Γενικές φοιτητικές απορίες

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
εξαρταται απο το τμημα και το προγραμμα που εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
ξερω οτι σε καποιους δεν εχεικταβληθει ακομα του 2013 αλλα δεν παει αλλο η κατασταση

Του 13 όλοι το πήραν. Σ'αυτους που λες οτι δε το πήραν, δε το δικαιούνται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εξαρταται απο το τμημα και το προγραμμα που εχεις.
στο δικο μου τμημα εχουμε καθημερινα απο τις 11 μεχρι τις 6ή8
Του 13 όλοι το πήραν. Σ'αυτους που λες οτι δε το πήραν, δε το δικαιούνται

ξερω ατομα που το δικαιουνται και ακομα δεν τους εχει μπει ή τουλαχιστον μεχρι πριν λιγο καιρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μήπως θα διευκόλυνε κάπως την κατάσταση αν έβρισκες και εσύ μια δουλίτσα να τσόνταρες λίγο στα έξοδα? Το Γραφείο Ευρέσεως Εργασίας Φοιτητών που στεγάζεται στον 4ο όροφο της πανεπιστημιακής λέσχης, Ιπποκράτους 15 (τηλ. 2103688227, 2103688254, 2103688251) έχει σκοπό να διευκολύνει τους φοιτητές που επιθυμούν να εργαστούν για οικονομική ενίσχυση. Για να βρει κάποιος φοιτητής εργασία πρέπει να υποβάλλει μια απλή αίτηση στο γραφείο και να παρακολουθεί τις σχετικές αγγελίες εργοδοτών που υπάρχουν στο γραφείο.

Γραφείο Ευρέσεως Εργασίας Φοιτητών υπάρχει και σε άλλες πόλεις εκτός την Αθήνα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εχει βρει κανεις δουλεια απο αυτο το γραφειο και τι ειδους ?(φανταζομαι οχι αυτες που εχει η ΧΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
ξερω ατομα που το δικαιουνται και ακομα δεν τους εχει μπει ή τουλαχιστον μεχρι πριν λιγο καιρο..

μήπως κάνατε κάποιο λάθος κατά την κατάθεση των χαρτιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εχει βρει κανεις δουλεια απο αυτο το γραφειο και τι ειδους ?(φανταζομαι οχι αυτες που εχει η ΧΕ)
Δυσκολο παντως να ειναι δουλεια σχετικη με το τμημα που παρακολουθει καποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δυσκολο παντως να ειναι δουλεια σχετικη με το τμημα που παρακολουθει καποιος.

Ενταξει μη ζηταμε και πολλα, αλλα στις περισσοτερες αγγελιες τουλαχιστον ζητανε ή μοιρασμα χαρτιων ή να σπας τα νευρα απο αυτους που χρωστανε καρτες και δανεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Για το τελευταιο, αν δεν εχεις προβλημα να σε μπινελικωνουν αγνωστοι, μια χαρα τη βγαζεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
απορια απο φοιτητικη ζωη, τη ριχνω εδω

με 5κοιλο καδο πλυντηριου τη βγαζουμε ή παμε σε μεγαλυτερο ; Ξερω εξαρταται απο τη ποσοτητα που εχει κανεις να πλυνει, γι αυτο και περιμενω να δω οι φοιτητες εδω που φτιαξανε τα σπιτια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
απορια απο φοιτητικη ζωη, τη ριχνω εδω

με 5κοιλο καδο πλυντηριου τη βγαζουμε ή παμε σε μεγαλυτερο ; Ξερω εξαρταται απο τη ποσοτητα που εχει κανεις να πλυνει, γι αυτο και περιμενω να δω οι φοιτητες εδω που φτιαξανε τα σπιτια τους

Ναι βρε μια χαρά είναι το 5κιλο!Τί θα πλύνεις πια ενα άτομο!:)
Εγώ πάντως μια χαρά το έχω βολευτεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
δε θα μπορω να κανω συχνες πλυσεις. Θα τα μαζευω να τα πηγαινω ολα μαζι
Αν ειναι να κανω 2-3 δρομολογια δε θα συμφερει γι αυτο ρωτω.

Ευχαριστω για την απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για το τελευταιο, αν δεν εχεις προβλημα να σε μπινελικωνουν αγνωστοι, μια χαρα τη βγαζεις :D

Τους καταλαβαινω γιατι ειναι τερμα ενοχλητικο να σε παιρνουν τηλεφωνο 3 ή 4 το μεσημερι για μια κωλοοφειλη που μπορει να ειναι και στο αστρονομικο ποσο των 30-40€
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teoooo

Νεοφερμένος

Ο teoooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
καλημερα,θα ηθελα να μαθω τι γινεται αν δεν πας στην εξεταστικη και ποσες φορες μπορεις να δωσεις τα μαθηματα που δεν εχεις περασει(εχω ακουσει κατι για αν δεν περασεις 3 φορες σε περνανε απο μια επιτροπη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ξέρετε αν στο ΑΠΘ ή στο ΕΚΠΑ έχει ινστιτούτα εκμάθησης ξένων γλωσσών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ξέρετε αν στο ΑΠΘ ή στο ΕΚΠΑ έχει ινστιτούτα εκμάθησης ξένων γλωσσών;
Το Διδασκαλείο του ΕΚΠΑ είναι πολύ καλό και έχει πάρα πολλές γλώσσες.

΄Οσο για αυτό για την εξεταστική παραπάνω, στην Ελλάδα το ακούω πρώτη φορά. Έχει και κριτική επιτροπή αν δεν περάσεις; :P Ότι δεν περνάς, το ξαναδίνεις μέχρι να βαρεθείς να δίνεις και να στρωθείς επιτέλους και να το περάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ρωτάω για το πανεπιστήμιο Κρήτης (στο Ρέθυμνο).
Στο χειμερινό εξάμηνο είχα κάνει τα 2 σεμινάρια για την βιβλιοθήκη.
Αλλά στο site της βιβλιοθήκης λέει ότι πρέπει να έχω ειδική κάρτα και κωδικό δανεισμού. Αυτά τα παίρνω από την βιβλιοθήκη ή από την γραμματεία; θα υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν έχω παραλάβει μέχρι τώρα την κάρτα και τον κωδικό; εννοώ μήπως πρέπει να επαναλάβω τα σεμινάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Τα έχω κάνει και εγώ τα σεμινάρια αλλά δεν θυμάμαι να μας είπαν τίποτα για κάρτα ή κωδικό όταν τα ολοκληρώσαμε...
Αν δεν κάνω λάθος αυτό αφορά τους εξωτερικούς χρήστες και όχι εμάς τους φοιτητές.

Πάρε ένα τηλέφωνο στην βιβλιοθήκη να σου πουν... Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω δανειστεί κάποιο βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Τα έχω κάνει και εγώ τα σεμινάρια αλλά δεν θυμάμαι να μας είπαν τίποτα για κάρτα ή κωδικό όταν τα ολοκληρώσαμε...
Αν δεν κάνω λάθος αυτό αφορά τους εξωτερικούς χρήστες και όχι εμάς τους φοιτητές.

Πάρε ένα τηλέφωνο στην βιβλιοθήκη να σου πουν... Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω δανειστεί κάποιο βιβλίο.
Εδώ λέει:"3. Οι πρωτοετείς φοιτητές αποκτούν την κάρτα χρήσης, αφού πρώτα παρακολουθήσουν το ειδικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τη χρήση της Βιβλιοθήκης στην αρχή κάθε εκπαιδευτικού έτους. Δικαίωμα χρήσης έχουν επίσης οι ομότιμοι καθηγητές του Πανεπιστημίου Κρήτης."

Θα πάρω όμως ένα τηλέφωνο. Ευχαριστώ, Dogie.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top