Για 16.000, 17.000, κτλ μόρια πόσες ώρες χρειάζονται κάθε μέρα;

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
και εγω παιζω μπαλα και δεν ξερω...δεν μπορω να την σταματησω...ειναι η μεγαλη μου αγαπη...νομιζω πως μπορουμε..αν και αυτο θα το δεις στην συνεχεια..αν αντεχεις,αν εχεις χρονο και αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paki

Νεοφερμένος

Ο Paki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φυσικα θα διαβασω κανονικα ...πολλες ωρες ..απλα ρωταω ..γιατι πολλοι μου λενε να διαβαζεις και να κανεις μια-δυο προπονησεις την βδομαδα για να ξεχνιεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Για 16000 μορια ενα μετριο μυαλο πιστευω χρειαζεται το πολυ 2 ωρες διαβασμα τη μερα + τη παρακολουθηση σε σχολειο κ φροντηστηριο. Αλλοι πιστευω μπορουν και με μισαωρο. Για θετ τεχν μιλαω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
συμφωνα με τον τυπο Ωρες=R10,32πe^TbΜ οπου R η παγκόσμια σταθερά,π=3,14...,e o γνωστος αριθμος 2,71...,και b μια σταθερα που εξαρταται απο τα φυσικά χαρακτηριστικά καθε μαθητή(ευφιια,ικανοτητα αποστηθισης κλπ),τους φροντιστες και τους ασταθμητους παραγοντες(καταληψεις κλπ) και Μ τα μορια που στοχευεις προκυπτει οτι χρειαζεσαι 3,4672 ωρες την μερα.LOL
Ελεος ρε παιδια δν υπαρχει καποιος τυπος που να λεει ποσες ωρες χρειαζεσαι για να φτασεις καποια μορια.Ο καθενας το βρίσκει μόνος του βλεποντας και κανοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
χα χα ωραιος τυπος :P εχεις την αποδειξη του ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
δεν ξερω ρε γμτ...αλλα τετοιου ειδους συζητησεις με αγχωνουν...ειναι δυνατον να ρωταει κανεις ποσες ωρες να διαβασει?...δεν ξερω...το θεμα ειναι λιγο αστοχο..
ο καθενας ξερει πανω κατω τι μπορει να κανει και με ποσο διαβασμα...
ας μην μπαινουμε στο τρυπακι των "ωρων"...αυτο μονο αγχος και ψυχοδυσχερεια θα μας δωσει...το λεω αυτο ως μαθητης της Γ...και καταλαβαινω πως ειναι...
καλη επιτυχια σε ολους...

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ ρε παλικάρια διαβάζω όσο χρειάζεται για όσα μου βάζουν 5-6 ώρες καθημερινά βγαίνει,και τώρα είμαι μια χαρά.Απλά με το σχολείο θα χάνω όλο μου το πρωινό και μετά δεν θα μου μένει καθόλου χρόνος γιατί πες 2 το μεσημέρι να τελιώνεις,και 6 ώρες διάβασμα πάει 8.Βάλε 2-3 ώρες μάθημα,και λίγο ξεκούραση κάπου ενδίάμεσα και να το πως βγαίνει 1-2 το βράδυ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τι λες ρε!!Κάθε μέρα 5-6 ώρες δουλειά σου βάζουν??
Που πας στο Αουσβιτς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Γιατί εσύ πόση δουλειά παίρνεις για το σπίτι?Αν πάρεις 15 ασκήσεις μιγαδικούς,4-5 από φυσική και όχι ότι και ότι +δεύτερα δέματα στις ηλ.ταλαντώσεις ας πούμε απο του Παναγιωτακόπουλου όλα όμως πάνω σε αυτό,+εκθεση +ΑΕΕΠ.Πότε να προλάβεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Γιατί κάθε μέρα τόσα σε βάζει?
Εγώ έκθεση στο σπίτι διάβαζα 2 ώρες την εβδομάδα,Βιολογία 1,5 τη βδομάδα,χημεία 3, φυσική και μαθηματικά ανάλογα με τις ασκήσεις!Και εννοείται ότι δε διάβαζα όλα τα μαθήματα κάθε μέρα!Αυτό λέμε προγραμματισμό!!!Πάνω από 3 ώρες παίζει να μη διάβασα ποτε!Και μετά τις 11 διάβασα 5 μέρες όλη τη χρονιά!Τις μέτρησα γιαυτό σου λέω!!Στο σταυρό που σου κάνω όλα τα παραπάνω!!!Και έγραψα σχεδόν 18900!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Αυτα τα πραγματα ειναι αναλογα με το ατομο.Επειδη το εκανε καποιος δε σημαινει οτι θα το κανει και καποιος αλλος,γιατι ο καθενας μας ειναι ξεχωριστος!Αλλωστε οσες ωρες και να διαβασεις και καταλληλα προετοιμασνος να πς,μπορει να τυχει ενα θεμα που να μην μπορεις να το γραψεις τη δεδομενη στιγμη!Γι'αυτο προετοιμαστειτε οσο καλυτερα γινεται και μην υπολογιζετε απλα στις ωρες διαβασματος,γιατι αυτο δεν εξασφαλιζει την επιτυχια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
χα χα ωραιος τυπος :P εχεις την αποδειξη του ? :P
Ειναι ενα απο τα 4 αιωνια προβλήματα των μαθηματικών...:readrules:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ρε φίλε,ο καθένας ότι μπορεί κάνει.Εσύ ας πούμε μπορεί να είσαι πολύ έξυπνος και να τα βγάζεις όλα πολύ εύκολα.Δεν είναι όμως όλοι έτσι.Δεν λέω ότι είμαι κακός μαθητής ή ότι έχω κενά,αλλά δεν είμαι σαν κάποιους(που ναι έχουμε και μεις) που τα καταλαβαίνουν και τα λύνουν όλα με την πρώτη.Ε αυτά τα άτομα λύνουν τις ασκήσεις σε όση ώρα τις λύνει και ο καθηγητής τους.:)
Άλλωστε στην πόλη μου τουλάχιστον όλοι από ότι βλέπω πάνω κάτω τόσο διαβάζουν(όσοι έχουν στόχο βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevoulaa

Νεοφερμένος

Η sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα αν εισαι θεωρητικη ..........πρεπει να τα δωσεις ολα για να πιασεις ακομα και το 16 ..που δενε ιναι μικρος βαθμος,χρειαζεται πολυ διαβασμα.
τωρα αν εισαι στις αλλες κατευθυνσεις τι να σου πω..εγς θεωρητικη ημουν αλλα νομιζω οτι ειναι πιο λιγες οι ωρες διαβασματος για 16...γιατι πολυ απλα οσο και να διαβασεις δεν ξερεις τιν θα σοθ πεσει
ΣΥΜΒΟΥΛΗ¨..δωσε τον καλυτερο σου εαυτο και ο,τι πετυχεις..γιατι αν δωσεις λιγοτερα μετα θα εχεις τυψεις..ασε ποθ δεν ξερεις κιολας που θα πανε του χρονου οι βασεις !!!!καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
αν εισαι θεωρητική 2-3 ωρες τη μερα ειναι αρκετες για 16.000...σε αλλες κατευθυνσεις ομως πρεπει να ξεσκιστεις ακομα κ για το 16.000 ;) βεβαια υπαρχουν πολλοι παραγοντες οπως το προγραμμα που θα κανεις,η δυσκολια των θεματων,η ψυχολογια που θα εχεις εκεινη την ωρα που θα γραφεις...οποτε δεν υπαρχει καποιος στανταρ αριθμος ωρων την ημερα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ναι ειναι πολυ λαθος η λογικη να αποφασιζεις ποση ωρα θα διαβαζεις για να πετυχεις το στοχο σου. Το σωστο ειναι να αποφασισεις σε ποια σχολη θες να πας και να σκεφτεις ποσα μορια σου χρειαζονται. Αν οντως ειναι 16000 τοτε θα πρεπει να διαβαζεις οσες ωρες χρειαζεται ισως και παραπανω αναλογα με το ποσο βλεπεις να τα καταφερνεις εσυ στο να βγαλεις τοσα μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ενας καθηγητης στο φροντιστηριο μου ειπε οτι εαν ενας διαβαζει 4-5 ωρες καθε μερα τα πιανει τα 16.000και μονο ενας που θελει να περασει ιατρικη χρηαζεται 8ωρο +

ισχυει αυτο??!!!!??θελω πολυαριθμες γνωμες παρακαλωωωωω

Δυστυχώς πολλοί καθηγητές έχουν πάρει πολύ σοβαρά το ρόλο τους και γεμίζουν τα μυαλά σας με "σκουπίδια"(π.χ θα διαβάσεις έτσι κι αλλιώς , η ιατρική θέλει 8ωρο κτλ.). Η μελέτη και κυρίως η κατανόηση αυτού που διαβάζεις είναι καθαρά προσωπικό θέμα και δεν μπορεί κανείς να σε πληροφορήσει για το πόσα "κιλά" διάβασμα χρειάζεσαι για να πιάσεις τα μόρια που θέλεις. Τόσα χρόνια στο Γυμνάσιο και το Λύκειο ξέρεις πως πρέπει να διαβάσεις για να φτάσεις στο αποτέλεσμα που επιθυμείς και ποιες είναι οι δυνάμεις σου.
Σου προτείνω φέτος να εξαντλήσεις τα όρια μελέτης σου ώστε να διασφαλίσεις και το θετικό αποτέλεσμα στο τέλος. Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

humorday

Νεοφερμένος

Ο humorday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πόσες ώρες ανα μέρα πρέπει να διαβάζει κάποιος ανα μάθημα την μέρα για να βγάλει 18.000-19.000 χιλιάδες μόρια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennoula

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
τι 4ωρα κ 5ωρα για 16000 μορια?μην κρινεις με αριθμους γιατι δυστυχως δεν ειναι ετσι τ πραγματα.Σημασια δεν εχει ποσες ωρες διαβαζεις για ενα βαθμο αλλα πως διαβαζεις κ ποσο αγχωμενος εισαι.Εγω για παραδειγμα διαβαζα παραπολλες ωρες,δεν εβγαινα τα σαββατοκυριακα,και προσπαθουσα πολυ.Δυστυχως ουτε η ψυχολογια μου ηταν καλη,ουτε οι αντοχες μου.Το σημαντικοτερο ειναι οτι δεν διαβαζα σωστα.Δεν ειχα βρει τον σωστο τροπο διαβασματος για μενα τον οποιο ανακαλυψα εναν μηνα πριν τισ πανελληνιες + τ αγχος,την εξαντληση κ τις αρρωστιες μου δεν τα πηγα αριστα.Μακαρι να ηταν ετσι οπως τα λες κ να εβγαζα 16000 μορια με 4-5 ωρες διαβασμα.Εγω καθημερινα διαβαζα 4 μεχρι κ 8-9 ωρες και τα σαββατοκθριακα πανω απο 10,μετα το πασχα σχολειο δεν πηγαινα και εκλεινα 15ωρα.Τι καταλαβα?14874 μορια εβγαλα απο θεωρητικη κατευθυνση.Γιαυτο ξεχνα τις ωρες και κατσε να βγαλεις ενα δικο σου προγραμμα διαβασματος και μην τα παρατας με την παραμικρη δυσκολια.Να τρως και να κοιμασαι καλα και να μην αγχωνεσαι αρκετα.Εμεις τα παθαμε εσυ μην τα παθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Είναι άκυρο να μιλάμε για απαιτούμενες ώρες. Δεν σημαίνει ότι όσο περισσότερο διαβάζεις τόσο περισσότερο θα γράψεις στις πανελλαδικές... Συν το ότι είναι και θέμα υποκειμενικό. Διαβάζεις όσο νομίζεις ότι σε καλύπτει. Κοινώς, εστίασε στην ποιότητα, και όχι στην ποσότητα.;)

Anyway, παρόμοια κουβέντα είχε γίνει και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top