Γενική συζήτηση για τα πιστοποιητικά Αγγλικών

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
η δωσε EDI με βαση 50% και προαιρετικα προφορικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον οι βαθμοι σου ειναι σχετικα χαμηλοι.
Εχεις δωσει κανοντας κανονικη προετοιμασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Λοιπον οι βαθμοι σου ειναι σχετικα χαμηλοι.
Εχεις δωσει κανοντας κανονικη προετοιμασια?

ναι,εχω κανει κανονικη προετοιμασια αλλα στο φροντιστιριο σε ολα τα τεστ που ηταν πιο δυσκολα απο αυτα που επεσαν ειχα στα περισσοτερα pass...
-----------------------------------------
το ESB και το EDI ειναι αναγνωρισμενα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ναι ειναι κανονικα αναγνωρισμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ναι,εχω κανει κανονικη προετοιμασια αλλα στο φροντιστιριο σε ολα τα τεστ που ηταν πιο δυσκολα απο αυτα που επεσαν ειχα στα περισσοτερα pass...
-----------------------------------------
το ESB και το EDI ειναι αναγνωρισμενα???

Θα σε συμβουλευα πριν επιχειρησεις να δωσεις καποιο αλλο πτυχιο να κανεις μια πιο γερη προετοιμασια γιατι οι βαθμοι σου κακα τα ψεματα ειναι καπως χαμηλοι και ισως αυτό να οφειλεται σε κακη προετοιμασια.
Αλλα αφου τα πηγαινες καλα μήπως αγχώνεσαι εύκολα?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Θα σε συμβουλευα πριν επιχειρησεις να δωσεις καποιο αλλο πτυχιο να κανεις μια πιο γερη προετοιμασια γιατι οι βαθμοι σου κακα τα ψεματα ειναι καπως χαμηλοι και ισως αυτό να οφειλεται σε κακη προετοιμασια.
Αλλα αφου τα πηγαινες καλα μήπως αγχώνεσαι εύκολα?;)

ναι, δυστηχως ανχωνομαι πλ ευκολα και θυμαμαι στο lower οτι ηταν διπλα μου ενα 12χρονο παιδι και τελειωνε παντα πριν απο εμενα και και ανχωνομουν λιγο:oops:. Δεν ξερω θα ξανπροσπαθησω, θα δωσω το μισιγκαν και θα διαβαζω πλ περισσοτερο γιατι εδινα μεσα στις εξετασει εκεινη την βδομαδα εδινα ιστορια και βιολογια και δεν προλαβαινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Koιτα αν θες ξαναδωσε Μισιγκαν ή επιχειρησε να δωσεις EDEXCEL(αν και εχει καπως δυσκολο ακουστικο).
Αν εισαι καλη παντως στις εκθεσεις δωσε EDEXCEL.Mην διστασεις ακομα να δωσεις και Κρατικό.Εξισου αξιολογο πτυχιο!:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω παντως για σιγουρη επιτυχια της προτεινω EDI. εαν εισαι καλη στις εκθεσεις τοτε σου προτεινω ISE II. παντα για το Β2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
για το κρατικο εχω ακουσει τα χειροτερα!!!Μου πρωτειναν να παω να δωσω το city &guilds γτ δεν εχει gvr το αδυναμο σημειο μου ειναι αυτο.Στο ακουστικο δεν πηγα καλα γτ ημουν πλ κοντα στο ηχειο ,διαφορετρικα ειμαι παρα πλ καλη στο ακουστικο.

:hmm:προς το παρον δεν ξερω ,θα ξαναδωσω michigan μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για το ΚΠγ οφείλω να διαφωνησω.
Εδωσα τον Μαιο Γ1 Αγγλικα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.
Τα αποτελεσματα στην ωρα τους δυο μηνες νταν μετα τις εξετασεις και φυσικα ξερω απο σημερα πως θα παραλαβω το πτυχιο μου τελη Σεπτεμβρη.Και πολύ οικονομικό.
Θα σου ελεγα να το δοκιμασεις.Το City and Guilds μπορει να μην εχει GVR αλλα εχει Reading τα οποια εχω να πω πως ειναι σχετικα απαιτητικά.Το ιδιο και για το ακουστικο του το οποιο ακουγεται απο ενα κασετοφωνάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
τεσπα εγω μαλλον θα δωσω το μισιγκαν και θα προσπαθησω (εννοειτε )πλ περισσοτερο!!!!! και θα το συζητησω μαζι με τον καθηγητη μου των αγγλικων και θα δωσω τα χριστουγεννα,αλλα το κακο ειναι οτι τα χριστουγεννα θα εδινα το β1 γαλλκα αλλα τωρα μαλλον θα δωσω το β2 στα γαλλικα τον αλλο νοεμβριο!!! αχχχχχχχ.... ΒΑΣΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ τα γαλλικα μου αρεσουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω τα Αγγλικα τα βρισκω πολυ ενδιαφερουσα γλωσσα!:D

Τεσπα καλη τυχη σε οτι και αν κάνεις και για οτι αλλο εδω ειμαστε!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ευχαριστω πλ, ενδιαφερουσα γλωσσα??? εγω την εχω βαρεθει ....ευχαριστω για την βοηθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γουστα είναι αυτα.
Οσο για την βοήθεια ,παρακαλώ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Angela και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και έχω με εσένα.Αυτή τη χρονιά που πέρασε έδωσα Michigan και Edexcel.Στο michigan κακά τα ψέματα δεν διάβασα gvr και ακουστικά ήμουν που δεν ήμουν καλή ,έπεσαν δύσκολα θέματα και έτσι κόπηκα ενώ είχα
wri:lp
oral:lp
gvr:bf
list:bf
Το ξερω οτι μπορούσα και καλύτερα και στεναχωρέθηκα πολυ αλλά όπως έστρωσα κοιμήθηκα.Βέβαια δεν έπαθα και κατάθλιψη γιατί περίμενα αποτελέσματα του lower edexcel και έμαθα πως το πήρα!Τώρα το michigan μου έχει γίνει αποθημένο και έτσι αποφάσισα να το δώσω τον χειμώνα δουλεύοντας απο τώρα πολυ σκληρά καθημερινά διαβάζοντας λεξιλόγιο ,κάνοντας επαναλήψεις γραμματική και ακούγοντας ξένες σειρές για εξάσκηση και τραγούδια.ΜΗΝ τα παρατήσεις.Άρχισε να δουλεύεις απο τώρα και αν έχεις πίστη αυτή την φορά στον εαυτό σου και δεν έχεις άγχος να δεις που όλα θα πάνε καλά!Συνήθως την δεύτερη φορά που δίνουν όσοι κόπηκαν την πρώτη το παίρνουν γιατί γνωρίζουν το σύστημα και δεν έχουν άγχος.Μην αφήνεις κανεναν να σε επιρεάζει .Απλώς πήγαινε με καλή ψυχολογία και καλά προετοιμασμένη και πάρε τους τα σώβρακα!!!!!!Τώρα άμα θες μπορείς να δώσεις κ για edexcel που το συνιστώ γιατί εμένα προσωπικά μου φάνηκε εύκολο εκτός απο το μέρος με το ακουστικό!!!

Καλή επιτυχία λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ευχαριστω αλλα το συζητησα με τον καθηγητη μου και τα αλλα παιδια και αποφασισαμε πως θα δωσουμε λανγκασερ και κε'ι'μπριτζ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
για Γ2 παντως ΜΗΝ δωσετε λανκασιρ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Cambridge να δωσετε.
Αλλα το UCLAN τι το θες;
Δωσε κατι σε Michigan!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Νομίζω οτι το να ξεφεύγεις απο το στυλ των εξέτασεων που εχεις μάθει και έχεις προσέξει έναν ολόκληρο χρόνο δεν θα σου προσφέρει τίποτα.Εκτός απο αυτό είναι 3 μήνες χοντρά χοντρά και δεν νομίζω να προλάβεις να συνηθίσεις..Michigan ξαναδώσε και άλλο ένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εεε αν συνηθίσεις με ένα φορματ ναι ειναι καλο να συνεχισεις με αυτό!
Μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγεί..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top