Γενικές φοιτητικές απορίες

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ηοbo, εννοεις την θεση στην οποια μπηκες στην σχολη? (1η,2η,10η)????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ασυμβιβαστος119

Νεοφερμένος

Ο Ασυμβιβαστος119 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Στην αιτηση δηλωση που συμπληρωνουμε για την εγγραφη στη σχολη ζηταει τον αριθμο του δελτιου επιτυχιας.τι απανταμε;
Εγω εβαλα τον κωδικο που ειχαμε στις πανελλαδικες στο καρτελακι..βεβαια η γραμματεια ουτε που τα κοιταξε αυτα..μας εδωσε τα χαρτια να τα συμπληρωσουμε στο σπιτι και την επομενη μερα σε 5' το πολυ ειχαμε τελειωσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Και εγω στο σπιτι τα συμπληρωνω και απο δευτερα πρεπει να τα παραδωσω.πηγα την παρασκευη και μου εδωσαν τα εγγραφα που πρεπει να συμπληρωσω για το σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θα παει κανεις σημερα στην γενικη κοινωνιολογια (νομικη απθ)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Θα παει κανεις σημερα στην γενικη κοινωνιολογια (νομικη απθ)?
Θα προτεινα να μην πατε ουτε σημερα ουτε ποτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θα προτεινα να μην πατε ουτε σημερα ουτε ποτε.:P
Και να τι να επιλεξουμε? Στοιχεία Οικονομικής Επιστήμης η Στοιχεία Δημόσιας Οικονομικής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Και να τι να επιλεξουμε? Στοιχεία Οικονομικής Επιστήμης η Στοιχεία Δημόσιας Οικονομικής?
Κοιτα δεν ξερω αν ειναι ετσι και στη θεσσαλονικη αλλα αθηνα μπορουμε να παρουμε επιλογης και απο αλλα ετη...εγω στο 1ο εξαμηνο ειχα παρει ανακριτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαελα45

Νεοφερμένος

Η μιχαελα45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γινεται να ξαναδωσω με το 10% και να δωσω μονο ειδικα μαθηματα τα οποια δεν τα εδωσα περυσι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
γινεται να ξαναδωσω με το 10% και να δωσω μονο ειδικα μαθηματα τα οποια δεν τα εδωσα περυσι?:hmm:

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Έχω μια παράξενη απορία. :P Λοιπόν. Σπούδασα στο Τμήμα Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του ΑΠΘ κατά το ακαδημαϊκό έτος 2006-2007. Έχω ένα πιστοποιητικό με την αναλυτική βαθμολογία μου από τότε, αλλά αναγράφονται μόνο οι δ.μ. του κάθε μαθήματος κι όχι τα ects. Απ΄ό,τι κατάλαβα μελετώντας τον οδηγό σπουδών που έχουν αναρτημένο στην ιστοσελίδα του τμήματος, 1 δ.μ. δεν αντιστοιχεί απαραίτητα σε 1 ects. Εγώ, όμως, χρειάζομαι τις πληροφορίες για τα ects του κάθε μαθήματος, για να μου αναγνωρίσουν σωστά τα μαθήματα στο εξωτερικό, στη σχολή που τελειώνω σε ένα μήνα! Και πλέον, όπως είναι λογικό, δεν είμαι εγγεγραμμένη στο ΑΠΘ. :P Ξέρετε αν μπορεί η γραμματεία να βρει τα στοιχεία μου και να μου στείλει την καινούρια αναλυτική με την αντιστοιχία των δ.μ. και των ects;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ενα τηλεφωνο θα σου λυσει τις αποριες.

Προφανως και μπορουν.Οταν εννοεις οτι δεν εισαι εγγεγραμμενη εννοεις δεν εχεις κανει ανανεωση της εγγραφης ή εχεις διαγραφει με αιτηση σου;


Τα στοιχεια σου παντως λογικα εχουν κρατηθει.Παντα παιζει ρολο η εκαστοτε γραμματεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν έχω ανανεώσει την εγγραφή μου από τότε, οπότε υποθέτω θα έχω διαγραφεί προ πολλού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Eπειδη περαστηκαν οι νεες διαταξεις,δεν σημαινει οτι εφαρμοζονται πληρως.Δηλαδη πιθανοτατα δεν εχεις διαγραφει...

Το ονομα σου υπαρχει ακομα στη σχολη,απλα φαινεται οτι δεν δηλωνεις μαθηματα κλπ..κατι σαν φαντασμα.Το χω δει σε πολλες σχολες να συμβαινει,αφορα κυριως φοιτητες που δεν εμφανιζονται για ετη!

Ειναι πολυ πιθανον λοιπον να σε εξυπηρετησουν :Ρ


Υγ στην ελλαδα μην υποθετεις τιποτα.Θα εκπλαγεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τι ειναι καλυτερο να αγορασω τον πολυκωδικα η μεμονομενους κωδικες; προκειται για νομικη ερωτηση οποτε οποιος δυναται να βοηθησει ας το κανει επειδη πρεπει να αποφασισω μεχρι αυριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Τι ειναι καλυτερο να αγορασω τον πολυκωδικα η μεμονομενους κωδικες; προκειται για νομικη ερωτηση οποτε οποιος δυναται να βοηθησει ας το κανει επειδη πρεπει να αποφασισω μεχρι αυριο.
Ό,τι σε βολεύει. Οι περισσότεροι αγοράζουν μεμονωμένους κώδικες επειδή δεν απαιτούνται στο α' έτος όλοι όσοι περιέχονται σε έναν πολυκώδικα και λόγω κόστους. Άλλοι, όπως κι εγώ, αγόρασαν πολυκώδικα. Ούτε εγώ χρειάστηκα στο πρώτο έτος όλους τους επιμέρους κώδικες που περιέχονταν, αλλά αν διάβαζα κάποιο σύγγραμμα που είχε παραπομπή σε ορισμένους από αυτούς ή πήγαινα σε ένα σεμινάριο διάβαζα και τα άρθρα από περιέργεια. Είναι πιο ογκώδης φυσικά από έναμεμονωμένο κώδικα, αλλά πλέον έχουν δείκτη για να τσεκάρεις τη σελίδα και φυσικά ο κατάλογος των περιεχομένων είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ μαλλον θα παρω και εγω πολυκωδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έχω μια παράξενη απορία. :P Λοιπόν. Σπούδασα στο Τμήμα Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του ΑΠΘ κατά το ακαδημαϊκό έτος 2006-2007. Έχω ένα πιστοποιητικό με την αναλυτική βαθμολογία μου από τότε, αλλά αναγράφονται μόνο οι δ.μ. του κάθε μαθήματος κι όχι τα ects. Απ΄ό,τι κατάλαβα μελετώντας τον οδηγό σπουδών που έχουν αναρτημένο στην ιστοσελίδα του τμήματος, 1 δ.μ. δεν αντιστοιχεί απαραίτητα σε 1 ects. Εγώ, όμως, χρειάζομαι τις πληροφορίες για τα ects του κάθε μαθήματος, για να μου αναγνωρίσουν σωστά τα μαθήματα στο εξωτερικό, στη σχολή που τελειώνω σε ένα μήνα! Και πλέον, όπως είναι λογικό, δεν είμαι εγγεγραμμένη στο ΑΠΘ. :P Ξέρετε αν μπορεί η γραμματεία να βρει τα στοιχεία μου και να μου στείλει την καινούρια αναλυτική με την αντιστοιχία των δ.μ. και των ects;

Μπορείς να βρεις τις πιστωτικές μονάδες ECTS οποιουδήποτε προγράμματος σπουδών του ΑΠΘ από τον e-οδηγό σπουδών;).

https://qa.auth.gr/el/studyguide
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ μαλλον θα παρω και εγω πολυκωδικα.
Kι εγω πολυκωδικα εχω, ωστοσο να ξερεις οτι δεν ειναι και τρελα χρηστικος για να τον κουβαλας καθε μερα μαζι σου, καθ οτι προκειται για ογκολιθο. Ωστοσο εχει πολλα πλεονεκτηματα, και βασικα κανει 40 ευρω, οποτε συμφερει καλυτερα απ το να παρεις μεμονωμενους κωδικες, απο οικονομικη αποψη. Απλα ρισκαρεις να αλλαξει καποιο απ τα επιμερους νομοθετηματα του πολυκωδικα και να σου ειναι πλεον σχετικα αχρηστο να το διαβασεις απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Μπορείς να βρεις τις πιστωτικές μονάδες ECTS οποιουδήποτε προγράμματος σπουδών του ΑΠΘ από τον e-οδηγό σπουδών;).

https://qa.auth.gr/el/studyguide
Σ΄ευχαριστώ πολύ! Όσα βρήκα στο internet ψάχνοντας παλαιότερους οδηγούς σπουδών, τα βρήκα και τον e-οδηγό που παρέθεσες. Αλλά δύο μαθήματα επιλογής δεν μπορώ να τα βρω με τίποτα. :/

Όπως και να ΄χει, είναι πολύ handy αυτή η σελίδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
ρε παιδια,εσεις που ξεκινησατε μαθηματα στη σχολη αυτη τη βδομαδα,βαριεστε και εσεις να διαβασετε?εγω δεν εχω καθολου ορεξη.λεω να το αναβαλλω 2 ημερες ακομα.εχω να κατσω κανονικα να διαβασω απο τις 30 μαιου,πριν το αοθ.οσο να ναι 4,5 μηνες ειναι αρκετοι για να συνηθισεις σε κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top