Γενικές φοιτητικές απορίες

Θανος12

Νεοφερμένος

Ο Θανος12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω.Με την αναστολη σπουδων τι πετυχαινουμε και ποτε την κανουμε?Κατα την εγγραφη μας στην γραμματεια δηλωνουμε πως θελουμε αναστολη σπουδων για συγκεκριμενο χρονο??και αν καποιος κανει αναστολη και δεν παει στην σχολη για εναν χρονο αλλα τον επομενο, ξεκιναει απο την αρχη τα μαθηματα της σχολης εχοντας στην διαθεση του τον μεγιστο χρονο φοιτησης ανεπαφο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εκτος απο την παραπανω απορια μου πως βγαζω φοιτητικο πασο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
θα ανοιξει ηλεκτρ. πλατφορμα απο το υπουργειο, ειναι νωρις ακομα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
θα ανοιξει ηλεκτρ. πλατφορμα απο το υπουργειο, ειναι νωρις ακομα :)

δηλαδη δεν θα μπω οταν γραφτω στο πανεπιστημιο σε αυτην την ιστοσελιδα https://submit-academicid.minedu.gov.gr/ να παρω το πασο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δηλαδη δεν θα μπω οταν γραφτω στο πανεπιστημιο σε αυτην την ιστοσελιδα https://submit-academicid.minedu.gov.gr/ να παρω το πασο?

Εκεί θα μπεις,αλλά θα σας πουν κατά την εγγραφή αναλυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Renia18

Νεοφερμένος

Η Renia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως έχει κανεις να προτεινει καμια ιδεα για να περνάει η ώρα στα κενά (3ωρα) μεταξύ των μαθημάτων της σχολής μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως έχει κανεις να προτεινει καμια ιδεα για να περνάει η ώρα στα κενά (3ωρα) μεταξύ των μαθημάτων της σχολής μου?

Παιδια, πώς περνάει ο χρόνος όταν έχεις 3-4 ώρες κενό μεταξύ κάποιων μαθημάτων??

πινεις καφε με φιλους σου, πας βιβλιοθηκη διαβαζεις, πας για φαγητο στο εστιατοριο της σχολης, πας μια βολτα με τους φιλους σου, αν ειναι κοντα το σπιτι πας και ριχνεις εναν υπνο, διαπιστωνεις οτι ο απογευματινος καθηγητης κανει αναγνωση του βιβλιου και χασμουριεσαι και δεν ξαναπατας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kerasi

Νεοφερμένος

Ο kerasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μπορείς να διαβάζεις τα μαθήματά σου, να τρως, να πεταχτείς σπίτι, να μιλάς στο τηλέφωνο, να πας βιβλιοθήκη, να μπεις στο διαδίκτυο, να τραβάς σελφις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως έχει κανεις να προτεινει καμια ιδεα για να περνάει η ώρα στα κενά (3ωρα) μεταξύ των μαθημάτων της σχολής μου?

Μπορεις να καψεις ειτε το μαθημα πριν ειτε το μαθημα μετα το κενο. Ετσι δεν θα εχεις τετοιο προβλημα :D

Παντως αν ειδικα δεν μενεις κοντα στο πανεπιστημιο αυτα τα κενα σε τσακιζουν. Και πως γινεται και ειναι παντα αναμεσα στα μαθηματα που θες να παρακολουθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Μπορεις να καψεις ειτε το μαθημα πριν ειτε το μαθημα μετα το κενο.
Classic!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ειμαι πρωτοετης κ θα ηθελα να ρωτησω .... ποτε προβλεπεται να ανοιξουν τα πανεπιστημια φετος? τι ακουγεται σχετικα με τις καταληψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Ειμαι πρωτοετης κ θα ηθελα να ρωτησω .... ποτε προβλεπεται να ανοιξουν τα πανεπιστημια φετος? τι ακουγεται σχετικα με τις καταληψεις?
Χμμμ... προσπάθησα να το κοιτάξω στην κρυστάλλινη σφαίρα μου αλλά ήταν πολύ ομιχλώδης που να πάρει. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε για νέα όπως τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
προσπάθησα να το κοιτάξω στην κρυστάλλινη σφαίρα μου αλλά ήταν πολύ ομιχλώδης που να πάρει. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε για νέα όπως τους άλλους.
mathguy 6 Οκτωβρίου έχεις μάθημα!! :P
https://www.aueb.gr/pages/foithsh/docs/academic-calendar-2014-15.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Dammit , μόλις με έκανα να φανώ @ρχίδι δημοσίως. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Dammit , μόλις με έκανα να φανώ @ρχίδι δημοσίως. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία btw.

καλα αλλο το ενα αλλο το αλλο. αλλο το επισημο προγραμμα αλλο οι καταληψεις, απεργιες. και περσι τα παιδια διαβαζαν μεχρι τελευταια στιγμη και τσαααακ δεκεμβριος. οπως και να εχει καλη αρχη... τον οκτωβριο εννοω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ναι...θα ξεκινήσουμε όλοι τότε....δεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Πέρσι ήμασταν τυχεροί και είχαμε μόνο 2 μέρες κατάληψη,γι'αυτό keep your fingers crossed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Πέρσι ήμασταν τυχεροί και είχαμε μόνο 2 μέρες κατάληψη,γι'αυτό keep your fingers crossed

Πέρυσι ήμασταν τυχεροί κι είχαμε μόνο μέχρι τον Δεκέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Απεύχομαι να γίνει και φέτος.
off: Χρήστο βλέποντας τί σπουδάζεις και την υπογραφή σου,πληροφοριακά βγαίνει σε ταινία νομίζω φέτος τον χειμώνα η ζωή του Alan Turing,must see
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Πέρσι ήμασταν τυχεροί και είχαμε μόνο 2 μέρες κατάληψη,γι'αυτό keep your fingers crossed

Θέλω να δω τι θα γίνει με τις μετεγγραφές. Αν δε γεμίσουν τα τμήματα και κυλήσει ομαλά η υπόθεση, (θέλω να) πιστεύω ότι δε θα χάσουμε μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top