Γενικές φοιτητικές απορίες

pavtil

Νεοφερμένος

Ο pavtil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αύριο γίνονται μαθήματα παίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Οχι λογω εκλογων:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiricocelot

Νεοφερμένος

Ο oneiricocelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο και επιθυμώ να προμηθευτώ επιπλέον βιβλία από εκδοτικούς οίκους που διαθέτουν τα συγγράματά τους στο σύστημα του Ευδόξου. Δικαιούμαι έκπτωση στην αγορά συγγράματος πχ από τις εκδόσεις Ζήτη(ως προπτυχιακός φοιτητής) ή θα πρέπει να πληρώσω το αντίτιμο που αναγράφεται στον τιμοκατάλογο? Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Νομίζω πως το αν θα σου γίνει έκπτωση ή όχι, έγκειται στην διακριτική ευχέρια του βιβλιοπωλείου. Τουλάχιστον όσες φορές έχω πάρει εγώ συν ένα επιπλέον βιβλίο αυτό συνέβη, άλλοι μου έκαναν έκπτωση, άλλοι όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiricocelot

Νεοφερμένος

Ο oneiricocelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Νομίζω πως το αν θα σου γίνει έκπτωση ή όχι, έγκειται στην διακριτική ευχέρια του βιβλιοπωλείου. Τουλάχιστον όσες φορές έχω πάρει εγώ συν ένα επιπλέον βιβλίο αυτό συνέβη, άλλοι μου έκαναν έκπτωση, άλλοι όχι.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Να ρωτήσω έχει κάποιος δικαίωμα για μεταγραφή αν ο αδελφός/η βρίσκεται επί πτυχίω(4ο έτος)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Moνο αν μπηκε στο πανεπιστημιο το 2014 με πανελληνιες .Αν μπηκε με 10% δε εχει διευκρινιστει ακομα αλλα νομιζω οτι δικαιουται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
δεν υπαρχει τιποτα γνωστο για το πως θα γινονται οι μετεγραφες πλεον. κυριως θα ειναι για πολυτεκνους-τριτεκνους και χαμηλο εισοδημα! το αν εχεις αδερφο/η που σπουδαζει ειναι δευτερευον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Να ρωτήσω
Τι εννοεί στα πανεπιστήμια ότι το τάδε μάθημα έχει τα τάδε μαθήματα προαπαιτούμενα ;
Πρέπει να περάσω τα προαπαιτούμενα για να μπορέσω να δώσω το επόμενο ή απλά να τα έχω παρακολουθήσει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Να ρωτήσω
Τι εννοεί στα πανεπιστήμια ότι το τάδε μάθημα έχει τα τάδε μαθήματα προαπαιτούμενα ;
Πρέπει να περάσω τα προαπαιτούμενα για να μπορέσω να δώσω το επόμενο ή απλά να τα έχω παρακολουθήσει ;
Νομίζω εννοεί το πρώτο από αυτά που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Νομίζω εννοεί το πρώτο από αυτά που λες.

Αν ισχύει αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα..
Στο επιστήμης υπολογιστών της Κρήτης που με ενδιαφέρει όλα έχουν προαπαιτούμενα όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αν ισχύει αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα..
Στο επιστήμης υπολογιστών της Κρήτης που με ενδιαφέρει όλα έχουν προαπαιτούμενα όλα

Ρε φίλε, στο πανεπιστήμιο θα μπεις... Τι περίμενες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ρε φίλε, στο πανεπιστήμιο θα μπεις... Τι περίμενες;

Ναι οκ δεν λέω αλλά σε όλα ; Είναι λίγο τρελό..
Στο Ιωαννίνων πάντως δεν έχει προαπαιτούμενα στο τμήμα που με ενδιαφέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ρωτήσω
Τι εννοεί στα πανεπιστήμια ότι το τάδε μάθημα έχει τα τάδε μαθήματα προαπαιτούμενα ;
Πρέπει να περάσω τα προαπαιτούμενα για να μπορέσω να δώσω το επόμενο ή απλά να τα έχω παρακολουθήσει ;
Ισχύει μόνο από γνωσιολογικής άποψης, 99%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ξερει καποιος τι γινεται με το στεγαστικο επίδομα? ξερω οτι σε καποιους δεν εχεικταβληθει ακομα του 2013 αλλα δεν παει αλλο η κατασταση...τι θα γινει? να κανω αναστολη σπουδων και να παω σπιτι μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ακόμα;

Σε μια φίλη μου της βάλανε πριν λίγες μέρες του 2014...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
αληθεια???? απο ποιο πανεπιστημιο?
(ειναι τεραστια αναγκη να παρω τα λεφτα γιατι ο μπαμπας μου ειναι ανεργος και ειμαστε και πολυτεκνοι και οι αθλιοι δεν με δεχτηκαν καν εστια! για αυτο κανω ετσι)

ξερεις ποτε πριπου ειχε στειλει τα χαρτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Και εγώ και αυτή και ο αδερφός της είμαστε στο Πανεπιστήμιο Κρήτης. Δεν γνωρίζω αν σε εμένα μου τα έχουν βάλει τα λεφτά.
Αυτή και εκείνος είχε κάνει τα χαρτιά τους μόλις άνοιξαν οι αιτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αληθεια???? απο ποιο πανεπιστημιο?
(ειναι τεραστια αναγκη να παρω τα λεφτα γιατι ο μπαμπας μου ειναι ανεργος και ειμαστε και πολυτεκνοι και οι αθλιοι δεν με δεχτηκαν καν εστια! για αυτο κανω ετσι)

ξερεις ποτε πριπου ειχε στειλει τα χαρτια?

Μήπως θα διευκόλυνε κάπως την κατάσταση αν έβρισκες και εσύ μια δουλίτσα να τσόνταρες λίγο στα έξοδα? Το Γραφείο Ευρέσεως Εργασίας Φοιτητών που στεγάζεται στον 4ο όροφο της πανεπιστημιακής λέσχης, Ιπποκράτους 15 (τηλ. 2103688227, 2103688254, 2103688251) έχει σκοπό να διευκολύνει τους φοιτητές που επιθυμούν να εργαστούν για οικονομική ενίσχυση. Για να βρει κάποιος φοιτητής εργασία πρέπει να υποβάλλει μια απλή αίτηση στο γραφείο και να παρακολουθεί τις σχετικές αγγελίες εργοδοτών που υπάρχουν στο γραφείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Μήπως θα διευκόλυνε κάπως την κατάσταση αν έβρισκες και εσύ μια δουλίτσα να τσόνταρες λίγο στα έξοδα? Το Γραφείο Ευρέσεως Εργασίας Φοιτητών που στεγάζεται στον 4ο όροφο της πανεπιστημιακής λέσχης, Ιπποκράτους 15 (τηλ. 2103688227, 2103688254, 2103688251) έχει σκοπό να διευκολύνει τους φοιτητές που επιθυμούν να εργαστούν για οικονομική ενίσχυση. Για να βρει κάποιος φοιτητής εργασία πρέπει να υποβάλλει μια απλή αίτηση στο γραφείο και να παρακολουθεί τις σχετικές αγγελίες εργοδοτών που υπάρχουν στο γραφείο.

και στο περιπου τι δουλειες σου βρισκουν εκει?
γενικα δεν νομιζω οτι αν καποιος θελει να παρακολουθει ολα τα μαθηματα μπορει να εργαζεται και ολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top