Γενικές φοιτητικές απορίες

mngs54

Νεοφερμένος

Ο mngs54 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα,ποιος θεωρείται επι πτυχίο?Για παράδειγμα,η σχολή μου είναι 4 χρόνια,ειμαι στο τελευταίο εξάμηνο(8ο),θεωρητικά είμαι επί πτυχίο αν και χρωστάω παλαιότερα μαθηματά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλησπέρα,ποιος θεωρείται επι πτυχίο?Για παράδειγμα,η σχολή μου είναι 4 χρόνια,ειμαι στο τελευταίο εξάμηνο(8ο),θεωρητικά είμαι επί πτυχίο αν και χρωστάω παλαιότερα μαθηματά?

Ναι, εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
"Τελειόφοιτος" είσαι όταν βρίσκεσαι στο τυπικά τελευταίο έτος σπουδών σου.
"Επί πτυχίω" είσαι όταν ξεπεράσεις το τελευταίο έτος σπουδών σου.
Δηλαδή σε μια τετραετούς φοίτησης σχολή ο επί πτυχίω είναι αυτός που είναι εγγεγραμμένος σε εξάμηνο μεγαλύτερο του 8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mngs54

Νεοφερμένος

Ο mngs54 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απλά ρωτάω επείδη παρακολουθούσα παλαιότερα εργαστήρια και στις παρουσίες έγραφα ΠΤΧ για το εξάμηνο.Ελπίζω να μην έκανα καμμιά χαζομάρα.Επίσης φαντάζομαι οτι από το επόμενο εξάμηνο θα μπορώ να δωσω στις εμβόλιμες εξεταστικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας! Ελπίζω να ειμαι στο κατάλληλο τοπίκ..περνάω ή Πάτρα ή Βόλο και θα ήθελα να μ πείτε πληροφορίες οποίος γνωρίζει πιο πολύ για το πως ειναι η φοιτητική ζωή εκεί κλπ ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας! Ελπίζω να ειμαι στο κατάλληλο τοπίκ..περνάω ή Πάτρα ή Βόλο και θα ήθελα να μ πείτε πληροφορίες οποίος γνωρίζει πιο πολύ για το πως ειναι η φοιτητική ζωή εκεί κλπ ευχαριστώ εκ των προτέρων
Κοίτα πρώτα το επίπεδο του τμήματος που σε ενδιαφέρει και μετά ρώτα για φοιτητική ζωή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας! Ελπίζω να ειμαι στο κατάλληλο τοπίκ..περνάω ή Πάτρα ή Βόλο και θα ήθελα να μ πείτε πληροφορίες οποίος γνωρίζει πιο πολύ για το πως ειναι η φοιτητική ζωή εκεί κλπ ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα! Όσο αφορά τη φοιτητική ζωή στον Βόλο και την Πάτρα *επέτρεψε μου,παρότι είμαι μόλις 16*:D Ο Βόλος θεωρώ πως είναι το καλύτερο μέρος για να απολαύσει κανείς τη φοιτητική του ζωή. Είναι γεμάτο ζωή, δεν κοιμάται σχεδόν ποτέ η πόλη...έχω πάει ξέρω τη λέω..και πέρα από αυτό είναι μια πανέμορφη πόλη κυριολεκτικά...Άνετα θα μετακόμιζα μόνιμα εκεί
:clapup::clapup: Τώρα και στην Πάτρα είναι ωραία..αλλά νομίζω πως υπερισχύει ο Βόλος για κάποιον λόγο. Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως καλή συνέχεια!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Κοίτα πρώτα το επίπεδο του τμήματος που σε ενδιαφέρει και μετά ρώτα για φοιτητική ζωή. :)

Προφανώς και έχω ήδη μάθει για το επίπεδο του τμήματος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλησπέρα! Όσο αφορά τη φοιτητική ζωή στον Βόλο και την Πάτρα *επέτρεψε μου,παρότι είμαι μόλις 16*:D Ο Βόλος θεωρώ πως είναι το καλύτερο μέρος για να απολαύσει κανείς τη φοιτητική του ζωή. Είναι γεμάτο ζωή, δεν κοιμάται σχεδόν ποτέ η πόλη...έχω πάει ξέρω τη λέω..και πέρα από αυτό είναι μια πανέμορφη πόλη κυριολεκτικά...Άνετα θα μετακόμιζα μόνιμα εκεί
:clapup::clapup: Τώρα και στην Πάτρα είναι ωραία..αλλά νομίζω πως υπερισχύει ο Βόλος για κάποιον λόγο. Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως καλή συνέχεια!:);)

Μην ενοχληθείς αλλά φαίνεσαι ότι είσαι μόνο 16 :P
Πάτρα - Βόλος ΚΑΜΙΑ σχέση!

Μόνο και μόνο για το καρναβάλι....
Πέρα απ'τη πλάκα η Πάτρα ζει από τους φοιτητές της και ιδιαίτερα αυτή την εποχή (πριν την εξεταστική και πριν το καλοκαίρι) γίνεται ο Χ Α Μ Ο Σ.
Στη Πάτρα το πανεπιστήμιο είναι ολόκληρη πόλη ενώ στο Βόλο είναι απλά ένα κτήριο (και επειδή έχω πάει εντάξει μπορώ να πω ότι ίσως στο Βόλο είναι απλά πιο σύγχρονες οι αίθουσες).

Αν το δίλημμα σου είναι Πάτρα ή Βόλος δήλωσε Πάτρα χωρίς να το σκεφτείς. Έχει ζωή χειμώνα καλοκαίρι. Μαγαζιά ανοίγουν και κλείνουν συνέχεια. Πριν καν τελειώσουν οι διακοπές των Χριστουγέννων θα ζεις σε ρυθμούς καρναβαλιού που ακόμα και αν δεν σου αρέσει είναι κάτι διαφορετικό στη καθημερινότητα και be the talk of the town. Τόσο ο Βόλος όσο και η Πάτρα έχουν την μαρίνα.
Γενικά μέσα σε άκρες η Πάτρα έχει ό,τι έχει και ο Βόλος αλλά ο Βόλος δεν έχει ότι η Πάτρα.

Υπάρχουν βέβαια και άλλοι παράγοντες.
Όπως το από που είσαι και αν θες να είσαι πιο κοντά σε Θεσσαλονίκη ή Αθήνα.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Όπου και να πας θα περάσεις όμορφα. Σημασία έχει να περάσεις σε κάτι που θα σε ενδιαφέρει. :)
Καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ..η αλήθεια ειναι ότι κ γω προτιμώ τη Πάτρα Γιατι έχω παει κ τα έχω δει όλα αυτα που αναφέρεις κ έχω ξενερώσει στην ιδέα ότι μάλλον δε περνάω εκεί τελικά γ αυτο έκανα πιο πολύ την ερώτηση και πάλι ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ..η αλήθεια ειναι ότι κ γω προτιμώ τη Πάτρα Γιατι έχω παει κ τα έχω δει όλα αυτα που αναφέρεις κ έχω ξενερώσει στην ιδέα ότι μάλλον δε περνάω εκεί τελικά γ αυτο έκανα πιο πολύ την ερώτηση και πάλι ευχαριστώ :)

Μπορείς να περάσεις Πάτρα, έχεις μπροστά σου ένα ολόκληρο καλοκαίρι να αναπληρωσεις ότι κενά μπορεί να είχες απτα προηγούμενα χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μπορείς να περάσεις Πάτρα, έχεις μπροστά σου ένα ολόκληρο καλοκαίρι να αναπληρωσεις ότι κενά μπορεί να είχες απτα προηγούμενα χρόνια

Αυριο δίνω το τελευταίο μου μαθημα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Χαχαχαχα είδα ότι είσαι 17 αλλά νόμιζα θα το έχεις βάλει κατάλαθος. Επειδή πιο πάνω είπες ότι εισαι 16 και αυτό κατάλαβα :P

Τη μάθημα δίνεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Χαχαχαχα είδα ότι είσαι 17 αλλά νόμιζα θα το έχεις βάλει κατάλαθος. Επειδή πιο πάνω είπες ότι εισαι 16 και αυτό κατάλαβα :P

Τη μάθημα δίνεις ?

Χημεία Εςυ; μπερδεύτηκες μάλλον άλλος έγραψε ότι ειναι 16:P (σε 13 μερες επισήμως 18 παρακαλω:clapup: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Και εγώ χημεία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Όλα θα πάνε καλα τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω good luck!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Όλα θα πάνε καλα τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω good luck!!!
όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς ;) εύχομαι να πιάσεις την σχολή στη Πάτρα που θες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς ;) εύχομαι να πιάσεις την σχολή στη Πάτρα που θες :clapup:

Σ ευχαριστώ πολύ με τη σειρά μου σου εύχομαι να μπεις στη σχολη της πρώτης σου επιλογής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολύ με τη σειρά μου σου εύχομαι να μπεις στη σχολη της πρώτης σου επιλογής!
Σε ευχαριστώ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeGR

Νεοφερμένος

Ο MikeGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Στο λύκειο που δίνω είμαστε πέντε που δίνουμε ως απόφοιτοι από 21 μέχρι 28. Οι μαθητές μας αντιμετωπίζουν ως ξένο σώμα και ακούω καμιά φορά που πετάνε υπονοούμενα και ατάκες για την ηλικία και γενικά υπάρχει μια αντιμετώπιση απέναντι μας πολύ ανώριμη. Από όσο έχω γράψει μέχρι τώρα με βλέπω να περνάω εκτός Αττικής κάτι που σημαίνει πως δεν θα ξέρω άτομα εκεί που θα περάσω και έχω δεύτερες σκέψεις πλέον για το αν θα πάω να βγάλω δεύτερο χαρτί ή όχι. Στα πανεπιστήμια επικρατούν ίδιες συνθήκες? Οι φοιτητές αντιμετωπίζουν τους μεγαλύτερους ως ξένο σώμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top