Γιατί όλοι πάνε σε σχολές Πληροφορικής;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί τα υπόλοιπα τμήματα είναι όλοι μαζί;

Κλιμάκια τμημάτων λέγονται και υπάρχουν σε συγκεκριμένα τμήματα μόνο. Συνήθως στα τμηματα που βαζουν σε αίθουσες κι εργαστήρια, αυτοί που κανουν σε αμφιθέατρα δεν διαιρούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγω πιστεύω οτι όλοι θέλουν σχολες πληροφορικης (ειμαι κ εγω μεσα) γιατι .. αυτο το "προιον" θα το πω, ειναι μεσα στην ζωή μας .. θελουμε δεν θελουμε .. αναγκαζουμε μεχρι και την γιαγια μας να μαθει υπολογιστες .. για να ξερει τι θα πατησει για να βγαλει το μηχανημα στην τραπεζα το μαγικο νουμερο για να περιμενει στην σειρα για την συνταξη της ....
Η πληροφορικη παιζει κυριαρχο ρολο στην καθημερινοτητα μας ... και επειδη αρεσει κιολας.. την επιλεγουν πολλοι.
Εγω προσωπικα εχω μεγαλη αγαπη με τους υπολογιστες (οχι καψιμο) .. μ'αρεσει να ψαχνω .. να φτιαχνω ιστοσελιδες, προγραμματακια κτλπ ... και επειδη πλεον δεν ειμαστε στην εποχη του 70 που σου ελεγαν θα γινει δικηγορος η γιατρος .... επιλεγουμε με βαση το τι μας αρεσει και μας κανει να ειμαστε χαρουμενοι οταν παμε στην δουελεια μας !!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν στέκει αυτό που λες, δεν χρειάζεται να σπουδάσεις Πληροφορική για να χρησιμοποιήσεις έναν υπολογιστή και δεν έπεται οτι αν σου αρέσει να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή, θα σου αρέσει να σπουδάσεις και Πληροφορική ως επιστήμη. Δυστυχώς αυτο ειναι λάθος που κάνουν πάρα πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ελαχιστοι που μπαινουν πληροφορικη εχουν ασχοληθει λιγο παραπανω με την επιστημη.Εννοω να ξερουν να προγραμματιζουν σε αλλες γλωσσες κλπ κλπ
Βεβαια πολλες φορες μερικοι που δεν εχουν ιδεα και μπαινουν γινονται καλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Η πληροφορικη παιζει κυριαρχο ρολο στην καθημερινοτητα μας ... και επειδη αρεσει κιολας.. την επιλεγουν πολλοι.
Εγω προσωπικα εχω μεγαλη αγαπη με τους υπολογιστες (οχι καψιμο) .. μ'αρεσει να ψαχνω .. να φτιαχνω ιστοσελιδες, προγραμματακια κτλπ ... και επειδη πλεον δεν ειμαστε στην εποχη του 70 που σου ελεγαν θα γινει δικηγορος η γιατρος .... επιλεγουμε με βαση το τι μας αρεσει και μας κανει να ειμαστε χαρουμενοι οταν παμε στην δουελεια μας !!!!!!!

Ξέρω πολλά παιδιά που τους αρέσει η επιστήμη της πληροφορικής και έχουν κάψιμο με τον προγραμματισμό σε διάφορες γλώσσες (π.χ. C++,...)...αλλά σε μαθήματα πληροφορικής (π.χ. δομές δεδομένων) και προγραμματισμού στο Πανεπιστήμιο, κόβονται μαζικά με βαθμούς (0,1,2,3) ή πιάνουν το 5 με το ζόρι...:)

είμαστε στην Ελληνική Ακαδημαϊκή πραγματικότητα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μπορει μεσα απο το κειμενο μου να καταλαβατε οτι θελω πληροφορικη μονο κ μον επειδη μπηκε στην ζωη μας .. εγω ειπα ενα παραδειγμα για τον τιτλο "Γιατί όλοι πάνε σε σχολές πληροφορικής;"
Εμενα μου αρεσει σαν επιστήμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ezkallithea

Νεοφερμένος

Ο Eni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
οτι γεμιζουν οι σχολες πληροφορικης με αρκετους "ασχετους" πιστευω, το οποιο και δυσκολευει σε πρωτη φαση τους πραγματικους λατρεις της πληροφορικης να μπουν στην σχολη της αρεσκειας τους αλλα και μεσα στο τμημα το επιπεδο αρκετες φορες να ειναι χαμηλο.
Οπως προαναφερθηκε,πολλοι θεωρουν οτι επειδη περνανε ολη τη μερα τους στους υπολογιστες παιζοντας,σερφαροντας και κανοντας chat, θεωρουν τον εαυτο τους ικανο να ακολουθησουν μια πορεια στην πληροφορικη χωρις να γνωριζουν καν τι θα διδαχτουν μεσα στη σχολη.

η γνωμη μου ειναι,οτι οπως και για καθε σχολη,ετσι και στις σχολες πληροφορικης (ισως με λιγη περισσοτερη προσοχη γιατι ΔΕΝ ειναι και ολες ιδιες...μερικες διαφερουν αρκετα) οσοι σκεφτονται να τις δηλωσουν στο μηχανογραφικο τους,να ψαξουν το ζητημα σε μεγαλυτερο βαθος

διαφωνω καθετα με το πρωτο που λες

<<γεμιζουν οι σχολες πληροφορικης με αρκετους "ασχετους">>

αυτος ειναι ο σκοπος της καθε σχολης

να κανει τους φοιτητες της απο ασχετους σχετικους

και δεν ξερω αν στο εχουν πει αλλα ολοι οι πρωτοετεις σε οποιαδηποτε σχολη ειναι ασχετοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει σαν επιστήμη!

Το θέμα είναι να εξετάσεις κατά πόσο μπορείς να ανταπεξέλθεις στην εξεταστική πραγματικότητα ανά εξάμηνο σε ένα Τμήμα Πληροφορικής ή συναφούς κλάδου της Πληροφορικής. Οι θεωρίες καλές είναι, στην πράξη χαλάει το πράγμα. Φιλικά, μιλάω. Η άποψή μου βασίζεται σε απόψεις-πραγματικότητα από προσωπικούς φίλους μου σε σχολή Μηχανικών Πληροφορικής...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ξέρεις αν σου αρέσει σαν επιστήμη γιατί δεν ξέρεις την επιστήμη ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά αυτό που λέει ο anarki είναι πολύ σωστό. Εδώ κοντεύουμε να πάρουμε πτυχίο και ακόμα δεν ξέρουμε τα όρια της επιστήμης μας και τι καλά καλά περιλαμβάνει. Υπάρχει τόση διαφορά π.χ. με Informatics και Computer Science. Πού να ξέρεις όταν δίνεις πανελλήνιες τι θα σε τραβήξει και κυρίως με τι ασχολείσαι. Ο καθένας το βλέπει από τη σκοπιά του. Άλλος λέει πως πληροφορική είναι ο προγραμματισμός, τα δίκτυα, οι βάσεις, και άλλος ότι η πραγματική επιστήμη κρύβεται σε τομείς όπως οι αλγόριθμοι, τα αυτόματα, η λογική, η υπολογισιμότητα, η αριθμητική ανάλυση.
Πάντως εγώ διακρίνω μια μείωση ενδιαφέροντος προς τις σχολές πληροφορικής, αν κρίνω από την πτώση των βάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Γιατί τη θεωρούν επιστήμη του μέλλοντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titakos

Νεοφερμένος

Ο Titakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Επιχειρηματικά:

Γιατί αν το πιάσεις σωστά το θέμα και είσαι και κωλόφαρδος θα κάνεις μια 2η "google", ενώ ας πούμε αν πας Ιατρική το πολύ πολύ να κάνεις μια Κλινική, άντε 2.

Υπαλληλικά:

Ακόμη και στο Hong Kong να πας θα βρεις δουλειά, όπου και να πας πάντα μπορείς να προσφέρεις κάτι γιατί τα πάντα είναι ηλεκτρονικά πια και είσαι χρήσιμος.
Ενώ αν πχ είσαι γιατρός θα είσαι άνεργος μετά από 10+ χρόνια σπουδών και άντε να πας σε κανένα Ιδιωτικό Νοσοκομείο και να παίρνεις 3 και 60 μέχρι να διοριστείς.

Από την πληροφορική μπορείς να κάνεις ένα καλό μεταπτυχιακό στα οικονομικά και το management και στην χειρότερη να γίνεις golden boy/girl, σε λιγότερο από 7-8 χρόνια σπουδών. Μπορώ να σου πω πάρα πολλές διεξόδους και όπως αντιλαμβάνεσαι έχεις πολλές περισσότερες πιθανότητες να αποκατασταθείς γρηγορότερα από έναν Γιατρό ή Δικηγόρο...

Αν και να σου πω και το στραβό το δίκιο, πιο πολλοί γιατροί είναι πλούσιοι παρά πληροφορικάριοι, αλλά οι πληροφορικάριοι έχουν μέλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Από την πληροφορική μπορείς να κάνεις ένα καλό μεταπτυχιακό στα οικονομικά και το management και στην χειρότερη να γίνεις golden boy/girl, σε λιγότερο από 7-8 χρόνια σπουδών.
Αυτα ειναι βλακείες.Δεν γίνεσαι golden boy που αμοίβονται με τοσα μύρια το χρόνο τόσο εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τα golden boys συνήθως είναι κάτι διεστραμμένοι και ψωροπεινάλες μανατζεραίοι που απλώς βρήκαν ένα πολυμετοχικό corporation πρόθυμο να τους τ'ακουμπήσει. Συγγνώμη που έχω καλύτερη άποψη γι'αυτούς που διαπρέπουν στον κλάδο μου. :D Αλλα συνήθως μιλάμε για επιστήμονες και μηχανικούς πολύ υψηλού επιπέδου που πριν φτάσουν να γίνουν οι πλουσιότεροι άνθρωποι του κόσμου (βλ. Gates) έχουν φάει πολλές ώρες μπροστά στην οθόνη. Αν περιορίζεις το "golden boy" σε καθαρά όρους απολαβών, τότε τείνω να συμφωνήσω, αλλά κατα τ'αλλα δεν έχει καμία σχέση...Δεν γνωρίζω πολλούς επιστήμονες της Πληροφορικής να διέπρεψαν με τακτικές golden boy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω πολλούς επιστήμονες της Πληροφορικής να διέπρεψαν με τακτικές golden boy.
Γιατι ποιος γνωρίζει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγω δηλωσα σχολες Πληροφορικης επειδη μου αρεσε το μαθημα της Αναπτυξης εφαρμογων στην Γ Λυεκιου.Βασικα ηταν το μοναδικο μαθημα ολα αυτα τα χρονια που χαιρομουν να κανω ασκησεις και τις εκανα με ορεξη.

Γνωσεις απο Πληροφορικη αλλες δεν εχω (δεν μιλαμε για ιντερνετ και παιχνιδια).Αλλα ΝΟΜΙΖΩ πως θελω να μαθω.Νομιζω πως θα μου αρεσει και θα πορωθω κατα την διαρκεια.Θελω να μπω σε αυτον τον κοσμο.Ξερεις ενας μπορει να γκαβλωσει με το αντικειμενο οσο κανει μαθηματα στο Πανεπιστημιο οποτε αυτο που λες στο αρχικο ποστ ειναι λανθασμενο.Ασχετοι υπαρχουν παντου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ δήλωσα μόνο σχολές πληροφορικής.
Απο πολύ μικρός είχα πόρωση με τη τεχνολογία και το πώς λειτουργεί (να ναι καλα ο μπαμπάς).
Στο γυμνάσιο πήρα τον πρώτο δικό μου υπολογιστή και μετά απο κανένα χρόνο κατέληξα να φτιάχνω σελίδες για το σχολείο μου και να συνδέω φόρουμ σε βάσεις mysql (χωρίς να ξερω απλά σπάζοντας το κεφάλι μου :P ). Στο λύκειο καθισα και ασχολήθηκα πολύ με δίκτυα -ασύρματα κυρίως- και συνδέθηκα στο awmn
(για όσους δε ξερουν το awmn ειναι μια αθηναϊκή κοινότητα απο κομπιουτεραδες που είναι όλοι συνδεδεμένοι ασύρματα μεταξύ τους (μέσω wifi) και έχουν φτιάξει στην ουσία ενα μικροσκοπικό ιντερνετ με όλες τις λειτουργιες του (dns, name server, torrent, voice over ip, ftp server, forum κτλπ ) )

Μετά δε μπορω να πώ οτι ειχα το χρόνο να ασχοληθώ με προγραμματισμό παρα μόνο στη τρίτη λυκείου όπου για κάποιο λόγο η ανάπτυξη εφαρμογών έμπαινε κατευθείαν στο κεφάλι μου και δε χρειαζόταν να πονοκεφαλιάζω για να καταλάβω τι συμβαίνει. Τώρα κάθομαι και ασχολούμαι πολύ με applescript (ψευδογλώσσα για mac os x).

Τελικά ανακάλυψα πως εκτός απο μεγάλη κάψα για το "πως δουλεύει" και το "πως το κάνω εγώ να δουλεύει" έχω και κλίση στη πληροφορική οπότε θα μπορώ να συνδυάσω χόμπυ και εργασία. Ελπίζω να μου βγεί σε καλό...

Θα ήθελα να παροτρύνω όλους αυτους που δεν έχουν ιδέα για το τί ειναι πληροφορική, και θέλουν να "βολευτούν" σε μια θεσούλα και να παριστάνουν τους κομπάρσους όπως οι πληροφορικοί στη β' βαθμια να μή δηλώσουν πληροφορική γιατι και το δημόσιο πλέον σφίγγει αλλα και οι σχολές πληροφορικής ειναι παλούκια.

Όσο για αυτούς που είπαν πιο πάνω αυτα τα παιδια να μην μπαίνουν στις σχολές για να μην 'πιάνουν" θέσεις, θα ήθελα να τους πώ οτι όσοι θέλουν πραγματικά πληροφορική, δηλώνουν μόνο πληροφορική και υπάρχουν πολλές αξιόλογες σχολές ακομα και κάτω απο το 10 που παρέχουν ίση ποιότητα σπουδών με τα πανεπιστήμια αντικειμενικα (καλύτερη/χειρότερη ανάλογα με τις εγκαταστάσεις, την οργάνωση, τα μέλη ΔΕΠ και την έρευνα του κάθε τμήματος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
Θεωρώ την πληροφορική πολύ καλή ως επιστήμη πολυ απαιτητική και δύσκολη. Εγώ προσωπικά αν και ασχολούμαι και γνωρίζω κάποιες γλώσσες προγραμματισμού δε θα σπούδασα πληροφορική. Θεωρώ ότι η πληροφορική μπορεί δράσει κυρίως βοηθητικά στις άλλες επιστήμες και εκεί είναι το ενδιαφέρον της (μπορεί να ασχοληθεις με πάρα πολλά πράγματα).

Προτιμώ να ασχοληθεί κάποιος με την πληροφορική ως εξειδίκευση σε μια επίστήμη (π.χ ιατρική, νομική, φυσική) παρά να ασχοληθεί κατευθείαν με αυτή σε προπτυχιακό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Θεωρώ ότι η πληροφορική μπορεί δράσει κυρίως βοηθητικά στις άλλες επιστήμες και εκεί είναι το ενδιαφέρον της (μπορεί να ασχοληθεις με πάρα πολλά πράγματα).

Προτιμώ να ασχοληθεί κάποιος με την πληροφορική ως εξειδίκευση σε μια επίστήμη (π.χ ιατρική, νομική, φυσική) παρά να ασχοληθεί κατευθείαν με αυτή σε προπτυχιακό επίπεδο.

Aκριβώς.
Σε προκυρήξεις για εργασία στο εξωτερικό συνήθως δεν ζητάνε τόσο αμιγές πτυχίο πληροφορικής όσο προσόντα για εφαρμογές της πληροφορικής στην γεωφυσική, στις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας, στην φυσική, στην βιολογία, στην στατιστική, στην οικονομία..κτλ εφόσον υπάρχουν και άλλα προσόντα όπως 5ετή εμπειρία σε ανάλογο πόστο,..κτλ. Δηλαδή κάποιο από αυτά τα πτυχία μαζί με strong γνώσεις από συγκεκριμένες γλώσσες προγραμματισμού και προχωρημένης πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Θα ήθελα να παροτρύνω όλους αυτους που δεν έχουν ιδέα για το τί ειναι πληροφορική, και θέλουν να "βολευτούν" σε μια θεσούλα και να παριστάνουν τους κομπάρσους όπως οι πληροφορικοί στη β' βαθμια να μή δηλώσουν πληροφορική γιατι και το δημόσιο πλέον σφίγγει αλλα και οι σχολές πληροφορικής ειναι παλούκια.

Σου ειπε κανεις οτι βγαινεις απο τις πληροφορικες με παιδαγωγικη επαρκεια; Ψεματα ηταν.:P
Οι μονοι που βγαινουν ετοιμοι να δωσουν ΑΣΕΠ για καθηγητες πληροφορικης ειναι οι αποφοιτοι του τμηματος ψηφιακων συστηματων στο πανεπιστημιο Πειραια. Και καπου διαβασα οτι θα ενταχθουν και στην πληροφορικη του ΟΠΑ καποια μαθηματα ωστε να αποφοιτουν κι αυτοι με παιδαγωγικη επαρκεια.
Εμεις μια φορα, καθηγητες δεν βγαινουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top