Γενικές φοιτητικές απορίες

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές πόσο καιρό θα διαρκέσουν; Μπορεί και μήνες; Ή επειδή είναι νέα νομοθεσία μπορεί να γίνουν ακόμα και σε μερικές μέρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_whateverist

Νεοφερμένος

Η the_whateverist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδια εμενα δεν μου δωσαν καποια βεβαιωση σπουδων ή καποιο πιστοποιητικο οταν γραφτηκα ? να ανησυχισω ? :P
κωδικους ομως για ιδρυματικο λογαριασμο μου εστειλαν κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές πόσο καιρό θα διαρκέσουν; Μπορεί και μήνες; Ή επειδή είναι νέα νομοθεσία μπορεί να γίνουν ακόμα και σε μερικές μέρες;

Ας κάνουμε υπομονή μέχρι την παρασκευή και ελπίζω να μάθουμε..
Πάντως σήμερα που πήγα και γράφτηκα, αυτός στη γραμματεία θεωρούσε πιθανό να γίνουν και Ιανουάριο....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x4r7s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Δεν σου δίνουν κάτι όταν γραφτείς. Αν χρειάζεσαι βεβαίωση σπουδών κλπ κάνεις αίτηση στη γραμματεία και σου εκδίδουν... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_whateverist

Νεοφερμένος

Η the_whateverist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν σου δίνουν κάτι όταν γραφτείς. Αν χρειάζεσαι βεβαίωση σπουδών κλπ κάνεις αίτηση στη γραμματεία και σου εκδίδουν... ;)

α οκ σ ευχαριστω. Ρωτησα γιατι σε καποια παιδια οταν γραφτηκαν τους εδωσαν ενα πιστοποιητικο απευθειας

Σήμερα γράφτηκα στη σχολή μου και πριν φύγω μου έδωσαν ένα χαρτάκι με τον αριθμό μητρώου και τον οδηγό σπουδών. Μήπως έπρεπε να μου δώσουν καμμιά βεβαίωση εγγραφής ή τίποτα τέτοιο; Μια φίλη μου που γράφτηκε σε άλλη σχολή της δώσανε... Εσάς; Πείτε μου γιατί έχω αρχίσει να ανησυχώ!

Ουτε εμενα μου εδωσαν και ακουσα οτι σε αλλους εδωσαν κατι και πηγα σημερα να ρωτησω και μου ειπαν δεν δεχονται ερωτησεις μονο μετα τις 12. Μονο που δεν με εβρισαν :Ρ λεω να παρω αυριο τηλεφωνο να ρωτησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Παιδιά, κατά την εγγραφή, η υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είμαστε εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή, πρέπει να είναι επικυρωμένη από ΚΕΠ ή την Αστυνομία;; ή απλά κρατάμε το χαρτί και το συμπληρώνουμε κατά την εγγραφή;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδιά, κατά την εγγραφή, η υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είμαστε εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή, πρέπει να είναι επικυρωμένη από ΚΕΠ ή την Αστυνομία;; ή απλά κρατάμε το χαρτί και το συμπληρώνουμε κατά την εγγραφή;;;

στην δινουν εκει την υπευθυνη δηλωση και την συμπληρωνεις επι τοπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Μαθηματα ποτε δηλώνουμε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγήκε το πρόγραμμα για το οικονομικο εκπα, όμως όταν το κατέβασα είχε το ωρολογιο προγραμμα ανα αίθουσα και ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ εγω σε ποια πρέπει να πάω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγήκε το πρόγραμμα για το οικονομικο εκπα, όμως όταν το κατέβασα είχε το ωρολογιο προγραμμα ανα αίθουσα και ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ εγω σε ποια πρέπει να πάω???

Το είδα κι εγώ από περιέργεια και πράγματι είναι μπερδεμένο. Πρέπει να δεις τα μαθήματα που θα έχεις στο πρώτο εξάμηνο και να βρεις σε ποιες αίθουσες και ποιες ώρες διδάσκονται! Δε γνωρίζω αν υπάρχει άλλος τρόπος να τα δεις πιο οργανωμένα για το τμήμα σου, αλλά θα βρεις άκρη πιστεύω όπως σου είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πήγα χθες για εγγραφή και μου είπε στο πάσο να χρησιμοποιήσω τις φωτογραφίες που τους έδωσα...Δηλαδή όταν κάνω αίτηση για το πάσο θα πρέπει να την σκανάρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Πήγα χθες για εγγραφή και μου είπε στο πάσο να χρησιμοποιήσω τις φωτογραφίες που τους έδωσα...Δηλαδή όταν κάνω αίτηση για το πάσο θα πρέπει να την σκανάρω;

Λογικά ναι. Εγώ πήρα μια φώτο που ήμουν με μια φίλη μου, από το φβ, έκοψα το πρόσωπό μου, την ανέβασα, και τη δέχτηκαν τελικά :redface: ελπίζω να μην φαίνεται πολύ άκυρη αλλά εντάξει, τουλάχιστον είναι πιο ωραία από αυτή στη ταυτότητα :redface:
Αύριο θα πάω πάλι από τη σχολή για να πάρω τη βεβαίωση εγγραφής. Πρόγραμμα δεν έχει βγει ακόμα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λογικά ναι. Εγώ πήρα μια φώτο που ήμουν με μια φίλη μου, από το φβ, έκοψα το πρόσωπό μου, την ανέβασα, και τη δέχτηκαν τελικά :redface: ελπίζω να μην φαίνεται πολύ άκυρη αλλά εντάξει, τουλάχιστον είναι πιο ωραία από αυτή στη ταυτότητα :redface:
Και εγω τώρα που θα βρω σαρωτή; :Ρ Λογικά εμένα δε θα τη δεχτούν γιατί είπε να βάλω την ίδια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πήγα χθες για εγγραφή και μου είπε στο πάσο να χρησιμοποιήσω τις φωτογραφίες που τους έδωσα...Δηλαδή όταν κάνω αίτηση για το πάσο θα πρέπει να την σκανάρω;

Δε νομίζω να κάθονται να κάνουν διασταύρωση σε 100 πόσα άτομα :P απλά να φαίνεται καθαρά το πρόσωπο σου θέλουν... εγώ πάντως επειδή δεν είχα στο πισι μια καθαρή πήγα μια του απολυτηρίου σε ενα βιβλιοπωλείο και τους είπα να μου την περάσουν στο στικάκι... ούτε 50 λεπτά δεν πρέπει να μου πήραν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δε νομίζω να κάθονται να κάνουν διασταύρωση σε 100 πόσα άτομα :P απλά να φαίνεται καθαρά το πρόσωπο σου θέλουν... εγώ πάντως επειδή δεν είχα στο πισι μια καθαρή πήγα μια του απολυτηρίου σε ενα βιβλιοπωλείο και τους είπα να μου την περάσουν στο στικάκι... ούτε 50 λεπτά δεν πρέπει να μου πήραν ;)

Δεν έχω στικάκι :P Θα ρωτήσω εδώ στο Internet cafe αν έχουν σκάνερ και θα την περάσω αύριο το πρωί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν έχω στικάκι :P Θα ρωτήσω εδώ στο Internet cafe αν έχουν σκάνερ και θα την περάσω αύριο το πρωί.

Απαραίτητο αγαθό ενος φοιτητή. Να πάρεις. :P Κ αυτό γίνεται λογικά θα έχουν! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

donin

Νεοφερμένος

Ο donin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για να παρεις βεβαιωση σπουδων ,κανεις ηλεκτρονικα αιτηση και μετα τη παιρνεις απο τη γραμματεια ή το εκτυπωνεις απευθειας απο το συστημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Για να παρεις βεβαιωση σπουδων ,κανεις ηλεκτρονικα αιτηση και μετα τη παιρνεις απο τη γραμματεια ή το εκτυπωνεις απευθειας απο το συστημα?

Έμας στην σχολή μας ..το δηλώνεις στην γραμματεία ότι χρειάζεσαι βεβαίωση σπουδών και πηγαίνεις και την παίρνεις την επομενη μέρα από την γραμματεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εμείς απλά πάμε και τους λέμε θέλω βεβαίωση, λέμε αριθμό μητρώου και σε 2 λεπτά έτοιμη. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
ειστε πολύ μπροστά... :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top