Γενικές φοιτητικές απορίες

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
α ανεβαζεις δικη σου φωτο; τι λες; οποια θες; και κοντινη που εχεις βγαλει εσυ πχ;
εξελιξεις:confused:
τι δηλαδη πανε οι αθλιες κακασχημες φωτο απο τα φωτογραφεια; δραμα.

Ναι αρκει να φαινεται καλα το προσωπο σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
α ανεβαζεις δικη σου φωτο; τι λες; οποια θες; και κοντινη που εχεις βγαλει εσυ πχ;
εξελιξεις:confused:
τι δηλαδη πανε οι αθλιες κακασχημες φωτο απο τα φωτογραφεια; δραμα.

Πρέπει να φαίνεται καθαρά το πρόσωπο σου. Εγώ είχα μια καλή από το απολυτήριο και την ανέβασα αυτή αλλά μου είπαν κόψανε κάποιοι μια φωτεινή φωτο απο νυχτερινή έξοδο πχ και τη βάλανε. Απλά νομίζω πρωτού πάει να εκδοθεί πρέπει να εγκρίνει τη φώτο η γραμματεία κάτι τέτοιο. Οπότε πρέπει να είναι μια μικρούλα με το πρόσωπο να φαίνεται καλά αλλιώς μπορεί να μην την εγκρίνουν. Δεν είμαι σίγουρη. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Από αυτούς που γράφτηκαν,
τελικά χρειάζεται ΑΦΜ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
https://academicid.minedu.gov.gr/ εδω μπαίνετε για το πασο αλλα για την ωρα εμφανιζει μηνυμα The service is temporarily down. We apologize for the inconvenience. -- The GRNET team
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδιά,με τα αγγλικά τι γίνεται; Αν έχεις πτυχίο δικαιούσαι απαλλαγή; Νομίζω εμείς θα κάνουμε κανονικά ορολογία,αλλά τι γίνεται συνήθως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Παιδιά,με τα αγγλικά τι γίνεται; Αν έχεις πτυχίο δικαιούσαι απαλλαγή; Νομίζω εμείς θα κάνουμε κανονικά ορολογία,αλλά τι γίνεται συνήθως;

Απαλλάσσονται κατόπιν συνεννόησης με τον υπεύθυνο καθηγητή, εφόσον έχουν proficiency ή άλλο πτυχίο αντίστοιχου επιπέδου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ερώτηση για το ευκρινές φωτοαντίγραφο απολυτηρίου και βεβαίωσης πρόσβασης:
πάω απλώς π.χ. σε ένα βιβλιοπωλείο τα βγάζω μια φωτοτυπία και έγινε; είναι έτοιμα;
αν ναι η φωτοτυπία να είναι ασπρόμαυρη ή έγχρωμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ερώτηση για το ευκρινές φωτοαντίγραφο απολυτηρίου και βεβαίωσης πρόσβασης:
πάω απλώς π.χ. σε ένα βιβλιοπωλείο τα βγάζω μια φωτοτυπία και έγινε; είναι έτοιμα;
αν ναι η φωτοτυπία να είναι ασπρόμαυρη ή έγχρωμη;

Στα εχουν δωσει και τα δυο απο το σχολειο, δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

Ποσες φορες εχει γινει αυτη η ερωτηση στο θρεντ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heydelilah

Νεοφερμένος

Η heydelilah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ερώτηση για το ευκρινές φωτοαντίγραφο απολυτηρίου και βεβαίωσης πρόσβασης:
πάω απλώς π.χ. σε ένα βιβλιοπωλείο τα βγάζω μια φωτοτυπία και έγινε; είναι έτοιμα;
αν ναι η φωτοτυπία να είναι ασπρόμαυρη ή έγχρωμη;

Δεν έχει σημασία αν είναι ασπρόμαυρη ή έγχρωμη. Ένα απλό αντίγραφο.

Τώρα αν το θέλουν και επικυρωμένο (θεωρημένο ή όπως θες αλλιώς) πρέπει να πας σε ένα κεπ να σου βάλουν σφραγίδα. Εμάς στο σχολείο μας μας είχαν δώσει αντίγραφα του απολυτηρίου επικυρωμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Στα εχουν δωσει και τα δυο απο το σχολειο, δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

Ποσες φορες εχει γινει αυτη η ερωτηση στο θρεντ? :P
Δε μου έχουν δώσει...Βασικά δεν έχω περάσει απ'το σχολείο εδώ και καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε μου έχουν δώσει...Βασικά δεν έχω περάσει απ'το σχολείο εδώ και καιρό.

Στον φάκελο με το απολυτήριο έπρεπε να είναι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μόνο 1 βεβαίωση πήρα και το απολυτήριο.Έχουν και κίτρινο χρώμα... φαντάζομαι αυτά είναι τα πρωτότυπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Παιδια οταν πηγα για την εγγραφη, με ρωτησαν τι γλωσσα θα επιλεξω. Ειπα αγγλικα. Αυτο ειναι εξεταζομενο μαθημα ; Ειναι επιλογης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο 1 βεβαίωση πήρα και το απολυτήριο.Έχουν και κίτρινο χρώμα... φαντάζομαι αυτά είναι τα πρωτότυπα...

Πωω καλά... Οσοι έχετε τέτοιο θέμα, να πάτε στην γραμματεία του σχολείου σας και ... (δεν το συνεχίζω γιατί θα γίνω κακιά :angel:). Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα. :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μόνο 1 βεβαίωση πήρα και το απολυτήριο.Έχουν και κίτρινο χρώμα... φαντάζομαι αυτά είναι τα πρωτότυπα...
ναι αυτα ειναι τα πρωτοτυπα.Και εγω οταν πηγα για εγγραφη πηγα κατα λαθος την πρωτοτυπη βεβαιωση προσβασης την εβγαλαν φωτοτυπια και μου την επεστρεψαν πισω.Δεν θα σου πουνε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
οκ σας ευχαριστώ όλους
αν είναι θα πάω σε ένα βιβλιοπωλείο να τα βγάλω φωτοτυπία αλλά θα πάρω και τα πρωτότυπα μαζί μου μη γίνει καμιά βλακεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
οκ σας ευχαριστώ όλους
αν είναι θα πάω σε ένα βιβλιοπωλείο να τα βγάλω φωτοτυπία αλλά θα πάρω και τα πρωτότυπα μαζί μου μη γίνει καμιά βλακεία

Τα πρωτοτυπα δε τα παιρνεις μαζι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ούτε για σιγουριά να τα έχω σε ένα φάκελο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ούτε για σιγουριά να τα έχω σε ένα φάκελο;

Βγαλτα 2 φορες φωτοτυπια για σιγουρια..Μη τα παρεις μαζι σου και τα χασεις γιατι δε τα χρειαζεσαι πουθενα να τα δωσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top