Γιατί οι άνθρωποι ενδιαφέρονται μόνο για τον εξωτερικό κόσμο των άλλων;

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι ότι δεν έχω βρει τα κατάλληλα άτομα...φυσικά και θέλω άτομα με κοινά ενδιαφέροντα και πιστέυω..και δεν δικαιολογούμαι,απλώς λέω την τρέχουσα κατασταση που επικρατεί και τι νιώθω...

Μα και έτσι.Από τόσους που γνώρισες,δε γίνεται κανείς να μη σου έκανε κλικ...είναι σαν το ανέκδοτο με τον πόντιο που οδηγούσε στο αντίθετο ρεύμα και έλεγε "μα καλά,όλοι οι μ@λ@κες ανάποδα πάνε?".My point is,ότι μερικές φορές πρέπει να κοιτάμε μήπως κάνουμε εμείς κάτι λάθος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Το θέμα γιολάντα είναι να μην με επηρεάζουν οι άλλοι μιας και είναι κρίσιμη χρονιά η φετινή.Νικος Πανος Γιώργος Μαικ όπως και να τον λένε είναι το άτομο που έχει το πρόβλημα και όχι εσύ.
ξερεις κατι? εσυ να κοιτας τον στοχο σου και τπτ αλλο φετος! αποτι καταλαβα φετος δινεις παννεληνιες ε?εγω στις πανελληνιες ημουνα στον κοσμο μου ο οποιος ελεγε πετυχε τον στοχο σου ...στο διαλλειμμα διαβαζα:/:...εκανα σκονακια:whistle: στα ενδοσχολικα:redface:ναι τεσπα! δεν λεω να κανεις το ιδιο βεβαια διοτι ο καθενας εχει το δικο του στυλ!εβλεπα και τις αλλες που ελεγαν διαφορα...ξερεις.αλλα δεν με ενοιαζε! εγω τελικα περασα σε μια ομορφη σχολη και σπουδαζω αυτο που μου αρεσει πολυ...εκεινες δυστυχως δεν τα καταφεραν:(εγω τωρα απολαμβανω την φοιτητικη ζωη οσο δεν λεει και αυτοι ξαναδινουν:(! οταν θετεις προτεραιοτητες που σε ολοκληρωνουν....εισαι παντα γεματος;)!και εγω ειμαι!καλη σου επιτυχια σου ευχομαι τα καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Crowley μην το παρατραβας,ο Γιαννης εχει απολυτο δικιο.Μια χαρα τα λεει,ουτε γω εχω βρει ακριβως την σωστη παρεα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πλέον ΜΟΝΟ η εικόνα μετράει. Βλέπω τους γύρω μου να τριγυρνούν σαν χαμένοι ψάχνοντας στο χρήμα, στην ποζεριά, στο ψέμα, να βρούν κάτι που νομίζουν ότι θα τους γεμίσει. Και κάποιους άλλους να προσπαθούν να μιμηθούν κάτι απ' το οποίο απέχουν χλμ μακριά.. Κι όλοι αυτοί να νομίζουν ότι στο τέλος τα κατάφεραν. Έχουν μια κάποια προσωπικότητα πια (!)
Μου είναι δύσκολο να είμαι κοινωνική, αν στις μέρες μας η κοινωνικότητα συνεπάγεται όλα τα παραπάνω :/

Το θετικό είναι όμως ότι για κάθε άνθρωπο υπάρχει και κάποιος άλλος, εκεί έξω, που τον συμπληρώνει και τον κάνει να νιώθει Άνθρωπος πάνω απ' όλα!!! :) Αυτόν πρέπει να αναζητήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Μου είναι δύσκολο να είμαι κοινωνική, αν στις μέρες μας η κοινωνικότητα συνεπάγεται όλα τα παραπάνω :/

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. :worship: :thumbup:
Τι εννοείς; Δεν είσαι κοινωνική όπως το εννοεί η κοινωνία;

Το θετικό είναι όμως ότι για κάθε άνθρωπο υπάρχει και κάποιος άλλος, εκεί έξω, που τον συμπληρώνει και τον κάνει να νιώθει Άνθρωπος πάνω απ' όλα!!! :) Αυτόν πρέπει να αναζητήσουμε.

Αυτό ξαναπές το. Το θέμα είναι αν ανοίγουμε τα μάτια εκεί έξω για να τον εντοπίσουμε...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. :worship: :thumbup:
Τι εννοείς; Δεν είσαι κοινωνική όπως το εννοεί η κοινωνία;



Κοινωνική είμαι με την έννοια ότι θέλω να συναναστρέφομαι με άλλους, να ακούω απόψεις, να γνωρίζω ανθρώπους με φιλοδοξίες. :)
Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς εννοεί η κοινωνία όσον αφορά τον "κοινωνικό άνθρωπο". Έχουν μπερδέψει λιγάκι τα πράγματα σήμερα :/
Οπότε ακολουθώ το δικό μου τρόπο αντίληψης για την κοινωνικότητα τη δική μου και των γύρω μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και καλα κανεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Eγω ενα εχω να πω : ‎"Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες. Οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα. Οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Πλέον ΜΟΝΟ η εικόνα μετράει. Βλέπω τους γύρω μου να τριγυρνούν σαν χαμένοι ψάχνοντας στο χρήμα, στην ποζεριά, στο ψέμα, να βρούν κάτι που νομίζουν ότι θα τους γεμίσει. Και κάποιους άλλους να προσπαθούν να μιμηθούν κάτι απ' το οποίο απέχουν χλμ μακριά.. Κι όλοι αυτοί να νομίζουν ότι στο τέλος τα κατάφεραν. Έχουν μια κάποια προσωπικότητα πια (!)
Μου είναι δύσκολο να είμαι κοινωνική, αν στις μέρες μας η κοινωνικότητα συνεπάγεται όλα τα παραπάνω :/

Το θετικό είναι όμως ότι για κάθε άνθρωπο υπάρχει και κάποιος άλλος, εκεί έξω, που τον συμπληρώνει και τον κάνει να νιώθει Άνθρωπος πάνω απ' όλα!!! :) Αυτόν πρέπει να αναζητήσουμε.

Κι εγω εχω ακριβως την ιδια αποψη.

Ειλικρινα εχω βαρεθει να βλεπω πως (σχεδον) ολοι γυρω μου θα εχουν τις ιδιες συμπεριφορες,τις ιδιες πεποιθησεις,τις ιδιες σκεψεις (που περιοριζονται στο βολτα,ποτο και αγορακια/κοριτσακια).Μετα μιλανε πολλοι για ανθρωπους που εχουν ο καθενας ξεχωριστη προσωπικοτητα.Ισως κι ετσι να ειναι,απλα τα τελευταια χρονια παρατηρω πως με το που θα μπει καποιος στο γυμνασιο ξεχναει τον εαυτο του και εντασσεται στο συνολο .Η πλακα ομως ειναι πως αν εισαι διαφορετικος (χωρις αυτο να σημαινει κλεινομαι στον εαυτο μου,δεν βγαινω ποτε εξω,δεν μιλαω καθολου) σε βγαζουν και βαρετο/ξενερωτο.Τι ειναι ομως πραγματικα βαρετο και ανουσιο;Το να βγαινεις καθε φορα εξω κανοντας και μιλωντας για τα ιδια πραγματα;Ή να ξερεις πως ,περα απο την καθιερωμενη βολτα,θα βγεις και θα γελασεις με την ψυχη σου και οχι ψευτικα μονο και μονο για να δουν οτι περνας καλα,θα συζητησεις και για αλλα θεματα με την παρεα σου (περα απο τα συνηθισμενα) και δεν θα βγαινεις ολη την ωρα φωτογραφιες με φλας μες στο βραδυ για να τις βαλεις στο facebook , ωστε να δουν ολοι ποσο καλα περνας.Ιδου το διλημμα.

Παντως ,οσο δυσκολο και αν ειναι να βρεις ανθρωπους που να ταιριαζουν μαζι σου ,βοηθα να ξερεις πρωτα με ποιους δεν θελεις να κανεις παρεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Πώς γίνεται εδώ μέσα να υπάρχουν τόσοι λογικοί άνθρωποι και εκεί έξω να είναι ζούγκλα????:confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Eγω ενα εχω να πω : ‎"Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες. Οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα. Οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους."
συμφωνω με την κωνσταντινα!τρομερη ατακα!:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
οντως σημφωνω!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Eγω ενα εχω να πω : ‎"Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες. Οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα. Οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους."


ΠΕΣ ΤΑ!!! ΠΕΣ ΤΑ!!! ετσι!!:clapup: συμφωνω και επαυξανω...
Εχω και εμπειρια σε αυτο...τοσοι πολλοι γνωστοι μου εχουν αυτην την ανοητη μανια να λενε για τις φατσες,το στιλ,τα ρουχα,τα νυχια,τα μαλλια των αλλων (τους ξεκοκαλιζουν στην κριτικη!) και εμενα τοτε με πιανουν τα νευρα μου και προσπαθω να συγκρατηθω και να μην πω "ελεος ρε φιλε!!δεν κοιτας την μαπα σου λεω γω και παρατα τους στην ησυχια τους!! τι σε νοιαζει εσενα ρε??:mad:"
Κρινουν λες και αυτοι ειναι οι τελειοι και ολοι πρεπει να ειναι ετσι για να προοδευσουν...ελεος μονο αυτο λεω σιχαθηκα πια να ακουω για το πως ειναι ο ενας και το πως ειναι ο αλλος:sick:!! Δλδ οποιος το παν ειναι η εξωτερικη εμφανιση??Μονο αυτο μετραει στις μερες μας?? Αισχος!:(:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πώς γίνεται εδώ μέσα να υπάρχουν τόσοι λογικοί άνθρωποι και εκεί έξω να είναι ζούγκλα????:confused::worry:


Την ίδια απορία έχω κι εγώ:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Την ίδια απορία έχω κι εγώ:hmm::P

Aπλο!!!!:P

Εδω πριν απαντήσης εχεις δει την ερωτηση , εξω στο κοσμο ομως οχι..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Πώς γίνεται εδώ μέσα να υπάρχουν τόσοι λογικοί άνθρωποι και εκεί έξω να είναι ζούγκλα????:confused::worry:

Εδώ στο φόρουμ βλέπεις τον άνθρωπο μέσα από τον γραπτό λόγο μόνο. Έξω, στην κοινωνία, βλέπεις τον άνθρωπο σαν εικόνα και σαν συμπεριφορά. Από έναν απρόσωπο και ψυχρό λόγο δεν μπορείς να έχεις άποψη για έναν άνθρωπο. Γι' αυτό και είμαι εναντίον της άποψης της ερωτικής γνωριμίας μέσω διαδικτύου. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εδώ στο φόρουμ βλέπεις τον άνθρωπο μέσα από τον γραπτό λόγο μόνο. Έξω, στην κοινωνία, βλέπεις τον άνθρωπο σαν εικόνα και σαν συμπεριφορά. Από έναν απρόσωπο και ψυχρό λόγο δεν μπορείς να έχεις άποψη για έναν άνθρωπο. Γι' αυτό και είμαι εναντίον της άποψης της ερωτικής γνωριμίας μέσω διαδικτύου. :worry:

Εγώ αναφέρομαι στις απόψεις!Δε γίνεται όλοι όσοι γράφουν τόσο όμορφες απόψεις να μην τις ενστερνίζονται πραγματικά!Δηλαδή εννοώ πως εδώ τα άτομα φαίνονται στην πλειοψηφία τους ώριμα,κατασταλαγμένα και με σοβαρές απόψεις!Ενώ εκεί έξω βλέπεις μόνο κάτι ανόητα παιδάκια τόσο κλειστόμυαλα και ανώριμα...Αυτό πώς γίνεται;;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εγώ αναφέρομαι στις απόψεις!Δε γίνεται όλοι όσοι γράφουν τόσο όμορφες απόψεις να μην τις ενστερνίζονται πραγματικά!Δηλαδή εννοώ πως εδώ τα άτομα φαίνονται στην πλειοψηφία τους ώριμα,κατασταλαγμένα και με σοβαρές απόψεις!Ενώ εκεί έξω βλέπεις μόνο κάτι ανόητα παιδάκια τόσο κλειστόμυαλα και ανώριμα...Αυτό πώς γίνεται;;;;:confused:

Ισως επειδη πολλοι ειναι μαγκες στα λογια αλλα στην πραξη...μουφα γιατι ξερω πολλα τετοια ατομα!(Δεν εννοω φυσικα κανεναν απο εδω γενικα μιλαω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα προηγούμενα μηνύματα . Αλλά συμφωνώ με όλα όσα λέτε. Και το χειρότερο είναι πως οι περισσότεροι, δεν κάνουν παρέα άσχημα άτομα και η ομορφία είναι απαραίτητη προυπόθεση. Βλέπω παιδιά απελπιστικά άσχημα (όχι πως εγώ είμαι και κούκλος αλλα να λέμε και του στραβού το δίκιο) που στα διαλλείματα κλπ είναι μόνα τους και δεν είναι το θέμα ότι δεν είναι εξωστρεφή παιδιά. Όλα τους είναι κοινωνικοί αλλά επειδή δεν είναι και τόσο όμορφα δεν τα κάνει κανείς "παρέα".
Βασικα δεν ισχυει παντα αυτο.Εγω εχω δει και πολυ ασχημα κατα την γνωμη μου παιδια που και εχουν φιλες και φιλους και εχουν και κοπελα η αγορι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εμείς οι άνθρωποι είμαστε άτιμη ράτσα





ΥΓ: ανοίξτε και μη βιαστείτε να το κλείσετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top