Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Είμαστε μπούφοι:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Μιλάω για τους αριθμούς είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβετε; Ούτε πράξεις ούτε τίποτα. Δεν μ'αρέσει να γράφω στα χαρτιά αριθμούς, μ'αρέσει να γράφω γράμματα και λέξεις.

Τι πραξεις ρε ?:P αριθμιτικη κανουμε στο λυκειο ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Εσύ τι πεταγεσαι?Τεχνολογικη δεν είσαι?Σε άλλο θεμα είσαι..:P

Για μαθηματικα δεν μιλανε ?:P Οποτε πεταγομαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εσύ τι πεταγεσαι?Τεχνολογικη δεν είσαι?Σε άλλο θεμα είσαι..:P

Για μαθηματικα δεν μιλανε ?:P Οποτε πεταγομαι:P

Σιγα ρε μαθηματικη διανοια...:PΕσυ αλλου πρεπει να είσαι...Ενότητα που λέει Τεχνολογικη...:P
να φυγετε,να πατε αλλου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
αρχαια :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
κ σκραπα στα μαθηματικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Διάλεξα Θεωρητική,γιατί ταιριάζει πιο πολύ στην ιδιοσυγκρασία μου.Δε θα μπορούσα να με φανταστώ ποτέ σ' ένα επιστημονικό εργαστήριο,ασχολούμενη με καθαρά πρακτικά ζητήματα.Απλά δε μου ταιριάζει...Εξάλλου,η σχολή που θέλω είναι καθαρά θεωρητικής φύσεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Γιατί ήθελα να περάσω Φιλολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Διάλεξα την θεωρητική γιατί μου φαίνεται ποιο εύκολη και ξεκάθαρη σαν επιλογή! στα μαθηματικά π.χ μπορεί να κάνεις ένα μικρό λάθος και να αποβεί μοιραίο με αποτέλεσμα να χάσεις την σχολή της επιλογής σου!
ενώ στα φιλολογικά ή τα ξέρεις και τα γράφεις 'η δεν τα ξέρεις!
αυτή ήταν η λογική μου! και είμαι τυχερή γιατί η σχολή που θέλω είναι 5ο πεδίο και μπορώ να περάσω από παντού!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι αλλά πιθανώς στη σχολή σου να έχεις κενά στα Μαθηματικά(εκτός αν μιλάμε για αστυφυλάκων ή κάτι τέτοιο).


ΥΓ βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι για τα τμήματα Μαρκετινγκ κια Διεθνών Σπουδών έμαθα από Πα.Μακίτες ότι τα κενά με λίγη προσοχή καλύπτωνται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εγω διαλεξα τη θεωρητικη για 2 λογους!
1 Δεν τα πηγαινα καλα με τα μαθηματικα,τη φυσικη και τη χημεια
2 Λατρευα τη λογοτεχνια και τα αρχαια
Στην αρχη ειχα τις αμφιβολιες μου αλλα το αποτελεσμα με δικαιωσε!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Εγω διαλεξα θεωρητικη γιατι δεν βρισκω ενδιαφερουσες τις τεχνολογικες και θετικες επιστημες(με εξαιρεση την βιολογια).Επισης θεωρω οτι οι θεωρητικες επιστημες γενικοτερα προσφερουν καλυτερη μορφωση και ανθρωπιστικη παιδεια :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
z0itCa κι εγώ το ίδιο. Περνάω από 5ο πεδίο. Με ανησυχεί λίγο η άλγεβρα βέβαια αλλά θα το παλέψω.

astathmitos ούτε κι εμένα μου αρέσουν οι θετικές. Εκτός απο τη Βιολογία που τη λατρεύω βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εμενα παλι μου αρεσει πολυ και η χημεια και τα μαθηματικα και η βιολογια εννοειται ακομα περισσοτερο.
διαλλεξα θεωρητικη ομως γιατι αυτος ο τροπος σκεψης μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το κατσε-μαθε-τυπο-και-χρησιμοποιησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν είναι ακριβώς έτσι:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
αν το απολαμβανεις πραγματικα εν ειναι
αν σου αρεσει αλλα το κανεις περισσοτερο σαν αγγαρεια ειναι
για εμενα παντα ετσι ηταν τουλαχιστον:xixi::zilia:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν το νομίζω γιατί ούτως ή άλλως πρέπει να δώσω τα Μαθηματικά Γενικής!!!:)
-----------------------------------------
z0itCa κι εγώ το ίδιο. Περνάω από 5ο πεδίο. Με ανησυχεί λίγο η άλγεβρα βέβαια αλλά θα το παλέψω.

astathmitos ούτε κι εμένα μου αρέσουν οι θετικές. Εκτός απο τη Βιολογία που τη λατρεύω βέβαια.


η Βιολογία παιδιά όντως τα σπάει!
μην ανησυχείς γιατί βγαίνει....
αν μάλιστα κάνεις και φροντιστήριο ή ιδιαίτερο θα είσαι οκ.... ασε που αν θυμάμαι καλά, ο συντελεστής της Οικονομίας είναι μεγαλύτερος!! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μακάρι. Θα κάνω σίγουρα μάθημα φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
αν και δεν ημουν θεωρητικη ,οι περισσοτεροι στην θεωριτικη δηλωνουν πως πηγαν εκει επειδη δεν ηξεραν μαθηματικα!:P


πρωτου με φατε να τονισω οτι υπαρχουν και εξαιρεσεις ή οτι μπορει να μην ισχυει παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ σκεφτόμουν Τεχνολογική στο γυμνάσιο. Αλλά μετά κάθισα και σκέφτηκα πως δεν μου ταιριάζει. Μόνο η Πληροφορική μου αρέσει. προτιμώ τα μαθήματα της Θεωρητικής. Η σχολή που θέλω είναι στο 5ο πεδίο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντως μαθηματικά δεν ξέρω.:P Οπότε ίσως να είναι κι αυτός ένας λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Εγώ σκεφτόμουν Τεχνολογική στο γυμνάσιο. Αλλά μετά κάθισα και σκέφτηκα πως δεν μου ταιριάζει. Μόνο η Πληροφορική μου αρέσει. προτιμώ τα μαθήματα της Θεωρητικής. Η σχολή που θέλω είναι στο 5ο πεδίο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντως μαθηματικά δεν ξέρω.:P Οπότε ίσως να είναι κι αυτός ένας λόγος.
οι περισσοτεροι μαθητες της θεωρητικης δυσκολευονται να τελειωσουν σχολη οικονομικων.ξανασκεψου το.τα οικονομικα ειναι κλαδος των μαθηματικων,αρα εαν δεν σου αρεσουν μην πας 5ο πεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top