Γιατί δεν τους αρέσουν τα μαθηματικά;

kay

Νεοφερμένος

Η kay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
απαντηση επιπεδου α γυμνασιου

''μα τα μαθηματικα ειναι αχρησταααααααααααααααα''
η αληθεια ειναι οτι συνεχιζω να το πιστευω αυτο κατα καποιον τροπο,αν και βεβαια η εμπειρια της γ λυκειου με εκανε να τα αγαπησω λιγακι(καθυστερημενα βεβαια,αλλα καλλιο αργα παρα ποτε).Απλως για να φτασω στο επιπεδο να συμπαθησω τα μαθηματικα επρεπε να τα διαβασω πολυ σοβαρα.Πιστευω εκει ειναι το θεμα-αν τα παιρνει κανεις ευκολα ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.


τα μαθηματικά δεν είναι για όλους και για όλες...

...και ούτε απευθύνονται σε παιδιά Einstein :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ουτε εμενα μάρεσουν τα μαθηματικα..εχω κατσει να ασχοληθω αλλα δεν βγαινει τιποτα γτ δεν μπορω να τα καταλαβω ευκολα..απλα θεωρω κ λιγο λιγο οτι οχι οτι ειναι αχρηστα τα μαθηματικα απλα στην καθημερινη ζωη δεν ειναι απαραιτητο..ειναι απαραιτητο μονο για προσθεση κ αφαιρεση που θα σου χρησιμευσει..αλλα τωρα τα κλασματα,οι συναρτησεις και οι τριγωνομετρικοι αριθμοι δυστυχως ή ευτυχωςς δεν θα σου χρειαστουν καπου..μονο στο πανεπιστημιο και αν δουλευιες πχ σε εταιρειες κλπ ή φυσικος,μαθηματικος κλπ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
ουτε εμενα μάρεσουν τα μαθηματικα..εχω κατσει να ασχοληθω αλλα δεν βγαινει τιποτα γτ δεν μπορω να τα καταλαβω ευκολα..απλα θεωρω κ λιγο λιγο οτι οχι οτι ειναι αχρηστα τα μαθηματικα απλα στην καθημερινη ζωη δεν ειναι απαραιτητο..ειναι απαραιτητο μονο για...

λυπάμαι που διαβάζω τέτοιες στεγανές απόψεις από νέους ανθρώπους :(


τα μαθηματικά είναι τρόπος σκέψης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
λυπάμαι που διαβάζω τέτοιες στεγανές απόψεις από νέους ανθρώπους :(


τα μαθηματικά είναι τρόπος σκέψης

ναι ωραια μπορει..και συγνωμη αν παρεξηγηθηκες..απλα νομιζω ειναι μια γνωμη..και οπως νομιζω οτι εσυ ειπες τα μαθηματικα δεν ειναι για ολους..αλλοι τα πιανουν ευκολα κ γι αυτο τις περισσοτερες φορες πανε θετικη κ τεχνολογικη κ αλλοι που δεν μπορουν να τα καταλαβουν ευκολα κ δεν νομιζω να ειναι προβλημα με το μυαλο του καθε ανθρωπου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
τα μαθηματικά είναι τρόπος σκέψης

Ακριβώς αυτό!!! Σου καλιεργούν το μυαλό και τη φαντασία όσο τίποτε άλλο. Όταν λέμε μαθηματικά δεν εννοούμε σκέτους τύπους, αλλά ενεργοποίηση του μυαλού, για να λύσεις μια άσκηση.

Ίσως τα μηθηματικά να μην αρέσουν επείδή τουλάχιστον στην εποχή μας αναζητούμε μασημένη τροφή(χωρίς να υπονοώ τίποτα, και εγώ από αυτούς είμαι σε πολλά πράγματα), και τα μηθηματικά δεν είναι έτσι, σίγουρα.
Θα πω κάτι και μπορεί να παραξηγηθώ, αλλά από τότε που αποφάσησα να ασχοληθώ περισσότερο με τα μαθηματικά, μπορώ να πω πως άλλαξα τρόπο σκέψης, μέχρι ενός ορίου φυσικά.(τί να πω μπορεί να είναι και ιδέα μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό!!! Σου καλιεργούν το μυαλό και τη φαντασία όσο τίποτε άλλο. Όταν λέμε μαθηματικά δεν εννοούμε σκέτους τύπους, αλλά ενεργοποίηση του μυαλού, για να λύσεις μια άσκηση.

Ίσως τα μηθηματικά να μην αρέσουν επείδή τουλάχιστον στην εποχή μας αναζητούμε μασημένη τροφή, και τα μηθηματικά δεν είναι έτσι, σίγουρα.
Θα πω κάτι και μπορεί να παραξηγηθώ, αλλά από τότε που αποφάσησα να ασχοληθώ περισσότερο με τα μαθηματικά, μπορώ να πω πως άλλαξα τρόπο σκέψης, μέχρι ενός ορίου φυσικά.(τί να πω μπορεί να είναι και ιδέα μου)

ναι πιθανον να ειναι ετσι..απλα ειναι κ λιγο στον ανθρωπο..βασικα αυτοι που ασχολουνται με τα μαθηματικα ειναι οργανωμενοι κ βαζουν τα παντα με σειρα κλπ κ αυτο τους βοηθαει σε πολλα πραγματα(μας το ειπε μια καθηγητρια μας:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
ναι ωραια μπορει..και συγνωμη αν παρεξηγηθηκες..απλα νομιζω ειναι μια γνωμη..και οπως νομιζω οτι εσυ ειπες:)

λυπάμαι επειδή κάποια στιγμή αν γίνω καθηγητής μαθηματικών, παρ' όλο την θέληση που μπορεί να έχω εγώ σαν διδάσκων...βλέπω ότι θα έχω ένα αδιάφορο ακροατήριο εφήβων...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
λυπάμαι επειδή κάποια στιγμή αν γίνω καθηγητής μαθηματικών, παρ' όλο την θέληση που μπορεί να έχω εγώ σαν διδάσκων...βλέπω ότι θα έχω ένα αδιάφορο ακροατήριο εφήβων...:(

αυτο συμβαινει παντα ομως!
-----------------------------------------
λυπάμαι που διαβάζω τέτοιες στεγανές απόψεις από νέους ανθρώπους :(


τα μαθηματικά είναι τρόπος σκέψης

Γιατι; Αφου την αληθεια λεει! Αν στο επαγγελμα που θελει να ακολουθησει δεν εχουν καμια σχεση, τοτε γιατι να εξειδικευτει πανω σ'αυτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
λυπάμαι επειδή κάποια στιγμή αν γίνω καθηγητής μαθηματικών, παρ' όλο την θέληση που μπορεί να έχω εγώ σαν διδάσκων...βλέπω ότι θα έχω ένα αδιάφορο ακροατήριο εφήβων...:(

ειναι αναλογα παντα κ ο τροπος που διδασκει ο καθηγητης..πχ στο γυμνασιο δεν μ αρεσαν κ δεν μ'αρεσουν ακομα..αλλα στο γυμνασιο η καθηγητρια αυτη σε "τραβουσε" στο μαθημα της κ οσο να μην σου αρεσαν εκανες προσπαθεια με προοδο..αλλα στο λυκειο εδω κ 2 χρονια εχω την ιδια καθηγητρια κ ειναι βαρετη κ δεν μπορει να σε τραβηξει στο μαθημα της...αυτο το εχω παρατηρησει κ σε εναν αλλον καθηγητη..ειναι ο τροπος παντα του καθηγητη το πως θα σε προσανατολυσει ας πω στο μαθημα του..:)
-----------------------------------------
Γιατι; Αφου την αληθεια λεει! Αν στο επαγγελμα που θελει να ακολουθησει δεν εχουν καμια σχεση, τοτε γιατι να εξειδικευτει πανω σ'αυτα;


νηπιαγωγος,βρεφονηπιοκομος ή προσχολικη αγωγη θελω να ασχοληθω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
λυπάμαι επειδή κάποια στιγμή αν γίνω καθηγητής μαθηματικών, παρ' όλο την θέληση που μπορεί να έχω εγώ σαν διδάσκων...βλέπω ότι θα έχω ένα αδιάφορο ακροατήριο εφήβων...:(
Άρχιζε καλύτερα να τ συνηθίζεις από τώρα:xixi:
Για όλα τα μαθήματα ισχύει. Και φυσικά θα μισηθείς και από άτομα μόνο και μόνο επειδή είσαι μαθηματικός και τους έβαλες διαγώνισμα...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Άρχιζε καλύτερα να τ συνηθίζεις από τώρα:xixi:
Για όλα τα μαθήματα ισχύει. Και φυσικά θα μισηθείς και από άτομα μόνο και μόνο επειδή είσαι μαθηματικός και τους έβαλες διαγώνισμα...:jumpy:

αυτο δεν ισχυει νομιζω..τουλαχιστον οχι για ολους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
γι' αυτό δεν πολυσκέφτομαι καριέρα εκπαιδευτικού...:jumpy::jumpy::lol:

...ζούμε στην εποχή της μασημένης τροφής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
αυτο δεν ισχυει νομιζω..τουλαχιστον οχι για ολους..
Έχω δει περιπτώσεις γιατό το λέω, φυσικά δεν ισχύει πάντα..;)
-----------------------------------------
γι' αυτό δεν πολυσκέφτομαι καριέρα εκπαιδευτικού...:jumpy::jumpy::lol:

...ζούμε στην εποχή της μασημένης τροφής...
Τουλάχιστον γίνε για να υπάρχει και κανένας που κάνει αυτό που θέλει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Έχω δει περιπτώσεις γιατό το λέω, φυσικά δεν ισχύει πάντα..;)

παντως ειναι μεγαλη βλακεια να "μισουν"εναν καθηγητη επειδη εβαλε ενα διαγωνισμα ή επειδη δεν τους αρεσει το μαθημα που διδασκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Άρχιζε καλύτερα να τ συνηθίζεις από τώρα:xixi:
Για όλα τα μαθήματα ισχύει. Και φυσικά θα μισηθείς και από άτομα μόνο και μόνο επειδή είσαι μαθηματικός και τους έβαλες διαγώνισμα...:jumpy:

ε, καλα αυτο δεν ισχυει... Δε μισουμε τους καθηγητες (με εξαιρεση εναν φυσικο που ειχα :P) απλα τσαντιζομαστε με τα τεστ, διαγωνισματα κλπ. Μεχρι το τελος της χρονιας τα ξεχνας ολα.... :no1:
--------------------------------------------------
Οσον αφορα τα μαθηματικα αν ο καθηγητης δεν κανει κατι διαφορετικο απ'ολους τους αλλους τοτε οι μαθητες βαριουνται ευκολα ,ειδικα σ'αυτο το μαθημα που για πολλους ειναι δυσνοητο....:down:. Στις κατευθυνσεις αλλωστε, υπαρχει διαφορετικο κλιμα απ'οτι στο μαθημα γενικης παιδειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Στις κατευθυνσεις αλλωστε, υπαρχει διαφορετικο κλιμα απ'οτι στο μαθημα γενικης παιδειας

μια αιτία θέλω να πιστεύω ότι είναι τα πολυμελή τμήματα των 25 ατόμων...:(

...και πάλι μια ελληνική πρωτοτυπία μέσα στην ανεπτυγμένη Ε.Ε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
ναι ωραια μπορει..και συγνωμη αν παρεξηγηθηκες..απλα νομιζω ειναι μια γνωμη..και οπως νομιζω οτι εσυ ειπες τα μαθηματικα δεν ειναι για ολους..αλλοι τα πιανουν ευκολα κ γι αυτο τις περισσοτερες φορες πανε θετικη κ τεχνολογικη κ αλλοι που δεν μπορουν να τα καταλαβουν ευκολα κ δεν νομιζω να ειναι προβλημα με το μυαλο του καθε ανθρωπου:)
Δεν ισχυει αυτο το ''τα πιανω ευκολα'', λες και το μυαλο καποιων ειναι σχεδιασμενο να μαθει αρχαια και το μυαλο καποιων αλλων να μαθει μαθηματικα. Τα μαθηματικα ειναι για μενα η προσωποποιηση της λογικης και το ανθρωπινο μυαλο ειναι το ''οργανο'' της λογικης οποτε οποιος λεει οτι δεν καταλαβαινει τα μαθηματικα απλα δεν εχει προσπαθησει και εξασκηθει. Αλλωστε και οι φιλοσοφοφιλολογοι στηριζονται στη λογικη, αφου ειναι ο μονος τροπος να κατανοησουμε το περιβαλλον. Απλα τα μαθηματικα ειναι πιο πρακτικα ενω στη φιλοσοφια και γενικοτερα στα θεωρητικα μαθηματα η λογικη κρυβεται πισω απ τις λεξεις..

Οσον αφορα τα μαθηματικα αν ο καθηγητης δεν κανει κατι διαφορετικο απ'ολους τους αλλους τοτε οι μαθητες βαριουνται ευκολα ,ειδικα σ'αυτο το μαθημα που για πολλους ειναι δυσνοητο....:down:. Στις κατευθυνσεις αλλωστε, υπαρχει διαφορετικο κλιμα απ'οτι στο μαθημα γενικης παιδειας
Ω ναι σιγουρα.. Στην κατευθυνση οι περισσοτεροι κρεμομαστε απ τα χειλια του καθηγητη (ισως γιατι ειμαι και θετικη..:P ), ενω στη γενικη πρεπει να φωναξει για να ακουστει οποιος μπαινει μεσα στην ταξη μου..
Φταιει μου φαινεται αυτο το ωχ-δε-βαριεσαι-τωρα, που επικρατει στα μαθηματα γενικης, η νοοτροπια του χαβαλε και του ηρθαμε-για-να-ξεσκασουμε/ξεσπασουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Δεν ισχυει αυτο το ''τα πιανω ευκολα'', λες και το μυαλο καποιων ειναι σχεδιασμενο να μαθει αρχαια και το μυαλο καποιων αλλων να μαθει μαθηματικα
Τον δείκτη ευφυίας για πλάκα τον βγάλανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δεν ισχυει αυτο το ''τα πιανω ευκολα'', λες και το μυαλο καποιων ειναι σχεδιασμενο να μαθει αρχαια και το μυαλο καποιων αλλων να μαθει μαθηματικα. Τα μαθηματικα ειναι για μενα η προσωποποιηση της λογικης και το ανθρωπινο μυαλο ειναι το ''οργανο'' της λογικης οποτε οποιος λεει οτι δεν καταλαβαινει τα μαθηματικα απλα δεν εχει προσπαθησει και εξασκηθει. Αλλωστε και οι φιλοσοφοφιλολογοι στηριζονται στη λογικη, αφου ειναι ο μονος τροπος να κατανοησουμε το περιβαλλον. Απλα τα μαθηματικα ειναι πιο πρακτικα ενω στη φιλοσοφια και γενικοτερα στα θεωρητικα μαθηματα η λογικη κρυβεται πισω απ τις λεξεις..

Ω, πίστεψέ με, ισχύει... Για μένα τουλάχιστον.... Στα μαθηματικά, αν και μου αρέσουν, δεν είμαι και η ταλεντάρα ρε παιδί μου, το σπίρτο, που θα ακούσω κάτι και θα το καταλάβω με τη μία... Χρειάζεται να διαβάσω τη θεωρία για να το κατανοήσω... Νομίζω ότι υπάρχουν μυαλά, που μπορούν να τα αντιλαμβάνονται όλα πολύ εύκολα, και δε χρειαζεται καν να διαβάσουν κάποια θεωρία για να το κάνουν, ίσως είναι έμφυτο, δεν ξέρω, πώς΄λειτουργεί το ανθρώπινο μυαλό... Εγώ πάντως, αν δεν τα διαβάσω καλά, δεν τα κατανοώ. Και πραγματικά είχα μεγάλο πρόβλημα μέχρι τη β' γυμνασίου περιπου, αλλά άλλαξα λίγο τον τρόπο διαβάσματός μου, και είπα να δοκιμάσω να τα συμπαθήσω τα μαθηματικά, σε αυτό βοήθησε και ένας συγκεκριμένος καθηγητής μου.... Αλλά και πάλι, όσο και αν τα συμπαθησα, δε μπορώ να πω ότι τα παίρνω εύκολα... Όσο εύκολα, "παίρνω" τη χημεία ή τη βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top