Γενικές φοιτητικές απορίες

estelle_

Νεοφερμένος

Η estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
με το πασο τι γινεται το ζητάμε από τη γραμματεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μία χαζοερώτηση να κάνω
Αν κάποιος πέρασε μέσω πανελληνίων σε μία σχολή αλλά δεν πήρε το απολυτήριο του λυκείου, τι γίνεται??
Μπορεί να γραφτεί στη σχολή και να παρακολουθήσει κανονικά τα μαθήματα ή πρέπει να πάρει απολυτήριο πρώτα? Κινδυνεύει να χάσει τη θέση του????

Δεν νομιζω να μπορείς να εγγραφείς.Εμενα στην εγγραφη μου ζητησαν αριθμό απολυτήριου και βαθμό απολυτήριου.
Δες τη πρώτη παράγραφο και απο εδώ: https://www.look4studies.com/eisagwgi-sta-panepistimia.html
Για να είσαι σίγουρος όμως επικοινώνησε πρώτα με τον διευθυντή σου και μετα με το υπουργείο Παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δηλώσεις για συγγράμματα πότε κάνουμε; Βγαίνει κάποια ανακοίνωση σχετικά με τις ημερομηνίες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Δηλώσεις για συγγράμματα πότε κάνουμε; Βγαίνει κάποια ανακοίνωση σχετικά με τις ημερομηνίες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Νομίζω πως τέλη Οκτώβρη με αρχές Νοέμβρη περίπου γίνεται η δήλωση συγγραμάτων συνήθως. Βγαίνουν σχετικές ανακοινώσεις από τη γραμματεία του κάθε τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Βρε παιδια εκανε κανεις αιτηση σιτισης στο ΑΠΘ;; Συμπληρωσα και εκτυπωσα μια αιτηση και ηθελα να την ανεβασω μαζι με τα δικαιολογητικα αφου τα ειχα τραβηξει φωτογραφιες, δεν μπορουσα ομως να βαλω ολες τις εικονες; Τα ανεβαζεις ενα ενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία για να βγάλουμε πάσο ή μπορούμε να το κάνουμε και από σήμερα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μπορείς και από σήμερα, μπορείς και ανήμερα πρωτοχρονιά, μπορείς και το επόμενο καλοκαίρι. Δεν υπάρχει κανένας χρονικός περιορισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Οταν κανεις την αιτηση για το φοιτητικο πασο σου ζηταει 'στοιχεια μονιμης κατοικιας'. Κι εγω εβαλα τα στοιχεια του κανονικου μου σπιτιου και οχι της προσωρινης κατοικιας στην πολη του σπουδαζω. Στην προεπισκοπιση της ταυτοτητας ομως εβαζε απο πισω τα στοιχεια της κατοικιας της πολης που καταγομαι οπως τα εβαλα. Ειναι σωστο αυτο ή πρεπει να εχει τα στοιχεια της πολης που σπουδαζω και μενω τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οταν κανεις την αιτηση για το φοιτητικο πασο σου ζηταει 'στοιχεια μονιμης κατοικιας'. Κι εγω εβαλα τα στοιχεια του κανονικου μου σπιτιου και οχι της προσωρινης κατοικιας στην πολη του σπουδαζω. Στην προεπισκοπιση της ταυτοτητας ομως εβαζε απο πισω τα στοιχεια της κατοικιας της πολης που καταγομαι οπως τα εβαλα. Ειναι σωστο αυτο ή πρεπει να εχει τα στοιχεια της πολης που σπουδαζω και μενω τωρα;
Δεν έχει να γράψεις στοιχεία πρωσωρινής κατοικίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν είχα περάσει Λάρισα είχα βάλει τόπο διαμονής Θεσσαλονίκη. Δεν πειράζει νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios3724

Νεοφερμένος

Ο marios3724 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα δεν εχω ιδεα..για τους πρωτοετεις..απο που δηλωνουμε τα μαθηματα για το Α' εξαμηνο; απο το e-class ή στο estudy; ποια μαθηματα δηλωνουμε; οσα γραφει το προγραμμα μας του πρωτου εξαμηνου; με τα εργαστηρια τι γινεται; δηλωνονται και αυτα; χαζες ερωτησεις αλλα δεν εχω ιδεα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μπορείς και από σήμερα, μπορείς και ανήμερα πρωτοχρονιά, μπορείς και το επόμενο καλοκαίρι. Δεν υπάρχει κανένας χρονικός περιορισμός.

Ευχαριστώ.

Στα στοιχεία φοιτητή εμένα μου βγάζει το όνομα δυο φορές μια ελληνικά και μια λατινικά με ερωτηματικό ανάμεσα, υπάρχει πρόβλημα λετε ;
π.χ. Γiάννης;Giannis
Papadopoulos;Παπαδοπουλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
παιδιά μια ερώτηση.στην εγγραφή που κάνουμε στο σύστημα της σχολής μπορούμε να αλλάξουμε τον αριθμό κινητού που είχαμε δώσει στην ηλεκτρονική εγγραφή ,σωστά; ή μπορεί να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ευχαριστώ.

Στα στοιχεία φοιτητή εμένα μου βγάζει το όνομα δυο φορές μια ελληνικά και μια λατινικά με ερωτηματικό ανάμεσα, υπάρχει πρόβλημα λετε ;
π.χ. Γiάννης;Giannis
Papadopoulos;Παπαδοπουλος
Όχι έτσι πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εμένα στα στοιχεία φοιτητή μου έβγαλε ονοματεπώνυμο με λατινικούς χαρακτήρες . Υπάρχει πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εμένα στα στοιχεία φοιτητή μου έβγαλε ονοματεπώνυμο με λατινικούς χαρακτήρες . Υπάρχει πρόβλημα;
Γενικα παντως λεπτομερειες ειναι αυτα..αν ειναι σωστα ειναι κομπλε..σημασια εχει να ειναι σωστα γραμμενα εκτος αν ειναι στα κινεζικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios3724

Νεοφερμένος

Ο marios3724 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα δεν εχω ιδεα..για τους πρωτοετεις..απο που δηλωνουμε τα μαθηματα για το Α' εξαμηνο; απο το e-class ή στο estudy; ποια μαθηματα δηλωνουμε; οσα γραφει το προγραμμα μας του πρωτου εξαμηνου; με τα εργαστηρια τι γινεται; δηλωνονται και αυτα; χαζες ερωτησεις αλλα δεν εχω ιδεα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδια συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα δεν εχω ιδεα..για τους πρωτοετεις..απο που δηλωνουμε τα μαθηματα για το Α' εξαμηνο; απο το e-class ή στο estudy; ποια μαθηματα δηλωνουμε; οσα γραφει το προγραμμα μας του πρωτου εξαμηνου; με τα εργαστηρια τι γινεται; δηλωνονται και αυτα; χαζες ερωτησεις αλλα δεν εχω ιδεα:P.
Εξαρταται απο το Πανεπιστημιο/ΤΕΙ και το αντιστοιχο τμημα! Εσυ που βρισκεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios3724

Νεοφερμένος

Ο marios3724 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εξαρταται απο το Πανεπιστημιο/ΤΕΙ και το αντιστοιχο τμημα! Εσυ που βρισκεσαι;
Tει αθηνας. Επισης δεν εχω ιδεα πως γινεται με τους πρωτοετεις οσον αφορα τα εργαστηρια..εβγαλε το τμημα μου τρεις ανακοινωσεις για αυτους που εχουν δηλωσει συγκεκριμενα εργαστηρια να πανε συγκεκριμενη ωρα και μερα για να χωριστουν σε τμηματα αλλα απο τα εργαστηρια μας αυτα που εχουμε στο πρωτο εξαμηνο δεν αναφεροταν κατι εκει και ουτε ελεγε κατι για πρωτοετεις...ολοι οι πρωτοετεις ετσι ειναι η μονο εγω ειμαι χαμενος; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top