[Γενικό] Βοήθεια/Απορίες στα ειδικά μαθήματα

Αλίκη Βακ.

Νεοφερμένος

Η Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ακούγεται ότι ΑΝ έχεις γράψει κάτω από τη βάση σε ειδικό μάθημα, πχ αγγλικά τότε ΔΕΝ περνάς στη σχολή που απαιτεί ειδικό μάθημα, και ας έχεις και 20000 μόρια συνολικά πχ!
Ισχύει αυτό? Ή δεν έχει σχέση η βάση?
οχι!! περνεις τον βαθμο που εχεισ βγαλλει χωρις τα ειδικο.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πρέπει οπωσδήποτε να γράψεις πάνω από 10 στο ειδικό μάθημα γιατί διαφορετικά δεν έχεις το δικαίωμα να διεκδικήσεις θέση πχ. στην Αγγλική Φιλολογία, ακόμη κι αν τα μόριά σου συνολικά ξεπερνούν τη βάση της σχολής που σ'ενδιαφέρει. Άρα λοιπόν δεν 'ακούγεται', ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra_93

Νεοφερμένος

Η alexandra_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Μπορει καποιος που πηρε μονο το Lower να περασει Αγγλικη Φιλολογια αν ναι πως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Να γράψει από 10 και πάνω στα Αγγλικά στις πανελλήνιες.Πράγμα καθόλου δύσκολο με λίγη προσοχή για τον οποιονδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γεια σας, γεια σας! Είμαι τρίτη λυκείου και για να πω τη μαύρη μου αλήθεια με έχουν μπερδέψει τα ειδικά μαθηματα:redface: δηλαδή αυτά τα μαθήματα αν εγω δεν έχω σκοπό ουτε να τα διαβάσω ούτε να περάσω σε κάποια σχολή που να έχουν σχέση μπορώ απλά να τα περάσω σαν τουρίστρια;:whistle: για παράδειγμα μπορω να κάνω γαλλικά έτσι μόνο και μόνο για πλάκα; :/::hmm::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είσαι υποχρεωμένη να δώσεις κάποιο ειδικό μάθημα εφόσον δεν το απαιτεί η σχολή που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Ενδιαφερομαι για διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων του ΟΠΑ. Θα χρειαστει να δωσω ειδικο μαθημα τα αγγλικα, και αν ναι, ποτε θα πρεπει να δηλωσω οτι θελω να το δωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οι δηλώσεις τον Φεβρουάριο, δεν ξέρω αν θέλει για το τμήμα. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ενδιαφερομαι για διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων του ΟΠΑ. Θα χρειαστει να δωσω ειδικο μαθημα τα αγγλικα, και αν ναι, ποτε θα πρεπει να δηλωσω οτι θελω να το δωσω?

Νομιζω οτι το απαιτει το ειδικο μαθημα η σχολη που θες.Εσυ δηλωσε το τον Φεβρουαριο για να εισαι σιγουρος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Παιδιά, απορία: Αν δώσω δύο ξένες γλώσσες ως ειδικά μαθήματα, μπορώ να χρησιμοποιήσω το μεγαλύτερο από τους δύο βαθμούς για όποια τμήματα μπορώ; Δηλαδή για ένα τμήμα που χρειάζεται να δώσεις μία οποιαδήποτε ξένη γλώσσα, μπορώ να χρησιμοποιήσω βαθμό ιταλικών, αν είναι μεγαλύτερος από των αγγλικών; Η για κάποιο λόγο τα αγγλικά έχουν προτεραιοτητα αυτόματα; Ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι γίνεται με τα νέα μηχανογραφικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Μπορει καποιος που πηρε μονο το Lower να περασει Αγγλικη Φιλολογια αν ναι πως?

ναι βεβαια μπορεις...αν γραψεις πανω απο 10...:)απλα χρειαζεται ενα καλο επιπεδο για να καταλαβεις τι σου γινεται στην σχολη μετα...πανω απο lower δηλαδη..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν έχουν ανακοινωθεί τα εξεταστικά κέντρα για σχέδιο;:) Για την Αττική ενδιαφέρομαι....
Μου 'πε η διευθύντρια του σχολείου ότι έχουν ανακοινωθεί, αλλά εγώ δεν έχω βρει τίποτα για φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Την Τετάρτη που κοίταξα στο σχολείο δεν είχε αναρτηθεί τέτοια ανακοίνωση... ας κοιτάξουμε και αύριο, αλλιώς, τηλέφωνο κάθε μέρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Οσοι δωσετε γαλλικα, για ριξτε καμια ματια...
https://www.study4french.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Πολύ καλή η πρωτοβουλία των δύο σχολών. Μακάρι να δούμε αντίστοιχες κινήσεις και για τις άλλες γλώσσες, ειδικά τώρα που άλλαξε η δομή των θεμάτων και δεν υπάρχουν "παλιά" θέματα για να εξασκηθεί κανείς σωστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Την Τετάρτη που κοίταξα στο σχολείο δεν είχε αναρτηθεί τέτοια ανακοίνωση... ας κοιτάξουμε και αύριο, αλλιώς, τηλέφωνο κάθε μέρα :D
Από το σχολείο θα τα μάθουμε, σωστά;
Πόσο άκυρη παίζει να 'ναι η διευθύντρια που μας κουβάλησαν;!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Από το σχολείο θα τα μάθουμε, σωστά;
Πόσο άκυρη παίζει να 'ναι η διευθύντρια που μας κουβάλησαν;!:hmm:

Ναι, θα αναρτηθούν πίνακες.... δεν ξέρω αν θα ανέβουν και στη σελίδα του υπουργείου.... μπορεί να είναι πολύ χάι-τεκ για τα δεδομένα μας :P

Πάντως, αν θυμάμαι καλά, μέσα στην πρώτη εβδομάδα του μήνα θα πρέπει να ανακοινώνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Προκειται να παρω Αγγλικα/ειδικο μαθημα στις πανελληνιες κ θελω να μου συστησετε καποιο βιβλιο να εξασκηθω λιγο γιατι εχω να κανω αγγλικα απο το γυμνασιο οταν πηρα και το lower!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Προκειται να παρω Αγγλικα/ειδικο μαθημα στις πανελληνιες κ θελω να μου συστησετε καποιο βιβλιο να εξασκηθω λιγο γιατι εχω να κανω αγγλικα απο το γυμνασιο οταν πηρα και το lower!

https://goo.gl/fyDXn
Δες αυτό ( δεν είχανε ιδιαίτερη φαντασία στο όνομα ), το κάνανε πέρισυ στο σχολείο μου.
Αλλά βέβαια μην μείνεις μόνο στο βιβλίο, άρχισε να διαβάζεις άρθρα στα Αγγλικά, κανά μυθιστορηματάκι ή non-fiction και θα είσαι σε καλό δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Νταξει θα το αγορασω τα χριστουγεννα μιας κ τοτε θα αρχιζω να ψιλοδιαβαζω λιγο!Ευχαριστω Orgazer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top