Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγω βασικα θελω να γινω τεχνικος Η/Υ και επειδη δεν τη παλευω με Μαθηματικα κλπ ειπα να παω Θεωρ. που ειμαι και καλος! Ξερετε κανενα τροπο που μπορω να περασω σε ΤΕΙ Η/Υ απο Θεωρ.?:bye:
Στην τριτη λυκειου πρεπει να διαλεξεις τα μαθηματικα σαν μαθημα επιλογης και ετσι θα ανοιξεις το 2ο και 4ο απλα θα χασεις καποια μορια..αν γραψεις σε ολα 20 στο πρωτο πεδιο βγαζεις 20.000 μορια ενω στο 2ο και 4ο 18.600!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songoku

Νεοφερμένος

Η songoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγω παλι διαλεξα θεωρητικη επειδη ειμαι καλη σε αυτα τα μαθηματα και ολοι οι φιλολογοι που ειχα μου λεγανε να παω εκει, καποιοι λεγανε οτι ειναι η πιο ευκολη κατευθηνση (αμα διαβασεις γραφεις αμα δεν διαβασεις δεν γραφεις) και στις πανελληνιες βαζουν στανταρ θεματα.δεν με ενδιαφερει ομως καμια σχολη του 1ου πεδιου!!!α και η θεωρητικη δεν ειναι η πιο ευκολη κατευθηνση...και οποιος το λεει κανει μεγαλο λαθος!!πισω απο τα ευκολα μαθηματα κρυβεται και το συντακτικο και η γραμματικη των αρχαιων... μηπως ξερετε αν απο θεωρητικη μπορω να ανοιξω μονο το 5ο και το 4ο πεδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
αν πάρεις μαθηματικά και αοθ όπου νομίζω ξεκινάς με άριστα το 18600
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για το 5ο δεν έχεια απώλεια.Αλλά θα μου επιτρέψεις να πω πως είναι βλακεία να πας σε μια κατεύθυνση από την οποία δε σε ενδιαφέρει καμία σχολή επειδή είσαι καλή σε αυτά τα μαθήματα.Εκτός αν δε σου αρέσει καμία από τις υπόλοιπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τι ευγενικά που το είπε ο Χρήστος. Εγώ αν απαντούσα σ'αυτό που διάβασα θα χρειαζόμουν κάργα μπιπ. Καλά ντιπ για ντιπ δεν σκέφτονται μερικοί τι θέλουν να κάνουν σε ολόκληρη ζωή; Τα δύο χρονάκια της κατ. σας μάραναν.

Τσάκω +1. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songoku

Νεοφερμένος

Η songoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
έχω αποφασίσει σε ποια σχολή θέλω να περάσω.... και όσο για το πρώτο μόνο 1-2 σχολές μου αρέσουν. το κακό της θεωρητικής είναι ότι δεν έχει πολλές επαγγελματικές διεξόδους όπως οι άλλες 2 κατεύθυνσης...τώρα για την θετική δεν νομίζω ότι αξίζει να πάει κάποιος αν δεν θέλει ιατρική. το κακό με την θεωρητική αλλά και με το σύστημα είναι ότι δεν θέλει καλούς μαθητές αλλά καλούς παπαγάλους....αν δεν είσαι καλό παπαγαλάκι δεν περνάς πουθενά... π.χ. λίγο κάτι να πεις με δικά σου λόγια σου λένε ότι είσαι αδιάβαστος. και ακόμη στις πανελλήνιες που ξέρεις πως θα στο βαθμολογήσει ο διορθωτής και πως θα τα εκλάβει αυτά που έχεις γράψει στην λογοτεχνία για παράδειγμα. ενω στα μαθηματικά ή στη φυσική είναι αλλιώς .επίσης στις 2 τελευταίες τάξεις δεν κοιτάς ποια μαθήματα είναι ποιο ενδιαφέροντα αλλά σε ποια μπορείς να βγάλεις περισσότερα μόρια( γι΄αυτο και η θεωρητικη).....είπαμε μόνο ο καλός παπαγάλος περνάει !!! βλέπω και στην φιλοσοφία το οποίο είναι ενα μάθημα που μου αρέσει και το θεωρώ το πιο εύκολο της κατεύθυνσης ,οτι οι περισσότεροι δεν μπορούν να σκεφτούν μόνοι τους τιποτα. μονο οτι τους σερβίρουν και παπαγαλίσουν....ένας από τους λόγους που διάλεξα θεωρητική ήταν αυτό το μάθημα γιατι μου αρέσει και ασχολούμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
έχω αποφασίσει σε ποια σχολή θέλω να περάσω.... και όσο για το πρώτο μόνο 1-2 σχολές μου αρέσουν. το κακό της θεωρητικής είναι ότι δεν έχει πολλές επαγγελματικές διεξόδους όπως οι άλλες 2 κατεύθυνσης...τώρα για την θετική δεν νομίζω ότι αξίζει να πάει κάποιος αν δεν θέλει ιατρική. το κακό με την θεωρητική αλλά και με το σύστημα είναι ότι δεν θέλει καλούς μαθητές αλλά καλούς παπαγάλους....αν δεν είσαι καλό παπαγαλάκι δεν περνάς πουθενά... π.χ. λίγο κάτι να πεις με δικά σου λόγια σου λένε ότι είσαι αδιάβαστος. και ακόμη στις πανελλήνιες που ξέρεις πως θα στο βαθμολογήσει ο διορθωτής και πως θα τα εκλάβει αυτά που έχεις γράψει στην λογοτεχνία για παράδειγμα. ενω στα μαθηματικά ή στη φυσική είναι αλλιώς .επίσης στις 2 τελευταίες τάξεις δεν κοιτάς ποια μαθήματα είναι ποιο ενδιαφέροντα αλλά σε ποια μπορείς να βγάλεις περισσότερα μόρια( γι΄αυτο και η θεωρητικη).....είπαμε μόνο ο καλός παπαγάλος περνάει !!! βλέπω και στην φιλοσοφία το οποίο είναι ενα μάθημα που μου αρέσει και το θεωρώ το πιο εύκολο της κατεύθυνσης ,οτι οι περισσότεροι δεν μπορούν να σκεφτούν μόνοι τους τιποτα. μονο οτι τους σερβίρουν και παπαγαλίσουν....ένας από τους λόγους που διάλεξα θεωρητική ήταν αυτό το μάθημα γιατι μου αρέσει και ασχολούμαι.

πραγματικα εχεις δικιο θελει παπαγαλια....:'( αλλα δεν ειναι παντα απολυτο αυτο...δυστυχως ειναι η χειροτερη κατευθυνση απο αποψη επαγγελματος αλλα ενταξει την προτιμω απο τις αλλες 2 που στα μαθηματικα για παραδειγμα δεν ξερεις αν θα πετυχεις την ασκηση...θελει κατα την γνωμη ισως λιγο παραπανω διαβασμα αν θελει κανεις μια υψηλοβαθμη σχολη...τι να κανουμε δεν εχουμε και αλλη επιλογη μια απο τις τρεις εχουμε να διαλλεξουμε:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Είστε έλεος.
Επιλέξατε μια κατεύθυνση που ξέρετε ότι δεν τα πάει καλά με τις δουλειές και δεν επιλέξατε άλλη επειδή έχει μαθηματικά!
Ε πραγματικά είστε για ξύλο!
Επειδή δεν θέλετε να διαβασετε πηγατε στη δηθεν ευκολη.
Του χρονου θα σας πιαστεί ο πισινός και τότε θα δούμε πόσα '':'('' θα βάλετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Είστε έλεος.
Επιλέξατε μια κατεύθυνση που ξέρετε ότι δεν τα πάει καλά με τις δουλειές και δεν επιλέξατε άλλη επειδή έχει μαθηματικά!
Ε πραγματικά είστε για ξύλο!
Επειδή δεν θέλετε να διαβασετε πηγατε στη δηθεν ευκολη.
Του χρονου θα σας πιαστεί ο πισινός και τότε θα δούμε πόσα '':'('' θα βάλετε

η αλλη το θεμα ειναι οτι δεν εχει μονο μαθηματικα εχει και φυσικη χημεια και βιολογια η θετικη...:nono: η τεχνολογικη αλλα :mad: οποτε προτιμοτερο ειναι η θεωριτικη απο την στιγμη που καποις θελει συγκεκριμενη σχολη απο εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Η Kota θέλει να σας πει ότι επιλέγετε κατευθύνσεις με λανθασμένα κριτήρια.Φαντάζομαι, πρέπει κι εσείς να το συνειδητοποιήσετε όσο είναι καιρός.

16 Οκτωβρίου

Κοιτάξτε να κάνετε επιλογές που σας αντιπροσωπεύουν,κι όχι να μπείτε στην ''εύκολη'' κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songoku

Νεοφερμένος

Η songoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ναι σε καταλαβαινω dancing_spirit τα μαθηματικα ......:(εγω δεν ειχα και καλους καθηγητες και τα κενα ειναι πολλα ..... αλλα ουτε και στα αρχαια ειχαμε κανει τιποτα το σπουδαιο..... αλλα τα κενα των αρχαιων λενε οτι συμπληρωνονται πιο ευκολα....τι να κανουμε για 2 χρονια πρεπει να πουμε οτι θα γινουμε καλοι παπαγαλοι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ο Χριστός και η μάνα του!
Την θεωρούν εύκολη!
Έλεος!
Τεμπελιά ρε φίλεεε

Ε ψιτ κοπελιά.
Για να καλύψεις κενα στα αρχαία θέλει ιδρώτα ο πισινος.
Ακου που σου λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ναι σε καταλαβαινω τα μαθηματικα ......:(εγω δεν ειχα και καλους καθηγητες και τα κενα ειναι πολλα ..... αλλα ουτε και στα αρχαια ειχαμε κανει τιποτα το σπουδαιο..... αλλα τα κενα των αρχαιων λενε οτι συμπληρωνονται πιο ευκολα....τι να κανουμε για 2 χρονια πρεπει να πουμε οτι θα γινουμε καλοι παπαγαλοι......

ετσι και εμεις μπορω να πω πως στα μαθηματικα ειχαμε καλυτερες υποδομες αλλα απο την στιγμη που το επαγγελμα που θελω ειναι θεωριτικη τοτε θεωριτικη :iagree::iagree::iagree::iagree:ουτε οι πρωτοι ειμαστε που θα το υποστουμε αλλα μπορει ομως απο τους τελευταιους γιατι το συστημα μπορει να αλλαξει....:(
-----------------------------------------
οχι και ευκολη καμια δεν ειναι ευκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songoku

Νεοφερμένος

Η songoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
λοιπον kotatsuneko εγω την θεωρητικη δεν την θεωρω καθολου ευκολη.....οι αλλοι αλλα που δεν εχουν παει θεωρητικη τη θεωρουν...αλλα αμα φτανεις β λυκειου και δεν σου εχουν κανει ποτε ημιτονα και συνιμιτονα ή και τα πιο απλα πραγματα πως θα πας τεχνολογικη....και αν φυσικη και χημεια σου κανει ολες τις χρονιες γεωλογος χωρις καμια γνωση πανω στο αντικειμενο.....οσο για την θεωρητικη στο αγνωστο μπορω να βγαζω ευκολα την μεταφραση αλλα την συνταξη οχι γιατι στις προηγουμενες ταξεις δεν μας τα ειχαν κανει .οσο για τα αλλα μαθηματα της θεωρητικης νομιζω οτι δεν εχω κανενα προβλημα!στις πανελληνιες το ιδιο ειναι να γραφει καποιος μαθηματικα και καποιος λογοτεχνια ? μαλλον οχι η λογοτεχνια ειναι πολυ πιο ευκολη απο τα μαθηματικα κατευθηνσης.........(τουλαχιστον για μενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Ειναι λογικο ο καθενας για ευνοητους λογους να λεει οτι η δικη του κατευθυνση ειναι η δυσκολοτερη....Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι η τεχνολογικη εχει περισσοτερα μαθηματα για να χτυπησεις το αριστα πχ κατι ΑΟΘ,μαθηματικα γενικης,ΑΟΔΕ θεωρω οτι ειναι βλακεια να μην γραψεις πανω απο 18 στις πανελληνιες....Σε αντιθεση με την θεωρητικη που μονο τα λατινικα προσφερονται για αναλογο βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songoku

Νεοφερμένος

Η songoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
και εσυ θεωρητικη δεν ησουν Kotatsuneko ? ολες οι κατευθηνσεις θελουν διαβασμα!!!!αλλα δεν μπορεις και σε ολες τις ταξεις να προσπαθεις να τα κανεις ολα μονος σου τοτε γιατι υπαρχει ο καθηγητης; κοιταξε εγω με τον στοχο που εχω ξερω οτι πρεπει να διαβασω παρα πολυ!!! αλλα δεν ειμαι απο τα ατομα που τεμπελιαζουν , χαβαλεδιαζουν και δεν διαβαζουν θα στρωσω κωλο και 8α διαβασω(δεν με φοβιζει αυτο) ουτος ή αλλως μια ζωη αυτο κανω και οτι εχω πετυχει το εχω πετυχει με την αξια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ειναι λογικο ο καθενας για ευνοητους λογους να λεει οτι η δικη του κατευθυνση ειναι η δυσκολοτερη....Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι η τεχνολογικη εχει περισσοτερα μαθηματα για να χτυπησεις το αριστα πχ κατι ΑΟΘ,μαθηματικα γενικης,ΑΟΔΕ θεωρω οτι ειναι βλακεια να μην γραψεις πανω απο 18 στις πανελληνιες....Σε αντιθεση με την θεωρητικη που μονο τα λατινικα προσφερονται για αναλογο βαθμο

Έχεις δίκιο σε αυτό που λές αλλά καλύτερα κιόλας ... γιατί περνάς ευκολότερα σε σχολές !
Μα φυσικό είναι , αφού δε θές ιατρικές γιατί να πας θετική ??
Χίλιες φορές καλύτερα Τεχνολογική!
Που σπουδάζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songoku

Νεοφερμένος

Η songoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ειναι λογικο ο καθενας για ευνοητους λογους να λεει οτι η δικη του κατευθυνση ειναι η δυσκολοτερη....Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι η τεχνολογικη εχει περισσοτερα μαθηματα για να χτυπησεις το αριστα πχ κατι ΑΟΘ,μαθηματικα γενικης,ΑΟΔΕ θεωρω οτι ειναι βλακεια να μην γραψεις πανω απο 18 στις πανελληνιες....Σε αντιθεση με την θεωρητικη που μονο τα λατινικα προσφερονται για αναλογο βαθμο

συνφωνω μαζι σου εγω ετσι και αλλιως θα δωσω μαθηματικα γενικης και αοθ .ναι στην τεχνολογικη γραφεις σε περισσοτερα μαθηματα και 20 αλλα στην θεωρητικη μετραει και η κριση του διορθωτη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βέβαια άμα ανοίξεις 5ο πεδίο από θεωρητική, θα τρέχεις σαν τον μαλάκα μετά να καλύψεις τα κενά σου. Μ; Το λέω επειδή όλοι μα όλοι όσοι ξέρω που χωθήκαν ΑΣΟΕΕ βαράν το κεφάλι τους στον τοίχο (λόγω μαθηματικών) και αδειάζουν τις τσέπες στα ιδιαίτερα. Το κριτήριο της κατεύθυνσης πρέπει να είναι η σχολή και μόνο η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songoku

Νεοφερμένος

Η songoku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Βέβαια άμα ανοίξεις 5ο πεδίο από θεωρητική, θα τρέχεις σαν τον μαλάκα μετά να καλύψεις τα κενά σου. Μ; Το λέω επειδή όλοι μα όλοι όσοι ξέρω που χωθήκαν ΑΣΟΕΕ βαράν το κεφάλι τους στον τοίχο (λόγω μαθηματικών) και αδειάζουν τις τσέπες στα ιδιαίτερα. Το κριτήριο της κατεύθυνσης πρέπει να είναι η σχολή και μόνο η σχολή.


σου φαινομαι ανθωπος που του αρεσουν τα οικονομικα ;:nono: αν ηθελα ασοεε θα πηγαινα τεχνολογικη - εννοειται- αλλα δεν θελω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top