Γενικές φοιτητικές απορίες

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Έδωσα πανελλήνιες το 2014 και πέρασα σε μια οικονομική σχολή. Λοιπόν στη πορεία μετάνιωσα για την επιλογή μου και έκανα μηχανογραφικό με το 10% για πολυτεχνικες σχολές που μου άρεσαν ανεκαθεν (ΜΑΛΛΟΝ πιάνω ηλεκτρολογους ή μηχανολογους στη Πάτρα αφού είμαι 800-900 μορια πανω απο την περσινή του 90%)
Το θέμα που με αγχωνει είναι ο,τι έχω ενα χρόνο να ασχοληθώ με φυσικές και δύσκολα μαθηματικά και αποφάσισα να ξεκινησω επαναληψεις. Πιστευετε ο,τι θα τα βρω πολύ σκούρα στη σχολή για αυτό το λόγο;
Έχω αποφασίσει να αρχίσω να διαβάζω θεωρία κ ασκήσεις από τα σχολικά.βιβλία και στη συνέχεια να κοιταω θέματα πανελληνιων.Καμία αλλη ιδέα για αποδοτικοτερη επανάληψη; Στο κάτω κάτω δεν μου είναι και τελείως άγνωστα.Θέλω όμως ενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΌ ΞΕΣΚΟΥΡΙΑΣΜΑ.

Khan Academy για να καλυψεις τα κενα στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LKalN

Νεοφερμένος

Η LKalN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ θα το λάβω υπ' όψιν μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soph-d

Νεοφερμένος

Η soph-d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημερα και συγνωμη αν εδω δεν ειναι το μερος για αυτη την ερωτηση, αλλα με τις εγγραφες φετος τι γινεται; Κατι για ηλεκτρονικα ακουσα, αλλα οτι πρεπει να στειλεις τα δικαιολογητικα ταχυδρομικα; Μπορει να ακουστει χαζο αλλα μου φαινεται αγχωτικο να τα στειλω ταχυδρομικα οποτε μπορουμε να τα παμε και μονοι μας; Και τα δικαιολογητικα απο που τα παιρνουμε; Ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Πλεον στα τει ολοι γραφονται στο Α εξαμηνο σωστα;
Αν καποιος ξερει να μου εξηγησει γιατι παλια εμπαιναν σε Α και Β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
παιδια ερωτηση : στην νομικη δπθ τα βιβλια χορηγουνται δωρεαν στον μαθητη η πρεπει να τα αγορασουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
παιδια ερωτηση : στην νομικη δπθ τα βιβλια χορηγουνται δωρεαν στον μαθητη η πρεπει να τα αγορασουμε?

Όσο υπάρχουν λεφτά, τα συγγράματα σε όλα τα πανεπιστημιακά τμήματα διατίθενται δωρεάν. Το ίδιο προφανώς ισχύει και για τη νομική ΔΠΘ.

Επίσης, δεν είσαι μαθητής πλέον :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Όσο υπάρχουν λεφτά, τα συγγράματα σε όλα τα πανεπιστημιακά τμήματα διατίθενται δωρεάν. Το ίδιο προφανώς ισχύει και για τη νομική ΔΠΘ.

Επίσης, δεν είσαι μαθητής πλέον :) .
χαχα ενταξει ρε φιλε πεστο σπουδαστη :P ...παντα εχεις ομως το μικρο εαυτο σου μεσα σου οποτε στην ουσια ισχυει αυτο που ειπα :P btw ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδια για να διαγραφω απο την σχολη που περασα περισυ (πανελληνιες 2014) τι πρεπει να κανω? Καπου διαβασα παραπανω οτι πρεπει να παω σε ενα κεπ και να εχω και το πασο μαζι μου, αλλα το θεμα ειναι οτι το πασο το ειχα παραδοσει στην σχολη μου γιατι εκανα αναστολη σπουδων!! Η διαδικασια διαγραφης τελικα γινεται στο ΚΕΠ ή στην σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
παρε τηλφ την γραμματεια της σχολης σου.
εαν ξερει καποιος θα ειναι εκεινοι και θα σου πουν και διαδικασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
λιγο ασχετο...αλλα γινεται να ξαναδωσεις του χρονου και αν δεν περασεις πουθενα να πας στην σχολη που περασες φετος;
Επισης γινεται να πας το πρωτο 6μηνο να σπουδασεις σε μια σχολη και μετα αν δεν σου αρεσει να δωσεις τελικα Πανελληνιες ξανα;
Εχω αποριες βοηθηστε με :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
λιγο ασχετο...αλλα γινεται να ξαναδωσεις του χρονου και αν δεν περασεις πουθενα να πας στην σχολη που περασες φετος;
Επισης γινεται να πας το πρωτο 6μηνο να σπουδασεις σε μια σχολη και μετα αν δεν σου αρεσει να δωσεις τελικα Πανελληνιες ξανα;
Εχω αποριες βοηθηστε με :P

Ναι φιλε γινεται , να γραφτεις σιγουρα να εχεις μια καβατζα πισω σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ναι φιλε γινεται , να γραφτεις σιγουρα να εχεις μια καβατζα πισω σου!
Το ναι πηγαινε και στα δυο ερωτηματα μου;
Σε ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τις κατατακτήριες εξετάσεις γίνεται να τις δώσεις μόνο αφού έχεις πάρει πτυχίο ή και κατά τη διάρκεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Τις κατατακτήριες εξετάσεις γίνεται να τις δώσεις μόνο αφού έχεις πάρει πτυχίο ή και κατά τη διάρκεια;
Αν έχεις πάρει πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανείς από σας κάτι επίσημο με το τι θα γίνει με το θέμα των ηλεκτρονικών εγγραφων που θα ισχύει από φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_dad

Νεοφερμένος

Η valia_dad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Συγγνωμη για την ασχετη ερωτηση,αλλα ξερετε ποτε μπορουμε να μαθουμε για το ποτε ξεκινανε τα πανεπιστημια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συγγνωμη για την ασχετη ερωτηση,αλλα ξερετε ποτε μπορουμε να μαθουμε για το ποτε ξεκινανε τα πανεπιστημια?

Θα το βρεις στην ιστοσελίδα της σχολής σου. Ίσως δεν το λέει γιατί είναι νωρίς ακόμα. Κάθε πανεπιστήμιο ξεκινάει διαφορετική ημερομηνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια για να διαγραφω απο την σχολη που περασα περισυ (πανελληνιες 2014) τι πρεπει να κανω? Καπου διαβασα παραπανω οτι πρεπει να παω σε ενα κεπ και να εχω και το πασο μαζι μου, αλλα το θεμα ειναι οτι το πασο το ειχα παραδοσει στην σχολη μου γιατι εκανα αναστολη σπουδων!! Η διαδικασια διαγραφης τελικα γινεται στο ΚΕΠ ή στην σχολη?

Θα πρέπει να πας στη σχολή να κάνεις τη διαγραφή σου και να τους ζητήσεις και τη βεβαίωση διαγραφής πριν κάνεις την εγγραφή σου στην καινούρια σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top