Γιατί οι γονείς δεν μπορούν να καταλάβουν τις σκέψεις των εφήβων;

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
αρα το χασμα γενεων υπαρχει και θα υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
γιατι εμεισ οι νεοι ειμαστε πιο πρωχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γιατί οι έφηβοι δεν μπορούν να καταλάβουν τις σκέψεις των γονιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
ναι που ειναι το περιεργο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Γιατί οι έφηβοι δεν μπορούν να καταλάβουν τις σκέψεις των γονιών;

οι γονεις ηταν καποτε εφηβοι, οι εφηβοι δεν εχουν γινει ακομη γονεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
οι γονεις ηταν καποτε εφηβοι, οι εφηβοι δεν εχουν γινει ακομη γονεις....

:no1::no1::no1::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
οι γονεις ηταν καποτε εφηβοι, οι εφηβοι δεν εχουν γινει ακομη γονεις....
αυτο λεω αρκετες φορες και εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Νομίζω ότι και οι γονείς μας θα αναρωτιόνται γιατί δεν τους καταλαβαίνουμε.
Λογικό το βρίσκω πάντως (το να μην "καταλαβαίνουν" οι μεν τους δε)! Συμβάλλουν πολλά σ΄αυτό! Με καλή διάθεση πάντως όλα "λύνονται" (προσωπική άποψη)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Έλλειψη μόρφωσης από το μέρος των γονιών.
Ανωριμότητα και έλλειψη κρίσεις από το μέρος των παιδιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Έλλειψη μόρφωσης από το μέρος των γονιών.
Ανωριμότητα και έλλειψη κρίσεις από το μέρος των παιδιών.


Όχι απαραίτητα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Επειδή το φωνάζεις δεν σημαίνει ότι ισχύει και αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

Η Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αν εχω καταλβει και οι γονεις μας τα ιδια ελεγαν για τους γονεις τους ,εμεις τωρα γι΄αυτους φανταστειτε τι θα λενε τα παιδια μας για εμας σε καμια 30-35 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
αν εχω καταλβει και οι γονεις μας τα ιδια ελεγαν για τους γονεις τους ,εμεις τωρα γι΄αυτους φανταστειτε τι θα λενε τα παιδια μας για εμας σε καμια 30-35 χρονια

Ναι ανήκουμε όλοι στον ίδιο τσουβάλι με πατάτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
γιατι εχουν ξεχασει το ειναι να εισαι εφηβος και τελοσπαντων κανουμε πολυ διαφορετικα πραγματα απ οτι κανανε και κεινοι στην ηλικια μας...α!+διαφορετικα ενδιαφεροντα...αυτα νπμιζω...
εχω ακουσει απειρες φορες το γνωστι κλισε:"ηταν αλλοι καιροι τοτε"
και κυριως γι αυτο δεν μπορουν να μας καταλαβουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
...θα προβληματιζόμουν αν συνέβαινε το αντίθετο....

that's how things go..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
γιατι εχουν ξεχασει το ειναι να εισαι εφηβος και τελοσπαντων κανουμε πολυ διαφορετικα πραγματα απ οτι κανανε και κεινοι στην ηλικια μας...α!+διαφορετικα ενδιαφεροντα...αυτα νπμιζω...
εχω ακουσει απειρες φορες το γνωστι κλισε:"ηταν αλλοι καιροι τοτε"
και κυριως γι αυτο δεν μπορουν να μας καταλαβουν...

Δεν το έχουν ξεχάσει. Και αυτοί έλεγαν όπως ίσως να λες και εσύ η ίδια, ότι "εγώ δεν θα φέρομαι έτσι στα παιδιά μου". Μετά από κάποια χρόνια όμως, όταν έγιναν γονείς, συνειδητοποίησαν πως οι ανησυχίες που είχαν τότε οι δικοί τους γονείς τους είναι λογικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Δεν το έχουν ξεχάσει. Και αυτοί έλεγαν όπως ίσως να λες και εσύ η ίδια, ότι "εγώ δεν θα φέρομαι έτσι στα παιδιά μου". Μετά από κάποια χρόνια όμως, όταν έγιναν γονείς, συνειδητοποίησαν πως οι ανησυχίες που είχαν τότε οι δικοί τους γονείς τους είναι λογικές.
ναι σωστα.. αναγκαστικα λοιπον το εχουν ξεχασει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν το έχουν ξεχάσει. Καταλαβαίνουν πως νιώθουμε και θα ήθελαν να μας κάνουν το χατίρι πιστεύω, απλά φοβούνται μήπως μας συμβεί κάτι και για να είναι ήσυχοι. Λίγο εγωιστικό θα μου πεις, αλλά τι να κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Μου εχει συμβει να πω σκεψεις μου και να μην καταλαβαινουν πως νιωθω. Απλα και μονο σκεψεις χωρις να ζητησω κατι απο αυτους. Αρνουνται ομως να κατανοησουν αυτα που λεω. Οποτε εκει εχω καταληξει. Εχουν ξεχασει πως σκεφτονταν και πως ηταν στην εφηβεια τους. Δε λεω ομως οτι αυτο ισχυει για ολες τις περιπτωσεις και για ολους τους γονεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Φυσικά οι περιπτώσεις διαφέρουν. Το γεγονός ότι δεν κατάλαβαν πως νιώθεις, μπορεί να οφείλεται στο ότι έχουν διαφορετικό τρόπο σκέψης, όχι απαραίτητα στο ότι ξέχασαν πως ήταν στα εφηβικά τους χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top