Γενικές φοιτητικές απορίες

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Tει αθηνας. Επισης δεν εχω ιδεα πως γινεται με τους πρωτοετεις οσον αφορα τα εργαστηρια..εβγαλε το τμημα μου τρεις ανακοινωσεις για αυτους που εχουν δηλωσει συγκεκριμενα εργαστηρια να πανε συγκεκριμενη ωρα και μερα για να χωριστουν σε τμηματα αλλα απο τα εργαστηρια μας αυτα που εχουμε στο πρωτο εξαμηνο δεν αναφεροταν κατι εκει και ουτε ελεγε κατι για πρωτοετεις...ολοι οι πρωτοετεις ετσι ειναι η μονο εγω ειμαι χαμενος; :P:P
Δες αν λεει για ηλεκτρονικη ή εγγραφη στη σχολη..αν εχουν αρχισει τα μαθηματα πηγαινε και ρωτα ή παρε τη γραμματεια.Οταν πηγες να γραφτεις αν δεν σου εδωσαν κωδικους για το estudents πηγαινε να παρεις τωρα. Και οσο αναφορα το eclass απο ο,τι ξερω για τα τει και για της αθηνας γραφεσαι ή χρησιμποιεις κωδικους του estudents και οι καθηγητες ανοιγουν αυτο τον καιρο τα μαθηματα τους εκει εχει σε καποια μαθηματα διαφανειες για διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios3724

Νεοφερμένος

Ο marios3724 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δες αν λεει για ηλεκτρονικη ή εγγραφη στη σχολη..αν εχουν αρχισει τα μαθηματα πηγαινε και ρωτα ή παρε τη γραμματεια.Οταν πηγες να γραφτεις αν δεν σου εδωσαν κωδικους για το estudents πηγαινε να παρεις τωρα. Και οσο αναφορα το eclass απο ο,τι ξερω για τα τει και για της αθηνας γραφεσαι ή χρησιμποιεις κωδικους του estudents και οι καθηγητες ανοιγουν αυτο τον καιρο τα μαθηματα τους εκει εχει σε καποια μαθηματα διαφανειες για διαβασμα.

H εγγραφη γινεται ηλεκτρονικα οταν πηγα να γραφτω μου δωσανε και κωδικους κλπ. Πρεπει το estudy να γινεται η δηλωση λογικα. Εγω τα δηλωσα απο εκει. Επισης με τα εργαστηρια τι γινεται; θελω να πω χωριζουν σε ομαδες αλφαβητικα..οκ. Αλλα το τμημα μου εβγαλε 4 ανακοινωσεις που δεν διευκρινιζε για ποιους πανε( για πρωτοετεις; για αλλους στα αλλα εξαμηνα?..και μολις κοιταω και ξανακοιταω δεν βλεπω καποιο απο τα συγκεκριμενα εργαστηρια που αναφερουν οι ανακοινωσεις στο πρωτο εξαμηνο στα μαθηματα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alexgr

Νεοφερμένος

Ο alexgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
H εγγραφη γινεται ηλεκτρονικα οταν πηγα να γραφτω μου δωσανε και κωδικους κλπ. Πρεπει το estudy να γινεται η δηλωση λογικα. Εγω τα δηλωσα απο εκει. Επισης με τα εργαστηρια τι γινεται; θελω να πω χωριζουν σε ομαδες αλφαβητικα..οκ. Αλλα το τμημα μου εβγαλε 4 ανακοινωσεις που δεν διευκρινιζε για ποιους πανε( για πρωτοετεις; για αλλους στα αλλα εξαμηνα;)..και μολις κοιταω και ξανακοιταω δεν βλεπω καποιο απο τα συγκεκριμενα εργαστηρια που αναφερουν οι ανακοινωσεις στο πρωτο εξαμηνο στα μαθηματα μου.
καιγω τει αθηνας θα ξεκινησω( διοικ.επ.). Ειδα ενα ρπογραμμα που βγηκε για το τμημαμου αλλα δεν εχει μεσα εργαστηρια ουτε βλεπω καποια ανακοινωση για τα εργαστηρια :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Απορια...

Εφθασα στην πολη σπουδων λιγο μετα τις 13:00 το μεσημερι. Πηγα να δωσω τα δικαιολογητικα για την εγγραφη και μια γυναικα με υφακι και μαγκια μου ειπε πως πρεπει να περασω την Δευτερα γιατι τωρα η γραμματεια εκλεισε (ειχε 3 υπαλληλους μεσα που δουλευανε τεσπα)

Ειδα στο προγραμμα πως εχω πληροφορικη στις 8 το πρωι και εμαθα πως η γραμματειες γενικα λειτουργουν 11:00 με 13:00.

Τωρα πως θα γινει η δουλεια?! Δικαιολογητικα δεν εχω δωσει και εχω μαθημα στις 9 το πρωι και η γραμματεια ανοιγει στις 11:00..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jer

Νεοφερμένος

Ο jer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πας κανονικα,δεν ειναι εργαστηριο για να χρειαζεται να σε εχουν στα χαρτια τους,διαλεξη ειναι,και στης 11 πας για τα δικαιολογητικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Η δήλωση των μαθημάτων γίνεται ηλεκτρονικά στο my-studies ή στο eclass ; Μέχρι πότε είναι η προθεσμία για να δηλωθούν , αφού η σχολή δεν έχει βγάλει σχετική ανακοίνωση ; Η εγγραφή σε μάθημα στο eclass είναι για να έχουμε εμείς σημειώσεις από τους καθηγητές ; Κάτι τελευταίο , τη Δευτέρα ξεκινάμε και μας έχουν δώσει πρόγραμμα τμήματος α και β , επιλέγω εγώ ποιο από τα δυο θα ακολουθήσω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η δήλωση των μαθημάτων γίνεται ηλεκτρονικά στο my-studies ή στο eclass ; Μέχρι πότε είναι η προθεσμία για να δηλωθούν , αφού η σχολή δεν έχει βγάλει σχετική ανακοίνωση ; Η εγγραφή σε μάθημα στο eclass είναι για να έχουμε εμείς σημειώσεις από τους καθηγητές ; Κάτι τελευταίο , τη Δευτέρα ξεκινάμε και μας έχουν δώσει πρόγραμμα τμήματος α και β , επιλέγω εγώ ποιο από τα δυο θα ακολουθήσω ;
Λοιπόν, το μάι στάντιζ είναι για δηλώσεις/βαθμολογίες, το ικλας είναι για να είσαι σε μία "επαφή" με το μάθημα. Οι περισσότεροι καθηγητές ανεβάζουν ανακοινώσεις, παλιά θέματα, διάφορες εργασίες ή γενικά σημειώσεις για το μάθημα.
Μήν αγχώνεσαι για την δήλωση, θα βγεί ανακοίνωση κάποια στιγμή περίπου τέλη οκτώβρη-αρχές νοέμβρη.
Αν είσαι οπως γράφεις στο φυσικό, τότε ναί διαλέγεις εσύ σε ποιο τμήμα θές να πάς, άν και να ξέρεις πως η μόνη διαφορά μεταξύ των 2 τμημάτων(εκτός απο τις διαφορετικές ώρες) είναι μόνο στο μάθημα της Φυσικής 1, όπου θα σου πρότεινα να πάς στο τμήμα Α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδια είμαι στο οικονομικο του Εκπα μπορω να καταθεσω τα χαρτια για πρακτικη στην Ασοεε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδια είμαι στο οικονομικο του Εκπα μπορω να καταθεσω τα χαρτια για πρακτικη στην Ασοεε??

Δεν γίνεται αυτό που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πας κανονικα,δεν ειναι εργαστηριο για να χρειαζεται να σε εχουν στα χαρτια τους,διαλεξη ειναι,και στης 11 πας για τα δικαιολογητικα.

Εχει ενα (Ε) διπλα στο μαθημα, επιλογης ή εργαστηριο σημαινει?! Δεν υπαρχει και πουθενα καποιο υπομνημα, κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχει ενα (Ε) διπλα στο μαθημα, επιλογης ή εργαστηριο σημαινει?! Δεν υπαρχει και πουθενα καποιο υπομνημα, κατι...

Αν είσαι σε σχολή με θεωρητικά και εργαστηριακά μαθήματα, το (Ε) σημαίνει εργαστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Χαζη ερωτηση :P To ωρολογιο προγραμμα που το βρισκουμε;Γιατι παω στις ανακοινωσεις της σχολης και δεν βρισκω κατι.Πρεπει να μπω με τους κωδικους μου στην ιστοσελιδα;Αλλα εκει μου φανηκε οτι ελεγε μονο ποια μαθηματα εχω στο Α εξαμηνο οχι που να τα παρακολουθησω και τι ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω Mercury και κάτι άλλο; Έχει βγει ανακοίνωση για τακτική γενική συνέλευση ειδικής σύνθεσης του τμήματος φυσικής η οποία είναι αύριο. Είναι για καθηγητές αυτή η συνέλευση ; Αν είναι μόνο για καθηγητές θα γίνουν τα αυριανά μαθήματα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω Mercury και κάτι άλλο; Έχει βγει ανακοίνωση για τακτική γενική συνέλευση ειδικής σύνθεσης του τμήματος φυσικής η οποία είναι αύριο. Είναι για καθηγητές αυτή η συνέλευση ; Αν είναι μόνο για καθηγητές θα γίνουν τα αυριανά μαθήματα ;
Ναι ρε,αυτά είναι τα γραφειοκρατικά των καθηγητών, μήν σε απασχολούν.
Και επίσης ναί, αύριο γίνονται κανονικά όλα τα μαθήματα.
Καλή αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι ρε,αυτά είναι τα γραφειοκρατικά των καθηγητών, μήν σε απασχολούν.
Και επίσης ναί, αύριο γίνονται κανονικά όλα τα μαθήματα.
Καλή αρχή.
Σε ευχαριστώ πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είναι υποχρεωτικό να πάμε στις γενικές συνελεύσεις; Ρωτάω γιατί σήμερα μας μοίρασαν φυλλάδια από μια φοιτητική παράταξη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είναι υποχρεωτικό να πάμε στις γενικές συνελεύσεις; Ρωτάω γιατί σήμερα μας μοίρασαν φυλλάδια από μια φοιτητική παράταξη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Όχι δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Γνωριζει κάποιος πως μπορώ να ρυθμίσω τις ειδοποιήσεις του eclass (uoa) να έρχονται αυτόματα στο κινητό μέσω email; Δεν ξερω πως να ρυθμίσω το server στο iOS για τη λήψη email στο λογαριασμό πανεπιστημίου smd#####@uoa.gr... Συνεχεια στέλνουν μηνύματα οι καθηγητές και δεν μπορώ να τα δω εγκαίρως χωρίς να μπω στο eclass από browser!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Οσα ΤΕΙ χωριζουν τους φοιτητες σε Ομαδες, θα πηγαινουμε μονο στην θεωρια μεχρι να γινουν οι τελικες Ομαδες?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IkCa

Νεοφερμένος

Η IkCa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι κανείς από Επικοινωνίας και ΜΜΕ εδώ, εάν ναι τότε αυτό θα του φανεί χρήσιμο :)
https://www.neopolis.gr/odigos-epiviwsis-tmima-epikoinwnias-mme-ws-prwtoetis/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top