Γενικές φοιτητικές απορίες

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Πιο πολύ σημασία έχει να κάνεις κάτι που θα μετρήσει. Το όνομα του επιβλέπων είναι κάτι καθαρά τυπικό ίσα ίσα συνήθως όσο πιο γαμάτος είναι τόσο πιο πιθανό να σε κλάσει τελείως και να τη κάνεις είτε χωρίς καθόλου καθοδήγηση είτε με κάποιον βοηθό διδακτορικό του το οποίο βέβαια δεν είναι πάντα κακό.

Ναι κατά πάσα πιθανότητα θα συνεργαστείς με τους βοηθούς του εκάστοτε καθηγητή που επιλέξεις αλλά ως όνομα επιβλέποντα θα εμφανίζεται το δικό του.
Καλώς, οπότε μάλλον θα επιλέξω να κάνω πτυχιακή με την καθηγήτρια που με ξέρει καλύτερα και ξέρω πως θα με βοηθήσει σε ο,τι χρειαστώ και ας είναι στη κατώτατη βαθμίδα. Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Υπάρχει δυνατότητα να δωσεις μάθημα μέσω για παράδειγμα προφορικων εξετασεων οταν το ειχες δηλωσει στο εαρινο εξαμηνο αλλα δεν το έδωσες τον Σεπτεμβριο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Υπάρχει δυνατότητα να δωσεις μάθημα μέσω για παράδειγμα προφορικων εξετασεων οταν το ειχες δηλωσει στο εαρινο εξαμηνο αλλα δεν το έδωσες τον Σεπτεμβριο??

Εννοεις στην επομενη εξεταστικη,σωστα? Γιατι οχι? Αν για καποιο λογο πρεπει να δωσεις προφορικα και ο καθηγητης το ξερει,γιατι να μην σε εξετασει? Επικοινωνησε μαζι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Εννοεις στην επομενη εξεταστικη,σωστα? Γιατι οχι? Αν για καποιο λογο πρεπει να δωσεις προφορικα και ο καθηγητης το ξερει,γιατι να μην σε εξετασει? Επικοινωνησε μαζι του.
Οκ σε ευχαριστω για την απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Μπορώ να βρω τα φοιτητικά συγγράμματα εκτός ευδόξου?Γνωρίζει κανείς πως κυμαίνονται οι τιμές σε τέτοια βιβλία ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Μπορώ να βρω τα φοιτητικά συγγράμματα εκτός ευδόξου?Γνωρίζει κανείς πως κυμαίνονται οι τιμές σε τέτοια βιβλία ?
Γίνεται, αλλά γιατί να το κάνεις αυτό; Είναι πανάκριβα! Αν θες να πάρεις κι άλλο, για να έχεις δύο σε κάποιο μάθημα ας πούμε, πάρε από Εύδοξο το πιο ακριβό και αγόρασε κάποιο φθηνότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Μπορώ να βρω τα φοιτητικά συγγράμματα εκτός ευδόξου?Γνωρίζει κανείς πως κυμαίνονται οι τιμές σε τέτοια βιβλία ?

Μπορείς σχεδόν σε όλα τα μεγάλα βιβλιοπωλεία αλλά τις περισσότερες φορές είναι πανάκριβα!
Τα μισά βιβλία που πήρα αυτή την φορά έχουν 100 ευρώ.
Αν πάντως χρειάζεσαι δεύτερο βιβλίο σε κάποιο μάθημα και είναι ακριβό μπορείς να το δανιστείς από την βιβλιοθήκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπορώ να βρω τα φοιτητικά συγγράμματα εκτός ευδόξου?Γνωρίζει κανείς πως κυμαίνονται οι τιμές σε τέτοια βιβλία ?
Γιατί αυτο; Τα περισσότερα από όσο ξέρω είναι υπερβολικά ακριβά. Επίσης λέει ο καθηγητής από ποιο βιβλίο εξετάζεστε (ή παρουσιάσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μπορώ να βρω τα φοιτητικά συγγράμματα εκτός ευδόξου?Γνωρίζει κανείς πως κυμαίνονται οι τιμές σε τέτοια βιβλία ?
πολλά είναι ακριβά πχ μπορεί να κάνουν και 50€ το 1 ξέρω εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το 50 είναι φτηνό γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Το 50 είναι φτηνό γενικά.

εξαρτάται αν είναι από επαρχία (χωριό) μπορεί να μην διαθέτει και 50€ για βιβλία (το 1 βιβλίο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Το παρερμήνευσες Σωτήρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εξαρτάται αν είναι από επαρχία (χωριό) μπορεί να μην διαθέτει και 50€ για βιβλία (το 1 βιβλίο)

Εννοούσε προφανώς ότι υπάρχουν βιβλία που κοστίζουν αρκετά περισσότερο από 50 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εννοούσε προφανώς ότι υπάρχουν βιβλία που κοστίζουν αρκετά περισσότερο από 50 ευρώ.

τότε δικό μου λάθος (εγώ λέω με τις τιμές που είδα στα δικά μου) για τις άλλες σχολές δεν ξέρω τιμές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Γεια σε όλους.
Είχε βγει ανακοίνωση πριν κανα μήνα στη σχολή μου να κάνουμε αίτηση για πρακτική άσκηση με κριτήρια επιλογής το μεσο όρος μα + τον αριθμό των περασμενων μαθηματων. Ωστοσο βγηκε χτες ο προσωρινος πίνακας και ο υπευθυνος του προγραμματος αποφασισε να προσθεσει και ενα τριτο κριτηριο και να επιλεξει μονο ατομα που έχουν πάνω απο 8 μεσο ορο με αποτελεσματα να υπαρχουν ατομα που ναι μεν εχουν μεσο ορο πανω απο 8 αλλα να χρωστανε μαθηματα. Ενώ πέρσι η επιλογή είχε γίνει όπως έλεγε και φέτος η αρχική ανακοίνωση, μεσος όρος + περασμένα μαθήματα και είχαν επιλεγεί και άτομα με μεσο ορο 7 και επειδή είχαν περάσει όλα τα μαθήματα τους ανέβαινε το τελικό ποσοστό.
Το θεμα ειναι ότι αν εγώ συμψηφίσω τα 2 κριτήρια και έχοντας περάσει 30/30 μαθήματα έχω ποσοστό 88% ενώ εχουν επιλεγει άτομο με μικρότερο ποσοστό με τον τελευταίο μάλιστα να έχει μόλις 75,7% με περασμένα μαθήματα 20/30. Δηλαδή αν και εγώ αφαιρέσω 10 μαθήματα από τα περασμένα μου θα έχω μεσο ορο πολύ πάνω απο 8...
Η ανακοίνωση που βγήκε τώρα λέει πως μπορούμε να κάνουμε ενστάσεις.
Πιστεύεται ότι μπορώ να κάνω ένσταση ή είχε δικαίωμα να προσθέσει και αυτό το τρίτο κριτήριο;

Να σημειώσω ότι ο υπεύθυνος για τις πρακτικές στη σχολή μου είναι σχεδον ανύπαρκο πρόσωπο. Η επικοινωνία μαζί του γίνεται μόνο μέσω email στο οποίο θα σου απαντήσει αν είσαι τυχερός μετά από 1-2 εβδομάδες και γενικά δεν υπάρχει καμία συνεργασία. Για να καταφέρω να πάρω τα χαρτιά της εθελοντικής πρακτικής που είχα κάνει πέρσι πέρασαν 6 μήνες ενώ υπάρχουν και παιδιά που έχουν τελειώσει αμοιβόμενη πρακτική 1 χρόνο+ και δεν μπορούν να τον βρουν πουθενά ώστε να τους δώσει την σύμβαση τους για να την καταθέσουν στον φορέα τους και να πληρωθούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γεια σε όλους.
Είχε βγει ανακοίνωση πριν κανα μήνα στη σχολή μου να κάνουμε αίτηση για πρακτική άσκηση με κριτήρια επιλογής το μεσο όρος μα + τον αριθμό των περασμενων μαθηματων. Ωστοσο βγηκε χτες ο προσωρινος πίνακας και ο υπευθυνος του προγραμματος αποφασισε να προσθεσει και ενα τριτο κριτηριο και να επιλεξει μονο ατομα που έχουν πάνω απο 8 μεσο ορο με αποτελεσματα να υπαρχουν ατομα που ναι μεν εχουν μεσο ορο πανω απο 8 αλλα να χρωστανε μαθηματα. Ενώ πέρσι η επιλογή είχε γίνει όπως έλεγε και φέτος η αρχική ανακοίνωση, μεσος όρος + περασμένα μαθήματα και είχαν επιλεγεί και άτομα με μεσο ορο 7 και επειδή είχαν περάσει όλα τα μαθήματα τους ανέβαινε το τελικό ποσοστό.
Το θεμα ειναι ότι αν εγώ συμψηφίσω τα 2 κριτήρια και έχοντας περάσει 30/30 μαθήματα έχω ποσοστό 88% ενώ εχουν επιλεγει άτομο με μικρότερο ποσοστό με τον τελευταίο μάλιστα να έχει μόλις 75,7% με περασμένα μαθήματα 20/30. Δηλαδή αν και εγώ αφαιρέσω 10 μαθήματα από τα περασμένα μου θα έχω μεσο ορο πολύ πάνω απο 8...
Η ανακοίνωση που βγήκε τώρα λέει πως μπορούμε να κάνουμε ενστάσεις.
Πιστεύεται ότι μπορώ να κάνω ένσταση ή είχε δικαίωμα να προσθέσει και αυτό το τρίτο κριτήριο;

Να σημειώσω ότι ο υπεύθυνος για τις πρακτικές στη σχολή μου είναι σχεδον ανύπαρκο πρόσωπο. Η επικοινωνία μαζί του γίνεται μόνο μέσω email στο οποίο θα σου απαντήσει αν είσαι τυχερός μετά από 1-2 εβδομάδες και γενικά δεν υπάρχει καμία συνεργασία. Για να καταφέρω να πάρω τα χαρτιά της εθελοντικής πρακτικής που είχα κάνει πέρσι πέρασαν 6 μήνες ενώ υπάρχουν και παιδιά που έχουν τελειώσει αμοιβόμενη πρακτική 1 χρόνο+ και δεν μπορούν να τον βρουν πουθενά ώστε να τους δώσει την σύμβαση τους για να την καταθέσουν στον φορέα τους και να πληρωθούν...

Κάντε παράπονα στην γραμματεία. Δεν ξέρω πως ειναι ο κανονισμός στο τμήμα σας αλλά σε εμάς η πιθανότητα να κάνεις πρακτική είναι απλώς αντιστρόφως ανάλογη του πότε τελειώνεις. Όσοι είναι 5ο έτος σχεδόν σίγουρα θα κάνουν πρακτική, όσοι είναι 4ο έχουν πιθανότητα, όσοι είναι 3ο πλέον δεν τους αφήνουν (ενώ εγώ παλιά είχα κάνει στο 3ο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Κάντε παράπονα στην γραμματεία. Δεν ξέρω πως ειναι ο κανονισμός στο τμήμα σας αλλά σε εμάς η πιθανότητα να κάνεις πρακτική είναι απλώς αντιστρόφως ανάλογη του πότε τελειώνεις. Όσοι είναι 5ο έτος σχεδόν σίγουρα θα κάνουν πρακτική, όσοι είναι 4ο έχουν πιθανότητα, όσοι είναι 3ο πλέον δεν τους αφήνουν (ενώ εγώ παλιά είχα κάνει στο 3ο).

Δεν υπάρχει κάποιος κανονισμός για την πρακτική. Και η γραμματεία είναι εντελώς αδιάφορη. Όσες φορές έχω πάρει εγώ προσωπικά ή άλλα παιδιά να παραπονεθούμε για τον συγκεκιμένο υπεύθυνο οι απαντήσεις που παίρνουμε είναι "δεν είναι δική μας αρμοδιότητα επικοινωνήστε μαζί του" και τέτοια.. Επίσης η πρακτική δεν είναι υποχρεωτική στη σχολή μου και τις περισσότερες φορές δεν είναι και αμοιβόμενη γιατί έχει σταματήσει η χρηματοδότηση για το τμήμα μου. Έτσι όσοι θέλουμε κάνουμε πρακτική "εθελοντικά" ή ελπίζουμε σε αυτή την αμοιβόμενη πρακτική που βγαίνει κάθε χρόνο και δίνει 6-10 θέσεις...
Απλά για μένα δεν είναι σωστό να βγαίνει πρώτα προκύρηξη με 2 κριτήρια και μετά αυτός να θέτει και ενα 3ο....Θα κάνω την ένσταση αλλά η αδικία θα νικήσει και πάλι και θα την αγνοήσει προφανώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Αν και νομίζω οτι σπαμμαρω μονο εγώ ασταμάτητα πρέπει να αναφέρω το εξής.

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΑ.

Προχτές συνειδητοποιώ τυχαία ότι έχει αφαιρεθεί από την δήλωση μαθημάτων μου ένα μάθημα ελευθερης επιλογής το οποίο το είχα δηλώσει κανονικά. Ενημερώνοντας και τα υπόλοιπα παιδιά (γενικα είμαστε 20 άτομα που το έχουμε επιλέξει) καταλάβαμε ότι έχουμε όλοι το ίδιο πρόβλημα και κάτι δεν πηγαίνει καλά. Από χτες το πρωι εχει ξεκινήσει ένα δράμα. Σας στέλνω χαρακτηριστηκά το email που μας έστειλε η καθηγήτρια για να καταλάβετε.
"Αγαπητές/ αγαπητοί συνάδελφοι,

Χθες 22/11 στη Γενική Συνέλευση του Τμήματος, κάποια μέλη ΔΕΠ έθεσαν θέμα για τη διδασκαλία του μαθήματος. Αποτέλεσμα της εμπλοκής ήταν η απόσυρσή του από τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής. Ήρθα χθες σε επικοινωνία με τον Πρόεδρο του Τμήματος, αλλά και με τον Κοσμήτορα για να βρεθεί μια λύση, ακόμη δεν έχει καταστεί δυνατό. Οι λόγοι της απόσυρσης απ’ ότι μου είπε ο Πρόεδρος, σε νέα τηλεφωνική επικοινωνία σήμερα, ήταν η μη ένταξη του μαθήματος στις συζητήσεις για το πρόγραμμα τον Ιούνιο του 2016. Του είπα ότι οι περισσότεροι/περισσότερες φοιτητές/φοιτήτριες είναι 4ο έτος και είναι αδύνατο και απαράδεκτο να τους «κρεμάμε» με αυτόν τον τρόπο εν μέσω του εξαμήνου. Του είπα επίσης ότι πρέπει να βρεθεί μια λύση και μου ανταπάντησε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο σ’ αυτή τη φάση.
Από την πλευρά μου σας ζητώ συγνώμη, θεωρώ ότι πρόκειται για απαξίωση τόσο της δικής μου επιστημονικής ταυτότητας, όσο και κυρίως των φοιτητών/φοιτητριών του τμήματος."

Μιλάμε ότι το μάθημα "καταργήθηκε" τέλος νοέμβρη όταν για την ολοκλήρωση του χειμερινού εξαμήνου έχουν μείνει 4-5 διαλέξεις σε κάθε μάθημα. Πήγαμε στο Πρόεδρο τα περισσότερα παιδιά καθώς και στον Κοσμήτορα. Πέρα από απαράδεκτη συμπεριφορά προς εμάς απαξιώνοντας μας τελειώς και έχοντας μόνο ειρωνική διάθεση δεν μας δώσανε καμία ουσιαστική επιλογή ή κάποια λύση ενώ έλεγαν και ξανα έλεγαν ότι και νομικά είναι καλυμμένοι και δεν μπροούμε να τους κάνουμε τίποτα.
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΓΏ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ, ΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ (που δεν πιστευω), ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ειμαστε 40 μέρες απο την εξεταστική, οι περισσότεροι πιστεύαμε ότι τον ιούνιο άντε τον σεπτέμβρη θα πάρουμε πτυχίο και η ίδια μας η σχολή μας φέρεται έτσι...
καμια ντροπή πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι δηλώσεις μαθημάτων έχουν γίνει σε εσάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Kαι στη δικη μου σχολη ειχε συμβει το ιδιο... Σε μαθημα επιλογης, αποφάσισαν κάποια στιγμή μέσα στο εξάμηνο να το καταργήσουν εντελώς. Ο ίδιος καθηγητής που έκανε αυτό το μάθημα επιλογής, δίδασκε ένα άλλο μάθημα φέτος αλλά τελικά...έφυγε από το πανεπιστημίο. Τώρα το μάθημα έχει αλλάξει διδάσκουσα και ώρα. Ειναι τραγικα αυτα τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top