Γενικές φοιτητικές απορίες

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Άρα να δηλώσω μαθήματα. Απλώς τα δηλώνω και μετά δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

Βαγγέλης

δήλωσε τα όταν αρχίζουν οι δηλώσεις για την εξεταστική
με τα βιβλία που έχεις πάρει από τον ευδοξο (αλλιώς θα πρέπει να τα επιστρέψεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Για το πάσο τι φωτογραφία χρειάζεται να βγάλω ?

Επίσης πήρα στη γραμματεία της σχολής τηλέφωνο και μου είπαν θα βγει ανακοίνωση για να ξεκινήσουν οι αιτήσεις για τα βιβλία.Σε κάποια άλλη σχολή μήπως πήρε βιβλία κανείς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Για το πάσο τι φωτογραφία χρειάζεται να βγάλω ?

Επίσης πήρα στη γραμματεία της σχολής τηλέφωνο και μου είπαν θα βγει ανακοίνωση για να ξεκινήσουν οι αιτήσεις για τα βιβλία.Σε κάποια άλλη σχολή μήπως πήρε βιβλία κανείς ?

οχι όλοι έχουμε ευδοξο και βγαίνει ανακοίνωση
για το πασο μπαίνεις εδώ και βγάζεις φώτο (selfi σ προτείνω) αλλά για να πιάσει την αναλογία που σου λέει μην το βάζεις κάθετα το κινητό σου αλλά οριζόντια
στη φώτο να είσαι μόνος σ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δήλωσε τα όταν αρχίζουν οι δηλώσεις για την εξεταστική
με τα βιβλία που έχεις πάρει από τον ευδοξο (αλλιώς θα πρέπει να τα επιστρέψεις)

Μισό, δηλαδή πρέπει να μπλέξω και με Εύδοξο. Θα δώσω πάλι Πανελλαδικές, δεν πρόκειται να φοιτήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.
Μισό, δηλαδή πρέπει να μπλέξω και με Εύδοξο. Θα δώσω πάλι Πανελλαδικές, δεν πρόκειται να φοιτήσω.
Δεν είναι υποχρεωτικό να μπλέξεις με Εύδοξο. Αν τη δήλωση των μαθημάτων του πρώτου εξαμήνου την κάνετε εσείς οι ίδιοι και όχι η Γραμματεία, απλά δήλωσε τα μαθήματα και είσαι οκ. Στην προηγούμενη σχολή μου αυτό είχα κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Για το πάσο τι φωτογραφία χρειάζεται να βγάλω ?

Επίσης πήρα στη γραμματεία της σχολής τηλέφωνο και μου είπαν θα βγει ανακοίνωση για να ξεκινήσουν οι αιτήσεις για τα βιβλία.Σε κάποια άλλη σχολή μήπως πήρε βιβλία κανείς ?

Οτι θες βάζεις , ένας γνωστός μου έβαλε έναν παίκτη ποδοσφαίρου που ειναι μαύρος , βέβαια τωρα πιστεύω πως θα εχει πρόβλημα με τα εισιτήρια στα λεωφορεία χαχα καλός μλκας :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
παίδες για φωτοτυπίες στην περιοχή του κέντρου ,τι παίζει από τιμές/σελίδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παίδες για φωτοτυπίες στην περιοχή του κέντρου ,τι παίζει από τιμές/σελίδα;

https://www.planetcopy.gr/
Πολύ φτηνό και πολύ καλό. Προχθές φωτοτύπησα 240 σελίδες (μικρού μεγέθους βιβλίου) και μου τις έβγαλαν σε 60 φύλλα μπρος-πίσω, μου τα "έδεσαν" με σπιράλ στο πλάι και πλήρωσα μόνο 6 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Πρός πρωτοετείς φοιτητές του ΕΚΠΑ ή όποιον άλλο γνωρίζει...Εχω κάνει ηλεκτρονικά αίτηση εδω και πολύ καιρό αλλά δε μου έχει έρθει κανένας κωδικός για το πάσο. Ρώτησα στη γραμματεία, μου είπαν οτι εχει εγκριθεί η αίτηση μου αλλά τίποτα. Αν παω και πάλι θα με περάσουν για ηλίθια ή θα μου την πούν :p Δε βλέπω όμως και φως στην υπόθεση

HELP HELP HELP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.
Όταν λες κωδικό τι εννοείς; Τον αριθμό του πάσο σου ή τον κωδικο ΡΙΝ που θα σου σταλεί όταν το πάσο είναι έτοιμο για παραλαβή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Όταν λες κωδικό τι εννοείς; Τον αριθμό του πάσο σου ή τον κωδικο ΡΙΝ που θα σου σταλεί όταν το πάσο είναι έτοιμο για παραλαβή;

Αρχικά ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση !! Μου εχουν στείλει αριθμό PIN αλλά απο εκεί και πέρα δεν ξέρω τίποτα...Κακώς αλλά το ειχα αφήσει λίγο αλλά πρέπει να το κυνηγήσω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση !! Μου εχουν στείλει αριθμό PIN αλλά απο εκεί και πέρα δεν ξέρω τίποτα...Κακώς αλλά το ειχα αφήσει λίγο αλλά πρέπει να το κυνηγήσω :/
Τίποτα! :)
Είσαι σίγουρη ότι είναι ο αριθμός ΡΙΝ και οχι ο αριθμός αιτησης της ακαδημαϊκης ταυτότητας σου; ( 3 τετράδες αριθμών) Γιατί στο μήνυμα που σου δίνουν ΡΙΝ σου λένε και οτι το πάσο σου είναι έτοιμο για παραλαβή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πρός πρωτοετείς φοιτητές του ΕΚΠΑ ή όποιον άλλο γνωρίζει...Εχω κάνει ηλεκτρονικά αίτηση εδω και πολύ καιρό αλλά δε μου έχει έρθει κανένας κωδικός για το πάσο. Ρώτησα στη γραμματεία, μου είπαν οτι εχει εγκριθεί η αίτηση μου αλλά τίποτα. Αν παω και πάλι θα με περάσουν για ηλίθια ή θα μου την πούν :p Δε βλέπω όμως και φως στην υπόθεση

HELP HELP HELP

η αίτησή σου αρχικά θα γίνει δεκτή (μπορεί να πάρει και 3 βδομάδες) και μετά από λίγες μέρες θα πας να το πάρεις (όταν σου ξανά στείλουν μήνυμα από εκεί που το επέλεξες να το πάρεις) σου δίνουν τον κωδικό της αίτησης στο μήνυμα τον οποίο τον λες (συνήθως είναι 12ψήφιος) λες και τον αριθμό ταυτότητας (δεν πας γραμματεία να το πάρεις πας εκεί που έβαλες ότι θα πας να το πάρεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
η αίτησή σου αρχικά θα γίνει δεκτή (μπορεί να πάρει και 3 βδομάδες) και μετά από λίγες μέρες θα πας να το πάρεις (όταν σου ξανά στείλουν μήνυμα από εκεί που το επέλεξες να το πάρεις) σου δίνουν τον κωδικό της αίτησης στο μήνυμα τον οποίο τον λες (συνήθως είναι 12ψήφιος) λες και τον αριθμό ταυτότητας (δεν πας γραμματεία να το πάρεις πας εκεί που έβαλες ότι θα πας να το πάρεις)

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις πληροφορίες, ειχα αρχίσει να ανησυχώ οτι εχω κάνει μπαρούτι :P:P:P Η αίτηση μου υποβλήθηκε στις 4 Οκτωβρίου...Οπότε λίγες μέρες ακόμα υπομονή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος αν έχει σημασία η βαθμίδα του καθηγητή με τον οποίο θα εκπονήσουμε πτυχιακή;
Ας πουμε αν θα είναι λεκτορας, καθηγητής, επίκουρος κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος αν έχει σημασία η βαθμίδα του καθηγητή με τον οποίο θα εκπονήσουμε πτυχιακή;
Ας πουμε αν θα είναι λεκτορας, καθηγητής, επίκουρος κλπ;

καμία πχ σε εμάς ας πουμε πολιτική 1 την έχει ο Κουντούρης αλλά μας έκανε στο τμήμα μου 1 καινούργιος (πέρυσι) που ήταν ο 1ος χρόνος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
καμία πχ σε εμάς ας πουμε πολιτική 1 την έχει ο Κουντούρης αλλά μας έκανε στο τμήμα μου 1 καινούργιος (πέρυσι) που ήταν ο 1ος χρόνος του

Ήταν λέκτορας εννοείς και αναλάμβανε να είναι υπεύθυνος για πτυχιακές εργασίες;
Αν έχει κάποια σημασία για το βιογραφικό και σε επαγγελματικό επιπεδο αναρωτίεμαι γιατί πήγα και συζήτησα για πτυχιακή από μια καθηγήτρια που έχει τη βαθμίδα του λέκτορα και αναρωτιέμαι αν πρέπει να απευθυνθώ καλύτερα σε κάποιον που να έχει την βαθμίδα του καθηγητή ή αν δεν έχει καμία απολύτως σημασία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ήταν λέκτορας εννοείς και αναλάμβανε να είναι υπεύθυνος για πτυχιακές εργασίες;
Αν έχει κάποια σημασία για το βιογραφικό και σε επαγγελματικό επιπεδο αναρωτίεμαι γιατί πήγα και συζήτησα για πτυχιακή από μια καθηγήτρια που έχει τη βαθμίδα του λέκτορα και αναρωτιέμαι αν πρέπει να απευθυνθώ καλύτερα σε κάποιον που να έχει την βαθμίδα του καθηγητή ή αν δεν έχει καμία απολύτως σημασία. :)

αα σορι εσυ λες για πτυχιακη εργασια η πρακτικη αυτο ακριβως δε το γνωρίζω αλλα δε νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
αα σορι εσυ λες για πτυχιακη εργασια η πρακτικη αυτο ακριβως δε το γνωρίζω αλλα δε νομιζω

Ναι ναι για εκπόνηση πτυχιακής εργασίας ρωτάω :) Δεν πειράζει ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Αν κάποιος άλλος γνωρίζει ας μας πει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πιο πολύ σημασία έχει να κάνεις κάτι που θα μετρήσει. Το όνομα του επιβλέπων είναι κάτι καθαρά τυπικό ίσα ίσα συνήθως όσο πιο γαμάτος είναι τόσο πιο πιθανό να σε κλάσει τελείως και να τη κάνεις είτε χωρίς καθόλου καθοδήγηση είτε με κάποιον βοηθό διδακτορικό του το οποίο βέβαια δεν είναι πάντα κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top