Γενικές φοιτητικές απορίες

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Η φωτοτύπηση των συγγραμμάτων ή μέρους τους απαγορεύεται, άσχετα αν πολλοί το κάνουν. Από τη βιβλιοθήκη δεν παίζει να τα βρεις;
Ναι, μπορεις να δανειστεις κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Η φωτοτύπηση των συγγραμμάτων ή μέρους τους απαγορεύεται, άσχετα αν πολλοί το κάνουν. Από τη βιβλιοθήκη δεν παίζει να τα βρεις;
Τα βρίσκεις αλλα δεν φτάνουν για ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Πρωτη μερα με τετραδιο σκαμε μυτη στην σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πρωτη μερα με τετραδιο σκαμε μυτη στην σχολη;
Γενικά να έχεις και μία ομρπέλα, ο καιρός στη Κομοτηνή αλλάζει εκεί που δεν το περιμένεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τα βιβλία πότε βγαίνουν?Ορίζονται συγκεκριμένες ημερομηνίες για κάθε φοιτητή/τρια από τον Εύδοξο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ισως να ειναι 2-3 βδομαδες μετα την εναρξη του εξαμηνου ( ; )
εμφανιζεται η διαθεσιμοτητα του καθε βιβλιου και ο φοιτητης που το εχει δηλωσει πηγαινει να το παραλαβει (παντως και η διαθεσιμοτητα μπορει να ειναι λανθασμενη επομενως τσεκαρετε και μονοι σας στα σημεια παραλαβης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia2212

Νεοφερμένος

Η natalia2212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εμείς της ασοεε θα παμε ποτε για εγγραφη η τζαμπα το διαβασμα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Με το πάσο τι παίζει?Πως θα το πάρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Θα αρχισω να πηγαινω απο την αλλη βδομαδα γιατι εχουμε καποια προβληματα και δεν θα μπορεσω να φυγω αυτη την βδομαδα :cry_x:που αρχιζουν τα μαθηματα {θα χασω ομως μονο 3 μερες γιατι αρχιζω απ'την Τεταρτη,πιστευεις οτι αν παω την αλλη βδομαδα θα εχω καποιο προβλημα :hmm:... ή οχι}

Oχι καλε,τι προβλημα να εχεις; Απλα ρωτα τα παιδια που θα γνωρισεις,αν καποιος καθηγητης παρεδωσε μαθημα..Και αν ναι,παρε τις σημειωσεις.. Δεν ειναι υποχρεωτικο,να εισαι παντα στο μαθημα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Με το πάσο τι παίζει?Πως θα το πάρουμε?

Κι εγώ αυτή την απορία έχω.

ΥΣ: Ξέρει κανείς αν η μηνιαία κάρτα απεριόριστων διαδρομών (όχι η φοιτητική, η κανονική των 30Ε, αφού δεν έχουμε ακόμη πάσο) για τα αστικά στη Θεσ/νίκη βγαίνει αυθημερόν; Γιατί εμένα μου είπαν κάτι για μια εβδομάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Την αίτηση για το πάσο την κάνατε?Αν δεν κάνω λάθος,το πάσο εκδίδεται μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες(αφού κάνετε την αίτηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κι εγώ αυτή την απορία έχω.

ΥΣ: Ξέρει κανείς αν η μηνιαία κάρτα απεριόριστων διαδρομών (όχι η φοιτητική, η κανονική των 30Ε, αφού δεν έχουμε ακόμη πάσο) για τα αστικά στη Θεσ/νίκη βγαίνει αυθημερόν; Γιατί εμένα μου είπαν κάτι για μια εβδομάδα...

Αν έχεις γραφτεί στην σχολή μπορείς να δείξεις την βεβαίωση εγγραφής και να πάρεις μειωμένη κάρτα και μειωμένα εισιτήρια.
Αν είναι η πρώτη φορά που βγάζεις τέτοια κάρτα, σου δίνουν μία "προσωρινή" εκείνη την ώρα (δεν υπάρχει κάποια διαφορά στην ισχύ/τιμή), και μετά συμπληρώνεις μια αίτηση για το από πού θες να παραλάβεις την μόνιμη, η οποία έρχεται μια βδομάδα μετά. Αλλά και με την προσωρινή να μείνεις, δεν αλλάζει κάτι. :D

Για το πάσο θα κάνετε ηλεκτρονική αίτηση, λογικά θα ανοίξουν σε 1-2 βδομαδούλες οι αιτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Για το πάσο θα κάνετε ηλεκτρονική αίτηση, λογικά θα ανοίξουν σε 1-2 βδομαδούλες οι αιτήσεις.

Εγώ έκανα ήδη την αίτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εμενα δεν μου εδωσε βεβαιωση σπουδων και δεν μπορουσα να κανω αυτο με τον ΟΑΣΘ. Πρεπει λεει να σας περασουμε πρωτα στους υπολογιστες... τι να πω?Εχω βαρεθει να πληρωνω εισητηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγω δεν μπορω να μπω ουτε στο e-class ουτε στον ευδοξο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εμενα δεν μου εδωσε βεβαιωση σπουδων και δεν μπορουσα να κανω αυτο με τον ΟΑΣΘ. Πρεπει λεει να σας περασουμε πρωτα στους υπολογιστες... τι να πω?Εχω βαρεθει να πληρωνω εισητηρια.

Εμένα μου έδωσαν από τη γραμματεία ένα χαρτί,που γράφει επάνω "Πιστοποιητικό" και "για όλες τις χρήσεις''.Πάω το δείχνω σε έναν ελεγκτή σήμερα στα γραφεία των λεωφορείων,το κοιτάει , μου λέει "Πάσο δεν έχεις?" "Όχι"λέω "μου έδωσαν αυτό για προσωρινό πάσο".Μου λέει "δεν ισχύει κάτι τέτοιο"(αναφερόμενος στη βεβαίωση) και το πετάει.
Έλεος.Και εγώ έχω βαρεθεί να πληρώνω εισιτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εμένα μου έδωσαν από τη γραμματεία ένα χαρτί,που γράφει επάνω "Πιστοποιητικό" και "για όλες τις χρήσεις''.Πάω το δείχνω σε έναν ελεγκτή σήμερα στα γραφεία των λεωφορείων,το κοιτάει , μου λέει "Πάσο δεν έχεις?" "Όχι"λέω "μου έδωσαν αυτό για προσωρινό πάσο".Μου λέει "δεν ισχύει κάτι τέτοιο"(αναφερόμενος στη βεβαίωση) και το πετάει.
Έλεος.Και εγώ έχω βαρεθεί να πληρώνω εισιτήρια.
Φαντάζομαι το πέταξε στα χέρια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Φαντάζομαι το πέταξε στα χέρια σου.

Ναι,φυσικά!Αυτό που εννοώ είναι ότι δεν το κοίταξε καν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top