Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν θέλει οικονομικά so...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ότι είπε ο Ηλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

armonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Ηρ εδώ Χρί.:D


εγώ θα μπώ 2α λυκείου κ έχω διαλέξει θεωρητική αν κ σκεφτόμουν σοβαρά κ την θετική,κυρίως λόγο μαθηματικών που τρελένομαι.
όμως με την φυσική κ την χημεία δεν έχω κ τις καλύτερες σχέσεις:P
επίσης κείμενα και έκθεση είναι τα καλύτερα μου μαθήματα..
τώρα τα αρχαία δεν τα πολυχωνεύω αλλα θα συμβιβαστώ:D

το όνειρό μου είναι να γίνω δασκάλα ή φιλόλογος οπότε πάμε θεωρητικη =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Η θεωρητική για μένα είναι η καλύτερη κατεύθυνση αλλά θέλει συστηματικό διάβασμα και ειδικά στα αρχαία(αν δεν έχεις οργάνωση στον τρόπο που διαβάζεις δεν μαθαίνεις τπτ απλά πασαλείβεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
εγώ την διάλεξα επειδή μ αρεσουν τα μαθήματα περισσότερο αλλα και επειδη η σχολή που θέλω είναι απο θεωρητική...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli_rfv

Νεοφερμένος

Η nefeli_rfv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Διαλεξα θεωρητικη γιατι ειναι τα μονα μαθηματα που ειμαι πολυ καλη! Δλδ μαθηματικα οοουτε καν να τα βλεπω!
+ Επιπλεον το επαγγελμα που θελω να ακολουθισω ειναι απο θεωρητικη..
Οποτε μαθηματα+ επαγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
τι επαγγελμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 790226

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια συγγνωμη που κοβω τον ειρμο της συζητησης ,αλλα θα ηθελα να σας πω εγω που θα παω θεωρητικη την αποψη μου..

Διαλεξα θεωρητικη γιατι πρωτον απεχθανομαι τα μαθηματικα και ολα αυτα τα θετικα μαθηματα,δευτερον γιατι ταιριαζουν πιο πολυ στο προφιλ μου τα επαγγελματα θεωρητικης...και τριτον και σημαντικοτερο με τα αρχαια ειδικα,μαθαινεις παρα πολυ ενδιαφεροντα πραγματα,μαθαινεις να μιλας,να εκφραζεσαι καιτελος μαθαινεις την ιδια σου τη γλωσσα.Δεν ειναι φοβερο να διαπιστωνεις οτι πολλες λεξεις που χρησιμοποιουμε εχουν ιστορια 2000 ετων??..τα αρχαια τελος ειναι εκτος απο απλες λεξεις και μαθηματικα κ μουσικη!Ψαξτε το αν θελετε..

Λοιπον εγω ψηφιζω δαγκωτο ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Καλά και τα μαθηματικά το ίδιο είναι με τα αρχαία.
Μην τα ισοπεδώνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Και να λέμε του στραβού το δίκιο δεν νομίζω πως στην καθημερινότητα χρησιμοποιείς αρχαία περισσότερο από μαθηματικά. Ή την λεγόμενη μαθηματική σκέψη (που μερικοί φυσικά την έχουνε έμφυτη). Όχι ότι εμένα μ'αρέσουν αλλά ας αναγνωρίζουμε την αξία τους ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 790226

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχετε ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ σαυτα που λετε..ομως εγω δεν ειπα οτι τα αρχαια και τα θεωρητικα γενικα ειναι καλυτερα απο τα μαθηματικα..προσωπικα ειπα οτι δεν τα αντεχω..και φυσικα ολοι εχουμε εφεση σε κατι αλλο,ετσι και εγω στα θεωρητικα .Αυτο δεν σημαινει οτι και τα θετικα δεν προσφερουν τιποτα..



NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARD ANGEL CAN FLY.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Επέλεξα θεωρητική γιατί μου αρέσουν τα μαθήματα, γενικά τα καταλαβαίνω και μου αρέσει να τα δουλεύω (τα αρχαία κυρίως). Με την ιστορία πάντα είχα προβλήματα αλλά παλεύω να τα ξεπεράσω.

Επίσης στοχεύω να περάσω Ψυχολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οτι ειναι σκραπας στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ράνια δεν σημαίνει ότι όποιος θεωρεί την Θεωρητική κατεύθυνση καλύτερη είναι αυτόματα άσχετος από λογαρίθμους και εξισώσεις.
Άποψή του είναι.
Και εγώ την θεωρώ καλύτερη. Δεν δείχνει κάτι αυτό για το επίπεδό μου στα μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ράνια δεν σημαίνει ότι όποιος θεωρεί την Θεωρητική κατεύθυνση καλύτερη είναι αυτόματα άσχετος από λογαρίθμους και εξισώσεις.
Άποψή του είναι.
Και εγώ την θεωρώ καλύτερη. Δεν δείχνει κάτι αυτό για το επίπεδό μου στα μαθηματικά

Κατ'αρχας ηταν ειρωνικο/wannabe αστειο, αλλα μιας και το πες κοιτα μια πισω τις σελιδες και δες οτι το 80% λεει ''Α ΔΕΝ ΤΑ ΜΠΟΡΩ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ'' και ''ΠΩΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑΑΑΑΑ''. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Καλά ναι.
Είναι όλοι τραγικοί.
Αλλά όχι και όλοι.
U know:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Το ξέρουμε οι περισσότεροι είναι βαρεμένοι αλλά υπάρχουν και αυτοί που μόνο από θεωρητικη μπορούν να σπουδασουν.
Πολλά ποσοστά τώρα που το βλέπω.
Μουμπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Διαλεξα θεωρητικη γιατι ειναι πιο ενδιαφερουσα και θεωρω οτι προσφερουν οι επιστημες της καλυτερη μορφωση.Γενικα σαν κατευθυνση ειναι σαφως δυσκολοτερη και απαιτει πολυ μεγαλυτερο διαβασμα και καθημερινη ενασχοληση...Ειναι για πιο επιμελεις μαθητες...Τα μαθηματικα ειναι μια επιστημη ψυχρη και πολυ εγωκεντρικη αλλα εχει τους οπαδους της και ειναι σεβαστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top