά νέες γνωριμίες.

Απλά μην κολλάτε με τα πρώτα άτομα που γνωρίζετε,αφήστε τον εαυτό σας ελεύθερο να γνωρίζει συνεχώς νεα ατομα...φανταστείτε να μπείτε σε μια παρέα που δεν ταιριάζετε μαζί τους μονο και μονο για να λέτε ότι ανήκετε κάπου..θα περνάτε καλά όμως???


ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγω στην αρχη ειχα γνςρισει σχετικα λιγα ατομα.Αλλά τώρα γνωρίζω πολά(όχο μονο απο το τμήμα μου) επειδή είχα ένα φίλο απο το μαθηματικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cugie

Νεοφερμένος

Η Cugie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Πάντα είχα λίγες παρέες και καλές και πολλούς γνωστούς.
Στη σχολή έχω γνωρίσει αρκετά άτομα εκ των πραγμάτων. Και συνεχίζω να γνωρίζω αλλά όσο πάει απογοητεύομαι όλο και περισσότερο...νιώθω πως δεν ταιριάζω μαζί τους όσο με τους ήδη φίλους μου...δεν ξέρω για μας είναι ακόμα 3η μέρα μαθημάτων αλλά με έχει πάρει λίγο από κάτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
Μπορεί και στο 3ο έτος να γνωρίσεις κάποιο-α αξιόλογο-α άτομο-α...Υπομονή! :P Μ' αρέσει που οι πρωτοετείς βιάζονται για πολλά πράγματα λες και στα επόμενα έτη θα τους φύγουν τα χρόνια. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Πάντα είχα λίγες παρέες και καλές και πολλούς γνωστούς.
Στη σχολή έχω γνωρίσει αρκετά άτομα εκ των πραγμάτων. Και συνεχίζω να γνωρείζω αλλά όσο πάει απογοητεύομαι όλο και περισσότερο...νιώθω πως δεν ταιριάζω μαζί τους όσο με τους ήδη φίλους μου...δεν ξέρω για μας είναι ακόμα 3η μέρα μαθημάτων αλλά με έχει πάρει λίγο από κάτω...

Bασικα δεν γινεται με το καλημερα να "δεθεις" με καποιον και να γινεται κολλητοι,θελει καιροοο.στο 2 εξαμηνο θα γινει αυτο και βαλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top