Γενικές φοιτητικές απορίες

PopeyeGR

Νεοφερμένος

Ο PopeyeGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Υπαρχουν σε ολες τις πολεις πανεπιστημιακα πρωταθληματα μπασκετ και ποδοσφαιρου;Αν οχι σε ολες,ξερετε σε ποιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Στην εξεταστικη δινουμε οσα μαθηματα εχουμε δηλωσει πριν την αρχη των μαθηματων;

Δηλαδη, σε περιπτωση που εχουμε δηλωσει 7 μαθηματα, αυτα θα δωσουμε και στην εξεταστικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Στην εξεταστικη δινουμε οσα μαθηματα εχουμε δηλωσει πριν την αρχη των μαθηματων;

Δηλαδη, σε περιπτωση που εχουμε δηλωσει 7 μαθηματα, αυτα θα δωσουμε και στην εξεταστικη;

E ναι :) Και αυτα που χρωσταμε αν θελουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Στην εξεταστικη δινουμε οσα μαθηματα εχουμε δηλωσει πριν την αρχη των μαθηματων;

Δηλαδη, σε περιπτωση που εχουμε δηλωσει 7 μαθηματα, αυτα θα δωσουμε και στην εξεταστικη;

καποιοι καθηγητες επιτρεπουν να δωσεις το μαθημα τους χωρις να το εχεις δηλωσει, αρκει να συνεννοηθεις μαζι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Απεφυγε να δωσεις μαθημα που δε το χεις δηλωσει στην αρχη του εξαμηνου στις εγγραφες, γιατι ο βαθμος θα πρεπει να καταχωρυθει μετα απο ενα χρονο! Το δινεις δηλ ας μη το δηλωσες και μετα θα χρειαστει να πας παλι μετα απο ενα χρονο οταν θα το δινουν οι επομενοι και να συννενοηθεις. Αυτος μπορει να σου πει ναι ενταξει και του χρονου να σου πει δε σε ξερω δε σε θυμαμαι! Και σιγα μην καθεται να ψαχνει παλια αποτελεσματα, αν τα χει κιολας. Προσεχε γτ ειναι μεγαλο ρισκο και πολλοι καθηγητες εκνευριζονται γτ δε μπορει να θυμουνται τον καθενα. Επισης μπορει την επομενη χρονια ν αλλαξει ο καθηγητης και να σου πει εγω κανω αλλη υλη κλπ. Δε βγαζεις ακρη μ αυτα γτ μεσολαβει ενας χρονος και θα το χεις εκκρεμοτητα μεσα σου ολη τη χρονια. Ειναι μεγαλο αγχος και πολλοι την εχουνε πατησει οταν πηγανε την επομενη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Για να σπουδάσω σε κάποια σχολή του otek δεν πρέπει να φοιτώ σε κάποια άλλη σχολή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά, όπως θα γνωριζετε και αν οχι θα πληροφορηθείτε τώρα ως πρωτη επιλογη είχα τις στρατιωτικες σχολες αλλά λόγω μοριων και τραυματισμου δεν πιάνω αυτες που μου αρεσαν και σκεφτομαι να κανω το 10% του χρόνου για να μπω, αλλά θελω να σας ρωτησω κατι εαν εγω μπω φετος στο οικονομικο του οπα ή του εκπα και δηλωσω όταν κανω το 10% μονο τις στρατιωτικες σχολες και καμμία άλλη τότε αν δεν περάσω στις πκε θα έχω κάποια επιπτωση στην σχολή για παράδειγμα να φύγω επειδη δηώσα τις στρατιωτικες??παρακαλώ απαντήστε μου γιατι εχω ασγχωθει:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά, όπως θα γνωριζετε και αν οχι θα πληροφορηθείτε τώρα ως πρωτη επιλογη είχα τις στρατιωτικες σχολες αλλά λόγω μοριων και τραυματισμου δεν πιάνω αυτες που μου αρεσαν και σκεφτομαι να κανω το 10% του χρόνου για να μπω, αλλά θελω να σας ρωτησω κατι εαν εγω μπω φετος στο οικονομικο του οπα ή του εκπα και δηλωσω όταν κανω το 10% μονο τις στρατιωτικες σχολες και καμμία άλλη τότε αν δεν περάσω στις πκε θα έχω κάποια επιπτωση στην σχολή για παράδειγμα να φύγω επειδη δηώσα τις στρατιωτικες??παρακαλώ απαντήστε μου γιατι εχω ασγχωθει:(:(:(

Αν γραφτεις σε μια σχολη δε τη χανεις εκτος αν διαγραφεις λογω του οτι εχουν περασει ν+2 χρονια.. (6 στην περιπτωση σου)Αν δωσεις με 10% και δε γραφτεις μετα πουθενα μπορεις να συνεχισεις στο οικονομικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Οκ.Ευχαριστώ :)
Πιστοποιητικό σπουδών πότε μπορούμε να πάρουμε; Δηλαδή μετά την εγγραφή γίνεται ή μετά τον Οκτώβριο; Πρέπει το φθινόπωρο να υποβάλω χαρτιά για υποτροφία σ' ένα κοινωφελές ίδρυμα στην περιοχή μου και είδα ότι χρειάζεται και αυτό.

Βεβαίωση σπουδών εννοείς? Με την εγγραφή λογικά εσύ ή αυτος που θα εξουσιοδοτήσεις θα πάρει έναν πάκο χαρτιά: βεβαίωση σπουδών που μπορείς να ζητήσεις κι άλλες όποτε θες, κωδικούς για πασο, μειλ σχολής, οδηγό σπουδών κλπ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Βεβαίωση σπουδών εννοείς? Με την εγγραφή λογικά εσύ ή αυτος που θα εξουσιοδοτήσεις θα πάρει έναν πάκο χαρτιά: βεβαίωση σπουδών που μπορείς να ζητήσεις κι άλλες όποτε θες, κωδικούς για πασο, μειλ σχολής, οδηγό σπουδών κλπ. ;)
Ναι αυτό μάλλον πρέπει να χρειάζονται. Ωραία τότεε :D Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Αν γραφτεις σε μια σχολη δε τη χανεις εκτος αν διαγραφεις λογω του οτι εχουν περασει ν+2 χρονια.. (6 στην περιπτωση σου)Αν δωσεις με 10% και δε γραφτεις μετα πουθενα μπορεις να συνεχισεις στο οικονομικο!!
δηλαδη εαν εγω περασω στις στρατιωτικες σχολες και μετα θελω να συνεχισω το οικονομικο δεν θα μπορω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
δηλαδη εαν εγω περασω στις στρατιωτικες σχολες και μετα θελω να συνεχισω το οικονομικο δεν θα μπορω???

Θα εχεις 2 επιλογες!! Ειτε γραφεσαι στην στρατιωτικη σχολη ,ειτε συνεχιζεις το οικονομικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Τα μαθήματα στις σχολές γίνονται πρωί; απόγευμα; και τα 2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και τα δύο. Σε ποια σχολή θα γραφτείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ωραία είσαι τυχερή. Θα χεις κι εργαστήρια! :P
Μαζέψαμε όλους τους θετικούς στο άη σκουλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ωραία είσαι τυχερή. Θα χεις κι εργαστήρια! :P
Μαζέψαμε όλους τους θετικούς στο άη σκουλ...

Ανυπομονώ :P
Κι εγώ το παρατήρησα :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. υπαρχει καμία άλλη λύση εκτός της υποτροφίας δλδ για χρηματικη βοηθεια σε φοιτητες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. υπαρχει καμία άλλη λύση εκτός της υποτροφίας δλδ για χρηματικη βοηθεια σε φοιτητες???

Το ετησιο επιδομα των 1000 ευρω!! Απο 2ο ετος και μετα το δικαιουσαι αν εχεις περασει τα μισα μαθηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Το ετησιο επιδομα των 1000 ευρω!! Απο 2ο ετος και μετα το δικαιουσαι αν εχεις περασει τα μισα μαθηματα!!

δλδ δεν παιζει τιποτα με χρηματικο βοηθημα πλην του φοιτητικου επιδοματος ετσι???:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top