Γενικές φοιτητικές απορίες

Mayros Pit

Νεοφερμένος

Ο Mayros Pit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά τι μου προτείνεται να κάνω τις ώρες που έχω κενό, σχεδόν κάθε μέρα έχω 1-4 ώρες κενό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Παιδιά τι μου προτείνεται να κάνω τις ώρες που έχω κενό, σχεδόν κάθε μέρα έχω 1-4 ώρες κενό.

Πας σπίτι και επιστρέφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Παιδιά τι μου προτείνεται να κάνω τις ώρες που έχω κενό, σχεδόν κάθε μέρα έχω 1-4 ώρες κενό.
izi man
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Κυλικειάρα, φραπόγαλο και τίτσου!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αν μενεις μακρια και θες καμια ωρα one way δεν πας σπιτι σου με τιποτα. Ή πας κοντα για κανα καφε, να φας τιποτα κλπ ή απλα πιστολιαζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Είτε πίνεις κανένα καφέ με την παρέα, όπου ρίχνετε και ένα τίτσου ενώ ταυτόχρονα γνωρίζεις και καινούρια άτομα (τουλάχιστον τώρα που είναι αρχή ακόμα), είτε πάλι με την παρέα πάτε στην εστία να φάτε κάτι, μιας και τα κενά τυχαίνουν σε εμένα τουλάχιστον μεσημεριανές ώρες. Μια άλλη καλή λύση επίσης είναι να πας στο πανεπιστημιακό γυμναστήριο αν είναι κοντά για να παίξεις κάτι ελαφρύ όπως πινγκ πονγκ (άλλο κάψιμο, μην πας και λούτσα όμως μετά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggoodman187

Νεοφερμένος

Ο ggoodman187 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα... Είμαι 2οετής φοιτητής στο ΤΕΙ Θεσ/νικης. Είχα παρακολουθήσει το πρώτο εξάμηνο και στο δεύτερο έκανα παύση και μου ζητήθηκε να παραδώσω το πάσο μου (aka ακαδημαική ταυτότητα). Στη γραμματεια μου ειχαν πει να βγαλω καινουριο αλλα φοβαμαι μηπως δεν καταλαβαν πως ειχα παρακολουθησει...
Να κανω online αιτηση για νεο πασο ή μπορει να εχει γινει λαθος και να συμβει οτιδηποτε (προστιμο , διαγραφη απ τη σχολη για αιτηση δευτερης ταυτοτητας) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
ξαναρωτα απλα στη γραμματεια... παρε τηλεφωνο για την ακριβεια, για να σου λυθει η απορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggoodman187

Νεοφερμένος

Ο ggoodman187 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως ήταν αυτονόητο και το κατάλαβα τη στιγμή που έγραφα το μήνυμα αλλά μιας και έκανα κωδικό κι επιβεβαίωση μόνο και μόνο για να γράψω το μήνυμα είπα να το yolάρω. :P

Thanks για την άμεση ανταπόκριση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Βρε παιδες στην αιτηση για το πασο θελει συνιηματικο κ κωδικο! Πως τα βρισκω αυτα??
Πηγα στη Χημεια του Καποδιστριακου μονο για εγγραφη κ απο τοτε δεν εχω επαφη, ξαναδινω Πανελληνιες. Το πασο ομως χρειαζεται! Helpppppp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Βρε παιδες στην αιτηση για το πασο θελει συνιηματικο κ κωδικο! Πως τα βρισκω αυτα??
Πηγα στη Χημεια του Καποδιστριακου μονο για εγγραφη κ απο τοτε δεν εχω επαφη, ξαναδινω Πανελληνιες. Το πασο ομως χρειαζεται! Helpppppp
Ας ξεκινήσουμε από το γεγονός ότι σε ζηλεύω που πέρασες στη σχολή που δυστηχώς δεν έπιασα :P
Εμένα πάντως η σχολή,μου έστειλε μήνυμα στο κινητό και μου είπε τους κωδικούς.Στο ΕΚΠΑ δε ξέρω πως γίνεται.Πάρε αύριο τηλέφωνο στη Γραμματεία της σχολής σου και ζήτησε να σου στείλουν με sms/e-mail το username και το password γιατί αυτά θα σου χρειαστούν για την απόκτηση ηλεκτρονικής ταυτότητας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annieyami

Νεοφερμένος

Η annieyami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το γράφω και εδώ, μήπως το δει κάποιος που ξέρει!
Σκοπεύω να πάρω μεταγραφή, πέρασα Κρήτη Κοινωνιολογία αλλά δεν θα πάω(έχω 7 μόρια, πολύτεκνη οικογένεια, οικονομικά) Τι γίνεται με την δήλωση μαθημάτων? Έχουν πει μέχρι 11/10 και προφανώς δεν μπορώ να δηλώσω μαθήματα στο τμήμα στο οποίο θέλω να πάρω μεταγραφή. Ξέρει κανείς τι παίζει? Απλά δηλώνω στο τμήμα που πέρασα μέχρι τις μεταγραφές; Και μετά ξανά; Ευχαριστώ in advance.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέχρι να πάρεις τη μετεγγραφή, κάνεις ο,τι χρειάζεται στο τμήμα που μπήκες μεταξύ των οποίων και τη δήλωση των μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annieyami

Νεοφερμένος

Η annieyami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μέχρι να πάρεις τη μετεγγραφή, κάνεις ο,τι χρειάζεται στο τμήμα που μπήκες μεταξύ των οποίων και τη δήλωση των μαθημάτων.

Ευχαριστώ πολύ, μου είχαν ήδη απαντήσει σε αλλο θέμα αλλά έγραψα και εδώ για να είμαι σίγουρη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ο Εύδοξος δεν έχει ανοίξει ακόμα, έτσι;
Και κάτι άλλο, για την έκδοση Ακαδημαϊκής Ταυτότητας θα μας ενημερώσουν ή μπορούμε ήδη να εκδόσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foithths1985

Νεοφερμένος

Ο foithths1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ο Εύδοξος δεν έχει ανοίξει ακόμα, έτσι;
Και κάτι άλλο, για την έκδοση Ακαδημαϊκής Ταυτότητας θα μας ενημερώσουν ή μπορούμε ήδη να εκδόσουμε;

κοιτα λιγο πριν 2 χρονια ηταν εντελως ανακατωμενη διαδικασια.φανταζομαι τοιχοκολλουν ανακοινωση εξω απο τη γραμματεια υπευθυνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ηδη μπορεις να την εκδοσεις οποτε θες και ο,τι ωρα θες.:P
Ο ευδοξος σε μας ανοιγει 14/10.Σε δυο μερες δηλαδη.Και η δηλωση μαθηματων ανοιξε σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω το εξής εάν κάποιος ουσιαστικά έχει ανακοινωθεί ότι έχει επιλεγεί ως υπότροφος όμως δεν έχει υπογράψει ούτε συμφωνήσει τίποτα είναι παράνομο να υποβάλλει δικαιολογητικά για κάποια άλλη υποτροφία??
Το αναφέρω ως ενδεχόμενο.;)
Εάν ξέρει κανείς, ας απαντησει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δες τους όρους που έχουν αναρτηθεί μαζί με την προκήρυξη. Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα όμως, καθώς απλά αίτηση υποβάλεις.
Πάντως μια πολυετούς υποτροφία θα ζήτηση αυστηρά την μη αποδοχή άλλης υποτροφίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διεύθυνση του Γραφείου Κεντρικού Πρωτοκόλλου του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων???
Πως θα πάει κανεις σε αυτό απο το Πανεπιστήμιο??:confused::confused::worry:
Εάν γνωριζει κανεισ??:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top