Γιατί τα κορίτσια ειναι πιο ρομαντικά απο τα αγόρια;

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Δυστυχώς πάντως αυτό που έχει επικρατήσει στις μέρες μας είναι ότι "ρομαντικός"-ευαίσθητος = γκέυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Δυστυχώς πάντως αυτό που έχει επικρατήσει στις μέρες μας είναι ότι "ρομαντικός"-ευαίσθητος = γκέυ...
To ξέρω Αλεξ :sick:. Ο καθένας έχει την άποψη του ;)... Πάντως τέτοιου τύπου συμπεράσματα όταν ακούω , απλά δεν τον παίρνω τον άλλον και πολύ στα σοβαρά.. Καλό είναι πρίν βγαλουμε καποια συμπεράσματα να ψαχνόμαστε και λίγο και υστερα να κρινουμε ..Και όχι να εστερνιζόμαστε αποψεις άλλων ή καποια πράγματα που μας ''βολεύουν''. Γενικότερα για όλα τα θεματα, μια αυτοκριτική κανει καλό πού και πού ... :hmm:

[off topic] : ωραία υπογραφή έχεις ! Ωραίο τραγούδι ;Ρ λέει αλήθειες ο άτιμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Όπως περίπου αναφέρθηκε και πιο πριν, ρομαντικός δε σημαίνει μόνο αγαπούλες και τέτοια. Ρομαντικός είναι ας πούμε και κάποιος που θέλει και νομίζει ότι μπορεί να αλλάξει τον κόσμο προς το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δυστυχώς πάντως αυτό που έχει επικρατήσει στις μέρες μας είναι ότι "ρομαντικός"-ευαίσθητος = γκέυ...
1. Τι θέλεις να εννοήσεις βάζοντα ςτο ρομαντικός σε εισαγωγικά;
2. Λέγοντας «ρομαντικός» με την καμία δεν εννοούμε τα σαχλά γλυκανάλατα φιλάκια και τις αγαπούλες. Τουλάχιστον δεν είναι έτσι διαμορφωμένο στη δική μου συνείδηση.

Όπως περίπου αναφέρθηκε και πιο πριν, ρομαντικός δε σημαίνει μόνο αγαπούλες και τέτοια. Ρομαντικός είναι ας πούμε και κάποιος που θέλει και νομίζει ότι μπορεί να αλλάξει τον κόσμο προς το καλύτερο.
Δε νομίζω ότι ο χρήστης που ξεκίνησε τη συζήτηση είχε αυτό κατά νου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι ο χρήστης που ξεκίνησε τη συζήτηση είχε αυτό κατά νου...

Νομίζω πως απαντάμε συμφωνα με τα πιστευω μας , και όχι συμφωνα με το πώς θα ''βολευτεί'' ο αλλος δίνοντας -για αυτόν- μια ικανοποιητική απάντηση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Το αν είναι κάποιος ρομαντικός, το δείχνει από το χαρακτήρα του, όπως είπε KeepOnDreaming είναι δύναμη, το κουβαλάς πάντα πάνω σου...
Εγώ πιστεύω ότι τα αγοράκια είναι λιγότερα από τα ρομαντικά κοριτσάκια και αυτό επειδή έχουν αλλάξει οι εποχές, ο άντρας δεν στρέφει την προσοχή του σε λογοτεχνικά βιβλία,θέατρα, κινηματογράφο, διακόσμηση, ένδυση κλπ δηλαδή δεν έχει πλέον ιδιαίτερες σχέσεις με τα "μέσα" που μπορεί να σου γνωρίσουν τον ρομαντισμό, η μόδα πλέον είναι, ξενύχτι, ποτά, παρέες κλπ λίγοι είναι αυτοί που δεν την ακολουθούν... Η γυναίκα πάλι πάντα ήταν σταθερή σε αυτό, και μη ξεχνάμε ότι οι γυναίκες μόνο και μόνο ορμονών (εγκυμοσύνες κλπ) είναι πλάσματα φορτωμένα με ανησυχίες, ενθουσιασμό, ευαισθησίες, και όλα αυτά όσο σε πιο μεγαλύτερο αριθμό υπάρχουν, τόσο πιο πολύ οδηγούν την γυναίκα σε ένα ρομαντισμό και τον υιοθετούν σε όλα (από το περπάτημα τους, μέχρι το τρόπο που μιλάνε, τα ρούχα τους κλπ κλπ)

Επίσης σκεφτείτε πως οι μεγαλύτεροι έρωτες, γεμάτοι ρομαντισμό, πάθος κλπ σε λογοτεχνικά βιβλία, αναφέρονται σε άλλη εποχή...
γιατί τότε τα πρότυπα και οι καταστάσεις ήταν διαφορετικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ρομαντισμός λοιπόν. Ο ρομαντισμός έχει διαστρεβλωθεί σε έναν τεράστιο βαθμό. Απ' ότι διαβάζω στην διπλανή καρτέλα, ο ρομαντισμός ήταν ένα κίνημα καλλιτεχνικό, λογοτεχνικό, διανοητικό, ακόμα και σκακιστικό (για όσους ασχολούνται με το τελευταίο, ας κοιτάξουν μερικές παρτίδες του Αντερσον). Τι ήταν; Μια αντίδραση απέναντι στη βιομηχανική εποχή και της τυποποίησης της ζωής. Κύρια χαρακτηριστικά της, η αισθητική εμπειρία και απόλαυση, και η δημιουργία έντονων συναισθημάτων.
Σήμερα, όμως, έχει καταντήσει να γίνει συνώνυμο της σοκολάτας, των λουλουδιών, των αρκουδακίων, των μεταμεσονύκτιων sms, της γιορτης του Αγίου Βαλεντίνου, ή ενός γεύματος υπό το φως κεριών και αναθυμιάσεων ακριβών ποτών. Απ ότι φαίνεται, ο ρομαντισμός καλύφθηκε από ένα γλοιώδες στρώμα βιομηχανικής αξιοποίησης, μεταλλάχθηκε κι έγινε μια τυποποιημένη μαλακία, με λίγα λόγια, στις μέρες μας.
Θα προσπαθήσω να ορίσω τώρα την έννοια του ρομαντικού ανθρώπου, όπως τον αντιλαμβάνομαι εγώ. Του αληθινά ρομαντικού ανθρώπου. Για μένα είναι ο άνθρωπος που ζει τη ζωή του όπως επιθυμεί, ρισκάρει, κάνει τα πάντα για τους ανθρώπους που αγαπά, είναι απρόβλεπτος και επιδιώκει τις καινούριες εμπειρίες.
Υπο αυτη την έννοια, δεν ξέρω αν έχω ποτέ συναντήσει έναν ρομαντικό άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Απο οσα εχω παρατηρισει στο σχολικο,και οχι μονο ,περιβαλλον θεωρω οτι το ποσοστο των ρομαντικων αγοριων ειναι πολυ πολυ μικροτερο απο αυτο των κοριτσιων...
Κατα τη γνωμη μου τα κοριτσια δενονται με καποιον ψυχικα ενω η πλειονοτητα του ανδρικου φυλου επιζητα κυριως τη σεξουλικη ικανοποιηση ....

)

Αφού κάθεστε και βλέπετε twilight και τα τούρκικα σήριαλ που σας φουσκώνουν τα μυαλά και ψάχνετε τον άντρα 100% ρομαντικό... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αφού κάθεστε και βλέπετε twilight και τα τούρκικα σήριαλ που σας φουσκώνουν τα μυαλά και ψάχνετε τον άντρα 100% ρομαντικό... :confused:
Δε νομίζω ότι υπάρχει καμία που να θέλει έναν άντρα 100 % ρομαντικό....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι υπάρχει καμία που να θέλει έναν άντρα 100 % ρομαντικό....:confused:

Όντως! :D Να πω 30%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Όντως! :D Να πω 30%?
Να μην πεις καθόλου!:P
Προσωπικά αν με ρωτάς,δεν είναι θέμα ποσοστών,αλλά πρέπει ο άλλος να μη νιώθει λιγότερο άντρας με το να δείχνει την ευαίσθητη-ρομαντική του πλευρά...Γιατί συνήθως αυτό γίνεται!Από κει κι έπειτα,καταλαβαίνεις ποιες στιγμές είναι ρομαντικές και ποιες όχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Ωραίο θέμα...

Τα γλυκά,τα λουλούδια,τα ωραία λόγια,οι βραδυνές βόλτες κτλ αποτελούν μόνο ένα μικρό-μικρό κομμάτι του ''ρομαντισμού''.Ο ρομαντισμός είναι τρόπος-στάση ζωής...βρίσκεται στις πιό απλές συνήθειες της καθημερινότητας,αλλά και στους πιο πολύπλοκους συλλογισμους-στις πιο σημαντικές μας αποφάσεις...αποτελεί κομμάτι της κοσμοθεωρίας και του χαρακτήρα κάποιου.Ο ρομαντισμός είναι θέμα παιδείας,αντίληψης και νοοτροποίας...στάση ζωής που δυστυχώς σήμερα κατακρίνεται και πολλές φορές συνδέεται με το γυναικέιο φύλο.Ο ρομαντισμός είναι η ''ασπίδα'' που μας προστατεύει από τον καθημερινό εκφυλισμό των ηθών-αξίων.Δεν είναι σημάδι αδυναμίας,δεν σχετίζεται μόνο με τη γυναικεία ψυχοσύνθεση...
Πώς,όμως,να επιβιώσουμε και εμείς οι ρομαντικοί στη σημερινή σκληρή πραγματικότητα;:(:worry::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ο ρομαντισμός δεν είναι χαρακτηριστικό των γυναικών. Όχι κατ' αποκλειστικότητα. Γενικά, πιστεύω ότι όλοι μας -άντρες και γυναίκες- έχουμε μέσα μας κάθε συναίσθημα, κάθε χαρακτηριστικό, κάθε συμπεριφορά, που βγαίνουν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και με συγκεκριμένους ανθρώπους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ο ρομαντισμός δεν είναι χαρακτηριστικό των γυναικών. Όχι κατ' αποκλειστικότητα. Γενικά, πιστεύω ότι όλοι μας -άντρες και γυναίκες- έχουμε μέσα μας κάθε συναίσθημα, κάθε χαρακτηριστικό, κάθε συμπεριφορά, που βγαίνουν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και με συγκεκριμένους ανθρώπους....

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Κι εγώ έχω παρόμοια άποψη. Πιστεύω ακράδαντα ότι ο κάθε άνθρωπος είναι κράμα πολλών και διαφορετικών χαρακτηριστικών που απορρέουν από τα βιώματά του και το DNA του και όχι από το φύλο του. Εμένα ο πατέρας μου με μεγάλωσε σαν αγόρι. Ο ίδιος είναι άνθρωπος της ψυχρής λογικής. (Το λέω θετικά όχι σαν παράπονο.). Η μητέρα μου είναι ακριβώς το αντίθετο, ευαίσθητη και ρομαντική. Μπορώ να πω ότι πήρα κατά 80% το χαρακτήρα του πατέρα μου. Ωστόσο, πήρα κι ένα 20% απ' τη μητέρα μου και μου βγαίνει πού και πού και το ρομαντικό στοιχείο. Μου αρέσει, λόγου χάρη, να διαβάζω και να γράφω ποιήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να γενικεύουμε;;Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό.. Γιατί πρέπει να συνδέεται με το γυναικείο φύλο; Δηλαδή τι; Δεν έχουμε και εμεις συναισθηματα; Εμείς μερικές φορές ίσως να ειμαστε και πιο ρομαντικοί αλλά δεν το δείχνουμε τόσο εύκολα.Εχει τυχει να δω οτι μερικές κοπέλες ειναι αναίσθητες τελείως..Το ιδιο λένε και οι κοπέλες για εμας.Το συμπέρασμα μου ειναι οτι αυτό εξαρτάται από τη προσωπικότητα κάποιου και οχι απο το φυλο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να γενικεύουμε;;Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό.. Γιατί πρέπει να συνδέεται με το γυναικείο φύλο; Δηλαδή τι; Δεν έχουμε και εμεις συναισθηματα; Εμείς μερικές φορές ίσως να ειμαστε και πιο ρομαντικοί αλλά δεν το δείχνουμε τόσο εύκολα.Εχει τυχει να δω οτι μερικές κοπέλες ειναι αναίσθητες τελείως..Το ιδιο λένε και οι κοπέλες για εμας.Το συμπέρασμα μου ειναι οτι αυτό εξαρτάται από τη προσωπικότητα κάποιου και οχι απο το φυλο του
:yes:

Στερεότυπα είναι όλα αυτά. Η γυναίκα πρέπει να είναι η ρομαντική,που περιμένει τον όμορφο πρίγκιπα πάνω στο άλογο, που είναι πολύ ευαίσθητη, που το μόνο που ονειρεύεται είναι έναν παραμυθένιο γάμο,κτλ κτλ. Ο άντρας από την άλλη, πρέπει να είναι σκληρός και έτσι και δείξει σημάδια ευαισθησίας,κατακρίνεται αμέσως. Να κλάψει; Που ακούστηκε να θέλει ένας άντρας να εκφράσει τα συναισθήματά του! Ανεπίτρεπτο! Οι γυναίκες θέλουν σκληρούς άντρες!!
Γενικά πρέπει να ξεφύγουμε λίγο απ'όλα αυτά τα στερεότυπα. Ο ρομαντισμός δεν έχει να κάνει με το φύλο,συμφωνώ με τον art1 από πάνω, έχει να κάνει με κάθε όμορφη καθημερινή στιγμή που πρέπει να εκτιμούμε. Kαι αν θέλουν να μας πουν ρομαντικούς,καλώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Απλα οι κοπελες συνηθως βλεπουν ρομαντικες ταινιες και μετα σκεφτονται ενα σωρο ανοησιες κτλ. Γινονται οπως τις πρωταγωνιστριες και περιμενουν τον πριγκιπα με το ασπρο αλογο. Τα αλογια σε αντιθεση με τα κοριτσια πατανε στην γη και δεν οενιροπωλουν συνεχεια, αλλα επειδη συμβαινει αυτο δεν σημαινει πως εχουν και εκεινοι την ρομαντικη και εαυσθητη πλευρα τους. Ο καθε ανθρωπος εχει μεσα στην ψυχη του πολλες διαφορετικες πλευρες και τις εμφανιζει οταν πιστευει πως ειναι η καταλληλη στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ντάξυ οι γυναίκες ίσως είναι πιο συναισθηματικές και για αυτό να έχει επικρατήσει το ότι είναι ρομαντικές. Μάλλον με τον άνθρωπο και με τον χαρακτήρα του έχει να κάνει, όχι απαραίτητα με το φύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
:yes:
Στερεότυπα είναι όλα αυτά.

Ε, φυσικά και είναι στερεότυπα! Ασυζητητί! Με τα στερεότυπα όμως αυτά ασκούμε στους άντρες μια πίεση να είναι βράχοι ακλόνητοι, βαρυνταήδες και να εγκλωβίζουν τα συναισθήματά τους. Δικαιούνται όμως και οι άνδρες να εκφράζουν τον ρομαντισμό τους και την ευαισθησία τους, όπως κι εμείς.:eek: Δεν θα θεωρήσω ένα άντρα θηλυπρεπή αν εκδηλώσει ρομαντισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosSkull2

Νεοφερμένος

Ο MariosSkull2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ετσι εχουμε μεγαλωσει. Απο τη φυση μας ειμαστε η το παιζουμε σκληροι ρομαντικοι ειμαστε απλα δεν το δειχνουμε γιατι αμα ο καθε ενας εξεφραζε ολα αυτα που νιωθει ο αλλος θα νιωθαμε πολυ αβολα γιατι ολοι ο κοσμος λεει οτι οι αντρες πρεπει να ειμαστε σκληροι καταταλα μεσα μας βιωνουμε εντονα συναισθηματα και αυτα αλλα δεν τα δειχνουμε. Εγω τωρα ειμαι απολυτα ρομαντικος δες υπαρχει περιπτωση να ειμαι ερωτευμενος με καποια και να εχω πιο πολλες σεξουαλικες φαντασιωσεις απο ρομαντικες και φασεις παρο'λα αυτα στους φιλους μου δειχνω οτι ειμαι πιο σκληρος το ιδιο και εκεινοι. Αν θες να μαθεις την ρομαντικη πλευρα του αγοριου κανε τον να στην δειξει απο μονος του δεν ανοιγομαστε ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top