Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Γενικά μιλούσα απλά δεν ήξερα τι να παραθέσω και τελικά επέλεξα το τίποτα. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
εγω πηρα θεωριτικη γιατι με ενδιαφερει η φιλολογια, τα ΤΕΦΑ και η νομικη....εκτος απο αυτον τον λογο πηρα θεωριτικη γιατι δεν τα παω καλα με μαθηματια και φυσικη και πιο πολυ δεν καταλαβενο τιποτα απο φυσικη....ομως τα παω καλα με χημεια και βιολογια....μπορει να μου πει κανεις αν γινεται απο θεωρητικη να περασω ΧΗΜΕΙΑΣ η ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
εγω πηρα θεωριτικη γιατι με ενδιαφερει η φιλολογια, τα ΤΕΦΑ και η νομικη....εκτος απο αυτον τον λογο πηρα θεωριτικη γιατι δεν τα παω καλα με μαθηματια και φυσικη και πιο πολυ δεν καταλαβενο τιποτα απο φυσικη....ομως τα παω καλα με χημεια και βιολογια....μπορει να μου πει κανεις αν γινεται απο θεωρητικη να περασω ΧΗΜΕΙΑΣ η ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ????
Μπορεις να διαλεξεις σαν μαθημα επιλογης την βιολογια και να ανοιξεις το 3ο πεδιο οπου ειναι η βιολογια η να διαλεξεις μαθηματικα και να ανοιξεις το 2ο οπου εχει σχολες και βιολογιας και χημειας!!:)
-----------------------------------------
Εγω πηγα θεωρητικη γιατι ειμαι πολυ καλη σε αυτα τα μαθηματα και τα διαβαζω με ευχαριστηση!Στα μαθηματικα παω χαλια,στη χημεια και στη φυσικη κατι γινεται αλλα η βιολογια μου αρεσει παρα πολυ!!Το θεμα ειναι οτι οι σχολες του πρωτου πεδιου ειναι κορεσμενες και δεν μου πολυαρεσουν και σκεφτομαι να ανοιξω το 3ο πεδιο με βιολογια και να περασω η στο Τει φυσιοθεραπειας ή διαιτολογιας ή αισθητικης(μου αρεσουν πολυ και τα τρια)!!Λετε να εχω προβλημα ομως σε αυτες τις σχολες επειδη ειμαι απο θεωρητικη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
εγω πηρα θεωριτικη γιατι με ενδιαφερει η φιλολογια, τα ΤΕΦΑ και η νομικη....εκτος απο αυτον τον λογο πηρα θεωριτικη γιατι δεν τα παω καλα με μαθηματια και φυσικη και πιο πολυ δεν καταλαβενο τιποτα απο φυσικη....ομως τα παω καλα με χημεια και βιολογια....μπορει να μου πει κανεις αν γινεται απο θεωρητικη να περασω ΧΗΜΕΙΑΣ η ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ????
Φαίνεται ότι θες πολύ φιλολογία.
Η Χημεία έχει μαθηματικά.
Όχι μην χαίρεσαι δεν περνάς σε καλή σχολή.
Και ΑΕΙ να είναι πάλι δεν περνάς γιατί δεν έχεις τους ανάλογους βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ε καλά χαλάρωσε λίγο, παντού είσαι ειρωνική πια .......μπορουσες πιο ευγενικα να της εξηγησεις ότι δεν μπορει να περασει σε υψηλοβαθμες σχολες του 2ου-3ου πεδιου απο θεωρητικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
οκ ευχαριστω για την βοηθεια....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
ε καλά χαλάρωσε λίγο, παντού είσαι ειρωνική πια .......μπορουσες πιο ευγενικα να της εξηγησεις ότι δεν μπορει να περασει σε υψηλοβαθμες σχολες του 2ου-3ου πεδιου απο θεωρητικη....

16 χρονών είμαστε πια. Όχι 6. Αν περιμένουν από ένα φόρουμ να μάθουν τα τόσο βασικά πια είναι άξιοι της μοίρας τους. Άλλωστε έχουν γίνει αμέτρητες ανάλογες συζητήσεις στο Φόρουμ της Α' Λυκείου, στο ανάλογο θέμα με τις κατευθύνσεις. Α! Δεν θέλει και τρομερό μυαλό να σκεφτείς πως ακόμα και αν μπορούσες να μπεις ΧΗΜΙΚΟ ή ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ από θεωρητική θα έχεις άπειρα προβλήματα στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
το θεμα ομως ειναι Χριστιανα^^ οτι την χημεια και την βιολογια τις παιζω στα δαχτυλα....ουτε στα μαθηματικα εχω τρελο προβλημα....το μονο προβλαμα ειναι η φυσικη.....:Dαααα και νε οντος μπορω να περασω σε αυτες τις σχολες αν παρω μαθημα επιλογης βιολογια.....ολα τα μαθηματα του πανεπιστημιου δεν εχουν καμια σχεση με τα μαθηματα του σχολειου οποτε θα εχω καποια ελαχιστα κενα....οποτε απο εκει και περα ειναι θεμα διαβασματος......:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Το θέμα είναι να μην φτάνουμε στην ειρωνεία.Ας είναι άξιος της μοίρας του ο καθένας,αν έχεις κάτι να δηλώσεις να το κάνεις με ευγενικό τρόπο.Δε χρειάζεται να μιλάς στον άλλο με το σεις και με το σας,μπορείς να κρατήσεις μία ουδέτερη θέση και απλά,χωρίς επικριτικά σχόλια,να δώσεις τις αναγκαίες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
το θεμα ομως ειναι Χριστιανα^^ οτι την χημεια και την βιολογια τις παιζω στα δαχτυλα....ουτε στα μαθηματικα εχω τρελο προβλημα....το μονο προβλαμα ειναι η φυσικη.....:Dαααα και νε οντος μπορω να περασω σε αυτες τις σχολες αν παρω μαθημα επιλογης βιολογια.....ολα τα μαθηματα του πανεπιστημιου δεν εχουν καμια σχεση με τα μαθηματα του σχολειου οποτε θα εχω καποια ελαχιστα κενα....οποτε απο εκει και περα ειναι θεμα διαβασματος......:bye:
Χαμογέλα,η χημεία ειδικά είναι απλά ένας κλάδος της φυσικής.Πρέπει να είσαι ντιπ για ντιπ χαζούλης για να θες να περάσεις σε τέτοιες σχολές από θεωρητική.Αν είναι το όνειρό σου κηνύγησέ το κι ας μη σ' αρέσει η φυσική.Αλλιώς μη λες μπουρδίτσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis008

Νεοφερμένος

Ο tolis008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
παιδια εγω θελο να παο δημοσιογραφια μηπος ξερετε αν δινοθν αγγλικα οσοι θελουν να πανε διμοσιογραφια και αν ναι ποσα μορια παιρνεις απο τα αγγλικα χερο εγω το 20 ποσα μορια ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
το θεμα ομως ειναι Χριστιανα^^ οτι την χημεια και την βιολογια τις παιζω στα δαχτυλα....ουτε στα μαθηματικα εχω τρελο προβλημα....το μονο προβλαμα ειναι η φυσικη.....:Dαααα και νε οντος μπορω να περασω σε αυτες τις σχολες αν παρω μαθημα επιλογης βιολογια.....ολα τα μαθηματα του πανεπιστημιου δεν εχουν καμια σχεση με τα μαθηματα του σχολειου οποτε θα εχω καποια ελαχιστα κενα....οποτε απο εκει και περα ειναι θεμα διαβασματος......:bye:

Χαμογέλα,η χημεία ειδικά είναι απλά ένας κλάδος της φυσικής.Πρέπει να είσαι ντιπ για ντιπ χαζούλης για να θες να περάσεις σε τέτοιες σχολές από θεωρητική.Αν είναι το όνειρό σου κηνύγησέ το κι ας μη σ' αρέσει η φυσική.Αλλιώς μη λες μπουρδίτσες.

Με 2 νι τ'όνομά μου.

Στα υπόλοιπα με καλύπτει απόλυτα και ευγενικότατα ο Χρήστος. Τι να πω, αν θες να πας στο Βιολογικό και να ξέρεις απεξω να κλίνεις ένα σωρό ρήματα στα αρχαία, τα λατινικά κοκ παρά να έχεις διδαχτεί ένα σωρό πράγματα που πιθανώς θα σου χρειαστούν it's up to you. Όσο για το πόσο αλληλένδετα είναι τα μαθήματα σχολείου-παν/μιου, δεν το γνωρίζουμε ακόμα. Έφερα ήδη το παράδειγμα με την θεωρητική και τα κενά στα μαθηματικά. Και για να πω την άποψή μου να τελειώνω, μου φαίνεται ανούσιο να είναι κάποιος θεωρητική και να θέλει σχολή άλλου πεδίου πέραν του πρώτου πολύ. Γιαυτό διαλέξαμε Θεωρητική είτε για Μεταφραστικό (ιερός στόχος) είτε για κανένα Ευρωπαϊκών σπουδών, είτε Φιλοσοφία. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzeni93

Νεοφερμένος

Η Tζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Κ εγώ δεν τα πήγαινα πολύ καλά στα φυσικομαθηματικά,οπότε στράφηκα στη θεωρητική!αλλα δεν μπορω να πω ότι δε μ'αρεσει η θεωρητικη,ισα ισα,τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα!αλλωστε κ σε Θ/Τ να ήμουνα δε νομίζω να επέλεγα π.χ. το επαγγελμα του μαθηματικού,του φυσικού,του αρχιτέκτονα,του φαρμακοποιου(του γιατρού ίσως χαχά)οποτε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
γιατι μου αρεσαν τρομερα τα αρχαια της α λυκειου κατι στο οποιο βοηθησε και η φιλολογος που ειχα...απλα τρομερη!!εξαλλου τοτε ηθελα να σπουδασω κλασικη φιλολογια οποτε θεωρητικη:D ....αν και μου ελεγαν να παω θετικη επειδη ημουν πολυ καλος στα μαθηματικα...ειδικα αλγεβρα μου αρεζε πολυ...επαιξε παλι ρολο παντως ο μαθηματικος...
αν και πηγα με μεγαλη χαρα θεωρητικη πολυ συντομα απογοητευτηκα....γιατι η παπαγαλια δεν ειναι κατι που εκανα παλια και δυσκολευτηκα αρκετα...και η θεωρητικη χρειαζεται αρκετη παπαγαλια!! η ιστορια ηταν το χειροτερο μου μαθημα!! αλλα τα αρχαια και τα λατινικα μου αρεσαν ειδικα στην γ λυκειου..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
γιατι η οποιαδηποτε κατευθυνση ειναι μονο 2 χρονια ενω η αγγλικη φιλολογια μια ζωη:inlove:
και εγω εχω θεμα παντως στην παπαγαλια.Ειναι παραλογο να πρεπει να τα μαθεις ολα λεξη λεξη.λες και δεν εχουμε μυαλο να τα γραψουμε και απο μονοι μας σωστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχεις δίκιο σε αυτό που λές αλλά καλύτερα κιόλας ... γιατί περνάς ευκολότερα σε σχολές !
Μα φυσικό είναι , αφού δε θές ιατρικές γιατί να πας θετική ??
Χίλιες φορές καλύτερα Τεχνολογική!
Που σπουδάζεις?

Υπάρχει η πιθανότητα να του βγαίνουν κάποιου πιο εύκολα η χημεία και η βιολογία(κομματάκι δύσκολο αυτό:P) παρά το ΑΟΔΕ και το ΑΕΠΠ.Προσωπικά θα θελα να αντικαταστήσω τη βιολογία με το ΑΟΔΕ:lol:

γιατι μου αρεσαν τρομερα τα αρχαια της α λυκειου κατι στο οποιο βοηθησε και η φιλολογος που ειχα...απλα τρομερη!!εξαλλου τοτε ηθελα να σπουδασω κλασικη φιλολογια οποτε θεωρητικη:D ....αν και μου ελεγαν να παω θετικη επειδη ημουν πολυ καλος στα μαθηματικα...ειδικα αλγεβρα μου αρεζε πολυ...επαιξε παλι ρολο παντως ο μαθηματικος...
αν και πηγα με μεγαλη χαρα θεωρητικη πολυ συντομα απογοητευτηκα....γιατι η παπαγαλια δεν ειναι κατι που εκανα παλια και δυσκολευτηκα αρκετα...και η θεωρητικη χρειαζεται αρκετη παπαγαλια!! η ιστορια ηταν το χειροτερο μου μαθημα!! αλλα τα αρχαια και τα λατινικα μου αρεσαν ειδικα στην γ λυκειου..!!

Kαι μένα μου άρεσαν τα κείμενα αλλά ντάξει η παπαγαλία και ότι ουσιαστικά
δεν ήθελα κάτι από θεωρητική με έκαναν να επιλέξω θετική.

γιατι η οποιαδηποτε κατευθυνση ειναι μονο 2 χρονια ενω η αγγλικη φιλολογια μια ζωη:inlove:
και εγω εχω θεμα παντως στην παπαγαλια.Ειναι παραλογο να πρεπει να τα μαθεις ολα λεξη λεξη.λες και δεν εχουμε μυαλο να τα γραψουμε και απο μονοι μας σωστα...

Συμφωνώ απόλυτα.Ειδικά στις μεταφράσεις των λατινικών:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Υπάρχει η πιθανότητα να του βγαίνουν κάποιου πιο εύκολα η χημεία και η βιολογία(κομματάκι δύσκολο αυτό:P) παρά το ΑΟΔΕ και το ΑΕΠΠ.Προσωπικά θα θελα να αντικαταστήσω τη βιολογία με το ΑΟΔΕ:lol:



εμενα προσωπικα μου βγαινουν πολυυυυ πιο ευκολα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα.Ειδικά στις μεταφράσεις των λατινικών:(

ενταξει η μεταφραση γι'αυτο υπαρχει για να γινεται κατα λεξη
αλλιως θα ηταν νοημα οπως στο γυμνασιο
εγω παντως μιλουσα κυριως για ιστορια και εισαγωγες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες.Εφόσον ξέρετε κάποια φαινόμενα και γραμματική και συντακτικό και βγάζετε τη μετάφραση μόνοι σας(όχι νόημα, μετάφραση) γιατί όχι;

Ιστορία μη μιλάτε γιατί όλοι έχουμε μάθημα παπαγαλίας στις κατευθύνσεις μας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Όχι δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες.Εφόσον ξέρετε κάποια φαινόμενα και γραμματική και συντακτικό και βγάζετε τη μετάφραση μόνοι σας(όχι νόημα, μετάφραση) γιατί όχι;

Ιστορία μη μιλάτε γιατί όλοι έχουμε μάθημα παπαγαλίας στις κατευθύνσεις μας:P

ναι εχεις δικιο
νομιζα πως ελεγες να μην κανουμε μεταφραση αλλα νοημα
και εγω ετσι τα διαβαζω τα λατινικα
ξερω το λεξιλογιο και τη γραμματικη και τη βγαζω μονη μου τη μεταφραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top