Γενικές φοιτητικές απορίες

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ρε παιδια,εσεις που ξεκινησατε μαθηματα στη σχολη αυτη τη βδομαδα,βαριεστε και εσεις να διαβασετε?εγω δεν εχω καθολου ορεξη.λεω να το αναβαλλω 2 ημερες ακομα.εχω να κατσω κανονικα να διαβασω απο τις 30 μαιου,πριν το αοθ.οσο να ναι 4,5 μηνες ειναι αρκετοι για να συνηθισεις σε κατι

Τι να διαβάσεις από την πρώτη εβδομάδα, καλά καλά ούτε βιβλία δεν πήρες ακόμα!
Ήμαρτον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ρε παιδια,εσεις που ξεκινησατε μαθηματα στη σχολη αυτη τη βδομαδα,βαριεστε και εσεις να διαβασετε?εγω δεν εχω καθολου ορεξη.λεω να το αναβαλλω 2 ημερες ακομα.εχω να κατσω κανονικα να διαβασω απο τις 30 μαιου,πριν το αοθ.οσο να ναι 4,5 μηνες ειναι αρκετοι για να συνηθισεις σε κατι

Εγω δεν αρχισα να γραφω σημειωσεις ακομα καλα καλα...για τι διαβασμα μιλας;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Τι να διαβάσεις από την πρώτη εβδομάδα, καλά καλά ούτε βιβλία δεν πήρες ακόμα!
Ήμαρτον...

ναι αλλα οπως και να το κανουμε αλλο πολυτεχνειο,αλλο ιατρικη,η διαφορα δυσκολιας ειναι δεδομενη.χαχαχαχα,πλακα κανω δεν νομιζω να παρεξηγησες.ξερεις ,δεν θελω να τα αφησω και μετα να μαζευονται,αλλα ενταξει,εχεις δικαιο ακομη πρωτη βδομαδα ειναι.παντως,βιβλια ξερεις απο ποτε δηλωνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δεν ειναι υπχρεωτικο να πηγενεις σε καποιο μαθημα (εκτος απο τα εργαστηρια).Διαβαζεις οπως σε βολευη και απο οπου σε βολευη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ναι αλλα οπως και να το κανουμε αλλο πολυτεχνειο,αλλο ιατρικη,η διαφορα δυσκολιας ειναι δεδομενη.χαχαχαχα,πλακα κανω δεν νομιζω να παρεξηγησες.ξερεις ,δεν θελω να τα αφησω και μετα να μαζευονται,αλλα ενταξει,εχεις δικαιο ακομη πρωτη βδομαδα ειναι.παντως,βιβλια ξερεις απο ποτε δηλωνουμε?

:sly:
Όχι νταξ, δεν παρεξηγώ λέμε. :P Αλλά θεωρώ ότι αν δεν έχεις μια βάση και ένα σημείο αναφοράς, είναι σαν να μην διαβάζεις (πού ξέρεις τι λάθος θα έχεις κάνει στην σημείωση και τι απορία θα σου δημιουργηθεί χωρίς να μπορείς να ανατρέξεις κάπου?). Και νταξ δεν είπα να διαβάσεις μια βδομάδα πριν την εξεταστική, αλλά και σε ένα μήνα από τώρα να αρχίσεις ο χρόνος είναι υπεραρκετός. Ανακάλυψε την φοιτητική ζωή και τα στέκια τώρα που μπορείς! Άμα δυσκολέψουν τα πράγματα στα άλλα έτη θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο που στο πρώτο εξάμηνο ξεκίνησες από τόσο νωρίς διάβασμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
:sly:
Όχι νταξ, δεν παρεξηγώ λέμε. :P Αλλά θεωρώ ότι αν δεν έχεις μια βάση και ένα σημείο αναφοράς, είναι σαν να μην διαβάζεις (πού ξέρεις τι λάθος θα έχεις κάνει στην σημείωση και τι απορία θα σου δημιουργηθεί χωρίς να μπορείς να ανατρέξεις κάπου?). Και νταξ δεν είπα να διαβάσεις μια βδομάδα πριν την εξεταστική, αλλά και σε ένα μήνα από τώρα να αρχίσεις ο χρόνος είναι υπεραρκετός. Ανακάλυψε την φοιτητική ζωή και τα στέκια τώρα που μπορείς! Άμα δυσκολέψουν τα πράγματα στα άλλα έτη θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο που στο πρώτο εξάμηνο ξεκίνησες από τόσο νωρίς διάβασμα. :P

Ok,ευχαριστω για τις συμβουλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Η αδερφή μου πέρασε πάτρα(διδυμη) και εγώ σε μια σχολη σε αλλη πόλη..γίνεται να πάω πάτρα σε μια παραπλήσια σχολή(λόγω μοριών ή λόγω αντικειμένου)ώστε να είμαι μαζί με την αδερφή μου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ρε παιδια,εσεις που ξεκινησατε μαθηματα στη σχολη αυτη τη βδομαδα,βαριεστε και εσεις να διαβασετε?εγω δεν εχω καθολου ορεξη.λεω να το αναβαλλω 2 ημερες ακομα.εχω να κατσω κανονικα να διαβασω απο τις 30 μαιου,πριν το αοθ.οσο να ναι 4,5 μηνες ειναι αρκετοι για να συνηθισεις σε κατι

Πω ρε , 4,5 μήνες χωρίς διάβασμα.:eek: Τόσο πολύ καθόμαστε αδρανείς ;
Εμάς ,που πάμε για 5ο μήνα (χωρίς διάβασμα ), θα μας φανεί ακόμα πιό περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πω ρε , 4,5 μήνες χωρίς διάβασμα.:eek: Τόσο πολύ καθόμαστε αδρανείς ;
Εμάς ,που πάμε για 5ο μήνα (χωρίς διάβασμα ), θα μας φανεί ακόμα πιό περίεργο.

Δανειστείτε τίποτα από την βιβλιοθήκη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μετα οταν θα φτασει η εξεταστικη θα παρακαλανε οι 1ετεις να τελειωσει καθως οι ρυθμοι ειναι πολυ πιο εντονοι απο ο,τι στο λυκειο.

Αλλα βεβαια 5 μηνες κατσιο τους φαινονται πολλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Πω ρε , 4,5 μήνες χωρίς διάβασμα.:eek: Τόσο πολύ καθόμαστε αδρανείς ;
Εμάς ,που πάμε για 5ο μήνα (χωρίς διάβασμα ), θα μας φανεί ακόμα πιό περίεργο.
Πραγματι , η αδρανεια και η νωθροτητα ισως ειναι καταστασεις που βιωνουμε αρκετοι απο εμας...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
xaxaxa :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ποια αυτή που είναι κλειστή ;

Δεν ήξερα ότι είναι κλειστή.

Ένιγουέι, υπάρχουν ΤΟΣΑ πράγματα να κάνεις για να μην κωλοβαράς (και δεν εννοώ μόνο κλαμπάκια και μπουζούκια). Στην Αθήνα βρίσκεστε, όχι στην Ορεστιάδα να βαράτε μύγες, for god's sake!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι είναι κλειστή.

Ένιγουέι, υπάρχουν ΤΟΣΑ πράγματα να κάνεις για να μην κωλοβαράς (και δεν εννοώ μόνο κλαμπάκια και μπουζούκια). Στην Αθήνα βρίσκεστε, όχι στην Ορεστιάδα να βαράτε μύγες, for god's sake!

Εννοείται !!:) Το taekwondo συμπεριλαμβάνεται σε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πέρασα απαλλακτικό τεστ στα Αγγλικά. :D Τώρα πρέπει να τα βάλω στη δήλωση μαθημάτων ή όχι? Κάποιοι λένε ότι και να μην έχεις απαλλαχθεί δεν τα δηλώνεις γιατί δεν μετράνε στο πτυχίο και κάποιοι άλλοι τα έχουν δηλώσει... :hmm: Μπερδεύτηκα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Πέρασα απαλλακτικό τεστ στα Αγγλικά. :D Τώρα πρέπει να τα βάλω στη δήλωση μαθημάτων ή όχι? Κάποιοι λένε ότι και να μην έχεις απαλλαχθεί δεν τα δηλώνεις γιατί δεν μετράνε στο πτυχίο και κάποιοι άλλοι τα έχουν δηλώσει... :hmm: Μπερδεύτηκα :(
Εαν δεν μετρανε στο πτυχιο λογικα δεν χρειαζεται να τα δηλωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Έχω ενεργοποιήσει τον ιδρυματικό μου λογαριασμό, μπαίνω κανονικά στο webmail, μπορώ να στείλω e-mail, αλλά δεν τα λαμβάνω. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Έχω κάνει προώθηση στο κανονικό μου mail. Λέτε να φταίει αυτό;

Εντάξει το έλυσα τ πρόβλημα. Τελικά έφταιγε η προώθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jane lop

Νεοφερμένος

Η Jane lop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πω ρε , 4,5 μήνες χωρίς διάβασμα.:eek: Τόσο πολύ καθόμαστε αδρανείς ;
Εμάς ,που πάμε για 5ο μήνα (χωρίς διάβασμα ), θα μας φανεί ακόμα πιό περίεργο.

δυσκολα στο να προσαρμοστεις,αλλα απολαυσε αλλο λιγο τις διακοπες σου:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
γνωριζει κανεις σας πως γινεται η ηλεκτρονικη δηλωση μαθηματων για το απθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top