Γενικές φοιτητικές απορίες

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί τα άλλα έτη να ξεκινάνε νωρίτερα από το 1ο (δεν θα ήταν περίεργο), ωστόσο βλέπε τις ανακοινώσεις στο σάιτ του τμήματός σου και για τα μαθήματα του α' εξαμήνου.



Αν είναι διαθέσιμα τα παραλαμβάνεις αμέσως, το πιο συχνό είναι να υπάρχουν λίγα αντίτυπα και να γίνεται σφαγή και να περιμένουν οι άλλοι την επόμενη φουρνιά. Συμβουλή μου, ανάλογα με το πόσα αντίτυπα έχεις μπες ή μην μπαίνεις στον κόπο να το διεκδικήσεις από τους πρώτους. Αν είστε 100 άτομα και τα αντίτυπα που ξέμειναν από πέρσι είναι 7, ε δεν αξίζει. Αν είναι καμιά 30αριά, πήγαινε από νωρίς και περίμενε να ανοίξει το βιβλιοπωλείο.
Συνήθως ο Εύδοξος ανοίγει 4-5 βδομάδες από την έναρξη των μαθημάτων. Ως τότε σημειώσεις, βιβλία από μεγαλύτερους, ή τίποτα.

συμβαίνει κάθε εξάμηνο ή μόνο στην αρχή?διότι αν είναι έτσι το εξάμηνο είναι τρίμηνο και πότε να προλάβω να μάθω τόσα μαθήματα?Το καλοκαίρι σου δίνουν τα βιβλία του επόμενου εξαμήνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra95

Δραστήριο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 782 μηνύματα.
συμβαίνει κάθε εξάμηνο ή μόνο στην αρχή?διότι αν είναι έτσι το εξάμηνο είναι τρίμηνο και πότε να προλάβω να μάθω τόσα μαθήματα?Το καλοκαίρι σου δίνουν τα βιβλία του επόμενου εξαμήνου?

Σε κάθε εξάμηνο αυτό συμβαίνει.. αλλά μην αγχώνεσαι, πηγαίνεις στην σχολή, κρατάς σημειώσεις και διαβάζεις προς το τέλος του εξαμήνου, ή όταν σου δώσουν και την συγκεκριμένη ύλη που θα έχεις στην εξεταστικη.. :hmm:
αα και πίστεψέ με το καλοκαίρι θα διαβάζεις για να δώσεις μαθήματα τον Σεπτέμβρη, αν θα χρωστάς κάποιο που δεν πέρασες μέσα στην χρονιά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
συμβαίνει κάθε εξάμηνο ή μόνο στην αρχή?διότι αν είναι έτσι το εξάμηνο είναι τρίμηνο και πότε να προλάβω να μάθω τόσα μαθήματα?Το καλοκαίρι σου δίνουν τα βιβλία του επόμενου εξαμήνου?

Ακαδημαϊκά το εξάμηνο τρίμηνο είναι ούτως ή άλλως...13 εβδομάδες υποχρεωτικών μαθημάτων, 2 βδομάδες τα Χριστούγεννα και περίπου 4 εβδομάδες η εξεταστική. Όλοι προλαβαίνουν, θα μάθεις και συ. Κάθε εξάμηνο τα ίδια με τα βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακαδημαϊκά το εξάμηνο τρίμηνο είναι ούτως ή άλλως...13 εβδομάδες υποχρεωτικών μαθημάτων, 2 βδομάδες τα Χριστούγεννα και περίπου 4 εβδομάδες η εξεταστική. Όλοι προλαβαίνουν, θα μάθεις και συ. Κάθε εξάμηνο τα ίδια με τα βιβλία.

Οκ θα ψάξω να τα βρω άλλου,το περίεργο είναι ο καθηγητής πως βάζει τα θέματα?πιθανολογω με βάση αυτα που έχει διδάξει αφού δεν έχουμε όλοι το ίδιο βιβλίο (πχ οδοντιατρική + ιατρική στο ίδιο τμήμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ θα ψάξω να τα βρω άλλου,το περίεργο είναι ο καθηγητής πως βάζει τα θέματα?πιθανολογω με βάση αυτα που έχει διδάξει αφού δεν έχουμε όλοι το ίδιο βιβλίο (πχ οδοντιατρική + ιατρική στο ίδιο τμήμα)


Γενικα πρεπει να ξεφυγετε απο την νοοτροπια του λυκειου,γιατι αν μεινετε προσκολλημενοι σε αυτην θα αργησετε να προσαρμοστειτε στην νεα αυτη για σας κατασταση :) τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα :hmm::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ψάχνοντας για ένα γνωστό διάβασα ότι τα μαθήματα Στο Πολυτεχνείο Κρήτης αρχίζουν 18 Σεπτεμβρίου ευσταθεί Κάτι τέτοιο δεδομένου ότι δεν έχουν καν ξεκινήσει οι εεγγραφές; οι οποίες νομίζω πάνω κάτω γίνονται ταυτόχρονα σε όλη την Ελλάδα.

Ανάρτηση στο site της εκάστοτε σχολής η οποία είναι επίκαιρη ή εκ των υστέρων ασφαλώς και θα ισχύει.
Η εκκίνηση των μαθημάτων με τις εγγραφές είναι ανεξάρτητα.
Οι εγγραφές γίνονται όποτε το ορίζει το υπουργείο ενώ η εκκίνηση των μαθημάτων όποτε το ορίζει η εκάστοτε σχολή.
Στις σχολές της Κρήτης είναι σύνηθες να ξεκινάμε νωρίς τα μαθήματα.

Μπορεί τα άλλα έτη να ξεκινάνε νωρίτερα από το 1ο (δεν θα ήταν περίεργο)

Εχμ...ασφαλώς και θα ήταν :D
Όχι απλά περίεργο, αλλά αδύνατο.

Συνήθως ο Εύδοξος ανοίγει 4-5 βδομάδες από την έναρξη των μαθημάτων. Ως τότε σημειώσεις, βιβλία από μεγαλύτερους, ή τίποτα.

Ή απλούστερα, βιβλία από κάποια βιβλιοθήκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
το φοιτητικο πασο αφορα αποκλειστικα τα μεσα μαζικης μεταφορας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Το φοιτητικό πάσο είναι κάτι πολύ ιερό που σου δίνει φανταστικά προνόμια για να απολαύσεις μια υπέροχη φοιτητική ζωή! Στην ουσία είναι ένα μαγικό κλειδί! Έχεις εκπτώσεις σε (υπερ)αστικά λεωφορεία, πλοία, καράβια, εισιτήρια/είσοδο σε αρχαιολογικούς χώρους (κάπου είναι και δωρεάν μάλιστα), παραστάσεις, εκθέσεις, εκδηλώσεις, συναυλίες, πακέτα για ταξίδια σε εξωτερικό/εσωτερικό και πολλά πολλά άλλα! Πιστοποιεί ότι είσαι φοιτητής. Πιο απλά, βλέπεις κάπου "Για φοιτητές ισχύει αυτό κι αυτό;", δείχνεις το πάσο σου και έφυγες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εχμ...ασφαλώς και θα ήταν :D
Όχι απλά περίεργο, αλλά αδύνατο.

Γιατί το λες; Εμάς το πρώτο έτος ξεκινάει παραδοσιακά αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Γιατί το λες; Εμάς το πρώτο έτος ξεκινάει παραδοσιακά αργότερα.

Γιατί το πανεπιστήμιο δε πάει ανά τάξεις.
Άνετα μπορεί ένας μεγαλυτέρου έτους φοιτητής να χρωστάει μαθήματα του 1ου έτους. Επίσης σε κάποιες σχολές υπάρχουν μαθήματα επιλογής από το 1ο κιόλας έτος. Δε μπορεί το ένα να ξεκινάει τώρα και το άλλο σε μια βδομάδα(εκτός φυσικά αν συντρέχουν λόγοι, αλλά και πάλι, θα έχει μικρότερη διάρκεια). Μετά δεν μιλάμε για 13 βδομάδες αλλά για 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Υπάρχει δυνατότητα να βγάλεις φοιτητικό ακτοπλοϊκό εισιτήριο χωρίς πάσο ή βεβαίωση εγγραφής; γιατί ένας γνωστός το έκανε μέσω πρακτορείου.

Τελικά υπάρχει κάποιος από το πολυτεχνείο κρήτης να μας πει πότε ξεκινούν τα μαθήματα για πρωτοετείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Υπάρχει δυνατότητα να βγάλεις φοιτητικό ακτοπλοϊκό εισιτήριο χωρίς πάσο ή βεβαίωση εγγραφής; γιατί ένας γνωστός το έκανε μέσω πρακτορείου.

Το καρτελάκι συμμετοχής στις πανελλαδικές είναι αρκετό.

Τελικά υπάρχει κάποιος από το πολυτεχνείο κρήτης να μας πει πότε ξεκινούν τα μαθήματα για πρωτοετείς;

Τι ακριβώς σας δυσκόλεψε στο να το δείτε από το site του πολυτεχνείου;
Ξεκινάτε την Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2017 https://www.tuc.gr/?id=1281
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Θέλω να διαγραφώ από τη σχολή στην οποία είμαι τώρα αλλά δεν έχω καταλάβει κάτι: τελικά οι διαγραφές θα γίνονται αυτόματα με την εγγραφή στην άλλη σχολή ή θα πρέπει εγώ να πάω στη σχολή (γιατί έχω πάρει και συγγράμματα που πρέπει να επιστρέψω);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρασα με το 10% σε άλλο τμήμα.Περιμένω ανακοίνωση από το Υπουργείο για τις εγγραφές και για τη διαγραφή μου από την προηγούμενη σχολή;

Θέλω να διαγραφώ από τη σχολή στην οποία είμαι τώρα αλλά δεν έχω καταλάβει κάτι: τελικά οι διαγραφές θα γίνονται αυτόματα με την εγγραφή στην άλλη σχολή ή θα πρέπει εγώ να πάω στη σχολή (γιατί έχω πάρει και συγγράμματα που πρέπει να επιστρέψω);

Τελικά από πέρσι τέθηκε σε λειτουργία το σύστημα της εξ ολοκλήρου ηλεκτρονικής εγγραφής (https://www.minedu.gov.gr/aei-9/aei-...s-eggrafes-ton-epityxonton-ton-panelladikon-4) όπου αναφέρεται ότι μέσα από την ηλεκτρονική εφαρμογή οι επιτυχόντες σε περίπτωση που έχουν εγγραφεί από προηγούμενο έτος σε άλλη σχολή, θα δηλώνουν τη σχολή στην οποία είναι ήδη εγγεγραμμένοι και θα αιτούνται ταυτόχρονα τη διαγραφή τους προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή τους στη νέα σχολή. Φαντάζομαι ότι και φέτος θα ισχύσει το ίδιο οπότε το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να περιμένετε τη φετινή εγκύκλιο με τις ημερομηνίες εγγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Τελικά από πέρσι τέθηκε σε λειτουργία το σύστημα της εξ ολοκλήρου ηλεκτρονικής εγγραφής (https://www.minedu.gov.gr/aei-9/aei-...s-eggrafes-ton-epityxonton-ton-panelladikon-4) όπου αναφέρεται ότι μέσα από την ηλεκτρονική εφαρμογή οι επιτυχόντες σε περίπτωση που έχουν εγγραφεί από προηγούμενο έτος σε άλλη σχολή, θα δηλώνουν τη σχολή στην οποία είναι ήδη εγγεγραμμένοι και θα αιτούνται ταυτόχρονα τη διαγραφή τους προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή τους στη νέα σχολή. Φαντάζομαι ότι και φέτος θα ισχύσει το ίδιο οπότε το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να περιμένετε τη φετινή εγκύκλιο με τις ημερομηνίες εγγραφής.

Δηλαδή, όταν θα κάνω την ηλεκτρονική εγγραφή, θα ζητήσω παράλληλα και διαγραφή από την σχολή που είμαι τώρα γραμμένος από τον υπολογιστή; Και τα συγγράμματα και το πάσο που και πότε τα επιστρέφω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Πέρυσι την διαγραφή την έκανες ηλεκτρονικά παράλληλα με την εγγραφή. Τα συγγράμματα τα κρατάς, όσο για το πάσο θα πάρεις ένα τηλέφωνο στην γραμματεία της προηγούμενης σχολής σου και θα σε ενημερώσουν για το πώς θα γίνει. Μην αγχώνεσαι πάντως, λογικά θα βγει ανακοίνωση από το υπουργείο που θα διευκρινίζει πως θα γίνει η διαγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Πέρυσι την διαγραφή την έκανες ηλεκτρονικά παράλληλα με την εγγραφή. Τα συγγράμματα τα κρατάς, όσο για το πάσο θα πάρεις ένα τηλέφωνο στην γραμματεία της προηγούμενης σχολής σου και θα σε ενημερώσουν για το πώς θα γίνει. Μην αγχώνεσαι πάντως, λογικά θα βγει ανακοίνωση από το υπουργείο που θα διευκρινίζει πως θα γίνει η διαγραφή.

Μα περυσι δεν ήμουν γραμμένος σε κάποια σχολή και γι' αυτό δεν ξέρω την διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Θέλω να διαγραφώ από τη σχολή στην οποία είμαι τώρα αλλά δεν έχω καταλάβει κάτι: τελικά οι διαγραφές θα γίνονται αυτόματα με την εγγραφή στην άλλη σχολή ή θα πρέπει εγώ να πάω στη σχολή (γιατί έχω πάρει και συγγράμματα που πρέπει να επιστρέψω);

Μα περυσι δεν ήμουν γραμμένος σε κάποια σχολή και γι' αυτό δεν ξέρω την διαδικασία.

Τελικά έκανες εγγραφή πέρυσι ή όχι; :P

edit: Νομίζω κατάλαβα την παρανόηση. So, είναι όπως στα είπαν τα παιδιά. Παράλληλα με την εγγραφή σου στο νέο τμήμα, ζητάς και την διαγραφή σου από το τμήμα που είσαι ήδη γραμμένος. Το σαιτ των εγγραφών θα έχει αηδιαστικά αναλυτικές οδηγίες οπότε δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Συγγράματα δεν επιστρέφεις πίσω και το πάσο είτε το στέλνεις ταχυδρομικώς είτε το πας αντιπροσώπως ( εξαρτάται αυτό , όπως θέλει η γραμματεία σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή, όταν θα κάνω την ηλεκτρονική εγγραφή, θα ζητήσω παράλληλα και διαγραφή από την σχολή που είμαι τώρα γραμμένος από τον υπολογιστή; Και τα συγγράμματα και το πάσο που και πότε τα επιστρέφω;

Ναι στην πρώτη ερώτηση. Τα συγγράμματα δεν χρειάζεται να τα επιστρέψεις, παίρνεις κανονικά τα καινούρια από τη νέα σου σχολή χωρίς πρόβλημα κάνοντας ξανά τη διαδικασία εγγραφής στον Εύδοξο από την αρχή. Για το πάσο πάρε ένα τηλέφωνο τη γραμματεία γιατί μπορεί να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα. Οι γραμματείες όταν οι φοιτητές χάνουν την φοιτητική τους ιδιότητα είτε λόγω διαγραφής είτε λόγω αποφοίτησης είτε λόγω διακοπής φοίτησης ενημερώνουν τον ΟΑΣΑ και το πάσο παύει να ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Ναι στην πρώτη ερώτηση. Τα συγγράμματα δεν χρειάζεται να τα επιστρέψεις, παίρνεις κανονικά τα καινούρια από τη νέα σου σχολή χωρίς πρόβλημα κάνοντας ξανά τη διαδικασία εγγραφής στον Εύδοξο από την αρχή. Για το πάσο πάρε ένα τηλέφωνο τη γραμματεία γιατί μπορεί να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα. Οι γραμματείες όταν οι φοιτητές χάνουν την φοιτητική τους ιδιότητα είτε λόγω διαγραφής είτε λόγω αποφοίτησης είτε λόγω διακοπής φοίτησης ενημερώνουν τον ΟΑΣΑ και το πάσο παύει να ισχύει.

Λένω off topic αλλά πολύ σε θαυμάζω που μας βοηθάς ολους τόσο πολύ σε διαδικαστικά και ουσιαστικά θέματα της ακαδημαϊκής μας ζωής. Δεν ξέρω από που έχεις τόσες γνώσεις, αλλά ένα θα πω: μακάρι η γραμματεία μας να είχε τη μισή σου εξυπηρετικότητα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top